Wampir Mroczne Wieki - techniczny

koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 15 lipca 2014, 11:13

Zakładam ten temat, by nie powtarzać się w wiadomościach prywatnych.

Jak wspomniałem wcześniej statystyki i wady/zalety postaci będą utajnione, no chyba że ktoś z Was chce się podzielić z innymi swoimi tajemnicami.

Przypomnę w tym miejscu kilka rzeczy rozrzuconych tu i tam.

Czasy, w których rozpoczniemy to koniec XIII wieku. Wiara i medycyna idą w parze. Wolnomyśliciele i ateiści pojawią się za kilkaset lat. Zarazy dziesiątkują Europę, a lud i medycy wierzą, że choroba bierze się z grzechu, więc zarażeni pospołu ze zdrowymi modlą się wspólnie w dusznych świątyniach o łaskę przyjmując karę za swe grzechy (czyli chorobę) w pokorze.
Nie wykraczajmy więc nadto poza ramy okresu światlymi pomysłami.
Spoiler!
:
Kuracja często przybiera formę jednej cudownej metody stosowanej na wszystko, jak np upuszczanie krwi za pomocą pijawek, choć wielu rozwojowych medyków wskaże swoje pomysły. Równocześnie wskazane są modły nad chorym.
Zabiegi chirurgiczne wykonywane są nieodkażonymi, zwykłymi narzędziami stolarskimi, jak piła, kleszcze, wiertło. Higiena nie istnieje, bowiem panuje nikt w Europie nie ma pojęcia o zakażeniu. Siedliskiem choroby jest człowiek. Popularna jest zatem amputacja, która często prowadzi do zakażenia i śmierci.

Szlachta leczy się u alchemików i uzdrowicieli, którzy prowadzą badania w poszukiwaniu eliksirów leczących wszelkie dolegliwości. Dzięki tym badaniom odkrytych zostaje wiele właściwości metali, czy też metod ich pozyskiwania.

Prosty lud rozsądnie oddaje się wiejskim znachorom i zielarzom. Wkrótce stowarzyszenia medyków uznają ich za konkurencję, zwrócą się do włądz kościelnych o wsparcie, te zaś rzucać będą oskarżenia o czary i magię i sprzyjanie siłom nieczystym w kierunku wiejskich praktyk.
Większość statystyk już mam. To czego jeszcze potrzebuję dla pełnego kolorytu:

1. Imię. Rodzina. Wiek postaci. Kobiety zostawały matkami w wieku lat 14-15 stu, zatem jak ktoś sypnie, że ma lat 30+ jest duża szansa, że już będzie dziadkiem. Rozsądnie wybierzcie też wiek i opiszcie mi proszę, czy macie rodzinę, czy nie. Szczególnie jest to istotne dla osób szlachetnie urodzonych.

2. Główny teatr działań to Sudety. Językiem wysokich komnat jest.. czeski.
Jak wspomniałem wcześniej dostajecie ode mnie gratis język niemiecki, byście się mogli swobodnie dogadywać. Przydałby się Wam polski. Wspominam o tym, gdyż nie wszyscy określili jak dotąd swoją narodowość.

3. Służba. Kto ją posiada, niech w kilku zdaniach sprecyzuje kto i zacz (duży, silny i głupi parobek o imieniu Bolko). Chodzi mi tu konkretnie o osobę, która jest przy Was w podróży, najbardziej zaufanego sługę, przyjaciela czy krewniaka.

4. Majątek. Kto coś posiada z racji wysokiego mienia- proszę o krótką wzmiankę i o tym, co jest źródłem jej utrzymania, gdzie znajduje się ów majątek.

5. Wygląd. Poszukajcie jakichś klimatycznych obrazkó lub przemyślcie jak wyglądacie. Po przemianie już Wam tak zostanie.

Mix drużyny jak to zwykle bywa jest dość niecodzinny, ale mając uzupełnienie w postaci tego, co powyżej ułożę to łatwiej w spójną całość.

Sami uznajcie indywidualnie, czy chcecie te informacje zamieścić tutaj jako jawne, czy przesłać mi na pw.

Chcę wystartować w poniedziałek z grą.
Ostatnio zmieniony 15 lipca 2014, 11:21 przez koszal, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 31 stycznia 2016, 00:18

Co do pytania o reakcję na postaci pozostałych graczy to chyba w ostatnich postach jasno i klarownie widać co myśli templar.
Gdyby ktoś nie był pewien to mogę raz jeszcze rozgrzeszenia udzielić albo rękawicą poprawić.
Nie mam nic do postaci, po prostu kapłan co w obronie grobu świętego krwi na przelewał inaczej reagować nie może. Przynajmniej dopóty czas go nie zmieni lub jakie wydarzenie.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 31 stycznia 2016, 05:09

I dokładnie tak ma być. Trzymajcie się realizmu z punktu widzenia swoich postaci. Zawsze w wątpliwej sytuacji kierujcie się światopoglądem i postawą/ naturą odgrywanego bohatera, a nie "dobrem" pbfa. To już moje zadanie.

ODPOWIEDZ