Kącik poprawności politycznej

Awatar użytkownika
Rikandur
Reactions:
Posty: 392
Rejestracja: 06 lipca 2013, 21:40
Has thanked: 36 times
Been thanked: 3 times

Post autor: Rikandur » 13 listopada 2018, 12:28

ghasta napisał(a):

Nie zrozumialem slowa z Twojego wpisu Rikandur. B)
W takim razie osiągnąłem cel. Bo napisanie w stylu politpoprawności jaki widziałem w, wybaczcie panowie, "Do Rzeczy!" tej gazecie naprawdę bolało moją kiepełę. Prawdę mówiąc tęsknię trochę do rzetelnych periodyków jak "Skandale" I taki jeden o ufoludkach I innych ciekawostkach, co tytułu nie pamiętam. Cóż dziad mentalnie jestem, że narzekam na periodyki dzisiejsze.

Avnar, Kargan ... jak dyskutujemy o religii, używajmy politycznie poprawnych grepsów coby choć troszkie na temat było.
Np. politycznie poprawne nazwanie religii Katolickiej w wydaniu Polskim to Katolizm. Jestem pod wrażeniem że to jest zwrot pejoratywny. Co stawia mnie w miejscu Wroga, Homofoba I Mizogi-faszysty. Albowiem jak polityczna poprawność naucza, jak nie jesteś bezrefleksyjnie Za to jesteś element reakcyjny I Wróg Klasowy ...

... dobra przestaję bo mi się styl myli z komunistycznymi tekstami ze względu na podobieństwo I wychodzi większa parodia niż zamierzałem. :/uklon

A co do najlepszego okresu Polski? Jeszcze nie nastał, albowiem patrzę z optymizmem w przyszłość jak już wszystkie domki z kart ustawione dzisiaj w naszym kraju runą. I nadzieja jest że kolejna odbudowa będzie bazowana na dobrych polskich tradycjach. A nie na złych, te sobie poradzą pomimo nadziei na ich wyzdychanie.

Kargan ! Obawiam się że posiadasz niekompletny obraz Polskiego Katolicyzmu. Przez cały okres gdy Polska stała się krajem z chrześcijańską religią polityczny twór, zwany kościołem katolickim z siedzibą w Watykanie/Rzymie, był dość wrogi.
Dobrym przykładem jest jak, w czasie gdy kościół katolicki miał ogromną władzę polityczno/świecką, nasi królowie co odwiedzali Zachód ... umierali z przyczyn naturalnych (dla feudalnych władców). A jak siedzieli w Polsce? Cieszyli się zaskakująco długowiecznością i rzadko umierali z przyczyn naturalnych. Niektórzy zdołali umrzeć ze starości nawet!

Więc kontynuując nasz katolicyzm stał się częścią polskiej kultury. Tak, zaczął się jako moda religijna we wczesnym średniowieczu. Tak Polacy mają słabość do takich mód, zwykle jak już przemijają gdzie indziej, ale to też cecha kultury naszej.
No pa, czas do roboty wrócić.

avnar
Reactions:
Posty: 1137
Rejestracja: 29 kwietnia 2009, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Post autor: avnar » 15 listopada 2018, 13:58

Ja to przepraszam, bo zły na Kargana wcale nie jestem. A jego riposta była cięta choć niekoniecznie w 100 % trafna. Łezka się oku kręci bo przy takich dyskusjach to przypominają się boje z Haurine. Starsi portalowicze wiedzą o co chodzi.

Natomiast co do historii to ją niestety piszą zwycięzcy, jest zapomniana i zafałszowywana, dlatego też wolę pamiętać te dobre chwile a nie te złe. Czy się okłamuję, może, nie oznacza to jednak że pozbawiam się tej dozy obiektywizmu o której pisałem że jako Polacy ją mamy.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 16 listopada 2018, 09:37

Haurine w końcu zalała żółć i przestał udzielać się na forum. :)

Czytając wasze posty wydaje mi się, że mamy dosyć jednolite poglądy na większość spraw związanych z prowadzeniem polskiej (i nie tylko) polityki. Niestety zbyt często do rządu dostają się w przewadze aparatczyki i ludzie bez jakichkolwiek poglądów oraz inteligencji. W efekcie mamy to co mamy. Głupie gierki, darcie szat, podjazdowe wojenki, konfederacje, kliki i koterie, złodziejstwo, zacofanie, prostacki fanatyzm oraz wszelkie inne narodowe przywary wytykane już w literaturze XVII-XVIIIw. Brakuje tylko staroszlacheckich rozwiązań - najazdów na cudze włości, podpaleń, kradzieży i zrywania ustaleń przez przywrócenie liberum veto oraz chęć utrzymania szkodliwego status quo.


p.s.
Tak, jestem na bieżąco z historią Polski ponieważ właśnie kończę czytanie drugiej książki na ten temat :)/

ODPOWIEDZ