Gry komputerowe

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 24 listopada 2014, 21:43

To jest armia Dale na moje oko nie Eriadoru, chyba.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 24 listopada 2014, 22:52

Avnar - masz rację - wpisałem nazwę miasta z przyzwyczajenia. (poprawiłem opis).
avnar napisał(a):

Gratulacje, epicka bitwa.
Ja osobiście czekam na Mount and Blade 2, wtedy sobie powalczę.
No chyba że polecacie jakiegoś fajnego moda do Shoguna 2
Ewż medka 2 :) i do niego pociągnij mody. The Thrid Age (jak ja teraz) czy Warhammera (też mam ale nie grałem jeszcze)

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 18 grudnia 2014, 15:58

Dosłownie na dniach kupiłem sobie Starpoint Gemini 2 (zachęcony pozytywnymi recenzjami). Jest to gwiezdny sim połączony z kilkoma innymi gatunkami, gdzie dowodzimy swoim statkiem wypełniając różne zadania (od handlu, przez walkę do misji eskortowych, trochę rpg-a i jeszcze kilka innych).

Jak ktoś lubi kosmiczne klimaty i ma dużo wolnego czasu to polecam. Przyjemnie marnuje się przy niej czas i jest tania (jak na nowość to aż zaskakujące). Developerzy silnie wspierają produkcję naprawiając znalezione przez użytkowników błędy. Wymaga Steama. Komputer nie musi być najnowszą high-end maszyną - na moim laptopie nie da się grac na max ustawieniach grafiki, ale nie to jest najważniejsze w tego typu grach.

Obrazek z gry:
[center]Obrazek[/center]
Ostatnio zmieniony 19 grudnia 2014, 09:16 przez ghasta, łącznie zmieniany 1 raz.

namakemono
Reactions:
Posty: 1552
Rejestracja: 26 października 2012, 07:18

Post autor: namakemono » 19 grudnia 2014, 13:51

Bardzo zachęcająco wygląda ta gierka. Cena też rzeczywiście wyjątkowo atrakcyjna. Cholera, żebym tylko miał czas grać... Ale kto wie, jeśli będę miał chwilę i ochotę na giercowanie, to swe oblicze skieruję w tym właśnie kierunku.

Ja niedawno katowałem (niestety, mocno z doskoku) fajną, prościutką, ale mega wciągającą gierkę "don't starve". Jeśli ktoś nie zna, to krótko mówiąc chodzi o survival. Nasza postać budzi się sama w środku lasu. Trzeba zbierać jagódki, marchewki, drewno, kamienie, żeby wymyślać narzędzia: młotek, siekierę, wędkę, wnyki, itd, żeby z kolei móc łapać ptaki, zające, itd oraz wymyślić ogień, żeby przetrwać noc, która jest straszna. A rano od początku. A zima za pasem!
Zaskakująco rozległa plansza gry, dużo możliwości rozwoju, zaskakujące postaci i przedmioty (na przykład kufer z nogami zapożyczony od Pratchetta). Grafika komiksowa, taki humorystyczny horror. Wbrew pozorom gra wcale nie jest aż taka łatwa, ponadto w zależności od przyjętej strategii każdy dzień może wyglądać zupełnie inaczej. Wciągająca. Przestałem grać z braku czasu. Poza tym obraziłem się na grę, bo Ent zabił mnie zupełnie bez powodu i z zaskoczenia. Znaczy nie tak całkiem bez powodu. Rąbałem za dużo drewna. A potem polowałem na bizony, ale ostatecznie to one upolowały mnie i to dopełniło mojego przygnębienia i przelało szalę goryczy. Bowiem w tej grze jak się zginie, to zaczyna się niemalże od początku. Choć od wszystkich zasad są wyjątki.

Obrazek

Dobro
Reactions:
Posty: 2848
Rejestracja: 10 listopada 2012, 22:13

Post autor: Dobro » 20 stycznia 2015, 19:09

Ostatnio w wolnych chwilach gram w Heroes of Might and Magic III: Horn of the Abyss.

