Nazwa nowego projektu

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 06 kwietnia 2011, 10:02

Uwaga jimmora jest słuszna - jeśli nie masz czasu na skrobnięcie paru zdań - to jak chcesz później żeby ktokolwiek to rozszerzył gdy tekstu będzie potrzeba kilka razy więcej?

Generalnie można by przenieść te posty do głównego wątku z 'Wizja świata ujęcie ramowe'

Run Habas Ne
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 05:53

Post autor: Run Habas Ne » 06 kwietnia 2011, 20:36

liberum veto

chciałbym zaznaczyć że terminu rozwiązania konkursu i uformowania się ankiety nigdzie nie było podane (błąd taktyczny organizatorów)

dopraszam się również uszanowania życia prywatnego innych osób, szacunku, netykiety itp bzdur gdyż chyba nikt nie lubi tracić zdrowia szkliwa i by pękały mu wrzody na żołądku od czyiś nieprzemyślanych wypowiedzi lub zbyt wąskiego spojrzenia

najpierw rodzinna atmosfera domaga się by ktoś się nie wpraszał z buciorami i wypowiadał się aktywnie
a później jeśli tak owa świeża krew chce coś sensownego i poprawnego stylistycznie i politycznie spleść w całość, spójną i "pierdolniętą" na stół pomysłów to nagle brakuje czasu/ chęci / słów i nie wiem czego jeszcze

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 07 kwietnia 2011, 02:38

Wyczuwam w powietrzu niepotrzebny stres. Powiedzmy sobie szczerze, ile jeszcze dodatkowych wizji może się pojawić w międzyczasie? Jedna, dwie? Nie widzę powodu, dla którego mielibyśmy wstrzymywać obecny proces głosowania, ale nie przeszkadzajmy koledze Run Habas Ne w pisaniu własnej wersji, w końcu zawsze po zakończeniu ankiety będziemy mogli już z poziomu topiku przyrównać ją do wizji zwycięzcy i zdecydować, czy zamienimy siekierkę na inną siekierkę.

Z drugiej strony nie ma się co obrażać o stanowisko Jimmora. Faktycznie nie wymagamy przedstawienia od razu dwustustronnicowego przewodnika po świecie Orchii by RHN, tylko szkicowego wyobrażenia, chociażby i bardzo pobieżnego. Nikomu broń Boże nie odmawiamy prawa do udziału w zabawie, ale ja osobiście rozumiem troskę Jimmora o ramy czasowe projektu. Drodzy autorzy, mierzcie zamiary na siły i zawczasu spróbujcie obliczyć, ile czasu wolnego wkrótce będziecie mogli poświęcić przewodzeniu swemu projektowi, jeśli to właśnie on wygra.

Zatem - Run Habas Ne - peace i powodzenia!

Run Habas Ne
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 05:53

Post autor: Run Habas Ne » 07 kwietnia 2011, 06:44

jeśli dobrze się orientuję to pozostałem tylko ja
(ktoś próbował sklepać jakieś myśli ale jak zobaczył po jakimś czasie już widniejącą ankietę - i tu znów napominam: bez żadnego ostrzeżenia - to swój projekt skasował)

martwicie się ramami czasowymi
z tego co widzę chętnych jest dość sporo i nie brakuje świeżych, zróżnicowanych pomysłów
pamiętać jedynie trzeba iż w miesiąc prace się nie skończą - jeden przykłada szybkiego wydania podręcznika już mieliśmy
gdzie człowiek się śpieszy tam diabeł się cieszy

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 07 kwietnia 2011, 09:12

Run, nie przesadzaj - ja też czasu dla tego forum już praktycznie nie mam - jednak siadłem na 5 minut dosłownie i skrobnąłem w dwóch postach moje pomysły prosto z głowy na gorąco.

Teraz jak znajdziesz czas to też spisz (kiedybądź) swoje pomysły. Prawda jest taka że czyjakolwiek wizja będzie przewodnia i tak konkretne rzeczy nabiorą charakteru i pomysłów autora je spisującego - ot aby ogólny rys był spójny z wizją - dalsza różnorodność podziała tylko na plus. Do dzieła.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 07 kwietnia 2011, 11:18

Run Habas Ne napisał(a):
liberum veto

chciałbym zaznaczyć że terminu rozwiązania konkursu i uformowania się ankiety nigdzie nie było podane (błąd taktyczny organizatorów)
To na wszystko chcesz mieć podany termin? To forum, a nie kołchoz.

Temat wisiał miesiąc (zbieranie chętnych do prac) i dopiero jak pojawiła się ankieta ze szkieletami pojawiłeś się ze słowami, iż ci się to nie podoba ponieważ nie zdążyłeś się wpisać (wg. mnie zorganizować) do napisania swojego pomysłu, a kiedy ci to wytknięto nagle... pojawia się Twój wpis. Wybacz, ale jakieś to takie dziecinne mi się wydało.

