Co czytacie?

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 15 października 2010, 11:12

Co na bieżąco czytamy, mniej lub bardziej związanego z RPG.

Obecnie jadę z Kronikami Amberu Zelaznego. Kupiłem trochę przypadkowo, ale lektura okazała się rewelacyjna. Mam kłopot z oderwaniem się od tej książki. Polecam. Dużo czytania - koło 1600 stron :)

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 15 października 2010, 11:37

Tak się składa, że ja obecnie też (początek II tomu). W kolejce czekają "Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód-Zachód" Wegnera, "Czarna Kompania" Cooka, "Pan Lodowego Ogrodu" Grzędowicza, "Ostatnie Imperium" Sandersona i coś tam jeszcze z MKP i innych rzeczy pożyczonych od kolegi. Jednak zapadłem ostatnio na manię rozwiązywania krzyżówek i czytelnictwo trochę na tym cierpi.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 15 października 2010, 12:34

No jeśli nie czytałeś jeszcze Czarnej Kompanii i Pana Lodowego Ogrodu to Ci zazdroszczę - jesteś u progu RAJU! PLO to arcymistrzostwo gatunku, a CK też robi świetne wrażenie. Czytaj szybko bo teraz jesz golonkę, ale na kuchence czeka schabowy z buraczkami :) :D :D :D

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 15 października 2010, 12:50

Czytałem dwie pierwsze części Czarnej Kompanii jeszcze w postaci pojedynczych książek całe lata temu. Teraz mam te zbiorcze, jednak podobnie jak w wypadku PLO czekam na skompletowanie cyklu, zanim zabiorę się do uczty.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 15 października 2010, 12:54

No to jeszcze został do kupienia 3 tom CK, by był komplet. Ja dotąd nie czytałem ostatniego, 10 tomu "Żołnierze żyją". Niedługo nadrobię to jednak :)

Denver
Reactions:
Posty: 1660
Rejestracja: 14 stycznia 2010, 11:26

Post autor: Denver » 15 października 2010, 18:28

Polecam cykl o Inkwizytorze Mordimerze Madderdinie Jacka Piekary
Ostatnio zmieniony 15 października 2010, 18:28 przez Denver, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wikingowie dzielili rany na ?miertelne i nieistotne i znaj?c ich do?wiadczenie pewnie mieli racj?. " Oggy

avnar
Reactions:
Posty: 1137
Rejestracja: 29 kwietnia 2009, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Post autor: avnar » 15 października 2010, 19:44

Ostatni tom Czarnej kompanii był dla mnie rozczarowujący, tak naprawdę cała ta seria się rozmyła w okolicach 5 tomu.
Polecam zakończenie sagi Koła czasu Jordana. Po tym jak umarł, zaszczyt dokończenia dostał się w ręce Sandersona i moim zdaniem powstała pozycja najlepsza z całego cyklu. Właśnie czekam na jej drugą część, która ma wyjść na początku listopada, palce lizać.
Inną obowiązkową pozycją dla tych co jej jeszcze nie znają, jest Malazjańska księga poległych.
Co do polskich autorów to Wagner, Piekara, Grzędowicz itd. Tak naprawdę to polska fantasy jest chyba jedną z lepszych w świecie, choć to jest tylko moja opinia.

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 15 października 2010, 19:47

Polecam cykl o Inkwizytorze Mordimerze Madderdinie Jacka Piekary
Podpisuję się wszystkimi ręcami i nogami :) Już dawno żadna książka tak mnie nie wchłonęła jak ta o przygodach owego Inkwizytora.

"Zresztą grzeszni oraz winni byliśmy wszyscy i pytaniem były tylko czas i wymiar kary. Tak powiedział niegdyś mój Anioł, a ja nie miałem powodów, by nie wierzyć jego słowom."

Polecam...
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Hans696
Reactions:
Posty: 210
Rejestracja: 10 stycznia 2009, 11:05

Post autor: Hans696 » 15 października 2010, 19:52

Kończę właśnie 3 tom Pana Lodowego Ogrodu i mimo że czyta się świetnie to jakoś super zachwycony nie jestem. Trochę mnie wkurza kolejny, obowiązkowo cyniczny, nadbohater z mocami nie wiadomo skąd. Wątek z władcą tygrysiego tronu zdecydowanie lepszy.
Natomiast w pełni popieram kroniki Amberu, przeczytałem już raz dawno temu a na półce czeka nowe wydanie, super sprawa;)
Windswept landscape, desolated mountain plateaus..

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 15 października 2010, 21:28

"Koło Czasu" zrobiło się strasznym tasiemcem. Sanderson jest sprawnym pisarzem (polecam zwłaszcza "Elantris") i spodziewam się dobrej roboty, jednak dla kogoś, kto jeszcze nie czytał tego cyklu wydatek może być spory.
Warto przeczytać także "Boże Monarchie" Paula Kearney'a.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Awatar użytkownika
Oggy
Reactions:
Posty: 766
Rejestracja: 13 lipca 2009, 15:05
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/Oggy
Has thanked: 24 times
Been thanked: 10 times

Post autor: Oggy » 15 października 2010, 22:08

Kroniki Amberu przeczytałem od 2 do 6 razy w zaleznosci od tomu. Odchorowałem to potem przez lata grając w Amber DRPG. Pierwszy pięcioksiag to pozycja obowiązkowa dla każdego.
Mrufon jeżeli masz mozliwość to Znak Chaosu przeczytaj w orginale, odwołań do Lewisa Carrola nie da się przetłumaczyć. Z resztą jego książki to tez ciekawy przypadek dla fanów fantastyki. Miałem sympatyczną przyjemność przeczytania kilku jego dzieł mieszkając w niewielkiej wiosce w Cheshire gdzie się urodził. Wyobraźnia pracuje w takich sytuacjach na zdwojonych obrotach.
astrolog/alchemik 10/10 POZ

leobardis
Reactions:
Posty: 451
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:02

Post autor: leobardis » 15 października 2010, 23:06

Ja zaczynam cisnąć "Saga o ludziach lodu" (1-szy tom) - zobaczymy czy mi podejdzie :).
[center]Nie dostaniesz drugiej szansy, by zrobi? dobre pierwsze wra?enie.[/center]
[center]Obrazek[/center]

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 15 października 2010, 23:12

A no i "Straznicy Płomienia" - łatwe, lekkie i przyjemne
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Denver
Reactions:
Posty: 1660
Rejestracja: 14 stycznia 2010, 11:26

Post autor: Denver » 16 października 2010, 10:38

To jeszcze Wam powiem, że "Miecz i kwiaty" pana Mortki też jest niezły.
że o takiej oczywistości jak "Wiedźmin" Sapkowskiego nie wspomnę :)
Chociaż "Żmija" wyszła mu średnio

A z innej beczki polecam cykl "Zaginiona Flota" Jacka Campbella - nieco tematycznie podobny do "Battlestar Galactica". I mimo, że od realiów KC nieco odbiega, to gdyby to zrobić na morzu/oceanie to palce lizać...
"Wikingowie dzielili rany na ?miertelne i nieistotne i znaj?c ich do?wiadczenie pewnie mieli racj?. " Oggy

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 16 października 2010, 11:06

A próbowaliście czytać Martina? Nieśmiertelna saga, przy której Sapkowski to trzeciorzędny spamerski PiSarczyk. Kto sprawdzi ten uwierzy. Gwarantuję absolutny zachwyt.

ODPOWIEDZ