Systemy autorskie cz. 2

avnar
Reactions:
Posty: 1137
Rejestracja: 29 kwietnia 2009, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Post autor: avnar » 08 kwietnia 2012, 15:20

Keth, mam nadzieję że znajdziesz czas na napisanie czegoś raz na tydzień :) Przy Twojej płodności to chyba będzie oznaczało to od czasu do czasu ;)

Podsumowując. Zadeklarowali się

1. Avnar
2. Araven
3. Czegoj
4. vampire1380
5. Keth

Zaraz jeszcze zapytam Mrufona, może on też znajdzie chwilkę.

Aby zacząć muszę postawić stronę na Wiki, aby łatwo było łączyć wszystko linkami.

W tym czasie każdy z nas mógłby sobie wymyślić HISTORYKA, którym to sygnowane będą wszystkie wpisy. To jest Fantasy, więc pozwólcie sobie na rozbujanie wyobraźni. Kilka propozycji z mojej strony na takie postacie:
Mówca Umarłych
Kamienny Kronikarz
Śpiewak Drzew
Piewca Wiatru
Świadek Światła Gwiazd
Chronomanta
Słuchacz Morskich Toni
albo po prostu
Historyk, Bard, Kronikarz, Annalista, Dziejopis, Minstrel, Piewca,

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 10 kwietnia 2012, 20:40

Jak daleko ma sięgać ingerencja bogów w świat śmiertelników? Avnar sugerował, by nadal byli oni silnie związani ze zwykłym światem - coś na podobieństwo nadludzi. Żyliby zatem wśród BG i NPC czy też zasiadali gdzieś w niebiańskim panteonie i stamtąd pozwalali sobie na boskie interwencje?

Swoją drogą, odnalazłem Jimmora! Żyje i ma się dobrze, wszelako odeszła mu niestety wszelka ochota na zabawę w KC (ku mojemu ubolewaniu, bo całkiem nieźle radził sobie w projekcie Żyjąca Orchia). Bawi się teraz w autorkę (odnośnik poniżej):

http://www.jimmor.waw.pl/index.php/Stro ... 2%C3%B3wna

avnar
Reactions:
Posty: 1137
Rejestracja: 29 kwietnia 2009, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Post autor: avnar » 10 kwietnia 2012, 22:18

Sugerowałem bogów jako nadludzi z kilku powodów.
1. Łatwiej ich ogarnąć dla MG jeśli są bardziej ludcy.
2. Jeśli żyją a nie istnieją w jakimś panteonie to można na nich wpływać. Czyli można ich spotkać, zranić, oszukać, polubić czy zabić.
3. Ciągle mogą być Przepotężni ale w sposób możliwy do ogarnięcia.
4. Tak jak pisałem wcześniej tacy bogowie mogą pozostawiać ciekawe rzeczy do wykorzystania w grze, przez graczy czy MG. Ślina, pot, mocz, kał, krew, włosy, łzy, jakieś części ciała. Wszystko to nasączone ich mocą może dawać ciekawe efekty. Pomysł ten spotkałem w jednej z książek i wydał mi się warty wykorzystania.
5. Bogowie jako ludzie będący niepodzielnymi władcami swojej religii, nie będą wszechwiedzący i wszechpotężni. Nie będą w stanie być w każdym miejscu, wiedzieć wszystkiego ani reagować na każde niebezpieczeństwo. Będą zmuszeni polegać na innych, co daje fajne możliwości.

Wiem że może być to dość kontrowersyjne podejście do bogów ale wydaje mi się dość oryginalne. Oni nawet mogą tworzyć Panteon, tak naprawdę będący formą mniej lub bardziej formalnego przymierza, uzależnionego od innych elementów np. wspólnych wrogów, prawa w danej krainie czy wspólnych interesów.



Z innej beczki. Mrufonn zaangażował się w inne projekty więc nie chce się rozbijać na drobne i odpada z tego.

Mogę zakładać Wikię ale mam pytanie, jak mam nazwać nasz System. Ma ktoś jakieś pomysły? Czy może wstępnie nazwać Wikię SystemWiki i tyle?

Kolejna rzecz, pomyśleliście nad swoimi HISTORYKAMI?? Imię, tytuł i krótka historia?? Potraktujcie to jako wprowadzenie do PBFa gdzie każdy jest graczem i MG jednocześnie.

