Pozdrowienia Z Yarmie

tan Kerovan
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 29 września 2013, 20:53

Post autor: tan Kerovan » 16 października 2013, 20:42

Yeri na zmęczenie lepiej od kapłana działa lewatywa z red bulla ;-)Rysunki fakt wypasione,przywołują masę wspomnień.Zwłaszcza Kalina "usynowiona" :-) córka Kerovana.Tak w ogóle jak się zastanawiam to Ker się już tych dzieciaków trochu dorobił.Z tego co liczę to będzie pewnie piątka co najmniej.Aż strach pomyśleć co będzie się działo jak do dziedziczenia dojdzie.Zwłaszcze ,że ojciec goły jak kolano:-)Btw szkoda,że Hauera zbanowano,brakuje go zajebiście tutaj.
"Bóg stoi po stronie liczniejszych legionów"

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 16 października 2013, 21:07

ano :D

dla jasności wiązałem do tego:
brakuje go zajebiście tutaj.
Ostatnio zmieniony 20 października 2013, 09:33 przez wasut, łącznie zmieniany 1 raz.

tan Kerovan
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 29 września 2013, 20:53

Post autor: tan Kerovan » 16 października 2013, 21:23

ano co wasut:-)????....dobra poczytałem trochę i już kumam :-)
Ostatnio zmieniony 16 października 2013, 21:29 przez tan Kerovan, łącznie zmieniany 1 raz.
"Bóg stoi po stronie liczniejszych legionów"

tan Kerovan
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 29 września 2013, 20:53

Post autor: tan Kerovan » 20 października 2013, 00:35

Ehhh przeglądałem te resztki jakie mi pozostały po starych czasach.Karty postaci i npc.Wpadły mi e rękę pewne stare listy i między innymi "Mroczna Spowiedź" Mortara z Landoru-mistrzostwo świata.RPG w całkiem innym wydaniu:-).Przy okazji, przypomnicie czy Kerovan miał coś wspólnego z Bractwem Białych Mieczy?Na ostatniej karcie postaci ma w ekwipunku płaszcz białych mieczy.Aż wstyd nie pamiętać do końca dziejów swojej postaci ale już tyle czasu minęło.Wpadła mi też w ręce karta postaci tan Galadana-paladyna,którym grałem w kampanii prowadzonej przez Yerego.Rzecz działa się w Grenal-Garze stolicy Grenalii rządzonej przez królową Atlanę.Przezajebista kampania.Nie zapomnę nigdy jednej głupiej akcji:
- Priff mówi,że czuje tlupa(dziecko do paladyna)
-Pierdolisz!!! (paladyn do dziecka)
"Bóg stoi po stronie liczniejszych legionów"

el Silvaran
Reactions:
Posty: 48
Rejestracja: 27 października 2009, 22:28

Post autor: el Silvaran » 24 października 2013, 05:22

Dobra, właśnie wróciłem z labiryntu śmierci, zeszło mi trochę dłużej niż to planowałem, bo się trafił jeden nieprzewidziany czarnotrup, ale już poogarniane, Patrycja z Vanessą mogą posprzątać. Kimnę się trochę żeby mi eliksiry zeszły i wracam tu do Was.
Orki nie myj? si?,wi?c ?mierdz?.
Je? Kas-Handila pustoszy Tagar? czarn?.

tan Kerovan
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 29 września 2013, 20:53

Post autor: tan Kerovan » 29 października 2013, 18:39

A Silvaran odsypia i odsypia hehe
"Bóg stoi po stronie liczniejszych legionów"

el Silvaran
Reactions:
Posty: 48
Rejestracja: 27 października 2009, 22:28

Post autor: el Silvaran » 30 października 2013, 03:51

Nie odsypia, tylko reaguje na zgłoszenia, jak niespodziewanie atakuje Harkor-mor to wzywają mnie, a nie tych nieudanych pajaców, to i pisać nie ma kiedy. Ale już jestem. Chociaż czwartkowa noc to haloween, będzie ciężko.

