DeG - Czarny Świt

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 15 kwietnia 2016, 18:43

Bardzo powoli przygotowuję szkic inauguracyjnej sesji DeG na naszym forum. Zdecydowałem usytuować miejsce akcji na obszarze zachodniej Polski, w byłym pasie granicznym z Niemcami (przed Eshatonem). Ten region nie jest narażony na ustawiczne wypiętrzenia i zapadanie się gruntu charakterystyczne dla środkowej Polski. Dodatkowo taka lokalizacja pozwala na stworzenie mieszanej etnicznie drużyny, złożonej z Pollan i Borkan (ci drudzy będą w trybie fabularnym posługiwali się lekko zniekształconą polszczyzną, by podkreślić swe odmienne pochodzenie).

Chciałbym, żeby drużyna oparła się na złomiarskim rdzeniu. Nie oznacza to oczywiście przymusu posiadania wyłącznie tej profesji, ale nieco ogranicza pulę możliwości. Widziałbym w jej szeregach Złomiarzy, Klanerów, może jednego Anabaptystę, może jednego bardziej wyważonego Apokaliptyka. Scenariusz zakłada, że wszyscy pochodzicie z jednej osiadłej społeczności, żyjącej z upraw ziemi, polowań i złomiarstwa (przede wszystkim z szabrowania ruin).

Wiem, że praktycznie nikt nie posiada podręcznika, ale możecie już teraz skorzystać z sieciowego generatora postaci, w którym bardzo łatwo i bardzo szybko można wykreować wszystkie charakterystyki. Wierzę, że we właściwym momencie wesprze nas tutaj swą wiedzą Bartek.

Wszelkie pytania mile widziane. Z góry zaznaczam, że start dopiero na przełomie maja i czerwca.

el009
Reactions:
Posty: 273
Rejestracja: 15 listopada 2015, 10:46

Post autor: el009 » 15 kwietnia 2016, 20:01

Poszukiwacz "skarbów" ze wschodnich Niemiec którego idolem w dzieciństwie był McGyver brzmi jak postać dla mnie :) Postaci z religijnymi odchyłami czy inny ćpun to nie mój klimat :)
Rogue Trader - Magos Eksplorator Diomedes
Degenesis - Bayer Werk (Scrapper)

namakemono
Reactions:
Posty: 1552
Rejestracja: 26 października 2012, 07:18

Post autor: namakemono » 16 kwietnia 2016, 13:42

Mnie też by pasował złomiarz.
Keth, nieśmiało przypominam o szkicu karty, który przesłałem.

el009
Reactions:
Posty: 273
Rejestracja: 15 listopada 2015, 10:46

Post autor: el009 » 16 kwietnia 2016, 14:48

Jeśli Keth przewiduje tylko jednego złomiarza to mogę się zrzec w zamian za anabaptystę może. Podręcznik można znaleźć w internetach choć oczywiście nie polecam takiej metody pozyskiwania...
Rogue Trader - Magos Eksplorator Diomedes
Degenesis - Bayer Werk (Scrapper)

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 16 kwietnia 2016, 14:56

Początkowo myslałem o Helwecie, ale raczej nie wpasuje się w kontekst. Potem o autystycznym Kronikarzu o pięknym imieniu CTRL ALT DEL, ale senariusz również nie przewiduje takowego. Wacham się teraz pomiędzy członkiem klanu lub Apokaliptykiem.

Meszkę idzie ogarnąć. Nie bójce żaby panowie, będę interpretował zasady na naszą korzyść:D

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 16 kwietnia 2016, 18:09

Przynależności do frakcji mogą się w drużynie powielać, nie mam nic przeciwko dwóm czy trzem złomiarzom. Wydaje mi się natomiast, że w ekipie może być albo anabaptysta albo apokaliptyk (ale nie obaj razem), ponieważ te dwie frakcje nienawidzą się z całego serca. Co do pochodzenia borkańskiego, pamiętajcie, że ten lud wywodzi się od Niemców, a Eshaton miał miejsce w 2077. Trzeba to wziąć pod uwagę szukając imion dla BG - nastawcie się na czysto niemieckie imiona AD 2077, na przykład Ahmed, Recep, Ali czy Mohammed.

Bartku, klanner na pewno się przyda jako mięśnie pilnujące bezpieczeństwa kopiących w ruinach złomiarzy, proponuję od razu zaklepać sobie tę rolę.

el009
Reactions:
Posty: 273
Rejestracja: 15 listopada 2015, 10:46

Post autor: el009 » 16 kwietnia 2016, 19:44

Keth, nie wiem jakie wyzwania zamierzasz przed nami postawić ale dobrze byłoby mieć w drużynie trochę różnorodności. Jeśli będziemy mieli złomiarza która zapewni drużynie jakiś dochód i klanera który spuści łomot komu trzeba to ja mogę zagrać ascetą anabaptystów i na przemian łatać drużynę i łoić wroga zweihanderem ;)

Byłoby łatwiej gdybyś nam trochę zaspoilerował fabułę.
Rogue Trader - Magos Eksplorator Diomedes
Degenesis - Bayer Werk (Scrapper)

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 17 kwietnia 2016, 15:30

Wszyscy pochodzicie z dobrze prosperującej osady położonej ponad sto kilometrów na zachód od Wrocławia. Zamieszkuje ją dobrze ze sobą zintegrowana grupa Borkan i Pollan, w sumie dobre 70-80 osób. Wasza drużyna wyruszy do jednego z miast Minionych Czasów na zachodzie, by spróbować się dobrać do kompleksu tamtejszego metra. Misja jest stricte scrapperska, dlatego nie przeszkadza mi powielenie tej profesji w drużynie. Mając do dyspozycji wiedzę przekazaną przez emerytowanego złomiarza, prawie nieczytelne mapy drogowe i mnóstwo narzędzi staniecie przed wyzwaniem mogącym przynieść Waszej osadzie spore bogactwo!

