Początek przygody w KC

Asada1
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 13 grudnia 2015, 19:48

Post autor: Asada1 » 09 lutego 2017, 23:15

Tak jak radziliście zakładam temat na forum apropos mojego początku 🙂

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 10 lutego 2017, 00:30

Moesz sobie przeczyta jakie PBFy w klimacie KC. W Grzechach Ojców na ten przyklad Mastug prowadzil cala kostkologie:

http://www.krysztalyczasu.pl/forum/view ... ead_id=353

Tu jeszcze kontynuacja Grzechów:

http://www.krysztalyczasu.pl/forum/view ... ead_id=480

A ponizej Droga do nikad:

http://www.krysztalyczasu.pl/forum/view ... ead_id=434

Niestety nie pamietam juz czy istnialy do tego watki techniczne z opisami postaci, parametrami itp.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 10 lutego 2017, 00:55

Dla mnie osobiście dwa bardzo ważne arty Ghasty oraz 3 punkt jak dwa poprzednie już mniej więcej przyswoisz.
1. Zniechęcający - http://www.krysztalyczasu.pl/articles.p ... cle_id=321, który koniecznie musisz przeczytać, żeby wiedzieć w co się ładujesz.
2. Wyjaśniający troszkę czym są same Kryształy Czasu i jak w nie właściwie grać. http://strefazero.blogspot.com/2013/03/ ... aczac.html
3. Ostatnia sprawa to zastanów się w jakiej formule chciałbyś grać, bo jeśli w takiej gdzie założyłeś wątek, czyli PBF to właściwie musisz tylko poczekać, aż ktoś będzie chciał poprowadzić i zasady możesz pominąć. Samo przyjdzie w trakcie gry.

Jak Ci będzie jeszcze mało to zajrzyj do KC-pedii do wersji dyskietkowej i wtedy zobaczysz prototyp całości systemu. http://wiki.orchia.pl/Kryszta%C5%82y_Cz ... yskietkowa
Ostatnio zmieniony 10 lutego 2017, 01:00 przez czegoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 10 lutego 2017, 08:13

No to dawaj Asada, leć zgodnie z losowaniem postaci z panelu po lewej stronie. I pytaj jak coś nie będziesz pewien.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 10 lutego 2017, 19:32

Tak sobie pomyślałem, że moglibyśmy faktycznie zrobić niewielką przygodę startową dla świeżaków w KC, coś dla 0-poziomowców. Taki pomysł zrodził mi się w głowie, kiedy już opuściły ją farfocle obłędu - kapłan Graama 0 POZ (pasuje też Askabadan) zostaje wysłany przez swego nauczyciela do niewielkiej wioski gdzieś za Ostrogarem. Można mu dobrać 2-3 kompanów na POZ 0, wojownika, łowcę, może złodzieja. Graamicki akolita ma dokonać rutynowej kontroli zdrowia wieśniaków w myśl etosu swego boga. Na miejscu odkrywa, że lokalna świątynka Graama została zbezczeszczona, a po okolicy włóczą się pierwszopoziomowe martwiaki. Za sprawą będzie stał zeropoziomowy czarnoksiężnik, główny przeciwnik w tej mini-przygodzie.

Ja bym się zajął częścią fabularną, ale ktoś bardziej biegły w mechanice musiałby zadbać o akapity ściśle techniczne, sugerując różne testy i opisując praktyczne sposoby korzystania z reguł.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 10 lutego 2017, 19:42

Nie sądzisz że trochę jakby zdradziłes przygodę ;)

Jak Asada zrobi sobie postać to odpale mu tu mini story w formie pbfu jesli będzie chciał. Niech sobie zagra chłopak.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 10 lutego 2017, 20:08

W przypadku Asady zdradziłem, ale myślałem bardziej przyszłościowo, o małej biblioteczce dla Mistrzów Gry dopiero sięgających po Kryształy Czasu (naprawdę ktoś z tego skorzysta? sam nie wiem). To miałoby być nawiązanie do tych króciutkich historyjek dla graczy solo z pierwszych MiMów.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 10 lutego 2017, 20:20

