Obiady Czwartkowe

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 23 stycznia 2018, 21:44

"A uczone obiady? znasz to może imię?
Gdzie połowa nie gada a połowa drzymie,
W których król wszystkie musi zastąpić ekspensa,
Dowcipu, wiadomości, i wina, i mięsa.

Kajetan Węgierski (1756-1787)


Obrazek

Były to popołudniowe biesiady literacko-naukowe. Pierwsze spotkania odbyły się w 1770 i były kontynuacją zebrań o podobnym charakterze, organizowanych przez Adama Kazimierza Czartoryskiego w Pałacu Błękitnym w początkowym okresie panowania Stanisława Augusta. Obiady czwartkowe organizowane były regularnie co tydzień i trwały od 3 do 4 godzin. Celem spotkań były rozmowy na tematy związane ze sztuką, nauką, omawianie dzieł literackich... Okoliczność ta ułatwiała podejmowanie poważniejszych dyskusji politycznych i naukowych, swobodniejszą od obowiązującej w salonach konwersację... Na obiadach czwartkowych spotykali się artyści, czyli malarze, rzeźbiarze, poeci, literaci itp. Obiady czwartkowe pełniły funkcje nieomal kulturalnej instytucji, której działalność znacząco wpłynęła na rozwój literatury tego okresu. "

Tyle Wikipedia. Mam taką skromną propozycję, którą najpierw chciałbym rzucić na forum w formie niniejszego postu-tematu by wpierw sprawdzić jaki będzie odzew. Brzmi ona następująco, może byśmy spotkali się w formie wirtualnej (myślałem o założeniu jakiegoś kanału na Discord, tematycznego związanego z portalem). Fajnie by było usłyszeć innych portalowców, spotkać się z nimi nawet jeśli byłoby to wyłącznie za pomocą słuchawek i mikrofonu, może w tym samym czasie też wychylić szkalneczkę czegoś mocniejszego, pogadać na tematy luźne bądź konkretne, takie spotkania raz na jakiś czas… Myślałem o czym cyklicznym, na przykład raz w miesiącu ale najpierw raz, testowo, na przykład w okolicach jakiegoś weekendu, nie zobowiązująco i... i co Wy na to?
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 23 stycznia 2018, 22:50

Niedziela wieczór brzmi niezłe - żona idzie na nockę, dzieci zagonie spać. Ja chętnie, tylko o czym pogadamy?

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 24 stycznia 2018, 09:22

Niedziela to dobry termin. Do tego czasu powinienem mieć już prad w domu. A.... mozemy pogadac nieco o niuansach systemów postapo. Trochę na temat 4ed bo czemu by nie. O pracach (artach) ma ten rok na portalu. O traumatycznych przeżyciach Tremerow... :P Zatem o której? Może ktoś jeszcze się przyłączy? Nikt nie ma ochoty usłyszeć Ketha "live"?
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 24 stycznia 2018, 11:49

Ja z chęcią tylko najpierw należałoby ustalić szczegóły techniczne. Na jakim programie, czy wszyscy mają tam konta, o której godzinie itp. Ja już dawno byłem za taką formą, tylko jakoś nie złożyło się. Kiedyś Mastermind był tworzony w ten sposób. Później przerodziło się to w całkiem ciekawe spotkania. Nawet prowadzono porady dla nowych graczy. Dlatego najpierw należałoby stworzyć spotkanie testowe a dopiero później rozwijać - obiady czwartkowe w niedzielę.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 24 stycznia 2018, 11:52

Jakkolwiek nie wiem czy uda mi się w tym uczestniczyć - chcąc nie chcąc - użycie skypa jest najłatwiejszym rozwiązaniem ponieważ większość z nas posiada konta na tym środowisku.
Ja z Discorda nie korzystałem i kolejne konto na jakimś tam narzędziu mnie nie interesuje, bo mam ich pincettysięcy :/ ze względu na rodzaj wykonywanej pracy.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 24 stycznia 2018, 12:44

Możemy się zatem spotkac na Skype. Musze tylko to cholerstwo zainstalować. Spotkanie niedzielne bedzie techniczne, luźne.
Ze swej strony mogę zagwarantować... w sumie jak mnie problemy techniczne przekroczą to nic nie mogę jednak zagwarantować. Chyba tylko to że przygotuje się pod katem książęcego lagera w stosownej ilości.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 24 stycznia 2018, 12:49

To jeszcze trzeba zacząć podawać nazwy ze skype, zeby nam się jakieś obce nie spróbowały wbić do konwersacji - hehe

Edyta:
Dla przypomnienia ten wątek polecam http://www.krysztalyczasu.pl/forum/view ... ead_id=522 Tam są nawet nicki do skype, więc może jeszcze ktoś się skusi.
Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2018, 16:00 przez czegoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 24 stycznia 2018, 16:22

Niedziela mnie pasi wieczorkiem. Jakąś Agendę przygotowujemy?

Np:
1. Podsumowanie roku 2017
2. Panel dyskusyjny CoT4ED (rozmowa w jezyku angielskim)
3. Systemy Postapo w opinii uzytkownikow
4. AOB

:):):):)

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 24 stycznia 2018, 17:27

Muszę Wam wyznać, że bardzo się tremuję perspektywą rozmowy live, albowiem w tej formie komunikacji niechybnie wyjdą na jaw moje specyficzne wady, dotąd doskonale maskowane w formie pisanej - chodzi mianowicie o okropne jąkanie się oraz niekontrolowane puszczanie bąków. Mam nadzieję, że nie będzie Wam to znacząco przeszkadzało!

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 24 stycznia 2018, 22:27

Luz Keth. Przez Skype’a smrodku nie niesie :p

ODPOWIEDZ