Ciekawe filmy

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 22 marca 2018, 00:18

A do mnie nowy Bladerunner nie trafił. Mielizny logiczne, przerysowane postacie, szczególnie te złe, absurdalnie głupie ostatnie 15 minut, niezniszczalny K (pobity przez Nexusa 8, przebity zbrojeniowym drutem, uczestnik dwóch wybuchów w bezpośredniej odległości, skopany przez innego androida, postrzelony...), wspomniana łopatologia ...

Ale za to dostajemy kilka naprawdę świetnych ujęć. I taką w miarę muzykę.

Awatar użytkownika
mastug
Reactions:
Posty: 1697
Rejestracja: 03 grudnia 2009, 23:24
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Post autor: mastug » 22 marca 2018, 01:22


Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 22 marca 2018, 10:24

Wspaniałe kino azjatyckie klasy B, :) kiedyż to miałem czas na te filmy sam juz nie pamiętam, tylko praca i dom, kierat...
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Kargan
Reactions:
Posty: 1420
Rejestracja: 22 listopada 2012, 13:44
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Kargan » 22 marca 2018, 11:59

O to japońskie wygląda fajnie !!! To ma się dopiero ukazać w kinach czy już było ? :)
]|[ Innocence Proves Nothing ]|[

Medea Trix: WS 28, BS 44, S 32, T 29, AG 41, INT 29, PER 40, WP 32, FEL 33 (12 wounds, 2 fate points)
Erias Kantar (Black Templar Marine): WS 53, BS 37, S 40, T 42, AG 51, INT 45, PER 45, WP 46, FEL 40 (23 wounds,4 fate points)

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 22 marca 2018, 12:02

Tylko czy jes sens oglądać. Bo właściwie to opowiedzieli w tym trailerze chyba całe "skomplikowane" story :D
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
mastug
Reactions:
Posty: 1697
Rejestracja: 03 grudnia 2009, 23:24
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Post autor: mastug » 22 marca 2018, 13:02

O to japońskie wygląda fajnie !!! To ma się dopiero ukazać w kinach czy już było ? Smile
Wczoraj oglądałem na Netflixie.
Czy warto obejrzeć? Mnie się spodobało, jest klimat.. no i trochę przypomina nasze przygody KCtowe (jeśli idzie o ilość trupów i samą fabułę).

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 23 marca 2018, 11:01

[offtopic]Mnie takie spostrzeżenie naszło, że w ciągu ostatnich 4-5 lat było ze dwie sesje na której moja postac się biła. A kiedyś... :D[/offtopic]

Oglądam Balde runnera wczoraj całe 35minut mi się udało, dzisiaj przy sprzyjających wiatrach obejrzę ponad pół. Dziwny tryb oglądania bo czasu na wszystko mało. Ale z drugiej strony daje sposobność by pomyśleć nad filmem, który sam biegnie niespiesznie. Przybijająca jest samotność w tym dziele dotyczącym przyszłości, oraz wszędobylska degradacja środowiska.

Obrazek

Obrazek
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 25 marca 2018, 18:44

Skończyłem Blade Runnenra i nie bardzo wiem co powiedzieć z uwagi na genialny pierwowzór. Chyba to że jest to jednak film warty zobaczenia ale brakuje mi w nim głębi wynikającej z niedomówień. W porównaniu do jedynki tu jest "kawa na ławę" niewiele zostaje do własnego przemyślenia. Ale z durgiej strony siła wody upłynęło, zadaliśmy sobie jako ludzkość mnóstwo pytań, trudno o nowe.

Wziąłem sie za Star Trek Discovery. Jestem po kilku odcinakach i widzę, że cały pierwszy sezon przejadą na grzybie co już się okazuje niezbyt zdrowe.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 22 września 2018, 23:01

Obejrzałem Hana Solo, hmmm... zdecydowanie lepsze to od tej sagi która teraz Disney kręci. Podtrzymuje swoje zdane, że kolejne epizody są dla młodego widza a te jednostrzałówki dla starszej publiki. Czegoś mi w tym filmie jednak brakowało . Bardziej fajny moim zdaniem był Rogue One, może dlatego że na swój sposób przełomowo pozbył się cukierkowatości poprzednich filmów Star Wars.

