KC-towiec - zastrzeżenia - uwagi - rady - dyskusja

Wszystko związane z KC-towcem
Raven
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 11 listopada 2008, 11:35

Post autor: Raven » 15 września 2009, 11:36

Mi podoba się - Głos Orkusa, jednak mysle że dobrze by nazwa mogła zainteresować też "nowych" nie znających systemu.
Cz?owiek z lasu...

Govern
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 24 stycznia 2009, 13:30

Post autor: Govern » 17 września 2009, 12:11

A moze "Katanskie Dekrety"
Jak mowi Wiki:
Dekret -to akt normatywny mający moc ustawy, wydany jednak nie przez parlament, ale przez organ władzy wykonawczej (prezydent, premier, rząd).

Obecnie w Polsce nie można wydawać dekretów z mocą ustawy, ale w systemie prawnym nadal takowe obowiązują. Chodzi tu o dekrety ustanowione w PRL- u a nie odwołane po zmianie ustroju.

Dekretem również nazywamy dokument wydawany przez biskupa lub arcybiskupa danej diecezji, skierowany do księży (najczęściej wikariuszy), mówiący o przeniesieniu lub zmianie parafii poszczególnych duchownych.

Lub "Orkuskie Oredzia" -mozna stosowac jako wkladke do "Goscia Niedzielnego"

Orędzie (inaczej apel, odezwa) - uroczyste oznajmienie, przemówienie ważnej osoby w państwie (zwykle polityka) skierowanej do ogółu. Zwykle dotyczy bieżącej sytuacji politycznej w kraju. Często orędzia pojawiają się przed i po wyborach, a także w trakcie uroczystych wizyt polityków.

Orędzia mogą wygłaszać również osoby duchowne (np. papież lub biskupi), są też orędzia maryjne (np. orędzia fatimskie), wzywające do nawrócenia.

leobardis
Reactions:
Posty: 451
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:02

Post autor: leobardis » 18 września 2009, 11:44

venar napisał/a:
Niektóre propozycje są nader ciekawe ale część mało akceptowalna :)
Dlaczego mało akceptowalne?
Chyba nie z powodu samego nawiązania do nazwy Kryształy Czasu?
[center]Nie dostaniesz drugiej szansy, by zrobi? dobre pierwsze wra?enie.[/center]
[center]Obrazek[/center]

Shadowrunner
Reactions:
Posty: 263
Rejestracja: 24 stycznia 2009, 18:27

Post autor: Shadowrunner » 19 września 2009, 02:18

Govern napisał/a:

Orędzia mogą wygłaszać również osoby duchowne (np. papież lub biskupi), są też orędzia maryjne (np. orędzia fatimskie), wzywające do nawrócenia.
Oooooo - to pasuje całkiem nieźle - w końcu jesteśmy czymś na kształt wspólnoty religijnej, duchowej - wyznawcami wiary w Kryształy Czasu, niczym Kościół Jedi :D Takimi mudżahedinami Kartana (tudzież Setha lub Piana) ;)
"-Kat An!!! - najg?o?niej jak mog?a, sykn??a ci??arna orczyca.
-Kacie! Jeszcze raz spróbujesz mnie podgryza?! - doda?a uderzaj?c wielk? niczym bochen chleba pi??ci? w swój nabrzmia?y brzuch."
[sic!]

Hans696
Reactions:
Posty: 210
Rejestracja: 10 stycznia 2009, 11:05

Post autor: Hans696 » 19 września 2009, 04:08

Piana czcimy w piątki a soboty, azaliż Seta w dni inne, powszednie:D
Windswept landscape, desolated mountain plateaus..

nospe
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 20 listopada 2008, 15:08
Kontakt:

Post autor: nospe » 19 września 2009, 13:00

Witam:)

moja propozycja:
Opowieści z Orchii

Co do wersji papierowej to chyba taki sobie pomysł, każdy wolał by ściągnąć PDFa oraz sobie wydrukować, a nie czekać, aż przyjdzie do niego za kilka dni wersja papierowa:)

Mam nawet pomysł do zaproponowania działu:
- cytaty z IRCa - śmieszne wypowiedzi użytkowników z #kc - jeśli będą się odbywać regularne spotkania na IRCu:)

Co do gazetki to musi być też grafik do dyspozycji redakcji - nie wyobrażam sobie napisanie jakiejś przygody bez rysunków. Na Jarosława Musiała pewnie nie będzie nas stać... ale grafik jaki by nie był zawsze się przyda:)

ps: gdzie będą trzymane PDFy czasopisma? tu na serwerze czy nie będzie miejsca?:)
ps2: wiem, trochę się czepiam:)
Mój browar - SPECJAL, mój linuks - PLD, moje RPG - KC.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 19 września 2009, 16:25

Wersja papierowa będzie dla chętnych, jak się dowiemy ile kosztowałoby profesjonalne drukowanie, składanie i papier. Zobaczymy ile wyjdzie koszt jednostkowy przy np. 100 egzemplarzach i ocenimy czy warto. Z mojego punktu widzenia tak, chociażby po to, żeby za kilka lat sięgać po to z takim samym sentymentem jak obecnie po MiM.

Jeśli chodzi o stałe elementy pisma, to już drugi pomysł. Pierwszy to jest "z życia forum", drugim może być cytaty z irc-a. Zobaczymy?

