Co zrobić aby było lepiej ?

koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 22 maja 2013, 08:22

To zadam pytanie techniczne- jesli zadeklaruję się jako fan PBF to będę widział tak jak jest, tak?

To tak nie chcę i też nie chcę, by inni tak widzieli :P

Chodzi mi o to, żeby wszyscy (a wiec i fani PBF) widzieli nowe wątki i tematy na forum, a nie tylko te związane z PBF, bo jak ich nie zauważą to nie będą się w nich odzywać, a może się okazać, że chętnie wzięliby udział w dyskusji.

Taka zmiana bez zmiana, więc się nie zachwycam.

Ale w sprawach technicznych jestem lajkonikiem :D Zapytam więc tylko, czy istnieje szansa, żeby w lewym dolnym okienku o nazwie: OSTATNIO NA FORUM dział PBFów wogóle się nie wyświetlał (pominąć go), natomiast, żeby tak jak teraz wyświetlał się "na dole".

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 22 maja 2013, 13:56

To zadam pytanie techniczne- jesli zadeklaruję się jako fan PBF to będę widział tak jak jest, tak?
To zależy czy będą wszyscy przyjmowania do fanów, a potem odejmowani Ci którzy tego sobie nie życzą czy odwrotnie. Jeśli opcja pierwsza to wszyscy będą widzieć tak jak teraz a po opuszczeniu grupy nie zobaczą żadnych wątków związanych z PBF-ami. Jeśli wybierzemy opcję drugą, to nikt nie będzie widział opcji związanych z PBF tylko Ci którzy zadeklarują się jako fani. Dlatego ja osobiście obstaję za opcją pierwszą z wyłączeniem tych, którym pbfy przeszkadzają.
Ale w sprawach technicznych jestem lajkonikiem Grin Zapytam więc tylko, czy istnieje szansa, żeby w lewym dolnym okienku o nazwie: OSTATNIO NA FORUM dział PBFów wogóle się nie wyświetlał (pominąć go), natomiast, żeby tak jak teraz wyświetlał się "na dole"
Może i jest taka opcja, ale ja jestem za krótki, żeby to zrobić. Tutaj należałoby zrobić warunek, że w panelu bocznym mają się nie wyświetlać wątki związane z PBF-ami. Jeśli podzielimy na dwie grupy, o czym wyżej, to sprawa się rozwiąże, bo Ci którzy nie będą w grupie, nie będą widzieli linków, ani w dolnym, ani w bocznym panelu.

Mam nadzieję, że rozjaśniłem. Od razu mówię, że Ci którzy będą chcieli oglądać tylko jeden wątek z PBF-ów nie będą mogli tego zrobić (albo wszystko, albo nic).

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 22 maja 2013, 20:31

Czegoju, popieram Twoją sugestię. Standardowo podgląd dla wszystkich na wszystko, a deklarujący niechęć do PBF portaliści mogą zostać z grupy wyłączeni na życzenie i wtedy nie utoną w zalewie naszych sesyjnych postów! Myślę, że możesz bez wahania wdrażać pomysł w życie!

Awatar użytkownika
mordimer00
Reactions:
Posty: 2226
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 09:44

Post autor: mordimer00 » 23 maja 2013, 04:36

Dobry pomysł.
"Stara?em si? tak ?y?, abym w godzinie ?mierci móg? si? raczej cieszy? ni? l?ka?..."

koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 23 maja 2013, 13:28

Moim zdaniem takie rozwiązanie niczego nie zmieni- podejrzewam, że góa 3 osoby zadeklarują się jako niechętne pbfom, tym samym inne tematy forumowe nie ozyją, bo wciąż pbfowcy nie będą ich zauważać. Wybaczcie brak entuzjazmu, ale takie rozwiązanie uważam za nijakie.

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 23 maja 2013, 14:56

Uffff, przebrnąłem przez te 40 postów.

