Twórczość Ligottiego a RPG

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 23 marca 2016, 12:48

Tak sobie czytam ostatnio Teatro Grottesco - pierwszy chyba zbiór opowiadać Thomasa Ligottiego, który wyszedł po polsku i klimat tej prozy wydaje mi się nad zwyczaj interesujący. Trochę jak połączenie twórczości Kafki, Shultza i Poego, z przepajającym całość odcieniem Kosmicznego Horroru. Pomyślałem, że warto polecić tą prozę osobom zainteresowanym CoC. Myślę, że perspektywa dusznych, koszmarnych miasteczek Liggotiego może być bardzo interesująca, jako miejsce w którym toczy się sesja. Sam zresztą mam ochotę wykorzystać ją, choć jeszcze nie wiem do końca w jakim systemie. Być może CoC lub jakiejś wersji WoDa? Wydaje mi się, że mogłoby to być ciekawe zwłaszcza w Wojownikach Nocy (fanowskiej nakładce, którą kiedyś stworzyłem). Krajobrazy Ligottiego bowiem mają niezwykle oniryczny, a właściwie konsekwentnie koszmarny charakter.

Piszę o tym także dlatego, iż wiem, że na bazie twórczości tego pisarza powstał swego czasu scenariusz do CoC pod tytułem: In a City of Bells and Towers. Bardzo mnie to zainteresowało i jestem ciekaw, czy ktoś z Was może natknął się na tą przygodę? Albo wie, skąd ją można ściągnąć? Myślę, że może to być naprawdę ciekawy tekst.
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

ODPOWIEDZ