Galeria NPC

Run Habas Ne
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 05:53

Post autor: Run Habas Ne » 02 maja 2011, 12:19

a osiągniecie 100% am byłoby stworzeniem czegoś na wzór czarnej dziury xD
Dura lex sed lex

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 02 maja 2011, 16:22

Przede wszystkim to nie bazujcie na "wiedzy" zawartej w podręczniku. Ten twór to radosna twórczość osób, które według mojej wiedzy nawet nie raczyli zagrać w KC-ty.
czy anty magia nie powinna być formą odpychania / zakrzywiania / wypaczania magii a nie formą niwelowania jej ?
W definicji mamy zapis "Antymagia, to na wskroś niemagiczna siła, mogąca całkowicie zanegować efekt każdej aktywnej magii..." Bez względu na to jakie jest jej działanie (z przykładów powyżej, efekt mamy właśnie taki, że uniemożliwia ona poddawanie efektom magicznym chroniący przedmiot/osobę.

Arke - nie odniosę się zbytnio do tego co napisałeś, bo zakładam że pochodzi to z podręcznika, a jak napisałem wyżej nie jest to dla mnie żadna wytyczna do podpierania się nią. Podobnie tyczy się to ostatniego wpisu Run Habas Ne.
Amg jest cechą istot stricte magicznych jak smoki, i nie ma żadnego związku z UM cz PM o którym pisze Arke.
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Arke
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 23 czerwca 2009, 22:06

Post autor: Arke » 02 maja 2011, 16:42

venar napisał(a):

W definicji mamy zapis "Antymagia, to na wskroś niemagiczna siła, mogąca całkowicie zanegować efekt każdej aktywnej magii..." Bez względu na to jakie jest jej działanie (z przykładów powyżej, efekt mamy właśnie taki, że uniemożliwia ona poddawanie efektom magicznym chroniący przedmiot/osobę.

Amg jest cechą istot stricte magicznych jak smoki, i nie ma żadnego związku z UM cz PM o którym pisze Arke.
OK przyjmując to założenie; jak powstał przedmiot i z czego, z jakiego stwora?
Mówię o tej bransolecie.

Jeżeli jest to cecha istot znaczy się że ma jakiś związek z ich energią życiową lub czymś podobnym. W innym bądź razie musielibyśmy założyć istnienie jakiegoś minerału posiadającego ów cechę, a o tak owym nigdy nie słyszałem.

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 02 maja 2011, 16:50

OK przyjmując to założenie; jak powstał przedmiot i z czego, z jakiego stwora?
W innym bądź razie musielibyśmy założyć istnienie jakiegoś minerału posiadającego ów cechę, a o tak owym nigdy nie słyszałem.
Amg posiada biały mithril.
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Arke
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 23 czerwca 2009, 22:06

Post autor: Arke » 02 maja 2011, 16:53

venar napisał(a):
Amg posiada biały mithril.
No dobra słyszałem, ale zapomniałem xD
Zatem pytam:
Ile tej Amg?
I czy bransoleta ochroni całą postać?

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 02 maja 2011, 17:30

Widzisz Arke, problem w tym, że wiele rzeczy w KC a w tym właśnie Amg. nie jest nazbyt dokładnie opisana i wytłumaczona. Ze swej strony przyjąłbym współczynnik losowy w granicach do 20%. I uważam, że tak podobnie jak wiele przedmiotów magicznych chroniących całą postać tak i Amg. ze wspomnianej bransolety powinna chronić całą postać.
Ale to moje prywatne zdanie. I wcale nie musi się zgadzać z wizją autora systemu.
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 02 maja 2011, 18:28

Proszę nie rozpowszechniać niezgodnych z prawdą opowieści na temat Antymagii. Ponownie cytuję fragment opisu z edycji dyskietkowej:
[...] Jest ona w stanie uchronić przed każdym efektem magicznym, a ujarzmiona w specjalnych przedmiotach magicznych daje możliwość selektywnego chronienia (a więc automatycznie pomija wszelkie leczenia, a uaktywnia się np. w momencie próby oddziaływania magii raniącej) istoty nią dysponującej. [...]
Zastanawiam się nawet, czy nie powinienem dodać go sobie do podpisu...
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Arke
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 23 czerwca 2009, 22:06

Post autor: Arke » 02 maja 2011, 19:03

Dziękuję Treant za rzetelne i sprecyzowane wyjaśnienie wszelkich moich wątpliwości.

Jeśli zechciałbyś jeszcze się wypowiedzieć w kwestii Amg a aura magiczna czyli to co jest w podręczniku. Jak się to ma do wersji dyskietkowej.

ODPOWIEDZ