Zaczynam serię ALTERNED CARBON, no i rozpoczyna się z grubej rury, hiper-super-duper zabójca o specjalnych umiejętnościach i treningu, który jednym pierdnięciem mógłby... nienawidzę tego. Ale dam serialowi szansę, ze względu na fakt, iż podobno należy do klasyki.

Twin Peaks sezon 3 epizod pierwszy, połowa, poległem. Miesiąc leży i jakoś mnie nie ciągnie by to doglądać. Ale jak wyżej, przemogę się i pociągnę, przysięgam, ze względu na genialne pierwsze dwa sezony. Kopę lat temu...

Czeka też Red Sparrow, ale powiem wprost, obawiam się kolejnego filmu w stylu Atomic Blonde który obejrzałem ze względu na Charlize Theron. Ale to chyba był błąd.

Na półeczce leży też Sicario day of soldato, jeśli będize trzymał poziom pierwszej części to co najmniej jest on warty obejrzenia. Ale zostawiam go na odtrucie, gdyby coś z powyższych mi zaszkodziło.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 23 września 2018, 07:35

Mnie się Han Solo nawet podobał, a recenzje i opinie były bardzo słabe. Alterned Carbon zacząłem pierwszy odcinek ale na razie nie kontynuuję.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 03 grudnia 2018, 11:14

Kapitalne dwa filmy pierwszy nazywa się Alpha i rzecz jest o udomowieniu pierwszego wilka, które z czasem stały się psami rzecz jasna. Świetne kino rodzinne dla męskiej części, można zabrać na niego czterolatka i świetnie się razem bawić.

Obrazek



Drugi też o wilkach. Tyle, że zabijają dzieci. Męskie kino, zagrane dokładnie tak jak lubię jeśli chodzi o tego typu filmy. Nazywa się Hold the Dark.

Obrazek

Oba filmy mają kapitalne, moim zdaniem, zdjęcia. Nie pomylcie obu. Szkoda że jest mało tak dobrych filmów jak te dwa. Jakby ktoś miał podobny gust to polecam się z tytułami.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 03 grudnia 2018, 16:36

Obejrzałem wczoraj pierwszy odcinek 1983 z Netfixa. Trudno jeszcze powiedzieć po pierwszych 50 minutach jak się ten serial rozwinie, ale wizja PRL na początku XXI wieku całkiem obiecująca.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 03 grudnia 2018, 18:24

Takie sobie. Jestem po 3 odcinkach. Dość mrocznie, choć nawiązań i smaczków sporo. Mafie Wietnamskie piękna sprawa.

Awatar użytkownika
Rikandur
Reactions:
Posty: 392
Rejestracja: 06 lipca 2013, 21:40
Has thanked: 36 times
Been thanked: 3 times

Post autor: Rikandur » 03 grudnia 2018, 21:50

https://www.youtube.com/watch?v=ettsG15TD2Q

A propo gro-podobnych filmów. Ten mi polecił brat, który kinomanem jest ... a ja obejrzałem w originale, czyli sam sobie wymyśliłem dialogi i scenariusz.

Podobnej klasy jak ta japońska adaptacja ichniego komiksu. Polecam zwłaszcza sceny akcji. Fabułę można pominąć jak nie lubisz wyciskaczy łez i tragedii.

Jeśli chodzi o Modyfikowany Węgiel, to w gruncie rzeczy jest cyperpunk w kosmosie. A książka była lepsza.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 10 lutego 2019, 00:50

Obrazek

Prospect


https://www.filmweb.pl/film/Prospect-2018-497654

Obejrzałem, myślę że warto.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

ODPOWIEDZ