Wizja świata ujęcie ramowe

Run Habas Ne
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 05:53

Post autor: Run Habas Ne » 06 maja 2011, 05:58

Jeśli nie chcesz burzyć, by stawiać na nowym czystym stole, a chcesz dokładać i nadkładać elementów, aby jeszcze bardziej wzbogacić istniejący świat to wydaje mi się iż trzymanie się historii świata powinno być jak najbardziej na miejscu.
Historia zaś rzecze iż imperium orków chyli się ku upadkowi. Najszybciej rządy mogą objąć po nich ludzie. Zaś podtrzymanie katanatu przez stanie się liczem chyba nieco mija się z ideą zostania półbogiem Katana.

Elementy napędzające inne rasy, głównie przeciw sobie, te które wymieniłeś są jak najbardziej do przyjęcia. Koszty potencjału, dominacja nad źródłami..
Jednak półbogów nie dawał bym na kilogramy - owszem mniejsi regionalni bogowie, czy też nawet wiary wykwitające samoistnie, ale nie przez tysięczne ilości półbogów ( w końcu wiadomo jakie zagrożenie niesie jego niekorzystne zauważenie ) Również rację przyznaję ci co do systemu wiary - ale to również chciałem poruszyć w kolejnych "rozmyślaniach"..
Jednak świat z martwiakami .. no cóż - już mamy świat z martwiakami. Kolejne oparcie o historię i wiemy, że nawet nie tak daleko od stolicy mamy sporą armię martwiaków.

Nie zrozum mnie źle. Nie mam zamiaru czegoś minować, jedynie szukam logicznych uzasadnień - tylko po to by nie okrzyknięto cię później drugim AS'em , który tworzy coś bez nóg i rąk.

Mniej najbardziej w KCtach razi to, że świat jest taki gigantyczny, archipelag jest ogromny, historia jest tak wspaniała, a jednak to koniec. Reszta to wielkie braki. Ciąg wysp orkusa, wal, tabadan i wiele wiele innych, pozostaje bez opisów, bez historii, bez niczego. Pozostał jedynie Orkus Wielki, który jest wielkim kotłem do którego wrzucono wszystko i wymieszano - miszmasz. Wszystkie rasy, wszystkie wyspy, szczypta potworów i gotowe.
Piszesz o rozmaitości i dogodności - nie dobrze byłoby, gdyby w ostatecznym wyglądzie wyszedł drugi OW.

Ja jednak nie jestem skłonny by na takim nieuporządkowanym stole podawać wyśmienite danie, ale jeśli uważasz, że kunszt kulinarny przykryje amatorszczyznę dekoratora, to zaczynajmy czym prędzej.
Dura lex sed lex

Arke
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 23 czerwca 2009, 22:06

Post autor: Arke » 06 maja 2011, 07:28

RHN ty chyba powinieneś zostać poetą....

jimmor to ile osób ostatecznie się do ciebie zgłosiło na P.M.?

Co do podejścia do historii to nie zapominaj RHN że po upływie 1000 lat mogło w niej powstać sporo luk niedomówień i na to zepchnąłbym dziury i wady w aktualnej historii czyli tej która będzie w naszym projekcie zamierzchłą.

Katan licz czemu nie, nie szło mu z półbogiem to postanowił stać się prawie bogiem..... coś oryginalnego; ponadto nie zapominaj że łatwiej o lojalność i utrzymanie takiej armii niż żywej; powodów chyba nie muszę wyliczać.

Ja zaproponowałem jimmorowi:
Proponuję by do wydarzeń historycznych spróbować dodać osiągnięcia naszych drużyn i graczy. Oczywiście mam na myśli te najbardziej spektakularne np Spalenie całej dzielnicy chłopskiego krocza w stolicy co mogło zaowocować itd. To oczywiście jest wyssany z palca przykład ale założę się o agawę że każda z drużyn ma na swym koncie przynajmniej jedną tak spektakularną akcję. Miło by było takie cudeńka zamieścić w kalendarium.
Jak sięgam pamięcią moja grupa ma dwa takie kwiatki na koncie i oba co prawda przypłaciła życiem ale sądzę że znacznie uatrakcyjniły świat gry swymi następstwami.

Być może jak zrobimy kociołek takich zdarzeń to niektóre uda nam się wpleść w nową historię.
oczywiście by nie było to, to chłopskie krocze to był przykład na szybkiego, ale mniemam że wiecie o co mi chodzi.

Denver
Reactions:
Posty: 1660
Rejestracja: 14 stycznia 2010, 11:26

Post autor: Denver » 06 maja 2011, 11:11

Przyślijcie mi proszę ustawienia serwera i linki na PW lub maila.
Wieczorem będę miał czas i chciałbym dołączyć, ale muszę rodzinę wyekspediować i będzie napięty terminarz - a szukać nie mam czasu po prostu (jak nigdy)
"Wikingowie dzielili rany na ?miertelne i nieistotne i znaj?c ich do?wiadczenie pewnie mieli racj?. " Oggy

jimmor
Reactions:
Posty: 261
Rejestracja: 20 marca 2011, 13:59
Kontakt:

Post autor: jimmor » 06 maja 2011, 19:53

Nie wiem czy nam się uda na mumble spotkać - propozycja, wrzućcie ci co wiedzą terminy i namiary na forum przewidziane dla projektu, tam też przenieśmy wszelką dyskusję, którą dostaję na PW.

PS. jak pisałem poprzedniego maila miałem kontakt od trzech osób... teraz jest już nieco lepiej, widać post zadziałał ;)

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 09 maja 2011, 10:38

Jimmor kto z osób z listy, którą podał czegoj odpowiedziała na wezwanie do udziału bezpośrednio w pisaniu?

przypomnę:
ghasta, czegoj, wasut, mastug, Przemo, Strykk, Olivier_Lon, mordimer00, 8ART, moriz, hanael, Run Habas Ne, ivanos, Soth, Deliad, jimmor, Shadowrunner, Hotghar

Warto napisać do tych co nie dali znaku życia żeby się zdeklarowali.

Poza tym była grupa osób, która chciała ew. jakieś elementy dodawać - o nich też przydało by się info, że kliknęli i że wspomogą pomysłem lub klawiaturą od czasu do czasu .

Btw. Potrzebują dostępu do podforum.

jimmor
Reactions:
Posty: 261
Rejestracja: 20 marca 2011, 13:59
Kontakt:

Post autor: jimmor » 09 maja 2011, 10:53

Powinieneś mieć, jak wszyscy autorzy wizji. Admini, halo...?

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 10 maja 2011, 10:33

jimmor napisał(a):
Powinieneś mieć, jak wszyscy autorzy wizji. Admini, halo...?
Już domyśliłem się gdzie szukać ... :D

ODPOWIEDZ