league of legends

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 09 maja 2012, 14:29

Zakładam oddzielny topic, bo zdaje się kolejnych fanów tej gry na portalu nam przybywa. Na razie zostawię jeden wspólny tę grę w przyszłości najwyżej przekształci się go w oddzielne podforum jeśli będzie zainteresowanie.

Przedstawienie gry z oryginalnej strony http://eune.leagueoflegends.com/

League of Legends

Minęło dopiero 20 lat, odkąd Runeterra nie stoi przed ciągłym widmem niebezpieczeństwa. Gdy tylko jej obecni mieszkańcy zaczęli się łączyć w starożytnych czasach w plemiona, natychmiast znajdowali się ludzie, którzy chcieli rozstrzygać pewne kwestie na drodze wojny. Niezależnie od epoki, konflikty zbrojne zawsze rozgrywano z wykorzystaniem magii. Armie były powiększane i dziesiątkowane przy użyciu zaklęć i run. Bohaterowie w pełni wykorzystali możliwości magicznych przedmiotów, które zostały dla nich wykonane, aby dowodzili lub wspierali armie. Przywoływacze - często pełniący rolę przywódców politycznych sił Valoran - wykorzystywali swoją potężną moc magii, kierując ją bezpośrednio w stronę wrogów i ich kryjówek, nie zważając na konsekwencje swoich działań. Posiadając tak olbrzymią ilość świeżej mocy magicznej, przywoływacze nie zastanawiali się nad prowadzeniem konfliktów w sposób bardziej przyjazny środowisku.

Jednak w ciągu ostatnich dwustu lat widmo niekontrolowanego magicznego konfliktu zaczęło poważnie zagrażać Runeterrze, zwłaszcza ze strony mieszkańców Valoran. Dwie ostatnie Wojny Run drastycznie zmieniły geofizyczny krajobraz Valoran, niezależnie od tego, że do przywrócenia jego dawnego wyglądu wykorzystano potężne dawki energii. Gwałtowne trzęsienia ziemi i siejące przerażenie magiczne burze sprawiły, że życie w Valoran stało się wyzwaniem, a to jeszcze zanim ludzie musieli stawić czoła konfliktom zbrojnym. Wysnuto teorię, że wkrótce świat zostanie rozdarty w trakcie kolejnej Wojnie Run.

W odpowiedzi na rozszerzającą się niestabilność zarówno fizyczną, jak i polityczną, najważniejsi magicy Valoran - wśród których znalazło się wielu potężnych przywoływaczy - doszli do wniosku, że konflikty należy rozwiązywać w sposób kontrolowany i systematyczny. Utworzyli zatem organizację o nazwie League of Legends, której celem było nadzorowanie konfliktów w Valoran. Mająca swoją siedzibę w Institute of War, League otrzymała od przedstawicieli władz politycznych Valoran prawo do zarządzania wynikami zorganizowanych konfliktów, których była administratorem.


Institute of War

Obrazek

Liga podjęła decyzję o tym, że wszystkie polityczne konflikty będą rozstrzygane na specjalnie przygotowanych arenach rozmieszczonych strategicznie po Valoran. Każdy z przywoływaczy, reprezentujący konkretny sojusz polityczny, przywoływał bohatera. Ci z kolei stawali na czele bezmyślnych stworów generowanych za pośrednictwem nexusa przez adeptów przywoływania. Posłuszne istoty walczyły na drodze do wyznaczonego celu, jaki czekał ich na danym obszarze. Najczęstszym warunkiem zwycięstwa było zniszczenie nexusa przeciwnej frakcji. Obszary są znane pod wspólną nazwą Fields of Justice.

Podczas gdy poważniejsze konflikty polityczne były zarządzane przez League of Legends, mniejsze starcia pomiędzy politycznymi podmiotami nie dały się całkowicie wyeliminować. Na przykład, strategiczna inicjatywa League o wybudowaniu Institute of War pomiędzy dwoma państwami-miastami, Demacią i Noxus, toczącymi nieustanną wojnę doprowadziła do niemalże całkowitego zakończenia konfliktu, choć militarne potyczki nadal mają miejsce. Noxiańskie dowództwo, zamiast toczyć wojny z sąsiadami, postawiło sobie za cel podbicie obszarów wysuniętych w głąb morza. Mimo to, podmioty polityczne uznają zwierzchnictwo League of Legends. Żaden mądry regent nie porwałby się z szarżą na zgraje potężnych magów, przywoływaczy i bohaterów.

Starcia na rozmaitych Fields of Justice, nad którymi pieczę sprawuje Liga, mają nie tylko ogromne znaczenie polityczne, ale również społeczne dla Valoran. League w magiczny sposób przekazuje obrazy i dźwięki rozgrywających się działań do specjalnych, magicznych odbiorników zlokalizowanych w najważniejszych osadach Valoran. Oglądanie walk na Field of Justice jest jednym z najpopularniejszych rodzajów rozrywki wśród mieszkańców Valoran.