KC-ty to ciężka agonia działająca tylko na kapłańskim "Podtrzymaniu Życia" - to takie krótkie moje zdanie na początek. Osobiście dopadło mnie straszne zniechęcenie tym systemem i to tak duże, że cały zeszły rok prowadziłem Młotka. Wróciliśmy wprawdzie do KC na początku roku ale od dwóch tygodniu znów się pożegnaliśmy z tym systemem i prowadzę Earthdawna (tak, tak - to o mnie wspomina czegoj. A że gracze mnie przegadali? No cóż, zasad uczymy się wszyscy nawet ja bo nigdy wcześniej w to nie graliśmy, może jedna sesja dawno temu. Czegoju, obiecuję poprawę :) ). W każdym razie ja mam dość KC na chwilę obecną i nie zamierzam jakoś mocno się pochylać nad tym systemem. Stąd moje ograniczone mocno uczestnictwo w życiu portalu. Nie ukrywam, że w dużym stopniu przyczynił się do tego Artur. Bywając u niego na sesjach przez jakieś półtora roku regularnie co tydzień poznałem go trochę jak i obu jego synów. I nawet ich polubiłem. Problem niestety w tym, że podejście Artura do tematu a przede wszystkim ludzi zwłaszcza do tych z którymi miał okazję spotkać się na obu Kryształkonach niestety tylko cofnęły zainteresowanie tym systemem. Mnóstwo nie dotrzymanych obietnic spowodowało rozgoryczenie u wszystkich. W tym również u mnie. Biję się w piersi bo chyba byłem ostatnim który bronił swego czasu ASa a jednak skończyło się na pustych obietnicach. Pałeczkę po mnie przejął czegoj i poprzez kontakt z ASem dotarł do materiałów ze słynnej szuflady. Co z tego będzie? Nie wiem, ale życzę mu aby przebrnął przez nie i coś z tego wyciągnął z korzyścią dla wszystkich.

Czy mam pomysł na odświeżenie KC-tów na portalu? Otwarcie mówię, że nie. Już dawno pojawiło się wiele głosów, że każdy kto chce może z własnej i nieprzymuszonej woli wrzucić coś na portal, poddać pod dyskusję, zasięgnąć opinii innych. Nawet jeśli odpowie tylko kilka osób to przynajmniej autorowi poszerzą się horyzonty choć trochę na dany temat.

Portal był założony po to by skupić tych fanów KC, którzy jeszcze zostali w jednym miejscu wymieniając się opiniami. I myślę, że spełnił swoje zadanie. Wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia ale czy w tej sytuacji nie lepiej jednak przejść na dietę...?
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 23 maja 2013, 17:24

Moim zdaniem takie rozwiązanie niczego nie zmieni- podejrzewam, że góa 3 osoby zadeklarują się jako niechętne pbfom, tym samym inne tematy forumowe nie ozyją, bo wciąż pbfowcy nie będą ich zauważać. Wybaczcie brak entuzjazmu, ale takie rozwiązanie uważam za nijakie.
Czas pokaże na razie już dwie osoby zadeklarowały rezygnacje z PBF-ów.

Odnosząc się do słów venara:
Jak jest każdy widzi, lepiej nie będzie, bo nie ma chęci tworzenia i tutaj podejście A.S. nic nie zmienia. Mówiłem wcześniej i się powtórzę, portal jest oddzielnym bytem, a Artur jest tylko jednym z jego użytkowników. Zamknijcie sprawę A.S.ów i dajcie im popracować. Jak będą chcieli to wydadzą K.C. jak nie będą chcieli to nie wydadzą. Nic tak nie podkręca rywalizacji jak spojrzenie, że jest ktoś lepszy ode mnie. Może Artur widząc jakich ma następców zdecyduje się z nim rywalizować. Na razie powtórzę się znów, Artur wydaje własną kasę na wskrzeszenie Kryształów i chyba byłby nieskończenie niemądry gdyby wydawał ją nie wierząc w końcowy sukces (jak wiemy od kapłana wskrzeszającego zależy czy osobnik wstanie :D)

Przechodząc do istnienia portalu. Mieliśmy już zadyszki, zniechęcenie, gorące dyskusje i wiele innych. Portal sobie żyje i pewnie dzięki Wam jeszcze trochę pożyje. Czy to światem KC czy innym to już tylko od Was będzie zależeć.

