Trochę pomysłów z nowym rokiem

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 01 stycznia 2012, 23:02

Doszedłem do wniosku, że trzeba trochę docenić graczy pbf. Właściwie to dzięki nim w głównej wierze żyje to forum i w związku z tym mam dwa pomysły.
1. Wybór najciekawszej (lub najpopularniejszej) postaci w pbf-ach. Trzeba będzie dokonać selekcji zgłoszonych postaci i wybrać sposób głosowania. Oczywiście mogą to być również NPC.
Według mnie (choć to tylko propozycja) postać zgłosić może każdy, jednak wyboru do ankiety będą dokonywali MG, jeśli się oczywiście zgodzą. Potem nastąpi głosowanie walne w ankiecie. MG otrzymają oddzielne podforum gdzie będą mogli w zaciszu podyskutować o ewentualnych kandydaturach.
Nagrodą będzie wpis w profilu tam, gdzie aktualnie znajduje się pole nagrody. Dotychczas znalazły się tam tylko wpisy związane z pucharem ostrogarskim, więc pora to zmienić. Dodatkowo jeśli zwycięzca będzie sobie tego życzył uhonorujemy jego postać otwierając dodatkowy link - galeria postaci w menu głównym. Tam będzie mógł dokonać opisu swojej postaci wraz z wszelkimi statystykami i portretem. Tekst oczywiście mam nadzieję, że ktoś ładnie zredaguje.

2. To zmiana układu forum pbf-ów tz. podział na systemy w których dane sesje się toczą. Jest już tego trochę i nowi użytkownicy mogą się zgubić, dlatego może warto dokonać tego podziału.

Oba pomysły rzucam pod krytykę i mam prośbę o aktywność. Może jeszcze da się coś wykrzesać z tego portalu.:D

Goldwin
Reactions:
Posty: 645
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 19:36

Post autor: Goldwin » 03 stycznia 2012, 15:03

Trochę ludzi jak widać zaangażowało się w PBF'y. Dzięki temu trochę ruchu na Forum jest.
Kto wie, może zajrzy tu dzięki temu więcej osób, zacznie się ruch. Powstaną nowe scenariusze, przygody i rozpocznie się dyskusja?

Ze swej strony wprowadziłbym takie opcje do punktu pierwszego:

- Najciekawsza/najpopularniejsza postać BG.
- Najciekawsza/najpopularniejsza postać NPC.
- Najciekawsza/najpopularniejsza postać MG.
- Najciekawszy/najpopularniejszy rozegrany scenariusz (PBF).

I można wtedy puścić ankietkę. Przychylam się do nagradzania w osobnym linku, to też może być ciekawe.

Punkt drugi też godny rozważenia, jeśli tak dalej pójdzie jak teraz to niedługo faktycznie może się zbytnio zagęścić i zrobić kociołek.

Pomysły popieram, choć niekoniecznie chcę na tablicę :P

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 04 stycznia 2012, 21:06

Pomysł na wybór najbarwniejszej postaci w sesji PBF nie jest zły, aczkolwiek frekwencja w głosowaniu będzie bardzo niska, bo głosy odda najwyżej dziesięć osób (bieżący gracze + garstka czytaczy). Ale nie mówię, że jestem przeciwko, chętnie bym się dowiedział, kto z BG spodobał Wam się najbardziej.

Co do podziału podforum PBF na kategorie systemowe, chyba trochę jeszcze na to za wcześnie. Za mało sesji na forum, żeby było co sortować. Za siedem-osiem sesji w przyszłość będzie to miało sens.

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 04 stycznia 2012, 22:47

Więcej kategorii to więcej zabawy. Mielibyśmy normalnie jak Oskary

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 05 stycznia 2012, 11:42

Muszę przyznać, że frekwencja wypowiedzi mnie nie powaliła. Szkoda. Miałem nadzieję, że przynajmniej jeszcze trochę życia zostało w aktywnych graczach PBF, ale widzę, że tu również jest dość słabo. Podwójnie szkoda.

