Kryształy wizja fanowska

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 10 marca 2011, 00:01

Panowie dość narzekania, wpadłem na pewien plan i mam nadzieję, że Wam się spodoba. Ponieważ w portalu drzemią olbrzymie pokłady energii, a jednocześnie nie chcemy pracować na darmo zacznijmy współdziałać za A.S.ami. Mianowicie stwórzmy Kryształy Wizję fanowską. Dajmy się wyrządzić Katanowi. Dajmy mu powiedzmy 1000 lat może więcej. Pchnijmy historię daleko do przodu. Przestańmy się domyślać, a zacznijmy kreować. Niech A.S.y czerpią z Nas, a my z nich. Oni budują wizję własną a my własną. Mogą się przenikać, zazębiać ale również nie zgadzać.
Stwórzmy świat, Leitmotivy, dopracujmy, dopieśćmy, ale idźmy na przód. Zostawmy na razie w tyle mechanikę. Stwórzmy świat, wytłumaczmy historię, popracujmy nad religią. Nie wchodźmy A.S.om w paradę, ale też nie oglądajmy się specjalnie na Ich projekt.

Jak ja bym to widział.
1. Stworzyłbym oddzielne forum i na razie jedną oddzielną kategorię artów do nowego projektu. Po powiedzmy 2 miesiącach w zależności od przyrostu materiału, następowałby podział na arty akceptowane i pozostające w zamrażalce. Oczywiście arty zaakceptowane, trafiałby jaka podstawa do nowej edycji, natomiast niezaakceptowane jako radosna twórczość. Każdy art, który miałby być do nowej edycji, miałby już na początku taką informację, dzięki temu nie byłoby sytuacji, że nie wiadomo, do której edycji. Akceptacja zapadałaby poprzez większość głosów (powiedzmy jakaś ankieta - nie biorący udziału głosu nie mają). Oczywiście kolejne arty musiałby już współgrać z innymi wcześniejszymi zaakceptowanymi.
2. Projekt byłby z założenia niekomercyjny i całkowicie darmowy. Nie byłoby odpowiedzialności autorskiej a produkt zbiorowy. A.S.y jako jedyni mogliby czerpać z niego pomysły, oczywiście z wzajemnością. My moglibyśmy czerpać z ich pracy.
3. Projekt musiałby mieć jakąś chronologię i musiałby powstać jakiś zespół koordynujący dane dziedziny. Np. avnar - religię, mastug - mapy, wasut - dobór rysunków itd. (to tylko przykłady). Chodzi o to żeby nie było chaosu i jednocześnie wiadomo byłoby z kim konsultować dany temat.
4. Pozwólmy wyszaleć się naszej potrzebie tworzenia i wygońmy to co nam się nie podobało w KCkach.
5. Po jakimś okresie, ktoś tak zdolny jak np. mastug, wsadzałby arty zaakceptowane w jeden szablon ze spisem treści i powoli tworzyłby nam się podręcznik.
6. Zacznijmy wreszcie tworzyć i przestańmy narzekać.

Co Wy na to?
Czekam powiedzmy do 20 marca na odzew. Na razie wrzucajmy wszystko tylko wyłącznie do tego wątku. Zróbmy sobie olbrzymi śmietnik, a potem będziemy z niego coś kształtować. Jeśli pomysł chwyci. To po 20 marca bierzemy się ostro do roboty. Czekam na pomysły, zgłoszenia do ewentualnych "fuch" oraz oczywiście liczę na zaprzestanie narzekania. Jeśli A.S.y zobaczą co jesteśmy w stanie stworzyć to będą wiedzieli na co mogą ewentualnie liczyć.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 10 marca 2011, 00:35

Sens podjęcia takiej pracy będzie tylko wtedy gdy AS zrozumie że bez fanów takich jak, my którzy bawią się w ten system naście lat - nic nie zrobi.
Jeśli nie będzie jasnej od AS-a deklaracji że tak, jestem w stanie zaakceptować wasze pomysły, łącznie z tymi które są bardzo poważne i wpływają na świat jako całość nie ma sensu reżba dla idei.
Bez tego - napiszę sobie przygodę, dwie, jakiegoś potworka dodam, a reszta mnie nie interesuje.