League of Justice jest nadzorowane przez radę składającą się z trzech potężnych przywoływaczy, znaną pod nazwą Najwyższa Rada Sprawiedliwości. Każdy z przywoływaczy wstąpił do Rady Sprawiedliwości z chwilą utworzenia League of Legends, za wyjątkiem Radcy najwyższego, Heywana Relivasha. Radca Relivash objął swoje stanowisko pięć lat temu, po tym jak w tajemniczych okolicznościach zniknął jego poprzednik Reginald Ashram. Rada Sprawiedliwości jest odpowiedzialna nie tylko za kierowanie i dowodzenie League, ale również pełni rolę najwyższego sądu apelacyjnego, rozstrzygającego spory pomiędzy podmiotami politycznymi Valoran.

Struktura ligi skupia się wokół wewnętrznych organizacji, które zajmują się realizacją różnych celów. Każde z państw-miast jest przypisane do Emisariusza League - dyplomaty, który pełni funkcję lokalnego przedstawiciela, wprowadzającego w życie postanowienia League. Decyzyjni to arbitrzy przydzieleni do danego spotkania na Fields of Justice. Rada to ciało zrzeszające wysokich rangą przywoływaczy, która decyduje o losach stron po rozegraniu bitwy.

Tyle tytułem zajawki. Gra jest na prawdę warta spędzenia trochę czasu przy niej. Świetnie rozwinięty klient w pełni po polsku, doskonała rozgrywka PvP oraz wersja gracze kontra boty (polecam wersję dla zaawansowanych prawie nie do wygrania). Wspólne granie jeszcze bardziej umili czas.

Na razie wiem że grają ale jeszcze nie znam wszystkich nicków:
u nas - w LoL'u
czegoj-czegoj
vampire1308-vampire1308
venar-danaril
A.S. i obaj jego synowie - nie znam jeszcze
Zawisza-Artomus

Gildia Kryształów Czasu już powstała założył ją Artomus, żeby do niej wstąpić trzeba posiadać 30 lvl i wtedy będzie można grać w rozgrywkach rankingowych.

Dodam jeszcze na koniec, że rozgrywki trwają od 20 min. do max. 1,5h i da się w trakcie wyjść na siusiu, więc nie absorbuje bez reszty, ale uwaga mocno wciąga.

Tym którzy nie są zainteresowani graniem, polecam przynajmniej przejrzeć bohaterów - http://eune.leagueoflegends.com/pl/champions - może niektórzy z nich trafią do uniwersum KC.

Mnogość bohaterów, czarów, specjalizacji, zdolności powoduje, że dwóch jednakowych rozgrywek nie da się zagrać. Istnieje możliwość podglądania jak walczą inni, więc w przyszłości można będzie kibicować graczom z naszej gildii.

Na koniec link do rejestracji, który podawałem już wcześniej http://signup.leagueoflegends.com/?ref= ... d630670534 po zarejestrowani można zacząć ściągać klienta. Uwaga zbyt słabe kompy tego nie pociągną, bo grafika na prawdę przyzwoita. Cały klient to ponad 2 giga.

Wklejajcie na razie w tym temacie swoje nicki w LoL'u. Potęga tej gry to właśnie wspólne granie. Wklejajcie również swoje rekordy najlepiej w postaci printscreen'ów będziemy chwalić się. Jakby były jakieś pytanie to na razie również tutaj.

Polecam i przyjemnej gry.
Ostatnio zmieniony 09 maja 2012, 14:35 przez czegoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 26 maja 2012, 16:58

Pytanie do tych, którzy w miarę znają A.S. - Czy ktoś będzie w stanie zgadnąć jakimi postaciami lubi grać? Dla ułatwienia dodam, że pierwszą z nich zgadłem bez żadnego problemu (związane jest to ze zwierzyńcem jaki posiada). Drugiej nie trafiłem, ponieważ sugerowałem się nickiem z LoL'a.

Dla przypomnienia link do bohaterów w LoL'u http://eune.leagueoflegends.com/pl/champions


A to moja ulubienica.

Obrazek

I ostatnio mój ulubieniec.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 26 maja 2012, 17:06 przez czegoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Algernon
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 14:11

Post autor: Algernon » 27 maja 2012, 08:33

Pewnie grał http://eune.leagueoflegends.com/pl/cham ... rwawy_owca :P
Ja zazwyczaj gram właśnie ww, himerem, Volim... ostatnio podoba mi się Darius

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 27 maja 2012, 15:25

To dawaj ksywkę to dodamy się do znajomych. Przy okazji jaki masz lvl?