Salam
Reactions:
Posty: 239
Rejestracja: 28 sierpnia 2009, 23:16

Post autor: Salam » 06 czerwca 2013, 13:34

Ja ze swojej strony dodam, że żyję, tak jak ghasta napisał zapchałem bufory Enklawą i postanowiłem odpocząć. Póki co nic nie publikuje na blogu, tak samo jak nic nie piszę na tej stronie, ale powoli wraca mi chęć do pisania. Napisałem podręcznik ponad stu stronicowy w miesiąc i myślę z perspektywy, że nie mogło się inaczej skończyć jak czkawką.

Ja od dawna nie odczuwałem potrzeby gry, może jestem odludkiem ale mnie najbardziej rajcuje tworzenie. KC pozostaje u mnie miłym wspomnieniem, nie pamiętam już jednak wszystkich zasad, pamięć o świecie zmniejszyła się do kilku ciekawszych fragmentów z sesji i nawet gdybym chciał to nie wiem co miałbym napisać, czego ktoś już nie zrobił. Mogę podsunąć pomysły do rzuconej sprawy, mogę pisać bestiariusze tak jak zrobiłem "kościejkę" chociaż nie wiem czy ktoś ją wykorzystał w sesji. Deklaruję chęć pomocy, rzućcie temat to postaram się pomóc, grać raczej nie będę ale na pomoc przy tworzeniu możecie liczyć.

Co do Enklawy, wracają mi chęci, jestem na etapie uzupełniania podręcznika ilustracjami, póki co z sieci z dopisem o autorze. W moim pierwszym poście tyczącym się Enkawy napisałem zawarłem takie zdanie " Jeśli spodoba wam się to co zrobiłem to z chęcią, z waszą pomocą mogę rozwinąć dalej to co sam zacząłem". Uważam, że jesteście trochę przewrażliwieni na punkcie AS'ów oraz ich, praw do KC. Być może dlatego, że dołączyłem do tej społeczności w czasie kiedy i oni tu bytowali i wiele pomysłów powstawało z zawieszoną decyzją/akceptacją AS'ów. Wy zaś podeszliście do tematu tak samo, wycisnęliście mnie jak cytrynę motywując oraz broniąc moich praw, zmusiliście mnie do pracy samemu. Ja zaś zachodziłem w głowę jak was zadowolić (jako potencjalnych odbiorców) aż w końcu nabawiłem się czkawki i odpuściłem.

Jeśli nie macie co robić a chcecie to pomóżcie Enklawie zaistnieć. Nie ze mną jaką jedynym autorem ale z każdym który dołoży do niego swoje przysłowiowe 3 grosze i sprawi, że będzie to ciekawa alternatywa dla KC i każdego innego systemu. Wychowałem się na KC więc jest podobny, jeśli pomożecie to może uda się coś wystawić na zbliżającą się czwartą edycję Dni Darmowych Gier Fabularnych (tak przeczytałem o tym w poście Borejki).
Chciałbym aby w ten system grano, nie chcę na nim zarabiać, ma niewątpliwie wiele wad, ale z waszą pomocą, jako współautorów mogło by coś z tego wyjść.
Jeśli brak wam sił i tylko chcecie narzekać to idźcie do diabła!

PS. Wyszło nieco za osobiście.

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 07 czerwca 2013, 12:04

Hm ja osobiście chętnie bym zobaczył aktualną wersję Enklawy, dałbyś tu najaktualniejszy link jak można. Ja teraz będę prowadził wszystkie PBF-y na mechanice Fate Core, dostosowanej do Fantasy. Jak się zapoznam z aktualną wersją Enklawy to zobaczę czy dam radę w czymś Ci pomóc. Może poprowadzę Pbf-a w realiach Enklawy, jak mnie natchnie opis świata. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 07 czerwca 2013, 12:29 przez Araven, łącznie zmieniany 1 raz.

Salam
Reactions:
Posty: 239
Rejestracja: 28 sierpnia 2009, 23:16

Post autor: Salam » 07 czerwca 2013, 12:18

Tyle, że liczyłem na pomoc w jego opisie, współtworzeniu. Jak dla jednej osoby stworzenie czegoś kompletnego jest mało realne, teraz to wiem. Dzięki Araven za chęć pomocy, na pewno się przyda.

Nie będzie mnie przez następne 10 dni, jadę na urlop, kiedy wrócę to mam nadzieję z brudnopisem pełnym informacji ;)

ODPOWIEDZ