Tyle w kwestii wprowadzenia, mam natomiast pomysł, byście spróbowali sami znaleźć fajną klimatyczną nazwę dla swojej osady. Zarzućcie propozycjami, ja wybiorę spośród nich tę, która spodoba mi się najbardziej! ;)

el009
Reactions:
Posty: 273
Rejestracja: 15 listopada 2015, 10:46

Post autor: el009 » 17 kwietnia 2016, 17:27

Żebyśmy nie stworzyli armii klonów proponuję powrzucać jakieś zgrubne koncepcje postaci, miałem dwa wieczory żeby się trochę zapoznać z settingiem i mechaniką, wyszło mi coś takiego:

http://www.degenesis.com/character-en/i ... 302803632c

Cyferki mogą ulec modyfikacjom jeśli wczytam się w zasady i wyjdzie mi że coś poważnie zbiedziłem.
Koncepcja to złomiarz, który zamiast być pieskiem na posyłki Kronikarzy woli sam kręcić coś z wyszabrowanych pryzów. Nie zna może praw fizyki kwantowej, ale wie gdzie wystarczy naoliwić, gdzie wymienić łożysko a co jest zupełnym szmelcem. Niestety nie wystarczyło punktów na aspekty fizyczne i socjalne co na pewno się zemści.
Rola w drużynie to prawdopodobnie pozyskiwanie i przetwarzanie złomu.
W otwartej konfrontacji planuję wygarnąć z dwururki w największego brzydala z maksymalną ilością kostek a potem schować się i pozwolić działać reszcie ;)
Ostatnio zmieniony 17 kwietnia 2016, 18:05 przez el009, łącznie zmieniany 1 raz.
Rogue Trader - Magos Eksplorator Diomedes
Degenesis - Bayer Werk (Scrapper)

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 17 kwietnia 2016, 18:21

Wpływy Kronikarzy we wschodniej Borce są bardzo niewielkie, eksploracja tego regionu dopiero się zaczyna.

Sytuacja geopolityczna osady wygląda następująco - na wschodzie Wrocław, na północnym zachodzie Osman. Macie kontakty z karawanami Jehammedan ciągnącymi z północy ku Republice Praskiej i z powrotem, w pobliżu kręci się też kilka klanów dzikich, które na szczęście nie przejawiały dotąd agresywnych zamiarów względem Waszej społeczności. Czasami wysyłacie towary do Wrocławia, czasami zatrzymuje się u Was przejazdem jakaś kupiecka grupa bądź szukający szczęścia w okolicy złomiarz.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 17 kwietnia 2016, 21:08

Przepraszam że się wtrącam ale dziwnie ta karta postaci wygląda. Chodzi mi zwlaszcza o rubrykę pt. sex. Wpisałeś "m" a ja bym tam walnął "Yes" na wszelki wypadek, bo to nie wiadomoco się trafi.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 17 kwietnia 2016, 22:58

Po namyśle postanowiłem poszerzyć listę opcji do wyboru o jednego Sędziego. Byłby to miejscowy wychowanek prawdziwego Sędziego z Justitianu, który kiedyś przeszedł przez Alpy do wschodniej Borki i osiadł na długie lata w Waszej osadzie, a niedawno zmarł przekazując młot i kapelusz swemu uczniowi.

Chętny do wzięcia tej roli musi tylko pamiętać, że z racji lokalizacji przygody nie będzie mógł korzystać z wszelkich powiązań z Sędziami, bo jest jedynym w tej okolicy!

namakemono
Reactions:
Posty: 1552
Rejestracja: 26 października 2012, 07:18

Post autor: namakemono » 19 kwietnia 2016, 09:04

Po namyśle chyba postanowiłem przygarnąć owego sędziego. Jak wiadomo, "bez młota to nie robota".

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 19 kwietnia 2016, 17:30

No to mnie nie zostaje nikt inny jak krewki członek klanu o zamiłowaniu do bitki i wypitki:)

Pożongluje trochę kartą podtaci i zobaczymy co się da wycisnąć i jak stworzyć najlepszego Polana Barbarzyńcę;)

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 19 kwietnia 2016, 22:38

Skład ekipy powoli się klaruje. Na obecną chwilę jest to złomiarz o imieniu Bayern Werk (El009), bezimienny sędzia (Namakemono), dwaj anoninowi klanerzy (8ART i Jarlaxle). Czekam, aż ze swoją postacią określi się Dretch i nadal gorąco liczę na to, że Czegoj się nie wycofa.

ODPOWIEDZ