Ciekawe filmy

Awatar użytkownika
mastug
Reactions:
Posty: 1697
Rejestracja: 03 grudnia 2009, 23:24
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Post autor: mastug » 10 lutego 2019, 22:53

"Księgowy" - to dla odmiany coś o księgowaniu, podatkach , odliczeniach:
https://www.youtube.com/watch?v=DBfsgcswlYQ

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 10 lutego 2019, 23:33

Oglądałem księgowego. Nieźle wszystkich księguję, przez całą długość filmu. Co do całości to mam trochę zastrzeżeń. Nie spina mi się kilka rzeczy w tym filmie. Ale szacunek dla Ben Affleca za wejście w reżyserkę. Choć jak dla mnie dużo lepszym reżyserem z aktorów jest paradoksalnie Clint Eastwood . Zwłaszcza jego Grant Torino. Kapitalne sceny.

Ostatnio oglądałem staroć pt. Mother's Day (z 2010r). Bardzo mnie poruszył, trzy razy chciałem go wyłączyć wkurzony po tym co w pierwszej chwili uznałem za kino kategorii D. Potem stwierdziłem, że spojrzę na ten film z innej perspektywy. Thriller z cyklu "intruzi w domu", w którym bohaterowie (i dobrzy i źli) robią błąd za błędem. I to właśnie straszne wkurza, ale siedzi się i się ogląda jak się podejdzie do tego jak do peanu na cześć głupoty. Wyrazy szacunku dla scenarzysty za ten pomysł. Naprawdę wciągająco to poukładał.

Obejrzałem też House That Jack Build, Larsa von Triera. O psychopacie (seryjny morderca), z punktu widzenia psychopaty. Niby kontrowersyjny, a dla mnie jakiś taki miałki i oczywisty. Mam mieszane uczucia. Gdyby nie ostatni akt, powiedział bym że jest nader słaby jak na Larsa, czyli i tak poprzeczkę wyżej niż amerykańskie produkcje. Kapitalna muzyka.

Obrazek

Rosy (2018) - to z kolei o dziewczynie którą przetrzymuje kidnaper, i o relacji jaka się pomiędzy nimi wytwarza. Nie polecam. Półtorej godziny zmarnowanego czasu. Może nie do końca bo akurat wtedy obiad sobie robiłem i jadłem.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 12 lutego 2019, 01:01

A ja ogladalem niedawno nominowana do Oskarow Zimna Wojne. Z jednej strony film mnie bardzo poruszyl, ale z drugiej czuje pewien niedosyt.

Film wyglada pieknie. Niektore ujecia sa po prostu kapitlane. Wizualnie uczta dla oczu. Aktorstwo tez na swietnym poziomie. Film bardzo pociety, akcja przesuwa sie do przodu, czasami urywajac sie i zaczynajac od razu lata pozniej, nie prowadzadzi widza za raczke tylko zmusza do myslenia (ale nie mialem watpliwosci co sie dzialo pomiedzy ujeciami). Ale tez uznaje taki uklon w strone inteligencji odbiorcy za duzy plus, bo coz mowic znakomita wiekszosc filmow traktuje widza jak bezmozga (o ile lepszy moglby byc np nowy Bladerunner, gdyby zostawil wiecej rzeczy domyslom).

Szkoda jak dla mnie ze film nie byl nieco dluzszy. W sumie po obejrzeniu calosci mialem takie odczucie, ze „szkoda nie pokazali tego co bylo pomiedzy scenami”, pomimo tego, ze dobrze wiedzialem co sie dzialo, ale to chyba dlatego ze po prostu podobal mi sie wizualnie i mailem apetyt na wiecej.

Abstrahujac od moim zdaniem naciaganej historii o trudnej milosci Zimna Wojna jest filmem swietnie wpisanym w powojenne realia. Mysle ze kumaty, polski widz wychwyci sporo niuansow, choc mam wrazenie ktos zza granicy moze miec trudnosc ze zrozumieniem tychze. Sam scenariusz jest jednak na tyle uniwersalny, ze kazdy cos z tego wyniesie (o czym zreszta swiadcza glosy zagranicznej krytyki).

Generalnie jak dla mnie absolutne must see.

No i jeszcze Bohemian Rhapsody o nieodzalowanym Freedim. Malik rewelacyjny w roli Mercurego. Jakby pokazac jakiemus malolatowi, to pewnie by nie wiedzialby, ktory Freddie jest prawdziwy. Muzyka zajebista, ale w koncu to film o Queen, wiec innaczej byc nie moglo. Odnioslem tylko wrazenie, ze film byl bardzo bialo-czarny. Nie jestem jakims biografem, ale wydaje mi sie ze przedstawiono wszystko bardzo jednostronnie. Z jednych zrobiono takich zlych ludzikow, a z innych alabastrowe pomniki. Ale i tak ogladalo (a przede wszystkim sluchalo) bardzo milo.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 12 lutego 2019, 13:56

W zupełności miałem dokładnie ten samo odbiór obu filmów. A już ostatnie zdanie w Zimnej Wojnie - może przejdźmy na drugą stronę - to mistrzostwo świata. Tak czy inaczej oba filmy, o których piszesz, absolutnie rewelacyjne. Poziom emocji, jak dla tak zgoszchniałego 40-latka jak ja, dawno nie widziany w kinie.