- Por que? Nowy dodatek?

Tak, jest to kolejny, nieoficjalny dodatek. Co więcej: po niezbyt udanym (jak dla mnie) dodatku Wake of Gods, Hota jest zrobiony bardzo profesjonalnie, poszerza podstawkę o masę nowych, fajnych rzeczy.

Po pierwsze - nowe miasto i bohaterowie: Zatoka Piratów. Jest w pełni grywalne, w miarę zbalansowane i dorównuje stylowi pozostałym miastom (poza muzykom, która według mnie - jest słaba).

Na mapie przygody zostały dodane nowe budynki - od tych dających surowce aż po groty z potworami, za pokonanie których dostaniemy wartościowe artefakty, jednostki lub surowce. Ponadto miasta na mapie przygody wyglądają zależnie od poziomu wybudowanego zamku.

Inteligencja przeciwników również stoi na wyższym poziomie: w oryginalnym h3 poziom gry różnił się od siebie jedynie liczbą surowców na start. Teraz mam problemy z wygraniem z kilkoma przeciwnikami na poziomie Wieży!

Dodano dwa nowe rozmiary map: największy rozmiar odpowiada 2x XL - czyli jest naprawdę duża.

Zmieniono też wygląd i efekty wizualne przy ataku niektórych jednostek, dodatkowo wszystkie jednostki się ruszają podczas bitwy (tzn nie są statyczne jak wcześniej). Pojawiło się też mnóstwo artefaktów działajacych nie tylko na korzyść naszą, ale też bezpośrednio szkodzące przeciwnikowi (np obniżające morale, szczęście).

Ogólnie bardzo polecam, dodatek jest dosyć stabilny i mi jeszcze nie wywaliło błędu (a rozegrałem kilka krótkich potyczek).

Do ściągnięcia przez fanpage na facebooku.
Prowadz? sesje: ?mier? i ?ycie kami Ryby (L5K) - zawieszona
Mistyczny Lotos (Conan na zasadach Fate)
Moje postacie:
Ahmed Assad Omar - audytor finansowy (PBF Wybawiciel)
Olaf Vilbergson - m?ody zwiadowca (PBF Cienie na ?niegu)
Mikulas Tichy - m?ody medyk z Pragi (PBF - Memento Mori)

vampire1308
Reactions:
Posty: 435
Rejestracja: 30 listopada 2008, 21:34

Post autor: vampire1308 » 07 lutego 2015, 11:26

Ja ostatnio gram w Fifę 14 w sezony i wspólnie z kumplami on-line oraz w Divinity: Original Sin Polecam serdecznie :)

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 23 lipca 2015, 18:33

Zdradzę Wam, że wyczekuję obecnie niecierpliwie dwóch tytułów i żaden z nich nie jest Wiedźminem! Pierwszy to kolejna odsłona Fallouta. Rozmawiałem ostatnio na jego temat z bratem-gromaniakiem i całość zapowiada się bardzo interesująco (ma się jakoby pojawić nawet opcja założenia własnej osady). Brat wspomniał, że pewna grupa graczy w przedsprzedaży weszła w posiadanie PipBoyów, zakładanych na rękę i sprzęgniętych poprzez WiFi z grą, ale nie sądzę, aby mnie było stać na tak ekskluzywny rekwizyt.

Obrazek

Jako wieloletni fan gier spod znaku Total War czekam też na najnowszą produkcję spod tego znaku, Warhammera. Mam nadzieję, że Araven wie już coś więcej na ten temat i zechce się sekretami podzielić.

