Systemy autorskie cz. 2

Arke
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 23 czerwca 2009, 22:06

Post autor: Arke » 31 marca 2012, 07:36

Moim zdaniem leksykon ma swój potencjał; jednak pewne ogólne ramy świata powinniśmy ustalić odgórnie. Wszak historie, teorie i poglądy mogą być rozbieżne zaś geografia już nie za bardzo ..

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 03 kwietnia 2012, 17:25

Kurcze, naprawdę nie chciałem tego pisać, ale ten projekt chyba się nie sprawdzi, a to ze względu na zbyt duże grono twórców - kropka w kropkę kalka Orchii 10k. Przykra prawda jest taka, że jeśli nawet pójdzie to dalej, to skończy się dziką awanturą o przeforsowanie swoich pomysłów i kolejnym uczuciem niedosytu.

Chociaż to też żadna pewna recepta na ratunek inicjatywy, wydaje mi się, że tu raczej potrzebna jest jedna osoba, która rzuci rys ogólny systemu, a reszta zacznie go uzupełniać pod okiem przewodnika stada. Skrobanie sobie rzepki na zasadzie każdy sam nie rokuje żadnych szans powodzenia. Idea leksykonu nie jest zła, ale gdzie jest ktokolwiek, kto by chciał taką operację zainicjować?

Jeśli czas wyczekiwania na rozruch projektu ma ciągnąć się dalej tak jak w tej chwili to niestety będzie fiasko (o ile już nie jest) :|

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 03 kwietnia 2012, 17:32

Jedna osoba - to chyba nie ma sensu. Oznaczałoby to mianowicie, tudzież skazywałoby system na szufladę autora. Jestem tego pewien. Nie wiesz jak każdy zareaguje? To widać po topikach w mechanice - każdy ma inakszy ogląd sprawy i inne wyobrażenie o produkcie finalnym. Smootne ale prawdziwe.

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 03 kwietnia 2012, 18:15

Masz rację, ale wyjaśnij mi w takim razie jak można stworzyć jeden spójny system rękami 2k5 indywidualistów? Jest to w ogóle wykonalne?

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 03 kwietnia 2012, 18:19

Wyraziłem swój sceptycyzm Krzysztofie...
Wnoszę tylko i wyłącznie na podstawie obserwacji wspólnych projektów na portalu.

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 03 kwietnia 2012, 18:31

Niestety podzielam tę opinię. Przez chwilę byłem nawet skłonny pobawić się w grupie, ale paraliż decyzyjny mnie tej ochoty skutecznie pozbawił. Bez lidera projekt nawet nie wystartuje, a lider w obawie przed groźbą ustawicznych konfliktów z resztą grupy najpewniej się nie pojawi (dla przypomnienia przykład Jimnora, swoją drogą - ma ktokolwiek z nim jakiś kontakt?).

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 03 kwietnia 2012, 18:33

paraliż decyzyjny
To zwrot, który możemy odmieniać przez wszystkie przypadki - i to j. polskiego, których jest aż 7!

avnar
Reactions:
Posty: 1137
Rejestracja: 29 kwietnia 2009, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Post autor: avnar » 03 kwietnia 2012, 20:26

Dobrze zanim ta inicjatywa też umrze śmiercią naturalną i mając nadzieję że Leksykon może się sprawdzić rzucam tę oto propozycję Settingu, pełnego różnego rodzaju zapożyczeń.

Fantasy z ciekawymy rasami. Proponuję żeby wszystkie pochodziły od ludzi. Możemy wrzucić Malauków, Archonów, Reptillionów i typowych ludzi.

Potężna magia: Żywiołów, Technomagia (golemy magiczne coś jak w Iron Kingdoms, magiczne przedmioty), Demonologia, potężna Nekromancja (pożeranie Dusz), Transformacja ciała (leczenie, zmiennokształtność, posiadanie wielu ciał)

Bogowie jak ludzie, bo pochodzą od ludzi ale osiągnęli Ascendencję. Są super pakerami ale możliwi do zabicia. Oprócz tego ich ciała też się zmieniły a czasem ten proces ciągle jeszcze trwa. W wyniku tego wydzieliny z ich ciał też mają MOC, charakterystyczną tylko dla specyfiki ich domen (np. śmierci, życia, żywiołu czy też jakichś uczuć itd).

Oprócz tego istnieją w innych wymiarach/światach byty pierwotne, starożytni bogowi lub potężne demony. Sugerowałbym podobieństwo do mitologi Chtuchlu. Ma to być coś wszechpotężnego i nie do ogarnięcia nawet dla bogów z tego świata.

Oprócz tego wrzuciłbym takie elementy jak Los, Przeznaczenie, Chronomancja (czyli przeglądanie Przeszłości czy Przyszłości), które dorzuciłby do systemu pewną tajemniczość i niepewność, którą zlikwidowaliśmy wprowadzając dość naukowe podejście do magii.

Konflikty: Rasowe, ideowe, religijne, między religią a magią, między samymi religiami, czy też różnymi typami magii.

Pozostałości po innych cywilizacjach. Można tutaj wrzucić wszystko. Technikę, statki kosmiczne, ruiny naszej cywilizacji itd.

Wrzuciłbym też klimat PostApokalipsy, w postaci potężnej Nekromancji czy Demonologii albo ataku jakiejś innej potężnej Rasy.

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 04 kwietnia 2012, 16:28

Uważam, że wizja Avnara jest ok. Proponuję by Wodzem projektu został Avnar lub Keth. Bez demokracji, znaczy wódz rządzi. Inni realizują.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 04 kwietnia 2012, 17:51

Według mnie obaj, jeśli tylko się dogadają. Keth ma niebanalny język pisany, a avnar bardzo dużo pomysłów, które chyba nawet jemu ciężko poskładać. To co wyprawiali w MAK-u do dziś budzi mój głęboki podziw. Jeśli ta dwójka miałaby siłę i determinację to jestem przekonany, że wielu portalowców, byłoby gotowych poświęcić swój czas, żeby wspomóc dzieło stworzenia. Ja na pewno.

avnar
Reactions:
Posty: 1137
Rejestracja: 29 kwietnia 2009, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Post autor: avnar » 05 kwietnia 2012, 06:07

Zauważcie proszę, że tak na prawdę lidera nie potrzeba. Leksykon to zabawa w pisanie, swobodne, ograniczone tylko i wyłącznie pierwotnym założeniem, którym w tym przypadku jest Setting. Lider może się dopiero przydać pod koniec, kiedy trzeba będzie skompilować wszystko we wmiarę spójny tekst. To wszystko powoduje że tak naprawdę możemy uniknąć wpadek poprzednich projektów, gdzie kłótnie na wstępie niszczyły chęci twórcze.

W tej chwili potrzeba tylko jednego. DEKLARACJI. Kto jest chętny do zabawy??

1. Avnar
2.
3.
4.
5.

Gorąco Zapraszam.

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 05 kwietnia 2012, 08:54

To ja się piszę:
1. Avnar
2. Araven
3.
4.
5.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 05 kwietnia 2012, 09:51

Też mogę spróbować.

vampire1308
Reactions:
Posty: 435
Rejestracja: 30 listopada 2008, 21:34

Post autor: vampire1308 » 05 kwietnia 2012, 12:14

jeżeli będę mógł w czymś pomóc to tez się piszę:)

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 07 kwietnia 2012, 19:24

Mogę wspomóc od czasu do czasu napisaniem jakiegoś detalicznego epizodu.

ODPOWIEDZ