Tutaj możemy pisać co nam przyjdzie do głowy

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 11 listopada 2016, 12:12

Moi drodzy, od teraz na spokojnie będę mógł powrócić do wszystkich sesji PBF, powinienem też znaleźć więcej czasu na dodatkową aktywność (nowe artykuły, dla przykładu). Zauważyliście pewnie, że w ostatnich czasach praktycznie zniknąłem, ale po wczorajszym punkcie zwrotnym w moim życiu wszystko powinno pójść w dobrym kierunku. Teraz też mogę już odetchnąć z ulgą i podzielić się z Wami pewnym doświadczeniem życiowym, którego nikomu z Was nie życzę.

Trzy lata temu przeżyłem szok swego życia po tym jak holenderska prokuratura aresztowała mnie pod zarzutem przynależności do zbrojnej grupy przestępczej trudniącej się handlem ludźmi i finansowymi malwersacjami. Areszt śledczy, potem ciągnący się trzy lata proces, który był istnym koszmarem biorąc pod uwagę fakt, że zarzuty pod moim adresem były absolutnie bezpodstawne. Wiedząc o tym jakoś tam przez to brnąłem z nadzieją, że prokurator sam w końcu zauważy, że nie ma podstaw do sądzenia mojej osoby. Dwa miesiące temu nogi się pode mną ostatecznie ugięły, kiedy po trzech latach udowadniania niewinności prokurator zażądała dla mnie trzech lat więzienia.

A wczoraj sędziowie w Roermond zmiażdżyli prokuraturę oczyszczając mnie z wszystkich zarzutów i przywracając wiarę w niderlandzki wymiar sprawiedliwości i zdrowy rozsądek! Nareszcie nie muszę sobie zaprzątać głowy kombinowaniem jak przez trzy lata unikać wspólnych więziennych kąpieli i kto w tym czasie wyżywi moją rodzinę!

Witajcie ponownie!

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 11 listopada 2016, 12:40

Szok. Muszę się napić bo na trzeźwo nie jestem w stanie sobie wyobrazić Ciebie jako czlonka grupy przestepczej tego typu. Scenariusz jak z dobrej sesji rpg.
W każdym razie gratuluję. Jak to mówią prawda broni się sama. Szkida tylko że bylo potrzeba tyle czasu i niepotrzebnych nerwów. Za które myślę, że należałoby upomnieć się o jakieś drobne odszkodowanie.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 11 listopada 2016, 13:26

O kurwa, jeśli to nie żart to jestem w szoku.:|

Awatar użytkownika
mastug
Reactions:
Posty: 1697
Rejestracja: 03 grudnia 2009, 23:24
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Post autor: mastug » 11 listopada 2016, 14:17

Keth nie wierzę to musi by żart. Do prasy z tym idź. Do sądu ich zaciągnij o odszkodowanie.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 11 listopada 2016, 17:02

Może Keth po prostu pasował prokuraturze do zbudowanego przez nich, niezwykle skomplikowanego modelu psychologicznego przestępcy: Polak, emigrant. :D
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 11 listopada 2016, 19:29

Grubo Keth... nawet nie pytam w jakich okolicznosciach padly na Ciebie takie oskarzenia. Bo rozumiem jakby chodzilo o jakis przemyt pieczarek, ale o handel ludzmi... szok po prostu...

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 11 listopada 2016, 21:19

8art no chyba, że ludzie byli w pieczarkach... :P Może uszył z materiału taką jedną baaaardzo dużą. Wejść do niej mogło nawet dwie osoby (albo sześciu skośnych) ale jakimś dziwnym trafem celnik na granicy się połapał, że takich pieczar to się nie da wyhodować nawet w Holandii, że sztuczna więc otworzyła a tam...
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 12 listopada 2016, 12:20

Na odszkodowanie przyjdzie czas, na razie muszę odczekać dwa tygodnie, żey się upewnić, że prokuratura nie zechce się odwołać od wyroku (co samo w sobie graniczyłoby ze śmiesznością). Jeśli przyjmą werdykt do wiadomości, zacznę planować zemstę. Bez wątpienia należy mi się odszkodowanie za areszt, chociaż to kwota symboliczna, bodajże 100 euro za każdy dzień zatrzymania. Ale jak wspomniałem, przyjdzie na to czas.