Jeśli jednak ci tak zależy na tym aby zmieścić się w ankiecie - męcz czegoja o jej uzupełnienie zamiast wylewać żale. Najprostsze rozwiązanie jest najlepsze.
ktoś próbował sklepać jakieś myśli ale jak zobaczył po jakimś czasie już widniejącą ankietę - i tu znów napominam: bez żadnego ostrzeżenia - to swój projekt skasował)
Gdzie, kto? :) Podejrzewam że chodzi o BART-a. To jeśli chce - niech tak samo jak pisałem wyżej - niech czegoja męczy o upgrade ankiety. Ta może powisieć kolejny 1miesiąc
Poza tym to identyczna sytuacja jak z Tobą. Trzeba napisać coś najpierw (teraz to uzupełniłeś) żeby było na czym się oprzeć.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 07 kwietnia 2011, 11:25

Już się do mnie z tym zwrócił, ale nie wydaje mi się to dobrym pomysłem, ze względu na resetowanie ankiety (znów musiałoby być 0 głosów). Obecnie widać lidera i raczej już zacząłbym się zastanawiać, jak ubarwiać wizję jimmora, niż lansować własną wizję, która po pierwsze jest niestety trochę spóźniona, po drugie (w moim mniemaniu) nie robi jakiś spektakularnych rewolucji, które miałby szansę wstrząsnąć światem Orchii i przyciągnąć rzesze fanów.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 07 kwietnia 2011, 11:44

czegoj napisał(a):
Już się do mnie z tym zwrócił, ale nie wydaje mi się to dobrym pomysłem, ze względu na resetowanie ankiety (znów musiałoby być 0 głosów). Obecnie widać lidera i raczej już zacząłbym się zastanawiać, jak ubarwiać wizję jimmora, niż lansować własną wizję, która po pierwsze jest niestety trochę spóźniona, po drugie (w moim mniemaniu) nie robi jakiś spektakularnych rewolucji, które miałby szansę wstrząsnąć światem Orchii i przyciągnąć rzesze fanów.
Ja i tak jimmorowi - jak oczywiście wygra - Bezimiennego zapakuje :) + parę innych dodatków, tym bardziej że zostawiamy mapę w spokoju i nie trzeba będzie odpalać jakiegoś kartografa do jej stworzenia.

Run Habas Ne
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 05:53

Post autor: Run Habas Ne » 07 kwietnia 2011, 19:22

ciekawe podejście ma ta sympatyczna rodzinka

Awatar użytkownika
mordimer00
Reactions:
Posty: 2226
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 09:44

Post autor: mordimer00 » 07 kwietnia 2011, 19:55

to nie jest sympatyczna rodzinka!! to jest Adams Family!!! a jak się komuś nie podoba.....
"Stara?em si? tak ?y?, abym w godzinie ?mierci móg? si? raczej cieszy? ni? l?ka?..."

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 16 lipca 2011, 18:58

Mastug napisał, że nowy projekt fanów nie zakłada jakiejkolwiek interwencji w mechanikę. Ta ma pozostać bez zmian. Biorąc pod uwagę artykuł Ghasty wydaje mi się co najmniej dziwne, że wszyscy się na to zgodziliście. Przecież mechanika jest tak archaiczna, że odświeżenie i dobre przygotowanie świata nie zmyje całej patyny z systemu. Tak jak w zdrowym ciele zdrowy duch tak świat potrzebuje dobrego silnika.

Nie chcielibyście deczko zrewidować tego sądu? Jak w Bondzie: "THE WORLD IS NOT ENOUGH" panowie.

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 16 lipca 2011, 20:30

Mości panie, znajdź wpierw dość chętnych, by rozpisywanie historii świata (nie świata, lecz tylko jego historii) dobiegło szczęśliwego finału w tym roku. Potem można będzie pomyśleć o rozrysowaniu AC w kontekście politycznym, gospodarczym i religijnym, a na samym końcu o poprawkach w mechanice - jeśli weźmiecie się za wszystko na raz, KC10k nie wyjdzie nawet w 2020!

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 16 lipca 2011, 20:40

Ja niestety do rozpisywania historii się nie nadaję. Mam może i talent literacki ale niestety brak wyobraźni na ciekawe wątki w historii.
Pozostają mi sprawy geograficzno-mechaniczne.

Run Habas Ne
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 05:53

Post autor: Run Habas Ne » 16 lipca 2011, 21:16

Tak jak napisał Keth - nie wszystko naraz.
I tak jak napisałem wcześniej i gdzie indziej (nie chce mi się już szukać) rozpoczęliśmy od kalendarium i chcemy je skończyć - miło by było gdybyś dorzucił swoje pięć groszy - może coś się z nich urodzi ..
Dura lex sed lex

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 16 lipca 2011, 21:23

Mogę spróbować, ale nie czuję się w tym najlepiej.
I spostrzeżenie - zrobiłbym po łebkach kalendarium, z grubsza, skupiając się przede wszystkim na opisie świata. Dokładnym, ni pozostawiającym wątpliwości przy jednoczesnych polach manewru dla MG.

ODPOWIEDZ