Mediawiki do KC

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 10 marca 2010, 15:29

Chciałem się zapytać co myślicie o stworzeniu całej encyklopedii do Kryształków. Macie jakieś doświadczenia w tej materii? Jestem ciekaw na ile darmowe oprogramowanie takie jak np. Mediawiki da sobie z tym radę? Co myślicie o takim pomyśle?

nospe
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 20 listopada 2008, 15:08
Kontakt:

Post autor: nospe » 10 marca 2010, 17:25

Jest to jakiś pomysł, tylko trzeba by było wyznaczyć moderatorów. Nawet by to pomogło rozdzielić oficjalne od nie oficjalnych materiałów. Co do Mediawiki raczej sobie poradzi z tym znakomicie - stawiałem w firmie i użytkownicy są zadowoleni:)
Mój browar - SPECJAL, mój linuks - PLD, moje RPG - KC.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 10 marca 2010, 19:39

To może warto nad czymś takim pomyśleć. Miejsce pewnie by się znalazło. Kilku moderatorów charytatywnych pewnie też, teraz tylko potrzeba kogoś kto to postawi/zainstaluje i można działać. Nie wiele systemów RPG ma własną wiki.

nospe
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 20 listopada 2008, 15:08
Kontakt:

Post autor: nospe » 10 marca 2010, 23:13

Mogę to postawić na swoim prywatnym serwerze. Tylko pod jaką domeną? Dysponuje domeną orchia.pl - mogę wpisać np: wiki.orchia.pl lub kc.orchia.pl itp... chyba, że wydelegujecie wiki.krysztalyczasu.pl.
Mój browar - SPECJAL, mój linuks - PLD, moje RPG - KC.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 11 marca 2010, 00:01

To już trzeba dogadać z Ravenem. Postaram się jutro do niego zadzwonić i dowiedzieć się co da się w tym temacie zrobić.

Jestem po rozmowie z Ravenem i jeśli dobrze zrozumiałem nie byłoby problemy z wygospodarowaniem domeny wiki.krysztalyczasu.pl pozostaje problem miejsca. Jakoś reven nie bardzo widział tę opcję po naszej stronie. Pozostaje pytanie Kamilu, czy masz miejsce po swojej stronie i czy ten projekt będzie miał kto podjąć. Temat do rozważań szkoda, że sobie prowadzimy dialog we dwóch zamiast dyskusji na portalu.
Ostatnio zmieniony 11 marca 2010, 12:32 przez czegoj, łącznie zmieniany 1 raz.

garfields
Reactions:
Posty: 167
Rejestracja: 05 października 2009, 10:20

Post autor: garfields » 15 marca 2010, 10:14

Przeczytałem wcześniej i dopiero teraz mam szansę się odnieść :).
Pomysł fajny, nawet czasem może dałbym radę coś do niego wrzucić.

nospe
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 20 listopada 2008, 15:08
Kontakt:

Post autor: nospe » 23 marca 2012, 22:00

Powrócę do tematu, a mianowicie: wiki stoi, ale nikt się nie zgłosił do pomocy przy uzupełnianiu, zaczynam sam uzupełniać wersję dyskietkową, ale teraz naszły mnie pytania: jak to ma się do praw autorskich AS/MAG? Czegoj czy byś był w stanie na ten temat pogadać z AS? Chodzi mi głównie czy ma coś przeciwko? W końcu wersje dyskietkowe rozdawał, ale czasy się zmieniły więc wolał bym wiedzieć :)
Mój browar - SPECJAL, mój linuks - PLD, moje RPG - KC.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 23 marca 2012, 22:10

Postaram się dopytać. Dodatkowo jeśli masz czas i wypaliłby skype w niedzielę z A.S.em to może wpadłbyś sam zapytać. Z tego co ja kojarzę to MAG teraz nie ma absolutnie żadnych praw do KC i leżą one wyłącznie po stronie Artura - tak jest chyba przynajmniej teoria, którą usłyszałem od niego.

nospe
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 20 listopada 2008, 15:08
Kontakt:

Post autor: nospe » 23 marca 2012, 22:47

Postaram się być na skype tylko do "kogo" mam się podłączyć? jest jakiś nick na skype? adres?:)
Mój browar - SPECJAL, mój linuks - PLD, moje RPG - KC.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 23 marca 2012, 22:55

Jutro będę gadał z Arturem w celu otrzymania namiarów. W skype znajdziesz Artura bez problemów poprzez opcję wyszukaj. Jutro tylko się dowiem, czy zasiądzie do rozmowy w niedzielę po 20 i czy będzie pod oficjalnym adresem ze skypa. Tak że jutro powiem coś więcej.

ODPOWIEDZ