Badanie opinni graczy

Never
Reactions:
Posty: 333
Rejestracja: 09 stycznia 2010, 00:07

Post autor: Never » 27 czerwca 2011, 20:42

Witam wszystkich serdecznie.

Jak wiecie jakiś czas temu podczas spotkania w Iłży zadeklarowałem razem z tatą nowe wydanie KC.

I pojawił się problem podczas prac nad nowym podręcznikiem.

Ciągle zastanawiamy się w jakich czasach gracze mieliby grać. Są dwie opcje:

-> Czas teraźniejszy
[ Są to czasy do których odnoszą się numery Mimów]

-> Czas Kartana (Katana)
[ Gracze graliby w trakcie podbojów lub co bardziej prawdopodobne po okrzepnięciu władzy Katana na Archipelagach. Gralibyście w erze zdobywcy oraz walk o wolność. Po prostu za życia założyciela orczego imperium . Najważniejszym dla nas (autorów) atutem tej opcji jest wydanie książki opisującej akcję dziejącą się w tych czasach.
Sądzimy, iż większość ludzi po przeczytaniu takiej książki, chciałaby zagrać w RPG opisującej czasy Katańskie, a nie teraźniejsze o których nowi gracze nie mieliby pojęcia.]

Chcemy znać waszą opinię na ten temat, niedługo na forum pojawi się ankieta (modlę się, aby dziś wieczorem) dotycząca tego zagadnienia.
Liczymy na was;)!

Pozdrawiam Artur Jr

Denver
Reactions:
Posty: 1660
Rejestracja: 14 stycznia 2010, 11:26

Post autor: Denver » 28 czerwca 2011, 08:04

czasy teraźniejsze. Byle w końcu dopracowane.
"Wikingowie dzielili rany na ?miertelne i nieistotne i znaj?c ich do?wiadczenie pewnie mieli racj?. " Oggy

Arke
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 23 czerwca 2009, 22:06

Post autor: Arke » 28 czerwca 2011, 09:08

JW 100% ;)

Awatar użytkownika
dretch
Reactions:
Posty: 660
Rejestracja: 07 czerwca 2010, 13:24
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Post autor: dretch » 28 czerwca 2011, 09:30

teraźniejsze
Rudzielec z Koronapan o imieniu Gerard (Anabaptysta, Borka)
http://www.degenesis.com/character-en/i ... a6aa74c071

**
ECO - Stra?nik miejski Ostrogaru
http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=353

--
Je?eli pad?e?, szybko wsta?, bo jeszcze Ci dokopi?.

Awatar użytkownika
mastug
Reactions:
Posty: 1697
Rejestracja: 03 grudnia 2009, 23:24
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Post autor: mastug » 28 czerwca 2011, 20:42

Never - moją opinię już znasz :) "czas teraźniejszy"

Awatar użytkownika
mordimer00
Reactions:
Posty: 2226
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 09:44

Post autor: mordimer00 » 29 czerwca 2011, 04:08

teraźniejszość ale dopracowana
"Stara?em si? tak ?y?, abym w godzinie ?mierci móg? si? raczej cieszy? ni? l?ka?..."

Run Habas Ne
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 05:53

Post autor: Run Habas Ne » 29 czerwca 2011, 05:59

zgadzam się z przedmówcą przejdźmy od słów do czynów
Dura lex sed lex

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 29 czerwca 2011, 07:02

Zdecydowanie czasy współczesne: 9455 lub zbliżona data. Dodatkowo uśmiechnąłem się pod nosem czytając ten cytat o walce o wolność. Zamienił stryjek reptillioński katowski toporomiecz na pejcz uruków! :)

Shadowrunner
Reactions:
Posty: 263
Rejestracja: 24 stycznia 2009, 18:27

Post autor: Shadowrunner » 12 lipca 2011, 23:08

Ja wiem, że w ankiecie Czasy Współczesne są na prowadzeniu i rozumiem dlaczego - i w sumie to zgodziłbym się w waszą opinią "teraz i dobrze opracowane", jednakże sama koncepcja gry w czasach mitycznych (bo tak chyba bardziej należałoby je nazwać) swoją drogą ma pewne zalety...