Muszę przyznać, że nauczyłem się przy okazji wielu ciekawych rzeczy (niektóre nawet wykorzystam w sesjach PBF, wypatrujcie w mijanych krzakach przyczajonych prokuratorów). Jak zdejmowali ze mnie biometrykę, przeskanowali policyjne rejestry w całej Europie, dzięki czemu upewniłem się, że faktycznie nie mam żadnych niezapłaconych mandatów. Cela jedynka, komfortowe betonowe łóżko z materacem. Catering za darmo, dwa razy dziennie paczka kanapek w folii, raz dziennie ciepły lunch (obiad podobny do tych serwowanych w samolotach). Byłem tak zestresowany, że kanapek wcale nie jadłem, więc trzeciego dnia już mi nie chcieli dać nowych, bo na półce piętrzyła się pryzma nienaruszonych torebek. Można się było raz dziennie wykąpać w pojedynczej kabinie i nawet w ciepłej wodzie (a adwokat uprzedzał, że mogą mnie moczyć na zimno i nie dawać jeść w ramach zmiękczania). Najlepsze były scenki z współlokatorami - wcześniej to była zgroza, teraz mogę się nawet pośmiać. Słyszałem na przykład jak przywieziony do sąsiedniej celi aresztant po pięciu minutach zaczął się domagać wyjścia na papierosa, a kiedy mu odmówiono, zaczął szaleć po boksie. Przykład dialogów poniżej.

"Za chwilę pójdziesz na świeże powietrze". "Ale ja chcę teraz!". "Teraz nie możesz, uspokój się". "Chcę zapalić, traktujecie mnie jak zwierzę!". "Pójdziesz za chwilę!". "Traktujecie mnie jakbym tu był za karę!". "Tak właśnie jest, jesteś tu za karę". "ŁAAAAAA!".

Trzeba przyznać, że koleś był twardy, pół nocy wył i kopał po drzwiach. Pomyślałem sobie wtedy, że jeśli wsadzą mnie razem z nim do jednego boksu, to im podpiszę wszystko, nawet przyznanie się do zastrzelenia Kennedy'ego! Ale Bogu dzięki nie wpadli na taki pomysł! (ale poczekajcie jak w jakiejś sesji traficie do aresztu).

Jak po trzech dniach wróciłem do domu, wszedłem prosto pod prysznic i momentalnie zemdlałem, w efekcie czego pierwszy wieczór po powrocie spędziłem w szpitalu, gdzie trzeba mi było zszyć dziurę w szyi wydartą ostrym szpicem szafki pod umywalkę.
Oj, działo się, działo. Chwilami nawet się zastanawiam, czy to faktycznie się zdarzyło czy też może to tylko jakiś obłąkańczy sen.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 12 listopada 2016, 21:05

Pocieszę Cię. W Polsce nie ma tak komfortowych warunków. Nie wszędzie pojedyncze cele się trafiają. I pozwolę sobie zauważyć, że tym samym minęło cię na szczęście wiele niepotrzebnych przykrości. Przykład z życia wzięty. Kilku młodych chłopaków idąc ulicą zauważyło, że pod wpływem wiatru sygnalizacja świetlna wariuje. Jako, że byli dziabnięci, dalej machać nią w lewo i w prawo ku swej wielkiej radości. Niestety tak się złożyło że akurat jechała policja i ich zwinęli. Zamknęli na dołku na 24. Dwóch miało szczęście a jeden nie trafił do celi "jedynki" bo zwyczajnie ich zabrakło dla wszystkich. Do tego jednego pechowca, nocą zaczął się przystawiać stary recydywista czyniąc mu niejednoznaczne propozycje, poparte w dodatku siłą. Chłopak się postawił chcąc zachować swe dziewictwo ale jakoś tak nieszczęśliwie popchnął podczas bójki że tamten uderzył głową i zmarł. Skazali go z tego co pamiętam na 16 lat za nieumyślne. Pozostali dwaj wyszli po jednym dniu.

