Centrala PBF

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 29 stycznia 2016, 22:41

Poczekaj Keth, bo ja bym chciał jeszcze wystartować z kontynuacją Chłopców z East Mariny, jakby się znalazła obsada dla Heca, Czarnego i Gladzia.

BTW Ventrue;)

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 29 stycznia 2016, 22:44

Dobra, jajcarze, przyznajcie się - wcześniej to ustaliliście między sobą, prawda? Dziesięć propozycji sesji naraz, żebym od nadmiaru tego dobra sfiksował, tak?!

:o

Awatar użytkownika
lightstorm
Reactions:
Posty: 882
Rejestracja: 25 października 2014, 09:40

Post autor: lightstorm » 29 stycznia 2016, 23:06

To żadna tajemnica więc powiem od razu jakie klany będą w przygodzie. Na razie mam Ventrue, Nosferatu i dwóch Toreadorów!!! Chętnie przyjmę Tremera, bo dwóch Ventrów w sesji to za dużo. Szczególnie, że jest już dwóch Toreadorów!
[center]To rule in blood is to rule in truth. Ventrue Clan Motto[/center]

TatTvamAsi
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 08 sierpnia 2015, 14:54
Been thanked: 3 times

Post autor: TatTvamAsi » 29 stycznia 2016, 23:17

Startujemy z DrecarE i Lenją na początku marca, jak tylko będziemy mieć już wszystkie postacie przygotowane oraz całą przygodę dograną. Wskakuj na przygodę, nie marudź! :)

Zin-Carla
Reactions:
Posty: 162
Rejestracja: 06 maja 2015, 15:12
Kontakt:

Post autor: Zin-Carla » 31 stycznia 2016, 02:53

Keth,zapraszamy, było by fajnie. na pewno Ci sie spodoba przygoda, poza tym podobno będzie ona dość prosta i krótka więc z twoim doświadczeniem w pisaniu nie powinieneś mieć kłopotów, żeby ogarnąć wątek. Tak myślę. Bdw. potrzeba nam uzdrowiciela :P

Nie daj się prosić damom ;D
Ostatnio zmieniony 31 stycznia 2016, 02:59 przez Zin-Carla, łącznie zmieniany 1 raz.
The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown

H.P. Lovecraft

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 31 stycznia 2016, 15:03

Ostatni argument przeważył kładąc kres moim rozterkom! Nie zniósłbym świadomości tego, że odmówiłem damie! Zagram zatem chętnie, wcielając się w rolę człowieka, miejscowego rzemieślnika - po głowie chodzi mi alchemik, ale nie wiem, na ile dobrze pokrywa się on z ideą uzdrowiciela i czy sprawdzi się w scenariuszu przez wzgląd na wymóg dostępu do laboratorium.

TatTvamAsi
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 08 sierpnia 2015, 14:54
Been thanked: 3 times

Post autor: TatTvamAsi » 31 stycznia 2016, 15:35

Cieszę się bardzo, że się zdecydowałeś. A alchemik to dobry wybór i w roli uzdrowiciela też się sprawdzi, ponieważ ma zdolności takie jak Zielarstwo, czy Medycyna Ezoteryczna. Jeśli chodzi o rasę, to proponuję AjArdczyka (Lenja'kare nie mogą być alchemikami).

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 31 stycznia 2016, 22:26

Też uważam, że alchemik się przyda. Zwłaszcza taki, co uzdrawiać umie. ;)

Zmarły, Mystic, Keth, Zin-Carla - jak będziecie mieli jakieś pytania odnośnie realiów życia na Lenji czy kultury ras - piszcie w dziale DrecarE (założyłem tam temat o Lenji), a chętnie wyjaśnię wszelkie niejasności. :)
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 06 lutego 2016, 22:15

Przestudiowałem dokładnie podręcznik główny do Wampira oraz pobieżnie podręcznika gracza (teraz wezmę się za niego dokładnie). Mój wybór to zdecydowanie Tremere. Czy powinienem przeczytać też ewentualny clan book? (jeśli takowy istnieje). Czy ktoś mógłby w swej uprzejmości mi go udostępnić? (o ile posiada cyfrową wersję).

Nasunęło mi się też kilka pytań. Dla przykładu, czy poprzez wyssanie ghula innego wampira można się przypadkowo związać z tym wampirem krwią?

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 06 lutego 2016, 22:39

Nie, nie można:)

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 06 lutego 2016, 22:46

Jeśli ci nikt nie pożyczy to powiedz a podrzucę clabooka, niestety moja wersja jest nader kiepską jakościowo. Kolega Chomik ma komplet.
Aha, jakby co to są dwie wersje, classic i revised. Lightstorm pewnie będzie preferował tą pierwszą.

Co do pytania to IMHO nie. Ale pewnie dużo zależy od krwi jaka w nim płynie i ile jej wyżłopiesz. Wiekowa Vitae jest naprawdę mocna i może niemal cuda. Jest dodatek dla ghuli i tam gdzieś tam widziałem odpowiedź ale czytałem to całe wieki temu więc może ktoś mądrzejszy się wypowie.

Ps. Witamy w Piramidzie :P
Ostatnio zmieniony 06 lutego 2016, 22:53 przez Suriel, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
lightstorm
Reactions:
Posty: 882
Rejestracja: 25 października 2014, 09:40

Post autor: lightstorm » 07 lutego 2016, 11:43

Przestudiowałem dokładnie podręcznik główny do Wampira oraz pobieżnie podręcznika gracza (teraz wezmę się za niego dokładnie). Mój wybór to zdecydowanie Tremere. Czy powinienem przeczytać też ewentualny clan book? (jeśli takowy istnieje). Czy ktoś mógłby w swej uprzejmości mi go udostępnić? (o ile posiada cyfrową wersję).

Nasunęło mi się też kilka pytań. Dla przykładu, czy poprzez wyssanie ghula innego wampira można się przypadkowo związać z tym wampirem krwią?
Do przygody możesz przeczytać Clanbook'a do Tremerów. Polecam 2 ED, bo Revised wyjaśnił prawie wszystkie tajemnice jakie skrywali Tremere, nie pozostawiając MG pola wyboru. Np. Goratrix siedzi uwięziony w lustrze, bo mu sam Tremere nakopał... W mojej kampanii rzeczy dzieją się trochę innym torem, zgodnym z 2 ED. Mam w PDF'ie wszystko co wyszło w Świata Mroku więc jak coś to mogę podesłać.

Twoja postać będzie młoda i nie będziesz wiedział o 90% informacji jakie ma ten dodatek, ale zdecydowanie poszerzy Ci to wizję samego klanu. To jaki reprezentują archetyp, jak inni ich odbierają, jakie mają wady i zalety, cele itd. W Maskaradzie historia klanu często determinuje jego pozycję w Społeczności Nieśmiertelnych.

Co do Ghula, to nie da się związać poprzez picie jego krwi. Pewnie znalazłyby się Rytuały na 8-9 poziomie Taumaturgii, które potrafią coś podobnego, ale to jest po za zasięgiem graczy. Tylko Matuzalemowie (Rada Siedmiu) w mojej ocenie mogą mieć takie możliwości.
[center]To rule in blood is to rule in truth. Ventrue Clan Motto[/center]

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 07 lutego 2016, 15:21

Nie czytakem revised clanbooka mimo że gram Trenerem. Dzięki za ten przykkad z Goratrixem. Naprawdę kurde dzięki Lightstorm.... :|
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 07 lutego 2016, 16:57

I tak trzymaj Suriel! Ja też nie czytam historii z reviseda. Szkoda na nie czasu i nerwów. :P
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

ODPOWIEDZ