Oto moja postać:
Strażnik Czasu Harron a'Vandrel. Urodzony jako syn namiestnika Syrondu od najmłodszych lat był przygotowany do objęcia funkcji państwowych w Konfederacji oraz przywództwa nad rodem a'Vandrelów. Niestety oportunistyczna natura skłóciła go z ojcem i rzuciła w świat. Wydziedziczony, samotny, przemierzał lądy i morza w poszukiwaniu przygód. W swojej autobiografi pisał o niewoli u malauków, odkryciu automatonu z Gharr'mondu, wyprawie do Głębi Astartha czy próbie opłynięcia Kontynentu Zachodniego która skończyła się jego kalectwem. To właśnie wtedy oślepł, podobno spoglądając w Kryształ Czasu, potężny artefakt zamknięty w innym wymiarze a możliwy do zobaczenia tylko w odpowiednim miejscu przy odpowiednim ustawieniu gwiazd. To dzięki temu doświadczeniu stał się Heroldem tego artefaktu, arcykapłanem nowej religii, której ten przedmiot został bogiem. Religi skupiającej się na katalogowaniu i spisywaniu Historii oraz opieki nad zachowaniem spójności czasu.

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 11 kwietnia 2012, 08:54

Nad historykiem pomyślę. Ja spróbuję opisac jedną z Wysp wzorowaną na Earthdawnie, zewnętrzna inwazja z innego wymiaru. Świat w trakcie apokalipsy albo po niej.
Ostatnio zmieniony 13 kwietnia 2012, 10:06 przez Araven, łącznie zmieniany 1 raz.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 16 stycznia 2014, 20:21

http://polakpotrafi.pl/projekt/diadem

Ciekawostka - zerknijcie bo warto :)

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 16 stycznia 2014, 21:00

Osobiście wspomogłem co nieco ten projekt. Uważam, że to całkiem fajny system. Mam nadzieję że Autor uzbiera zaplanowaną kwotę.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 16 stycznia 2014, 22:51

No cóż trzymam kciuki. Zdaje się, że aktualnie tylko takie projekty mają szanse. Druk na żądanie, bardzo dobra jakość pdf-a, wsparcie techniczne drogą elektroniczną to jest to. Pytanie tylko, czy tego typu produkty będą mogły konkurować z "wielkimi".

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 17 stycznia 2014, 10:02

Zajrzałem na stronę systemu. Jedna rzecz dyskwalifikuje ten system w moich oczach - używanie kości od k4 po k20.
Powodzenia życzyć jednak mogę :)

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 17 stycznia 2014, 13:14

Przyjrzyjcie się tej inicjatywie. Zdaje się, że ktoś chce stworzyć powrót do MiM. Sporo znamienitych nazwisk. Już czekam na pierwsze publikacje kogoś z naszego zacnego grona.

http://www.spotkanialosowe.pl/

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 17 stycznia 2014, 14:54

Widzę, że Marcinowi się nudzi (albo ma za dużo czasu) i w efekcie robi magazyn :D.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 22 stycznia 2014, 16:46

Diadem RPG już ma 1380 złotych z 3000 założonych. Autor zapowiada co najmniej 6 scenariuszy, małego darmowego startera z 1 scenariuszem oraz dodatki o smokach oraz dużym portowym mieście.
To naprawdę szansa na dobre, polskie RPG.
Dorzućcie grosik bo Artur Szyndler nas ignoruje. Andrzej Rylski daje nadzieję. Poza tym - chłopaki z Warszawy - on regularnie prowadzi na konwentach bo sam jest z wawy - łatwo możecie się spotkać i pograć.

http://polakpotrafi.pl/projekt/diadem

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 22 stycznia 2014, 22:07

Heh, Andrzej Rylski, że też nie zakumałem od razu - studiowałem z tym gościem produkcję i projektowanie gier. Ma nieźle zakręcone pod deklem w pozytywnym tego słowa znaczeniu i co najważniejsze "umi" oraz jest uparty, co dobrze wróży. Choć jego wizja gier to nie moja bajka. Trzymam kciuki.

Salam
Reactions:
Posty: 239
Rejestracja: 28 sierpnia 2009, 23:16

Post autor: Salam » 23 stycznia 2014, 09:45

Tutaj macie jego bloga:

http://diadem-rpg.blogspot.com/2014/01/ ... znika.html

Tutaj zaś macie proces tworzenia gry na MGF

http://rpgmanufacture.pl/forumdisplay.php?fid=64

Zatem wiedzę o systemie możecie śmiało wyciągać z tego miejsca.

maciej
Reactions:
Posty: 1374
Rejestracja: 29 marca 2012, 21:53

Post autor: maciej » 23 stycznia 2014, 10:37

Sam się czaję na Diadema,już wysłałem wsparcie.
"Mieli do wyboru wojn? lub ha?b?, wybrali ha?b?, a wojn? b?d? mieli tak?e"

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 23 stycznia 2014, 20:09

Ja też wsparłem projekt i każdemu to polecam. Czytałem krótką reklamówkę settingu - 28 stron - i zapowiada się to dobrze.

ODPOWIEDZ