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 05 stycznia 2012, 12:13

Och, Czegoju, wypowiedziało się nas trzech - to co najmniej 30% aktywnych pebeefowców! Kiedy ostatnio widziałeś frekwencję 30% w innych projektach/ankietach? :P

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 05 stycznia 2012, 13:24

Keth napisał(a):
Och, Czegoju, wypowiedziało się nas trzech - to co najmniej 30% aktywnych pebeefowców! Kiedy ostatnio widziałeś frekwencję 30% w innych projektach/ankietach? :P
Ja ostatnio stwierdzić mogę to tylko tam gdzie się flejm zrobi :P

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 05 stycznia 2012, 14:06

Przyczyna jest prosta - bycie graczem w PBF nie oznacza czytania tematów ze wszystkich rozgrywanych tu sesji.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Awatar użytkownika
deliad
Reactions:
Posty: 3638
Rejestracja: 28 marca 2010, 10:24
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/deliad
Has thanked: 5 times
Been thanked: 52 times

Post autor: deliad » 06 stycznia 2012, 10:12

Pomysł dobry, ale jakoś nie potrafię się do niego ustosunkować. Może by tak ominąć nominacje i wrzucić wszystkie postacie?
Warto to zrobić aby sprawdzić ile osób czyta PBF-y.

Awatar użytkownika
deliad
Reactions:
Posty: 3638
Rejestracja: 28 marca 2010, 10:24
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/deliad
Has thanked: 5 times
Been thanked: 52 times

Post autor: deliad » 07 stycznia 2012, 17:16

Mam pomysła! Zróbmy mistrzostwa na najlepszą postać do pbf-ów w następujący sposób. Pierw szanowna publika oceni każdego pbf-a po kolei. W ten sposób z każdego pbf-a uzyskamy jednego kandydata. Z tych kandydatów ponownie wyłoni się zwycięzcę.

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 07 stycznia 2012, 17:32

Pomysł ciekawy, tylko jak tu skandalicznie rozleniwioną publikę napełnić entuzjazmem do przeczytania wszystkich PBF'ów?
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Awatar użytkownika
deliad
Reactions:
Posty: 3638
Rejestracja: 28 marca 2010, 10:24
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/deliad
Has thanked: 5 times
Been thanked: 52 times

Post autor: deliad » 07 stycznia 2012, 18:45

To raczej niemożliwe. Jakaś bezstronna jednostka musiała by skrótowy sposób zaprezentować postacie z Pbf-ów.

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 07 stycznia 2012, 21:24

Prezentacja postaci to jednak nie to samo, co lektura jej poczynań w PBF. Mam jeszcze jeden pomysł: ustanowienie jakiejś nagrody dla gracza, który prowadzi(ł) zwycięską postać oraz dla jednego z oceniających, który takowej owo zwycięstwo pomógł zdobyć. Tylko naturalnie w pierwszej turze musielibyśmy wziąć na tapetę kolejno PBFy i z każdego wybrać ulubieńca (tylko co wtedy, gdy któraś z postaci jest z więcej niż jednej sesji? - nawet nie wiem, czy tak jest, ale na wszelki wypadek trzeba o tym pomyśleć). Potem ci faworyci zmierzą się w finale.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 08 stycznia 2012, 11:45

Zgadzam się że autoprezentacja postaci nie jest najlepszym wyjściem. Nie wiem jak inni gracze ale ja w historii swojej postaci nakreśliłem kilka kwestii, które mają wpływ na jej zachowanie, poczynania, cele etc. Postać ta ma również swoje tajemnice które dla współgrających lepiej aby nie byłe znane. Myślę że podobne dylematy mogą mieć inni gracze.
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Goldwin
Reactions:
Posty: 645
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 19:36

Post autor: Goldwin » 08 stycznia 2012, 12:02

Autorezentacja odpada.
W PBFie powstaje dużo czynników które ukazują zachowania postaci i jak wypadnie. Takie "reklamowe" opisanie może zmienić jej wizerunek...

ODPOWIEDZ