Awatar użytkownika
Nanatar
Reactions:
Posty: 641
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 11:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 155 times
Been thanked: 116 times

Post autor: Nanatar » 26 lutego 2019, 22:22

Oglądałem z Duszką "mordercze maszyny" - zobaczcie

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 21 marca 2019, 13:43

Jak macie Netflixa to polecam, jak nie macie - to polecam wykupić sobie dostęp (nie tylko dla tego cyklu animacji)

[center]Obrazek
Love, Death & Robots[/center]

18 krótkich animacji na temat robotów, śmierci i miłości ( ;) ). Warto obejrzeć. Tylko dla dorosłych - na prawdę nie polecam oglądać przy dzieciakach i osobach nie lubiących gore ;p (pierwszy odcinek). Krew, pot, nagość i dosłowna przemoc. Obejrzałem 3 odcinki i mam nadzieje, że dzisiaj uda mi się obejrzeć resztę.

Trailer https://www.youtube.com/watch?v=wUFwunMKa4E

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 21 marca 2019, 15:00

Też to oglądam, sądziłem, ze całość będzie w klimacie pierwszego odcinka, ale się okazało, że każdy odcinek to osobna historia, często z całkiem innej bajki. Zatrzymałem się na odcinku o jogurcie, w weekend może obejrzę kolejne.

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 23 marca 2019, 17:03

Ogladam pierwszy odcinek i jestem pod mega wrażeniem!

Zmiennokształtni!!!
Ostatnio zmieniony 23 marca 2019, 17:51 przez Keth, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 24 marca 2019, 19:20

Pierwszy odcinek zaliczony, dzięki za info o tym serialiku, będę sobie dawkował odcinki.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
kartograf
Reactions:
Posty: 75
Rejestracja: 15 października 2018, 14:27
Has thanked: 8 times
Been thanked: 41 times

Re: Ciekawe filmy

Post autor: kartograf » 11 maja 2019, 00:19

No to i ja dorzucę trzy grosze w kwestii filmowej. Ciekawym jestem, czy ktoś z Was to zna :)

1. Waterloo (1970) reż. Siergiej Bondarczuk, prod. Włochy/ZSRR



Zapomniana perełka i zdecydowanie najlepiej nakręcona bitwa w historii kina - 50.000 statystów, 5 kamer, w tym jedna na helikopterze i niezła obsada - Rod Steiger, Christopher Plummer i Orson Welles.

2. Michał Waleczny (1970), reż. Sergiu Nicolaescu, prod. Rumunia



Rumuńskie cudo o ichnim bohaterze narodowym, Michale Walecznym, który pod koniec XVI wieku chciał zjednoczyć pod swoimi rządami Mołdawię i Wołoszczyznę, co nie podobało się ani Habsburgom, ani Turkom, ani Polakom. Fajne sceny bitewne i ciekawy filmik.

3. Häxan (1922), reż. Benjamin Christensen, prod. Szwecja



Pełna wersja

Zdecydowanie najlepszy (moim zdaniem) film o inkwizycji, demonach, diabłach i czarownicach. Nigdzie nie pokazano tak dosłownie późnośredniowiecznej i renesansowej demonologii, jakby żywcem wyjętej z ówczesnych grymuarów.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2019, 22:40 przez kartograf, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Re: Ciekawe filmy

Post autor: Suriel » 11 maja 2019, 21:32

Same filmiwe nowości wyciągnąłes Kartografie. ;)
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Nanatar
Reactions:
Posty: 641
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 11:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 155 times
Been thanked: 116 times

Re: Ciekawe filmy

Post autor: Nanatar » 12 maja 2019, 13:50

choć nie jestem miłośnikiem starego kina potwierdzam, że Waterloo jest niezłym obrazem, szczególnie w kwestii batalistyki. Dołączam do tego obraz Admirał nieco świeższy:

film

zwiastun

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Re: Ciekawe filmy

Post autor: Suriel » 13 maja 2019, 15:54

Obrazek

Kapitalny film, choć może się okazać ciężki dla popkulturowego widza.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
kartograf
Reactions:
Posty: 75
Rejestracja: 15 października 2018, 14:27
Has thanked: 8 times
Been thanked: 41 times

Re: Ciekawe filmy

Post autor: kartograf » 13 maja 2019, 23:36

To ja się jeszcze poudzielam, znowu z czymś nietypowym. Zapewne kojarzycie powieść Strugackich "Trudno być bogiem" (notabene to jedna z moich ulubionych książek SF). Zekranizowano ją dwukrotnie. Za pierwszym razem był to NRD-owski koszmarek, który jednak, kiedy byłem gówniarzem, oglądałem z wypiekami na twarzy i po dziś mam jakąś słabość nostalgiczną do tego filmu:



Tymczasem kilka lat temu Aleksy German nakręcił swoją wersję - artystyczną, bezkompromisową i - jak dla mnie - powalającą. Jak to lubi rosyjskie kino (tu mam na myśli głownie Tarkowskiego), powinien być zachwycony. Dla osób preferujących hollywoodzki sposób narracji filmowej, będzie to raczej trudne do obejrzenia - co zresztą widać po ocenach na Metacritic (90 krytycy, 5,1 użyszkodnicy, czy Rotten Tomatoes - odpowiednio 95% i 65%).



Jak dla mnie perełka.

Awatar użytkownika
Oggy
Reactions:
Posty: 766
Rejestracja: 13 lipca 2009, 15:05
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/Oggy
Has thanked: 24 times
Been thanked: 10 times

Re: Ciekawe filmy

Post autor: Oggy » 17 czerwca 2019, 12:14

Dzięki kartograf, tego nowego nie oglądałem, zbadam chętnie.
Z podkategorii NIEciekawe filmy - Godzilla. King of the monsters. Prymitywny scenariusz tłumaczony widzom jak krowie na rowie. Dialogi to sekwencja wątpliwych onelinerów. Animacje bez ładu, składu i edycji. Nie oglądać, polać benzyną, podpalić.
Ale jak lubicie kaiju to Godzilla z 2014 jest zupełnie dobrym, rozrywkowym filmem z solidnym warsztatem.
astrolog/alchemik 10/10 POZ

ODPOWIEDZ