Powrót do korzeni

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 28 maja 2016, 11:55

Jak syn marnotrawny czy Sindbad pływam od portu erpegowego do portu, odkrywam nowe światy i mechaniki. I jak to się kończy? Wracam do najstarszego settingu, obciążonego kwadratowymi opisami autora, pełnego bezsensów i zwykłych bzdur. Do KC. Moja wizja systemu jest mniej ultrahighfantazowa niż Szyndlera. Da się grać bez tych gargantuizmów i liczb idących w miliony.
Prowadzę sandboksa fantazowego ale wymyślanie fragmentów świata do każdej sesji jest męczące więc uznałem, że lepiej grać na starych śmieciach, dobrze znanym uniwersum Orchii. Siła sentymentu jest ogromna.
Niestety mechaniki nie zdzierżę choćby pasy ze mnie żywcem darli. Tu zaadaptowałem mechę Heroes and Other Worlds. Testy na 3k6, czyli przyzwoity rozkład prawdopodobieństwa, prosto, heroicznie, sensownie. Oto próbka dla zainteresowanych:
https://www.mediafire.com/folder/kc12z5 ... r%20Worlds (ściągnąć Cauldron 0, tam jest skrót mechaniki).

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 30 maja 2016, 13:09

Ktoś zadał sobie trud przewertowania skrótu? Naprawdę warto. Zainteresowanym mogę przybliżyć zasady walki i tworzenia postaci.
Jest też niemały bestiariusz pełen potworów znanych z KC. Cóż, przełożenie to formalność :)

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 30 maja 2016, 14:03

Każdą mechanikę zbadam, bo lubię wnętrzności. Niestety skrót prowadzi do języka, którego biegłość w moim wykonaniu nastręczałaby mi sporo czasu potrzebnego do zrozumienia go. Dalej jestem zdania, że do KC należy zmienić mechanikę a nie wziąć w całości inną. Dlatego jeśli chcesz tylko zmienić mechanikę na już gotową mówię stanowczo nie, bo zbyt wiele straci KC. Jeśli natomiast chcesz dostosowywać istniejącą pokaż podobieństwa, a z różnicami możemy powalczyć.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 30 maja 2016, 14:21

Wyleczyłem się z proponowania mechanik. To tylko prezentacja dobrej opcji według mnie. Nie da się pogodzić wszystkich.

ODPOWIEDZ