Obrazek

A w międzyczasie znowu dałem się wciągnąć potwornemu pożeraczowi czasu - tym razem jest to sieciówka WarThunder. Naszła mnie niedawno taka nostalgiczna ochota, żeby znowu sobie polatać w realiach IIWW i bardzo mi się spodobał ten tytuł. Grafika jest w porządku, gra bardzo płynna, spory wybór maszyn po zaliczeniu odpowiedniego stażu. Co jednak najbardziej istotne, zwłaszcza dla osób bawiących się wcześniej w World of Tanks, ta gra jest dwuliniowa, co odkryłem dopiero po instalacji. Tutaj można bowiem nie tylko walczyć w przestworzach, ale i na ziemi, pojazdami pancernymi! (ta część gry to praktycznie kalka z WoT, z pewnym ulepszeniami). Co więcej, dopuszczalne są kombinacje obu trybów w jednej sesji, a dodatkowo samoloty mogą zwalczać jednostki morskie (chociaż okrętów nie da się jeszcze obsadzać graczami).

Gdyby ktoś poczuł się zachęcony, sugeruję instalację - może się zgramy w sieci?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 23 lipca 2015, 21:12

Tyle wiem co tutaj o nowym Warhammerze: http://forum.totalwar.org.pl/forumdispl ... -Warhammer

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 25 lipca 2015, 17:32

Żeby Wam już teraz pociekła ślinka, zapraszam do rzucenia okiem na trailer do Fallouta 4. Cena gry sprawia przerażające wrażenie, ale to nic, będę odkładał do skarbonki, może za pół roku się nazbiera. Nie zmienia to faktu, że od tego momentu to najbardziej dla mnie wyczekiwany tytuł.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=8tOIz_wkRW0[/youtube]

Przypomniałem też sobie w międzyczasie o projekcie Cyberpunku, ale ta gra rodzi się najwyraźniej w przewlekłych boleściach - ktoś coś słyszał, ktoś coś wie? Może jakiś nowy trailer?


Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 31 lipca 2015, 09:44

Piękne, piękne! Muszę mieć! /-/

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 31 lipca 2015, 17:20

Słabe, jak dla mnie, dużo pracy przed nimi. Mod na Medievala II z Kingdomms Rage of the Dark Gods 1.5.1 w klimatach warhammera, graficznie jest lepszy niż to co tam zaprezentowano. Ale to dopiero pre-alfa.

avnar
Reactions:
Posty: 1137
Rejestracja: 29 kwietnia 2009, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Post autor: avnar » 17 września 2015, 21:52

Witam. Dzisiaj miałem okazję zagrać w Total War Arena. Za krótko żeby się konkretnie wypowiedzieć. Sprawdźcie sobie na Youtube.


Ogólne wrażenia. Rewelacja jeśli chodzi o mnie. Chyba taka gra za mną chodziła. Jak będą jeszcze ją rozwijać o inne klimaty i epoki np Shogun, Medieval, to padnę na cycki.

Gra na razie w zamkniętej Alphie, ale bez problemu się do niej dostałem. Wystarczyło tylko podać maila.

Ma ktoś chęć zagrać ze mną? Byłoby mi bardzo miło. Serdecznie zapraszam.
Ostatnio zmieniony 25 września 2015, 00:41 przez avnar, łącznie zmieniany 1 raz.

Never
Reactions:
Posty: 333
Rejestracja: 09 stycznia 2010, 00:07

Post autor: Never » 18 września 2015, 07:38

No to fakt, będzie parę dobrych premier w tym roku.

Hmm, słyszałem do tej pory hejt z strony graczy na total war arena. Twoja pozytywna opinia przekonała mnie, by spróbować;).

avnar
Reactions:
Posty: 1137
Rejestracja: 29 kwietnia 2009, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Post autor: avnar » 25 września 2015, 00:44

No i jak, żadnego chętnego do zagrania w Total War Arena? Tylu tutaj miłośników tej serii a żaden z Was nie gra albo nie ma chęci zagrać?

Ja już łupię cały tydzień. Nie powiem że jestem świetny ale nie ma większych problemów z grą. Każda bitwa ma swój urok, nawet wtedy jak już znasz mapę na pamięć i kojarzysz jaką taktykę obiorą przeciwnicy.

ODPOWIEDZ