Widzę że tu śmichy chichy sobie urządzacie na temat tych paru słów "walki o wolność" :) ale kto napisał że chodzi o wolność innych. Chodzi przecież o wolność dla orków. Wolność dla nich aby mogli niewolić innych. To jest tzw. destrukcyjna definicja wolności, definicja nihilistyczna. My zdobywamy wolność i żeby ją zachować to pozbawimy tej wolności was żebyście wy nie pozbawili jej nas. To jest w sumie dosyć klasyczna koncepcja wolności, która leży u podstaw tak feudalizmu jak i monarchii absolutnych, dyktatur itd.

Dobra a teraz tak bardziej serio - chociaż głosowałem inaczej to jednak też uważam że fajnie by było dostać jednak ten system w teraźniejszości, byle był dopracowany. ;)

Chociaż nie mogę nie napisać że w sumie to jednak wolałbym grać w czasach dawnych - jak imperium jeszcze nie było - jak dopiero powstawało. To przynajmniej eliminowałoby to wieczne fatum wszechpotężnych orków. Przynajmniej na okres życia graczy. Pod warunkiem że nie grają elfami.

Także jeśli mogę mieć sugestię do ASów: najpierw porządnie wydajcie system w wersji teraźniejszej - a ten pomysł z czasami historycznymi to jest kapitalna koncepcja na dodatek, suplement czy nawet osobny, bratni setting. Takie KC: Genesis.
To by było coś takiego fajne na zasadzie jak jest Zew Cthulhu 1920, 1990 i 1890 - że można prowadzić w różnych okresach historycznych. W sumie nawet nie musi to być osobny setting tylko np. jakiś apendyks na końcu podręcznika przedstawiający zasady alternatywne wraz z opisem jak prowadzić w czasach starożytnych. Także pomysł generalnie jest niegłupi.

Ale dopracujcie najpierw teraźniejszość...
"-Kat An!!! - najg?o?niej jak mog?a, sykn??a ci??arna orczyca.
-Kacie! Jeszcze raz spróbujesz mnie podgryza?! - doda?a uderzaj?c wielk? niczym bochen chleba pi??ci? w swój nabrzmia?y brzuch."
[sic!]

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 14 lipca 2011, 18:06

Tak, teraźniejszość na 100%. Nie zburzy to doszczętnie naszego wyobrażenia o systemie i świecie, co miałoby miejsce przy takim karkołomnym skoku wstecz. I powtórzę za kolegami - MOCNO DOPRACOWANA :)

Shadowrunner
Reactions:
Posty: 263
Rejestracja: 24 stycznia 2009, 18:27

Post autor: Shadowrunner » 10 września 2011, 19:02

przy takim karkołomnym skoku wstecz
ale skok wstecz wniósłby wiele świeżości - zamiast jednego imperium były by różne prowincje walczące z sobą w wojnie domowej jak w Pieśniach Lodu i Ognia, PM można by zdobywać inaczej niż na targu (zakładając że to twierdzenie o potężniejszej magii w przeszłości oznaczałoby iż np. czarodzieje mogą znacznie więcej mocy pozyskiwać z własnego ciała, w jakimś bardziej przystępnym systemie miarowagowym niż ten nieszczęscny 1 PM za 10 ŻYW) :) itd. itp.
"-Kat An!!! - najg?o?niej jak mog?a, sykn??a ci??arna orczyca.
-Kacie! Jeszcze raz spróbujesz mnie podgryza?! - doda?a uderzaj?c wielk? niczym bochen chleba pi??ci? w swój nabrzmia?y brzuch."
[sic!]

ODPOWIEDZ