Jestem za. I jak napisałem jak Asada będzie chciał to zagramy. Cos super szybkiego.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 10 lutego 2017, 20:53

Przydałby się może też gracz weteran w takiej drużynie. Pociągnąłby innych pomagając w razie potrzeby (nie chodzi mi o fabułę, lecz formę deklaracji, wskazówki dla współgraczy w stylu: "czarowniku, czy te runy coś Ci mówią?). Co myślicie?
Malauk winien mie? opisan? w bestiariuszu cech? specjaln?- Malauckie szcz??cie.
Opis- masz szcz??cie, jeste? Malaukiem.

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 10 lutego 2017, 20:59

Zakładam, że Suriel chce poprowadzić solówkę dla Asady. Wtedy nie potrzeba będzie drugiego gracza-weterana, MG sam będzie podpowiadał, co trzeba zrobić. Chyba, że kusi Cię aż tak bardzo zagranie drakoliczem? :P

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 10 lutego 2017, 21:50

Pewnie że solowke. Ale ten Koszal sprytnie się na sesję chciał wkręcić. Chwila nie uwagi i bach... masz na sesji Koszala .

(Szybko klikajcie zgroza i przerażające)
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Never
Reactions:
Posty: 333
Rejestracja: 09 stycznia 2010, 00:07

Post autor: Never » 10 lutego 2017, 22:45

Mogę podesłać wam trochę grafik do tej przygody jeśli będzie trzeba. W innych aspektach też mogę pomóc.

Asada1
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 13 grudnia 2015, 19:48

Post autor: Asada1 » 10 lutego 2017, 23:37

dobra więc tak pierwsze z czym przyszło mi się zmierzyć to kostki, na chacie było mi objaśnione ale wole jakiś treściwy artykuł :) proszę link do objaśnień (sory że tak o wszystko proszę ale forum, cóż niema co ukrywać jest mega nieczytelne)
[bcolor=#ff33ff]A tak po za tym to zaraz losuję tylko mam jedno pytanko, a mianowicie jaki jest max poziom w profesji, ile można ich mieć albo czy można zmieniać? Spodobał mi się pół-olbrzym i chciałbym grać np kapłanem, a ma on ograniczenie do 15lv na tej rasie. Czy bardzo mi to utrudni życie czy np "tylko" nie będę w stanie wykonać jakiejś arcy trudnej modlitwy?[/bcolor]
To co na różowo już ogarnąłem xD jednak opłaca się dokładnie czytać opisy itp. A i poprawka pół-olbrzym może mieć tylko 10lv na kaplanie
Ostatnio zmieniony 11 lutego 2017, 00:01 przez Asada1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 11 lutego 2017, 00:00

W różnego rodzaju grach kostki często określane są skrótami zawierającymi literę "k" i liczbę ścianek. Przykładowo kości dziesięciościennej odpowiada skrót k10. Nazw tych popularnie używa się w formie żeńskiej ("ka-dziesiątka", "ka-dwudziestka"). Skróty stosowane są w celu określenia, jaki rzut lub zestaw rzutów ma zostać wykonany. Przykładowo "1k6" oznacza pojedynczy rzut kością sześcienną. Zapis może zawierać także działania, które należy wykonać po rzuceniu kości (np. 2k8+10 należy rozumieć jako "Rzuć dwukrotnie kością k8, odczytaj wyniki i dodaj do nich 10").

Litera "k" stanowi skrót od słowa "kostka". W języku angielskim w skrótach używa się litery "d" (od dice). Praktyka ta przeniknęła także do niektórych gier wydanych w Polsce. Często stosują się do niej np. osoby grające w Dungeons & Dragons.

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 11 lutego 2017, 00:04

10 poziom to już bardzo wysoki pułap. Potrzeba rozegrania wielu scenariuszy, zeby móc awansować tak wysoko, także na początku nie zawracaj sobie głowy takimi rzeczami, chyba że masz zamiar grać półolbrzymem-kapłanem przez resztę życia;)

ODPOWIEDZ