Od Yeri : a pamiętacie haloweenową sesje w nocy na starym cmętarzu? I tą drugą przerwaną atakiem graficiarzy? Jeszcze mam fotę w albumie z tej nocy ,heh, były czasy.
Orki nie myj? si?,wi?c ?mierdz?.
Je? Kas-Handila pustoszy Tagar? czarn?.

el Silvaran
Reactions:
Posty: 48
Rejestracja: 27 października 2009, 22:28

Post autor: el Silvaran » 31 października 2013, 18:56

Kerovan, miało być na priva, ale opiszę to na gremium, bo i inni by chcieli wiedzieć.

Kaplica Gorlama na Przełęczy Adar-Tras w Górach Hertzu. Dawniej górski posterunek ochraniający szlak handlowy z Yarmie do Komborni. Utracił na znaczeniu po przeprowadzeniu krótszego traktu przez rejon Nta-Hara-Dol. Po bitwie z trollami pochowano tu paladyna tan Kosthrela wraz z jego mieczem i zbroją, przez co miejsce szybko stało się święte dla wyznawców Gorlama którzy zaczęli tu przybywać z pielgrzymkami, by w końcu powstała tu kaplica zwana potocznie Kryptą Kosthrela.
Ma formę małego zameczku, którego cenralną częścią jest czworoboczna wieża główna (donżon), flankujący ją mur ma dwie mniejsze wieże (jedna to bramna). Wewnątrz znajdują się kuźnia, stajnia, i tzw "katownia", czyli miejsce ćwiczeń młodych paladynów i rycerzy. Kaplicą opiekuje się sędziwy tan Terhan, paladyn/kapłan 16/11. reszta załogi jest zmienna, przebywają tu młodzi kadeci uczący się na giermków, oraz rycerze którzy odpracowują tu pokutę lub jakieś własne zobowiązania, często szkolą się tutaj na wyższe poz rycerze i paladyni. Stary Terhan jest fanatycznym miecznikiem, wyznawca Gorlama który podobnie jak on ukochał tę broń może być wyszkolony na Mieczni,a (szkolenie nadnaturalne). Stale w kaplicy przebywa kilku szkolących się.
Stale przebywa też hobbicki kapłan-kucharz el Baltonen oraz młoda półelfia magini el Lintiell, ocalona kiedyś przez rycerzy z kaplicy z rąk trolli górskich, będąc sierotą pozostała tu służyć pomocą, aż nie upomni się o nią jej przeznaczenie. Jest również mistrzynią tworzenia gobelinów na którymi pracuje w zimowe wieczory i które osiągają astronomiczne ceny na aukcjach w Get-warr-garze (o czym sami mieszkańcy kaplicy nie wiedzą).
Zimą w kaplicy przebywa też łowca trolli Dartor, ostatnio w towarzystwie karasnoludzkiego wojownika Bogdarfa.
Kaplicę omijają trolle i grasanci, jej załoga utrzymuje spokój w okolicy i regularne kontakty z Yarmie i Mrocznym Królestwem Komborni, udziela też gościny pielgrzymom i podróżnym o nie-złych charakterach.
Zawsze można spotkać tu kogoś z Bractwa Białych Mieczy, które wysyła chętnie swoich braci w ten rejon na misje i szkolenia.
Często bywają tu też bardowie szukający inspiracji do rycerskich ballad, można trafić też na bywającego tu regularnie astrologa z Kata-Yogi, el Sassmira (reptilion, 13 poz), który korzysta z małego obserwatorium na szczycie donżonu.
Orki nie myj? si?,wi?c ?mierdz?.
Je? Kas-Handila pustoszy Tagar? czarn?.

el Silvaran
Reactions:
Posty: 48
Rejestracja: 27 października 2009, 22:28

Post autor: el Silvaran » 01 listopada 2013, 06:38

To była ciężka noc, śmierć szalała po cmętarzu i w kryptach katedry, ale Wasz Fidelo uporał się ze wszystkim by zapewnić Wam bezpieczne Święto Zmarłych. Jak napotkacie gdzieś ghule to znaczy, że jesteście na cmętarzu ochranianym przez słynne trio nieudańców Patryk, Mac Leod, Van-Dei-Min, czego nikomu nie życzę. Wasz Fidelo.
Orki nie myj? si?,wi?c ?mierdz?.
Je? Kas-Handila pustoszy Tagar? czarn?.

