Sekretna sekta półboga Sureliona

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 14 marca 2017, 14:57

Pozwoliłem sobie na założenie osobnego wątku w tym miejscu, aby nie śmiecić zbyt długo w ogólnym topiku technicznym. Myślę, że tutaj będziemy mogli na spokojnie obgadać szczegóły naszej serii scenariuszy, ewentualne zasady dodatkowe, a przede wszystkim etos i tło fabularne kultystów. Ja sam jeszcze nie zdecydowałem o wyborze profesji, bo jak się ma tylko jedną do wyboru, to wszystkie masakrycznie kuszą i nie potrafię się zdecydować. A Wy macie już jakieś pomysły na własne profesje? A rasy?

Drugie pytanie to lokalizacja drużyny. Gramy w Ostrogarze czy chcecie wybrać jakieś inne, mniej niebezpieczne miasto? Osobiście gorąco obstawiam za Ostrogarem, ale jestem otwarty na kontrargumenty.

I jeszcze dodam, że widziałbym tę grę w stylu kojarzącym się niektórym z szajką Kossytów czy krawędziarzami z Northside. Startujemy z bardzo niskiego pułapu i sukcesywnie budujemy grono współwyznawców. Charakter neutralny neutralny pozwoli nam manewrować w różnych kierunkach, ponieważ na pewno będziemy zmuszani do odmiennych pod względem etyki posunięć: tu się kogoś obejmie prawdziwą ochroną w zamian za okazanie czci półbogowi, tutaj na kimś wymusimy płatną protekcję, aby sfinansować działaność misjonarską. Być może trzeba będzie zlikwidować węszącego na naszym terytorium kapłana-innowiercę, a może wejść w konflikt z ulicznym gangiem rządzącym na sąsiedniej ulicy. Tym pomożemy, tamtych oszukamy, tego okradniemy, a wszystko to w imię większego dobra - największego dobra - pchania Sureliona na szczyt panteonu, gdzie skopie we właściwym czasie tyłek Katanowi!

Awatar użytkownika
dretch
Reactions:
Posty: 660
Rejestracja: 07 czerwca 2010, 13:24
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Post autor: dretch » 14 marca 2017, 15:06

Gwardzista jej Surielowej mości. Pewno człowiek, ale może reptilion;)?
Rudzielec z Koronapan o imieniu Gerard (Anabaptysta, Borka)
http://www.degenesis.com/character-en/i ... a6aa74c071

**
ECO - Stra?nik miejski Ostrogaru
http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=353

--
Je?eli pad?e?, szybko wsta?, bo jeszcze Ci dokopi?.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 14 marca 2017, 16:05

Do ras dojdziemy jak będzie opis bóstwa. Wtedy decydują się losy ras i profesji, które mogą wierzyć w niego.

Awatar użytkownika
dretch
Reactions:
Posty: 660
Rejestracja: 07 czerwca 2010, 13:24
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Post autor: dretch » 14 marca 2017, 16:17

A jakby tak zagrać Reptilionami? Wiecie taki kult który chce skopać dupska orkom! I doprowadzić do odrodzenia imperium reptilionów ?
Rudzielec z Koronapan o imieniu Gerard (Anabaptysta, Borka)
http://www.degenesis.com/character-en/i ... a6aa74c071

**
ECO - Stra?nik miejski Ostrogaru
http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=353

--
Je?eli pad?e?, szybko wsta?, bo jeszcze Ci dokopi?.

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 14 marca 2017, 16:35

Z automatu zawężasz opcje wyboru profesji/rasy i na dodatek utrudnisz wtopienie się w otoczenie, ponieważ sekretna kongregacja reptillionów w Ostrogarze będzie bardzo trudna do ukrycia. Ponadto będziesz miał do czynienia z bardzo niewielką grupą potencjalnych wyznawców do zrekrutowania, bo czym zachęcisz do wstąpienia do kultu inne rasy poza obietnicą obalenia Katana? :|

Awatar użytkownika
dretch
Reactions:
Posty: 660
Rejestracja: 07 czerwca 2010, 13:24
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Post autor: dretch » 14 marca 2017, 16:40

Fakt, oddalam mój pomysł :)
Rudzielec z Koronapan o imieniu Gerard (Anabaptysta, Borka)
http://www.degenesis.com/character-en/i ... a6aa74c071

**
ECO - Stra?nik miejski Ostrogaru
http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=353

--
Je?eli pad?e?, szybko wsta?, bo jeszcze Ci dokopi?.

koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 14 marca 2017, 16:40

Myślałem o reptilionach, ale jakoś Imperium Gadów nie łączy mi się z potrzebą postępu w rozwoju magii. Stagnacja vs postęp.