Jeszcze mi się tak przypomniało co powiedział pewien Rosjanin jak go Warszawie skazywali na 25 lat (za to co zrobił powinien dostać więcej ale polski wymiar sprawiedliwości nie może wymierzyć gorszej kary). Powiedział: u nas to dopiero są więzienia a wasze więzienia są jak hotele.

Ps. mam nadzieję, że się nie obraziłeś za ten żart o pluszowej dwumetrowej pieczarce. ;)
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 12 listopada 2016, 23:20

"Za chwilę pójdziesz na świeże powietrze". "Ale ja chcę teraz!". "Teraz nie możesz, uspokój się". "Chcę zapalić, traktujecie mnie jak zwierzę!". "Pójdziesz za chwilę!". "Traktujecie mnie jakbym tu był za karę! (...) ŁAAAAAA!".
Zupełnie jakbym czytał coś czego byłem świadkiem w szpitalu psychiatrycznym (już śpieszę z wyjaśnieniem, że nie byłem tam jako pacjent. W związku z obowiązkami zawodowymi często jestem ostatnio na terenach tego placówek). Babka na oddziale zamknietym w niemal ide tyczny sposób domagała się jakichś piguł (przynajmniej tak mniemam) i okraszając to sporą ilością faków. Skończyło się to też wrzaskiem i biciem pięściami po ścianach. Ku mojemu zdziwieniu nie została spacyfikowana przez jakiegoś krzepkiego pielęgniarza, tylko mała pielęgniarka porozmawiała z nią i doprowadziła do stanu jakotakiego spokoju.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 13 listopada 2016, 00:36

Może dlatego, że obie osoby to tak naprawdę małżeństwo. Niewinne ale zatrzymane przez władze. Zamknięci ze względu na prawdę do której doszli w trakcie pewnych incydentów, które rozpoczęły się nader niewinnie... :o
Dalej dwójka przypadkowych internautów zgaduje się co do szczegółów obu spotkań. Zbyt wiele szczegółów powiela się w obu spotkaniach. Internauci decydują się podrążyć dalej sprawę, która wiedzie ich do przerażającego odkrycia za którymi stoją niezwykle wpływowe osoby i ich bluźniercze plany.

Zajawka ja raz na przygodę. Klimat jak z Zewu... albo Wybawiciela :P
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 13 listopada 2016, 18:23

Keth przemycał, ale graczy w swoich sesjach PBF do innych światów. Pech w tym, że nie podpisali kwitów, w których deklarowaliby, że odbywa się to za ich zgodą i do przekroczenia granicy dochodzi legalnie. Sprawy by nie było, gdyby nie fakt, że po tamtej stronie zdarzały się zgony.
Wytwórcom tych żenujących zarzutów należy przypisać współwinę za zalew UE przez "nachodźców", gdyż odciągnęli uwagę odpowiedzialnych służb od prawdziwego zagrożenia i pozwolili dorobić się ogromnych pieniędzy prawdziwym przestępcom.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 24 maja 2017, 14:49

O k... ale fajne
Taka była moja reakcja jak to zobaczyłem.

Generator map miast oparty o algorytm diagramów Voronoi
https://watabou.itch.io/medieval-fantasy-city-generator


sama mapa
https://v6p9d9t4.ssl.hwcdn.net/html/485 ... index.html
Ostatnio zmieniony 24 maja 2017, 15:22 przez ghasta, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 08 sierpnia 2017, 22:40

Wyścig: marine, strażak i rycerz w płytówce tor przeszkód tutaj:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=pAzI1UvlQqw[/youtube]
link https://www.youtube.com/watch?v=pAzI1UvlQqw

A tutaj odpowiedź na pytanie co się stanie z samurajem w zbroi jak się wrzuci go do miejscowego basenu. Tylko Japończycy są tak dziwni by to potestować.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=TLcT5J7yg9k[/youtube]

link https://www.youtube.com/watch?v=TLcT5J7yg9k
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 08 sierpnia 2017, 23:05

Rycerskie MMA prosto z Rosji...
Dodam tylko że w zwycięstwo przez KO.

https://www.youtube.com/watch?v=VlCQ2pBob5Q
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

ODPOWIEDZ