Spotkanie forumowiczów przy kostkach

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 13 stycznia 2015, 20:33

Planszówki są dla ludi bez wyobraźni. Rpgowiec nie zniża się do tego gdy ma towarzystwo do pełnowartościowej gry.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 13 stycznia 2015, 20:45

Gupio gadacie. Planszówki są ok, jednak nie wiem, czy znajdą się chętni. Tam raczej jadą spragnieni RPG. Jeśli coś ciekawego masz never a znajdziesz miejsce plecaku to weź. Może ktoś znajdzie się chętny o 4 nad ranem jak MG uśnie. Nawet zastanawiałem się nad karciankami, ale nie wiem, czy będą chętni.

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 14 stycznia 2015, 12:52

Może i są ok, niemniej mnie także jakoś wizja gry w planszówki nie pociąga.
Po co robić coś gorszego, jak można zająć się czymś lepszym? ;)
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Never
Reactions:
Posty: 333
Rejestracja: 09 stycznia 2010, 00:07

Post autor: Never » 14 stycznia 2015, 14:50

Mam parę tytułów. NP. planszowa gra o tron/ age of mythology (bardzo fajna fantasy), ew. smallword albo po prostu jenge, czy jungle speeda xD.

Planszówki nie powiedziałbym, że są dla ludzi bez wyobraźni. Dla ludzi bez wyobraźni są strzelanki komputerowe i granie po 15h na kompie w dzień w dzień.

Ja nienawidzę swojej pracy przy komputerze, bo oczy wysiadają i chętnie bym zagrał z kimś. Może nawet przywiozę prototyp planszówki do KC.

Nie w celu sprzedażowym, czy reklamowym, bo po to nie chcę jechać, ale żeby mi ktoś dał uwagi i dla fanu zagrał. Ja byłbym chętny do karcianki, szczególnie w KC, w tą którą kiedyś zaprojektowałeś Czegoju i widziałem na pierwszym Kryształkonie.

Kiedyś miałem dwie grupy RPG, obydwie się rozpadły, a chłopaków jestem jedynie w stanie namówić na grę planszową. To jest chyba znak czasów;(. Ach, szkoda że się nie urodziłem wcześniej. Naprawdę.
Brakuje mi świata bez komputerów, ew. z lat 90...

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 14 stycznia 2015, 17:40

Jeśli idzie o karciankę to bardzo chciałbym pograć w jakąś fajną, najlepiej fantasy. Swojej nie przywiozę, bo już wiem jakie błędy popełniłem - za dużo losowości za mało strategii. Wyszło tak generalnie przez to, że chciałem odzwierciedlić KC, ale przesadziłem. Teraz myślę o własnej, ale chce ją oddzielić od KC z wiadomych względów, stąd też tak działam z grafiką. Chciałbym, żeby była typowo w stylu retro tz. np. bez kolorów. Co z tego wyjdzie to zobaczę. Natomiast jak znajdą się chętni to mogę przywieźć ze dwie talie do Warhammera Inwazji. Wiem, że Krasnoludy ma również venar i u Was w domu też są karty do tej gry. Jeśli zmontowałbyś ze 2 talie to można byłoby już zagrać jakiś mini turniej, albo grupową nawalankę. Wszystko zależy od chęci.

Knurion
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 22 grudnia 2014, 12:24
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Knurion » 14 stycznia 2015, 20:19

@MrCzui widzę ,że chociaż jeden z forumowiczów jest miłosnikiem księżycówki :) Ognisko jest świetnym pomysłem.

@Never chętnie zobaczę tą karciankę i zagram. Myślę ,że znajdziemy czas na to .

Planszówki faktycznie mogą okazać się nudne w porównaniu z alternatywami.

MrCzui
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 08 września 2014, 13:17

Post autor: MrCzui » 15 stycznia 2015, 09:09

Księżycówki? Ja nawet jestem współproducentem. :)
Wysokiej jakości trunki muszą być. Zobaczę jak się będę przemieszczał do Inowłodzia(u?) bo jeżeli jakoś autem- to bym galon pigwóweczki 50% zabrał.

@Never
Królu złoty, strzelanki po 15 h dziennie nie są dla tych bez wyobraźni, tylko dla tych co za dużo czasu mają :).
Planszówki są ekstra alternatywą dla rpg, zwłaszcza dla tych co na etacie i 'obarczonych' rodziną. Ale skoro już jadę się spotkać z kolegami z forum rpgowego to szkoda byłoby tego czasu na tą właśnie rozrywkę nie poświęcić.
Co było już kilka razy powtórzone :) jak zauważyłem.
Przestań marudzić, bo zaczyna mnie to złościć. A jak się zezłoszczę... :)

Knurion
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 22 grudnia 2014, 12:24
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Knurion » 17 stycznia 2015, 22:21

@MrCzui no to ja zabiorę dwukrotnie destylowany przysmak na bazie krystalicznie czystej górskiej wody i winnych drożdzy TURBO 48h :D
Jestem na początku drogi w tym fachu i chętnie posłucham Twoich przepisów :) i spróbuję rzecz jasna pigwówki :D

MrCzui
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 08 września 2014, 13:17

Post autor: MrCzui » 19 stycznia 2015, 13:19

Dobra, żona stanęła trochę okoniem, więc nie wiem jak to wyjdzie z moim wyjazdem. :(
Będę negocjował.

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 19 stycznia 2015, 16:13

Panowie, termin i miejsce potwierdzone więc teraz tylko spinać się i puszczać zaliczki to zaklepiemy na 100%.
Jeśli macie jakieś pytania/życzenia co do miejsca to pisać.
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Jumper52
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 10 stycznia 2015, 19:58

Post autor: Jumper52 » 21 stycznia 2015, 01:26

Czołem biję Waszmościom. Nadobny Imć Knurion był mnie tu zawezwał, coby wspólnie z waszą wesołą czeredą przegnać zamróz precz co zacniejszymi trunkami i biesiadować ochoczo przy sesyji KC. Zali znajdzie się miejsce dla jeszcze jednego zapalonego troglodyty? dwd;

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 21 stycznia 2015, 10:47

Znajdzie, znajdzie :)
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Jumper52
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 10 stycznia 2015, 19:58

Post autor: Jumper52 » 23 stycznia 2015, 01:46

To wybornie! Baczcie, żem tu nowy. Uczyńcie mi tedy tę łaskę i wsztki informacyje o koncie podajcie, abym zaś mieszek złociszy w poczet zaliczki na wspólne gwałty i grabieże, jakie we Włoci Ino poczynić możebne, mógł ofiarować co rychlej.

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 23 stycznia 2015, 09:53

Lewy górny róg menu "TWOJA POMOC" - z odpowiednią adnotacją coby czegoj nie potraktował tego jako datek na portal i nie będzie zaliczka zaliczona ;)
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 28 stycznia 2015, 18:17

Panowie, od czegoja wiem, że z zaliczkami krucho a kobitka się już upomina. To nie jest duża kwota a niezbędna do rezerwacji. W piątek chcielibyśmy puścić coś do agro więc postarajcie się.
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

ODPOWIEDZ