Aktualizacje działu PBF

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 20 marca 2016, 14:06

Jak wszyscy zapewne możecie zauważyć dział PBF rozrósł się nieco i doczekał własnego, osobnego miejsca na forum. Za co oczywiście dziękuję administracji i mam nadzieję, że zmiana ta wpłynie pozytywnie na jakość gry, rozwój PBF oraz samo forum! :/cyk

W ciągu kilku najbliższych dni, przenosił będę tematy z naszego starego zakątka tutaj. Proszę więc o chwilę cierpliwości zanim nowy dział będzie w pełni uaktualniony. Myślę, że zaczniemy go używać już od poniedziałku, kiedy to postaram się przerzucić tu te sesje, które dzieją się obecnie.

W związku z tym należało będzie we własnym zakresie uaktualnić linki na NickPage'u, jeśli posiadacie tam odnośniki do sesji, w które graliście. Mam nadzieję jednak, że nie okaże się to dla nikogo zbyt wielkim obciążeniem. ;)

Proszę także o nieco wyrozumiałości i pomoc, jeśli źle oceniłbym jakaś z byłych sesji, umieszczając ją nie w tym dziale (sesje urwane i zawieszone są w dziale Wysypisko, a sesje dokończone w dziale: Bieżące Sesje PBF). Nie grałem w nie wszystkie i mogę się czasami pomylić, nie tyle ze złej woli, co raczej dlatego, że jest to ogromna ilość materiału. Nie chcę zaś niczego kasować, gdyż uważam, że nawet nieudana czy przerwana sesja może mieć jakieś ciekawe elementy czy inne plusy, które sprawiają, że warto do niej wrócić. Jeśli ktoś z Was uzna jednak, że któraś sesja nie znalazła się tam, gdzie powinna, proszę, poinformujcie mnie na PW a na pewno zmienię to najszybciej, jak będę w stanie!

Jeśli macie jakieś sugestie, potrzeby czy wnioski, dotyczące rozwoju naszego nowego działu: warto podzielić się nimi w tym temacie. :)
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 20 marca 2016, 14:21

Postaci z galerii chwały są opisywane wraz z odnośnikami do sesji w formie linków właśnie. Pamiętajcie o tym, by i tam zmienić linki.

Może to Ci pomoże; przejrzę sesję, które grałem/ prowadziłem i dopiszę tam w ostatnich postach odpowiednią notę, czyli oznaczę je ZAKOŃCZONA/ PRZERWANA. Powinno to ułatwić Ci zadanie. Proponuj to i innym.
Natomiast na moment przesłoni to bieżące sesje z powodu aktualizacji starych tematów.

To tylko kilka dni utrudnień. Sprężmy się i będzie hulało.
Ostatnio zmieniony 20 marca 2016, 14:36 przez koszal, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 20 marca 2016, 14:36

Dziękuję za pomoc. :)

Niestety nie mam dojścia do Galerii Chwały, więc osobiście nie będę w stanie zmienić tam linków. Ale myślę, że zawsze można dodać aktualny link poprzez opcję komentarza.

To, że aktualne sesje zostaną chwilowo przesłonięte, nie szkodzi, bo wszystkie tematy i tak będą jutro przeniesione. Wiec obecnie grane PBFy znajdą się w nowym dziale i nie będą już zasłaniane przez stare tematy. :)
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 20 marca 2016, 14:39

Co z tematami technicznymi przy pbf'ach? Będą w bieżących, czy będą mieć swoje działy?

Po prostu jak Ci je oznaczać?

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 20 marca 2016, 14:42

Będą przy PBFach, bo nie ma co ich oddzielnie trzymać. Każdy patrzy sobie zwykle w jeden dział, jak chce grać i tam widzi: sesję i techniczny. Tak samo jak ktoś będzie szukał starej sesji by coś znaleźć albo ją odświeżyć to lepiej by szukał w jednym dziale, iż w dwuch. Więc przy nich też możesz mi napisać, co gdzie przenieść (na Wysypisko czy do Zakończonych).
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 20 marca 2016, 14:47

BIEŻĄCĄ oznaczać?

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 20 marca 2016, 14:51

Dziękuję, ale nie trzeba. :)
Wiem, które są bieżące i tu sobie poradzę. Bieżące będę jutro przenosił, bo dziś już nie dam rady raczej...
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 20 marca 2016, 19:16

Obejrzałem nowy układ sub-forum i przypadł mi do gustu. Mam tylko jedną sugestię do rozpatrzenia, mianowicie scaliłbym "Dyskusje o PBF" oraz "Rady techniczne" w jeden wątek, tematyka jest bardzo zbliżona, więc szkoda tworzyć dwa działy na 1k5 wątków każdy.

Reszta bardzo mi pasi.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 20 marca 2016, 19:55

A ja zauważyłem kilka fajnych ale poniechanych albo spapranych sesji. Jak na przyklad Zew Cuthulhu by 8art, Maciej sesja o krasnalach, Królestwa by Salam, Dobro All meat must by eaten...
Szkoda, ale kto wie.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 20 marca 2016, 20:44

Sesje z Wysypiska zawsze można będzie przywrócić jeśli ktoś zechce je odświeżyć. Wystarczy do mnie napisać a przeniosę. :)

Keth zastanowię się - poniekąd masz pewnie rację, ale skoro już są dwa działy to może na razie tak zostawić?
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 20 marca 2016, 20:58

Ech, Tajemnica Domu Westona... Moja pierwsza sesja jako MG... Łezka się w oku kreci.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 20 marca 2016, 22:30

W związku z tym należało będzie we własnym zakresie uaktualnić linki na NickPage'u, jeśli posiadacie tam odnośniki do sesji, w które graliście. Mam nadzieję jednak, że nie okaże się to dla nikogo zbyt wielkim obciążeniem. Wink
Wydaje mi się, że to nie będzie potrzebne. Jeśli ktoś dobrze napisał link to on się nie zmienią po przeniesieniu. Mój NickPage nie wymaga aktualizacji.

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 21 marca 2016, 15:09

To zdecydowanie dobra wiadomość, Czegoj. :)
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 21 marca 2016, 23:50

Proponuję wyłączyć w działach sesyjnych opcję "Łączenie postów" - ze względów estetycznych zdecydowanie wolę rozdzielać wpisy dla poszczególnych graczy pomiędzy osobne posty. Jest to również niepraktyczne rozwiązanie dla tych osób, które uważają za istotne operowanie ikonkami do oceny postów. Podam jeden przykład, kiedy TTA wrzuciła wpis opisujący zmierzających na ucztę BG, wysoko oceniony sygnaturkami pochwał, a następnie napisała opis wstępu do biesiady i ten został z automatu połączony z jej poprzednim wpisem, przez co nie dało się go z osobna ocenić.

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 22 marca 2016, 09:43

A znów się pojawił ten problem? Wtedy faktycznie przez jakiś czas posty się łączyły i TTA (o dzięki za ten skrót!) nie mogla zrobić ich oddzielnie. A później już mogła, więc myślałem, że to chwilowe.

Ja nie ustalam takich opcji, jestem tylko modem. Podpisuję się pod prośbą. W PBFach nie powinno być łączenia postów.
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

ODPOWIEDZ