Odpowiedź niestety nie właściwa.:P

Algernon
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 14:11

Post autor: Algernon » 27 maja 2012, 15:39

Zapomniałem o Teemo :P
Amardad, mam 30 poziom :D

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 27 maja 2012, 20:08

To szukaj Artomus on da Ci zaproszenie do Gildii KC i będziecie mogli grać pojedynki rankingowe. Ja mam dopiero 16 lvl więc jeszcze trochę za nim do Was dołączę. Ksywka Szyndlera to Paladynas - też dodaj go do znajomych. Sporo czasu tam spędza. Ja już wysłałem Ci dziś zaproszenie.

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 27 maja 2012, 21:11

Rozumiem tym samym, że Artur Szyndler już zakończył prace nad powieścią oraz reedycją i cierpi na nadmiar wolnego czasu! Skoro tak, poprosimy o definitywne terminy wydania tych dzieł! :P

Algernon
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 14:11

Post autor: Algernon » 27 maja 2012, 21:15

Twoje zaproszenie jest już przyjęte :D

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 27 maja 2012, 22:25

Keth jest złośliwy. A może Artur klaruje pomysły na nowych bohaterów.

Tak przy okazji - Orchia bohaterami nie stoi może moglibyśmy stworzyć kilku ciekawych. Próbował już chyba ghasta, Keth pozostali też mogliby spróbować. Do obrazków http://www.ugo.com/games/superhero-gene ... achine-2-5 jak ktoś nie potrafi a historia i opis z głowy. Taka galeria Orchijskich bohaterów byłaby ciekawa. Zwłaszcza jakby potem to ujednolicić to nawet taki mini bestiariusz. O cholera ale się rozmarzyłem.

Procjon
Reactions:
Posty: 1090
Rejestracja: 22 lutego 2012, 14:38

Post autor: Procjon » 28 maja 2012, 08:45

ja też gram

Procjon
Reactions:
Posty: 1090
Rejestracja: 22 lutego 2012, 14:38

Post autor: Procjon » 28 maja 2012, 08:46

nick MrocznyMistrz1

avnar
Reactions:
Posty: 1137
Rejestracja: 29 kwietnia 2009, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Post autor: avnar » 28 maja 2012, 10:14

Co do galerii postaci to wystarczyłoby tylko przedstawić bohaterów którymi się grało, sam opis bez statystyk, może jedynie wspomnieć o jakichś przedmiotach magicznych czy sojusznikach. Jak sobie przypominam to taka próba już była i gdzieś nawet jest wątek na forum.

LoL wygląda naprawdę fajnie, może się zmobilizuję i zacznę grać. Jeśli chodzi o bohaterów to można z nich do KCetów czerpać całymi garściami.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 28 maja 2012, 12:17

Zgadzam się, gra jest niesamowita w swej prostocie i cieszy całą gamą możliwości. Dodatkowo cały czas jest rozwijana.

Procjonie postaram się dziś dodać Ciebie do znajomych. (Ciekawe udało się zmobilizować kolejną osobę, żeby się odezwała - czyli można :D )

Szkoda tylko, że dopiero od 30 lvl można grać klanowe pojedynki. Pewnie wtedy dopiero gra przenosi Cię na jeszcze ciekawszy poziom.

Avnarze jeśli chodzi o bohaterów to wiem, że taki pomysł był, jednak teraz jak patrzę na galerię LoL'a to wrócił z całą intensywnością. Zastanawiam się, czy może zamiast Pucharu Ostrogarskiego nie zmontować takiego konkursu. Na najciekawszego i najklimatyczniejszego bohatera do KC. Wydaje mi się, że w takich zawodach mogłoby wziąć znacznie więcej osób. Pytanie tylko czy nam się chce?

I jeszcze jedno przemyślenie - jeśli będzie przybywać osób grających w tę grę to moglibyśmy jakąś własną ligę, albo ranking zmontować. Takie pojedynki wniosłyby dodatkowy smaczek do rywalizacji.
Ostatnio zmieniony 28 maja 2012, 12:22 przez czegoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 28 maja 2012, 12:24

Aktualizacja:

czegoj-czegoj
vampire1308-vampire1308
venar-danaril
A.S. i obaj jego synowie - A.S. to Paladynas
Zawisza-Artomus
Algernon-Amardad
Procjon-MrocznyMistrz1

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 28 maja 2012, 19:59

czegoj napisał(a):
Keth jest złośliwy
Ja wcale nie jestem złośliwy, ja jestem NIECIERPLIWY! Dotąd wychodziłem z założenia, że Szyndlerowie (zwłaszcza Never) przestali pisywać cokolwiek na portalu, ponieważ w natłoku prac nad reedycją ledwie znajdują wolna chwilkę na jedzenie czy spanie! A teraz taka niespodzianka, więc wyszedłem z założenia, że albo reedycja i powieść już są gotowe albo termin wydania faktycznie przesunięto na 2020, żeby przyćmić premierą chociażby takiego Cyberpunka 2020!

Ale już cichnę, żeby nie było, że admin, a off-topuje...

ODPOWIEDZ