Może to pozostaje w kontrze od wpisu pod newsem gdzie miałem inne podejście - ale po ponownym bzdurnym wpisie Nevera to się wk.....
Ostatnio zmieniony 10 marca 2011, 00:38 przez ghasta, łącznie zmieniany 1 raz.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 10 marca 2011, 08:45

Wpisy Nevera to demoty na skalę mega. Przypomina mi to dziewicę wstydliwie ściągającą kolana jak tylko obok przejdziesz. Równie boją się o swoje matsy ASy jak ona o tę swoją zapieczoną cnotę.
A co do czegoja wpisu - to dobry pomysł. Na razie jednak porobię potwory do bestiara, bo na nic innego nie mam czasu - piszę kampanię do warhammera :)

Awatar użytkownika
mastug
Reactions:
Posty: 1697
Rejestracja: 03 grudnia 2009, 23:24
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Post autor: mastug » 10 marca 2011, 11:34

pomysł bardzo dobry - przesunąć się w czasie do początków nowego transu - do czasów niewidocznych dla astrologów - pomyślę nad tym .. narazie mam zbyt niski poziom motywacji .. muszę podładować akumulatory .. potrzebuję trochę czasu.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 10 marca 2011, 11:49

Racja - może by tak właśnie pójść kierunku wypełnienia świata i gry kiedy orki dopiero zdobywały władzę?
W momencie gdy nie wiadomo było jeszcze kto zwycięży?
Można poszaleć i olać aktualne, bzdurne często ograniczenia. Wojna dookoła, armie to tu to tam, jakieś przepychanki, tu coś rośnie - tam upada, wojujące o swoje księstwa, bitwy na wodach, blokady portów, oblężenia, poszczególne archipelagi zyskałyby autonomiczność, można by wprowadzić nawet skokowo technologie i różne - niespotykane później rozwiązania techniczne.

Co wy na to ?

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 10 marca 2011, 12:14

No o to mi właśnie chodziło. Albo do przodu o kilkaset lat, albo do tyłu. Przy czym wolałbym do przodu, bo nie zaburzałoby to wizji autorskiej. Tutaj moglibyśmy założyć, że imperium Katańskie chyli się ku upadkowi. Trwa raczej już na papierze i w umyśle orków niż w rzeczywistości. Tutaj również, ze spokojem można byłoby wprowadzać technologię. Ważne, żeby to było logicznie udokumentowane. Mogłyby nastąpić zmiany wśród bóstw i pojawiłby się konflikty na tle religijnym. Tutaj nie musielibyśmy się domyślać i zgadywać a moglibyśmy tworzyć. Orchia poszłaby skokowo do przodu. Jakbyśmy mieli chęci i siłę, można byłoby uzupełniać lukę np. poprzez żyjącą Orchię Ketha. Przynajmniej wiedziałby do czego ma nawiązywać, wiedząc jak wygląda Orchia powiedzmy 1000 lat później.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 10 marca 2011, 12:21

To teraz kwestia ustalenia w którą stronę i ile osób by się na to pisało. Obie możliwości są tak samo kuszące. Pozostawilibyśmy świat fantasy ale i tu trzeba by przyjąć założenia jak mocno chcemy przerobić świat. Jaki poziom magii, jaki technologii zastosować, czy multiplikować rasy lub nawet jakieś usunąć... itp itd.

Więc dawajcie znać kto byłby zainteresowany takim obejściem problemu jakim jest autor systemu?

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 10 marca 2011, 12:39

Ja bym nie obchodził autora, korzystałbym z Jego rozwiązań i pozwolił na korzystanie przez Niego z ewentualnych naszych rozwiązań. Taka współpraca trochę obok. Jeśli się to kiedyś zgra to fajnie, jeśli nie to będzie to silna alternatywa. Tak czy inaczej spożytkujemy energię i zejdziemy z A.S.ów, niech sami się zbiorą w sobie.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 10 marca 2011, 12:52

Najważniejsze będzie właśnie to rozłączenie wizji, w tej chwili nie ma szans na jakiekolwiek porozumienie.