Co do grafika, to z całą pewnością przydałby się, ale co zrobić jak nie ma etatowego. Każdy coś tam naskrobie i zobaczymy co wyjdzie. W pierwszym numerze, będzie okładka od znajomego, kilka rysunków moich, kilka leobardisa, liczę na mapę Hansa. W następnych numerach może się włączy wasut, może Jetmaniac spróbowałby rysowanie komiksu, a może jakieś inne talenta się objawią. Poczekamy zobaczymy.

Pismo początkowo będzie tu na serwerze. Zobaczymy, jak szybko będzie tego przybywać i jakie będą to objętości. Jak zacznie brakować miejsca to ładnie uśmiechniemy się do Ciebie:D

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 23 września 2009, 13:30

No dziś otrzymałem pierwszą odpowiedź z drukarni w sprawie ewentualnego druku pisma i nie wygląda to rewelacyjnie. Generalnie wygląda to tak:
Format A4, kolor i to są stałe i teraz w zależności od objętości i nakładu zmienia się cena.
Przy 100 egz. i 32 s. 29 złotych cena jednostkowa
przy 100 egz. i 64 s. 50,50 zł sztuka
przy 50 egz. i 32 s. 35 złotych
Do tego dochodzi vat i cena przesyłki czyli optymistyczna wersja ok. 40 złotych. Dla mnie cena dużo za wysoka, więc wersja drukowana raczej nie wchodzi w grę, bo raczej nie zdołam zebrać 100 chętnych na 32 stronnicowe pismo za cenę 40 złotych.
Generalnie cenę jednostkową można zmniejszać drukując większą objętość lub większy nakład. Jeśli ktoś ma jakąś inną propozycję to gorąco proszę o kontakt.

garfields
Reactions:
Posty: 167
Rejestracja: 05 października 2009, 10:20

Post autor: garfields » 26 października 2009, 17:07

Wydawanie z drukowaniem czegokolwiek ma sens jeśli jest kilku-nastu aktywnych piszących. Bez tego jest to raczej zadanie niemożliwe.
Zastanówcie się sami - jako admini portalu - ile jesteście w stanie napisać na miesiąc materiałów. Przyjmując że jesteście aktywnymi uczestnikami. 1 - 2, może 3 ? To zaledwie kilka stron na papierze a4. Na razie forma elektroniczna wchodzi tylko i wyłącznie w rachubę. Dodatkowo zapomnieliście o czymś takim jak prawa autorskie. Wydawanie i sprzedawanie materiałów do świata Orchii bez ustalenia praw z MAG czy A.S. jest bliskie łamaniu prawa. Nawet jeśli będą to materiały autorskie.

Sam chętnie bym coś tam napisał ale cierpię na chroniczny brak czasu :]

Witold
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 22 października 2009, 17:52

Post autor: Witold » 26 października 2009, 20:11

Ceny drukarni dla niskonakładowych dokumentów są przezabawne, sam się kiedyś patrzyłem.

Według mnie lepiej wydawać wersję elektroniczną, w takiej postaci łatwiej będzie ją rozreklamować i koszty żadne.

A mój pomysł na nazwę, wzorując się na śp. Trybunie Śląskiej, to "Trybuna Orchijska", ewentualnie "Trybuna Ostrogardzka".

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 08 grudnia 2009, 20:14

Troszkę to jeszcze jakby z czasów króla Ćwieczka, ale kładę to na karb trudnych początków.

Fajnie by było skupić się mocno na przygodach - nie każdy ma czas i ochotę je pisać a takie zaplecze by dało radę.

Mogę wam kopsnąć jeden scenariusz, jeśli wchodzi opcja publikacji z którymś z numerów, no i jeśli się spodoba.

avnar
Reactions:
Posty: 1137
Rejestracja: 29 kwietnia 2009, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Post autor: avnar » 08 grudnia 2009, 20:38

Co do druku KCetowca, to odwiedziłem stronę drukarni cyfrowej SOWA. Jest tam kalkulator i wyszło z niego że za 50 stron czarno białego pisma z kolorową okładką dwustronną w oprawie zeszytowej, wydrukowanego w 100 egzemplażach chcą
Suma: 5.57 zł (557.36 zł)
Wygląda to zachęcająco:). Co o tym sądzicie???

Oto namiar na kalkulator na tej stronie:
http://www.sowadruk.pl/?p=pl/menu/04_ce ... ator/index
Ostatnio zmieniony 08 grudnia 2009, 20:38 przez avnar, łącznie zmieniany 1 raz.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 08 grudnia 2009, 20:44

Czemu nie? Dobry pomysł, PDF-y są nudne do wyrzygania. PAPIER rządzi!
Co na to administranci? ;)

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 08 grudnia 2009, 21:52

Spoko tylko znajdź mi 100 chętnych osób, które zapłaci za KC-towca 6 złotych + koszty przesyłki. Niestety nie ma tu aż takiej liczby zainteresowanych. Znalazłbym może 20, a co z resztą 80 egzemplarzy? Cieszę się bardzo, że szukacie i myślicie. Sam już dawno porzuciłem tę nadzieję, chociaż również znalazłem opcję coś koło 8 złotych za sztukę w Krakowie, ale za to z jedną czy dwoma stronami kolorowymi i niestety w formacie A5.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 09 grudnia 2009, 07:52

No tak, te 100 osób jest raczej nie do obejścia... :(
Przynajmniej na razie.

ODPOWIEDZ