Spotkanie forumowiczów przy kostkach

MrCzui
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 08 września 2014, 13:17

Post autor: MrCzui » 12 stycznia 2015, 15:10

Sigil napisał(a):

W gospodarstwie agroturystycznym to im to 30 zł. z nieba spadło pewnie. ;)
Nie sądzę, by mieli dużo chętnych na noclegi o tej porze roku. ;)
Pewnie żadnego :), ale zajrzeli na forum... No cóż i tak powinniśmy się cieszyć z tych 30pln i z tego że kaucji nie musimy wpłacić :).
RPGowcy jakie są każden jeden wie. Nawet w Inowłodziu.

Never
Reactions:
Posty: 333
Rejestracja: 09 stycznia 2010, 00:07

Post autor: Never » 12 stycznia 2015, 15:42

Dobra, miejce odpowiada. Super.

MG mamy sporo. Może niech teraz gracze się zadeklarują u kogo chcą grać i w jaki system? MG niepotrzebnie, by brali podręczniki lub by się przygotowywali do sesji, co czasem jest czasochłonne jeśli chcemy, by dobrze wypadła i ludziom się spodobała. Takie tam uproszczenie.

Ja z swojej strony mogę zaoferować do Conana: Klimat (bo to jest najważniejsze zarówno w RPG jak i opowiadaniach Howarda), nastawienie na walkę, rekwizyty (figsy, mapy, soundtrack, (mam brać odtwarzacz?:D, ciężki podręcznik/i).

Jak nie będzie fanów mięśni Arnolda, to nie będę rozczarowany, bo chętnie też pogram jak Venar.

MrCzui
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 08 września 2014, 13:17

Post autor: MrCzui » 12 stycznia 2015, 16:07

Każdy pewnie chętnie zagra. :)

Ja bym w KCty przyciął, najchętniej niskolewelową postacią (półork kupiec nekrofil :))
Z prowadzeniem toteż się nie wyrywam ;).

Awatar użytkownika
Rikandur
Reactions:
Posty: 392
Rejestracja: 06 lipca 2013, 21:40
Has thanked: 36 times
Been thanked: 3 times

Post autor: Rikandur » 12 stycznia 2015, 17:10

MrCzui, ty tak na serio ? Bo to brzmi inspirująco.

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 12 stycznia 2015, 20:02

30 zł to oczywiście cena jednego noclegu a mamy ich dwa więc każdy za zakwaterowanie winien liczyć się z kosztem 60 zł.
O zaliczce mowy nie było, ale mam do właścicielki dzwonić za tydzień by potwierdzić tą rezerwację więc myślę że jak każdy wpłaci kontrolnie 15 zł na poczet zaliczki to będzie ok. A do kiedy? Na chwilę obecną nie ma tematu zaliczki więc konkretna data nie nie jest istotna ale myślę, że do 20-go to uczciwy termin.
Co do wyżywienia to można skorzystać z oferty agro lub z kuchni, która jest dostępna i samemu coś pichcić.

Jeśli macie jakieś pytania to na każde odpowiem. Jeśli ktoś potrzebuje numer telefonu do mnie a jeszcze go nie ma to żaden problem. Podam na PW.
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

MrCzui
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 08 września 2014, 13:17

Post autor: MrCzui » 13 stycznia 2015, 09:06

Rikandur napisał(a):

MrCzui, ty tak na serio ? Bo to brzmi inspirująco.
Serio taką postać wygenerował mi generator z forum :). Dodatkowo Wyższa klasa wyższa :)

na śmiechową sesję fajna postać; na taką bardziej poważną- już nie.

Co do wyżywienia to myślę tak: Na piątek kolację zamówić z agro, śniadanie w sobotę i niedzielę we własnym zakresie jakieś jajecznicę i inne wyjazdowe specjały- paprykarz, mielonka. W sobotę jak wieczorem pogoda dopisze ognicho. A na sobotę coś albo na "mieście" albo jakąś treściwą zubę typu gulaszowa- ugotujemy.

Awatar użytkownika
Rikandur
Reactions:
Posty: 392
Rejestracja: 06 lipca 2013, 21:40
Has thanked: 36 times
Been thanked: 3 times

Post autor: Rikandur » 13 stycznia 2015, 11:06

E tam, śmiechowa. To zależy od zacięcia gracza. Półork kupiec ... ciekawe rozwiązanie, jak on sobie poradzi z rzeczami które zwyczajni włóczędzy starają się zagryźć ? Pardon, to Gobory, zwyczajni zaszlachtować spróbują.

A jeśli chodzi o jego ... hobby, to przypuszczam że kościół Morglitha go lubi za hojne dotacje i Ochrona Przed Negatywną Strefą gdy pożycza ten, tego ... martwiaczki na godziny. :P

Wyższa Klasa Wyższa ? O kurde. To taki bohaterek tarza się w złocie jak świnia w błocie. Masz smykałkę do bycia tym typem złodzieja że ci "ofiara" jeszcze podziękuje ? ;)

MrCzui
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 08 września 2014, 13:17

Post autor: MrCzui » 13 stycznia 2015, 11:31

To nie hobby, to styl życia :).
Nie myślałem o tym jak grać tą postacią, ponieważ nie sądziłem że ktoś by ją chciał poprowadzić.
Trudno mi było uwierzyć w taki "rzut".
Na statsy nie patrzyłem, bo nie pamiętałem co znaczą.