Awatar użytkownika
mastug
Reactions:
Posty: 1697
Rejestracja: 03 grudnia 2009, 23:24
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Post autor: mastug » 10 marca 2011, 12:58

Masz rację Czegoj nie róbmy własnego zupełnie autorskiego systemu/świata bo to do nikąd nie zaprowadzi. Zróbmy kontynuację, ewolucję tego świata który otrzymujemy od A.S'ów. Będziemy mogli uzupełniać ten świat o to co ASy stworzą tylko już przedstawione po naszemu. 1000 lat to bardzo długi okres czasu dla ras śmiertelnych i obraz świata będzie mógł być zupełnie inny od tego który otrzymamy. Znamy obecny stan .. pozostaje nam napisać 1000 lat spójnej ciekawej histori.
Nie palmy za sobą mostów - jeśli tylko będzie można współpracujmy z ASami i rozwijajmy ich dzieło po naszemu. Przecież wszystkim nam chodzi o to samo .. o KC'ty. Rozwijajmy ten projekt w tym kierunku że ktoś kto kupi "podstawkę" A.Sów będzie mógł wybrać czasy .. czy chce grać w orchii 9455 roku czy 10455 roku.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 10 marca 2011, 13:05

Dokładnie tak. Czyli już pierwsze porozumienie mamy. Jedziemy z Orchią 1000 lat do przodu. Tak myślę, czy aby nie z mumblować się w najbliższą niedzielę i pogadać o ogólnych założeniach świata. Boje się, że na forum może to bardzo długo trwać.

Awatar użytkownika
mastug
Reactions:
Posty: 1697
Rejestracja: 03 grudnia 2009, 23:24
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Post autor: mastug » 10 marca 2011, 13:28

fajne było by pogadać przez mumble .. ja niestety przez najbliższe 2 tygodnie będę mógł tylko posłuchać .. chętnie posłuchał bym co o tym sądzi całe grono ludzi którzy udzielają się na portalu.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 10 marca 2011, 13:32

Chętnie pomambluję o świecie, bo mam parę pomysłów. Do pisania się nie kwapię bo jestem zły i zniechęcony, ale pogadać o tym niezwykle chętnie poproszę :)
Przede wszystkim czas do przodu
-Imperium chwieje się w posadach albo nawet po rozpadzie
-zwycięska wojna toczona przez koalicję Osmundczyków, reptexów i czerwonych piratów. Po wygranej, kilkudziesięcioletniej wojnie w stolicy neutralnego Tabadanu dokonano cesji Imperium... Orkowie wzięli..., repty..., ludzie... Dotychczasowi sojusznicy wzięli się za łby i tak lecimy na maksa... :)

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 10 marca 2011, 13:32

Widzę plusy takiego rozwiązania.

A na mumble jak najbardziej szybciej się dogadamy. Trzeba by ustalić na jakie tematy (to już w ramach wątku można jakoś ustalić do niedzieli).

Poczekajmy jeszcze na ew. komentarze pozostałych aktywnych userów jak i tych rzadziej aktywnych. :)

Proponuję także dodać news o tym, iż będziemy tworzyli oddzielny setting - inaczej nie da się tego nazwać. I przesunie ten news demotywujący w dół.

Będzie potwierdzenie, że nie poddajemy się i jedziemy dalej.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 10 marca 2011, 13:38

Ghasta w Tobie są jeszcze spore pokłady energii. Poproszę o newsa na główną stronę. Łącznie z informacją, że w niedzielę pogawędka na ten temat na mumble. Zredaguję, pouzupełniam odpowiednimi linkami i damy na główną.
Ostatnio zmieniony 10 marca 2011, 13:38 przez czegoj, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