Powinniśmy wspólnie oprócz samego etosu, czy symbolu wiary wymyślić naszą kwaterę główną.
Malauk winien mie? opisan? w bestiariuszu cech? specjaln?- Malauckie szcz??cie.
Opis- masz szcz??cie, jeste? Malaukiem.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 14 marca 2017, 22:50

Wszyscy byli przyjaciółmi od dawna. Spotkanie po latach na zaproszenie jednego z nich, który nabył podejrzanie tanio nieruchomość w samym Ostrogarze. Kiedy oglądali dom, jeden z zaproszonych kazał sobie pokazać piwnicę gdzie gospodarz sprowadził już wino na biesiadę. Kiedy wszyscy zeszli na dół przypadkiem jedne z nich odkrył sprytnie zamaskowane tajne przejście. Zaciekawieni wzięli pochodnie i ruszyli nim by sprawdzić. Po chwili dotarli do spiralnych schodów. Szli dość długo, kilka, kilkanaście pięter w dół, jakby w sam trzewia ziemi. Tam odkryli komnatę w skale wykutą, którą zrobiły dziwaczne znaki w starym języku magi która już się nikt nie posługuje. Na środku stał osobliwy sarkofag, jakby nie na człowieka zrobiony a większy, a już na pewno nie ludzką ręką wykoanany. Ktoś go dotknął (przyszły półbóg). W tym momencie zabłysły magicznym światłem znaki w komnacie a kolorowa iskra przeskoczyła z sarkofagu wprost w pierś bohatera. Przemówił on nagle dziwnym, władczym głosem.
Od tego czasu jakby dwie istoty zamieszkiwały ciało. Ich przyjaciel i ten drugi, przed którym kolana same się zginały.

Ps. zastanówicie się jakie to cuda musieliście zobaczyć by uwierzyć że ktoś jest prawdziwym bogiem stąpającym po ziemi a nie dajmy na to iluzjonistą robiącym was w banana. Czy sarkofag wystarczy? Mnie by nie wystarczył.

Ps2. Zapomnieliście że jak dostanę krytyka to po całym projekcie, a co to za kult bez boga. Wiem że neiktórzy oszczędzają graczy ale dla innych MG krytyk to krytyk i nie ma zmiłuj. Manewrem z sarkofagiem efekt jest taki, że najwyżej iskra wróci o niego czekając aż czciciele sprowadzą nowe "naczynie" dla pana. Wówczas mimo mojej śmierci gra toczy się dalej, a bóg stanie się NPCem.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 14 marca 2017, 23:39

Może wszyscy doświadczyli wizji przyszłości, w której świat przepełnia magia, a Surelion zasiada na latającym tronie mając u stóp innych bogów. To i inne wydarzenia byłyby tak realne, że uwierzymy, że z pewnością do nich dojdzie
Malauk winien mie? opisan? w bestiariuszu cech? specjaln?- Malauckie szcz??cie.
Opis- masz szcz??cie, jeste? Malaukiem.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 15 marca 2017, 00:12

A może po prostu Suriel nas przekona :P Czekamy na opis fabularny :P

koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 15 marca 2017, 08:12

A co. Chcę półbożyć- niech się stara.

Ktoś gdzieś wspomniał, byśmy nie dublowali profesji. Myślę, że jednak można by, bo mamy się wymieniać w prowadzeniu. Poza tym, czy trzech gwardzistów, dwóch magów o kupiec to problem?
Malauk winien mie? opisan? w bestiariuszu cech? specjaln?- Malauckie szcz??cie.
Opis- masz szcz??cie, jeste? Malaukiem.

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 15 marca 2017, 09:37

Ja bym w razie gdybym gral, a nie prowadzil, to biore kupca lub zabojce. Ktos przeciez musi dbac o stan polbogowej kiesy, lub eliminowac politycznych przeciwnikkow;)

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 15 marca 2017, 10:05

Dobra opis będzie z wieczora na bazie tego co u gory. Jak rozumiem chcecie boga starozytnej magi? Będziecie go zatem mieli. Może się nawet powoli zacznę losować.
Mysimy wspólnie przysiasc do kanonu wiary by nie było rozczarowań. Zibacze7 jaktenzMiMa jest rozpisany.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 15 marca 2017, 11:05

Czyli robimy tutaj kanon wiary i postać Suriela.

Może dla pozostałych postaci zróbmy osobny wątek. W pierwszym poście byłyby po zaktualizowaniu wszystkie nasze postaci w spoilerach. Tak byłoby chyba czytelniej.
Ja postać wybiorę jak już się część graczy zdeklaruje. Chętnie zagram każdą rasą i profesją.
Malauk winien mie? opisan? w bestiariuszu cech? specjaln?- Malauckie szcz??cie.
Opis- masz szcz??cie, jeste? Malaukiem.

Awatar użytkownika
dretch
Reactions:
Posty: 660
Rejestracja: 07 czerwca 2010, 13:24
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Post autor: dretch » 15 marca 2017, 11:08

Czyli człowiek gwardzista pasuje?
Rudzielec z Koronapan o imieniu Gerard (Anabaptysta, Borka)
http://www.degenesis.com/character-en/i ... a6aa74c071

**
ECO - Stra?nik miejski Ostrogaru
http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=353

--
Je?eli pad?e?, szybko wsta?, bo jeszcze Ci dokopi?.

ODPOWIEDZ