Awatar użytkownika
Rikandur
Reactions:
Posty: 392
Rejestracja: 06 lipca 2013, 21:40
Has thanked: 36 times
Been thanked: 3 times

Post autor: Rikandur » 13 stycznia 2015, 13:04

Zwyczajni bohaterowie są ... nudnawi. Ja cieszyłem się tym jak smarkaczem byłem. O ile to ja byłem tym bohaterem. Bo jak nie to losowało się nowego. ;)

Osobiście tak mędrkowałem nad zrobieniem PDFa w uniwersum Kryształów. Dla zabawy rzuciłbym Graczom kilka kosci typu "zasady specjalniejsze".
Np. Ktoś kto wylosuje coś intrygującego, jak Ty. Dostanie adaptowalny bonus na start.
Jak gracz odpowiednio uzasadni to mogę mu pozwolić na niezwykłą rasę lub klasę.
Plan był taki by gracze mieli ciekawe postacie które samym swoim istnieniem prowokują przygody.
Np. jeden gracz jest pół orkiem. Wylosował ułomność. Drugi chce być Uruk-Hai, młodszym kuzynkiem kapitana straży pałacowej Katana. Trzeci chce być trollem poetą a ostatni smokiem magiem.

Ja nie widzę problemu ale dla zasady uczciwości kwalifikuję niestandardowe postacie jako rasy potężniejsze. Uruk-Hai jako silniejszy, troll jako potężny a smok jako elitarną rasę. Dyskretnie ocieram pot z czoła że żadnych martwiaków dzisiaj.

Tłumaczę graczom że ze względu na generalne różnice pomiędzy rasami pół-ork dostanie 3 darmowe losowania Nadnaturalnych Darów (te bonusy co masz 10% szans na nie) oraz może zdecydować by kupić kolejne za 2 Ułomności każda.
Uruk-Hai dostaje jednen Nadnaturalny dar i może kupić kolejne jak pół-ork.
Troll dostaje w łapki trolla nizinnego, ułomność, oraz kciuk do góry by mu szło bycie Bardem.
Smok dostaje na starcie 2 Ułomności oraz smoko-żółwia jako rasę. Nawet jako mag powinien być pancerniakiem. Złote smoki są zbyt powszechne.
Gracze smoka I trolla również dostają pozwolenie na kupno nadnaturalnych darów jak pozostali.

Potem biorę gracza smoka na stronę i mu tłumaczę jak moje smoki różnią się od standardowych i dlaczego procentowe wzrosty na poziomach to zło. Graczowi trolla tłumaczę że jak mu łebek utną to nie będzie mógł oddychać. I jak go ktoś udusi to umrze. Tylko hydrza regenracja ignoruje większość przeszkód, bo jest to regeneracja silna. Troll ma zwyczajną. Uruk-hai ma słabą.

A jako że pół-ork trzyma kasę to dbajcie o jego delikatne włochate pośladki. W końcu cały ten zwierzyniec pracuje dla szanowanego kupca Jakmutam? ... Uruk-Hai wie że jego wujek z Gwardii Pałacowej lubi popić i przeputał worek złota w kości, przydałoby się krewniaka wspomóc finansowo ... troll nie ma się gdzie podziać bo rodzina go katapultą z domu wystrzeliła jak zaśpiewał pierwszy przebój. A kontrakt w armii się skończył bo żołnierze donieśli że uważają jego śpiewanie by zniszczyć morale przeciwnika za niehumanitarne i okrutne działania wojenne jakie Katan powinien zabronić. No cóż smok się ukrywa bo z domu zwiał a mamę ma ... nadopiekuńczą. :)

I tak kampania sama się pisze.

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 13 stycznia 2015, 13:09

A czy możecie nie spamować tematu?
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

MrCzui
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 08 września 2014, 13:17

Post autor: MrCzui » 13 stycznia 2015, 13:16

Słusznie. Wróćmy do tematu ogniska. :)

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 13 stycznia 2015, 17:58

Dzięki, ognisko w sobotę to świetny pomysł. Choć zależy wszystko od pogody :) Trzeba by jeszcze znaleźć czas na obowiązkowe zwiedzanie zamku a to też tylko w sobotę bo w niedzielę niestety nieczynny
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 13 stycznia 2015, 18:30

Temat przeniosłem, bo warto zrobić oddzielny http://www.krysztalyczasu.pl/forum/view ... ad_id=1065

Dla mnie też są nowe wieści, ze zamek nieczynny w niedzielę. Będzie trzeba popracować nad programem.:P

Never
Reactions:
Posty: 333
Rejestracja: 09 stycznia 2010, 00:07

Post autor: Never » 13 stycznia 2015, 19:00

planszówki!

MrCzui
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 08 września 2014, 13:17

Post autor: MrCzui » 13 stycznia 2015, 20:18

W planszowe to se moge z sasiadem pograc. RPG, bimber i psprykarz szczecinski, wzglednie konserwa turustyczna. No i najwazniejsze- wymiana mysli, konwersacja. Mialem zaprezentowac heroclixa, ale wlasciwie po co...

ODPOWIEDZ