VanDeiMin
Reactions:
Posty: 41
Rejestracja: 02 lipca 2013, 23:59

Post autor: VanDeiMin » 13 listopada 2013, 00:02

Kupiłem ostatnio ten rysunek Krypty Khosthrela na yarmieńskim yarmarku, tanio bo autor nieznany a i technika skomlikowana oraz archaiczna. Pozdrawiam el Silvarana i tana Kerovana (entliczek pentliczek) oraz Znudzonego, Patryka i Duncana
Kopalnie krasnoludzkie nie pracuj? w ?wi?to Dro?d?y.

el Silvaran
Reactions:
Posty: 48
Rejestracja: 27 października 2009, 22:28

Post autor: el Silvaran » 14 listopada 2013, 14:23

Oto zameczek pełniący funkcję kaplicy z nazwany Kryptą. Wypas grafika. Czekamy na Lintiell.
Kiedy gracie?
Orki nie myj? si?,wi?c ?mierdz?.
Je? Kas-Handila pustoszy Tagar? czarn?.

VanDeiMin
Reactions:
Posty: 41
Rejestracja: 02 lipca 2013, 23:59

Post autor: VanDeiMin » 15 listopada 2013, 01:15

Jak Gorlam pozwoli to zaczynamy od przyszłego tygodnia. Tsar i Parasit zrobili już postacie a ja mam już zarysy tabel. Kerovan zniechęcony mą powolnością zniknął za horyzontem chwilowo, ale wróci jak usłyszy turlanie kości :-)
Kopalnie krasnoludzkie nie pracuj? w ?wi?to Dro?d?y.

el Silvaran
Reactions:
Posty: 48
Rejestracja: 27 października 2009, 22:28

Post autor: el Silvaran » 28 listopada 2013, 21:07

No i co, pozwolił Gorlam?
Orki nie myj? si?,wi?c ?mierdz?.
Je? Kas-Handila pustoszy Tagar? czarn?.

VanDeiMin
Reactions:
Posty: 41
Rejestracja: 02 lipca 2013, 23:59

Post autor: VanDeiMin » 29 listopada 2013, 20:13

Niestety. Gorlam spojrzał na mnie nieprzychylnym okiem i ocenił, że panie to nie da się, ot tak po prostu, że pokutę odprawić muszę, żem nie wiedźmin a sprzedawczyk . I że praca u podstaw, dzieci w arkana erpegie wprowadzać. Na osłodę el Lintiell w interpretacji Aquili F. Chrysaiotosa przedstawiam. Szkic zdaje się z pamięci wykonany, wykazuje pewną schematyczność i podobieństwo do innych postaci rysowanych przez tego drugorzędnego artystę. Niemniej jednak jest coś w tych nieporadnych kreskach, co oddaje charakter el Lintiell, jaki mi sie na tabelach ukazał. Aquila świadom miernoty swego dzieła tanio mi je odsprzedał i wyruszył do Akron, by wykonać trzyskrzydłowy parawan w stylu getwargarskim dla kuzyna Malcolma Charabekhiana- Almonda. Pozdr.
Ostatnio zmieniony 10 grudnia 2013, 18:53 przez VanDeiMin, łącznie zmieniany 1 raz.
Kopalnie krasnoludzkie nie pracuj? w ?wi?to Dro?d?y.

VanDeiMin
Reactions:
Posty: 41
Rejestracja: 02 lipca 2013, 23:59

Post autor: VanDeiMin » 29 listopada 2013, 22:21

Ale szczęście. Moja kolekcja portretów powiększyła się znowu. Tan Albegin porządkował swoje faktury i oto co między nimi znalazł. Mała rycina przedstawiająca tan Terhana mistrza Krypty Kosthrela. Chciał ją z początku wyrzucić ale przypomniawszy sobie, że interesuje mnie yarmieńska szkoła rysunku, oddał mi ją za drobną przysługę. Ciekawym który to rzemieślnik wykonał, wszyscy tworzą jakby od jednej sztancy. Osobiscie stawiam na el Paroovana Mioduna ze względu na charakterystyczną nonszalancję w detalach. Pozdrawiam Aarona Pixelbauma - Arcypasterza Kultu Wielkiego Mo.
Ostatnio zmieniony 30 listopada 2013, 00:55 przez VanDeiMin, łącznie zmieniany 1 raz.
Kopalnie krasnoludzkie nie pracuj? w ?wi?to Dro?d?y.

ODPOWIEDZ