Chat dla wszystkich z video itd.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 25 października 2013, 23:25

Witam wszystkich i przekazuję chyba dobrą wiadomość.

Udało mi się zrobić prywatnego skape portalowego. Jeszcze nie wiem jak działa, ale na razie dwa razy testowane i pełen sukces.

Gdzie go znaleźć?

http://www.krysztalyczasu.pl/forum/index.php na górze strony pojawił się panel o nazwie CAMAMBA Chatroom i przycisk "enter"
Po kliknięciu na niego powinno odtworzyć się nowe okno i automatycznie logujemy się do portalowgo chata.

Co będzie potrzebne?
Przydadzą się słuchawki (choć nie koniecznie) mogą być głośniki, mikrofon i kamerka (również nie koniecznie).

Jak działa - po zalogowaniu automatycznie widzimy okno chatu o komunikat Adobe Flash Playera - musimy kliknąć - zezwól. Po prawej widzimy kto jest na chacie. Rozmawiać możemy na razie tylko z klawiatury jak w normalnym chacie, jednak możemy tu już rozmawiać prywatnie z wybraną osobą i dodatkowo zamieszczać zdjęcia, które będą mogli oglądać inni (przydatne przy prowadzeniu sesji). Gadać możemy po włączeniu kamery na tryb on-line i gadać jak włączymy mikrofon (obie opcje widoczne pod małym okienkiem).

Dlaczego warto?
Po pierwsze nie ma dodatkowego logowania, automatycznie logują się te osoby które klikną z naszego portalu, dla innych pokój jest nie dostępny. Automatycznie są te same nicki co na portalu, więc wiemy z kim mamy do czynienia. Druga sprawa to po uprzednim testowaniu może warto powrócić do sesji on-line.

Jeśli znajdą się chętni to z chęcią przetestuję. Ktoś chętny?

Na dwie osoby sprawdza się super, ciekawe jak sprawdza się przy większym obciążeniu.
Ostatnio zmieniony 28 października 2013, 22:22 przez czegoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 26 października 2013, 11:36

Kurcze dopiero dziś mam chwile, żeby wskoczyć na ten czat. Wydaje się fajną sprawą. Mam nadzieję, że transfer jest ok. Można by jakąś sesję zmotać na chacie:D

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 26 października 2013, 11:43

Trzeba to potestować, bo jak widzisz czasem wywala.

Wszystkie testy na 2 osoby wypadają super. Może Mrufon, ghasta, deliad by się skusili. Swoją drogą miałem pierwszy raz przyjemność zobaczyć i usłyszeć (a tym samym poznać) Bartka na "żywo".:D
Jeszcze Ketha trzeba poznać - jak się da.:/uklon

Połączony z 28.10.2013 14:46:05:
Kolejne testy i pierwsze uwagi. Nie da się rozmawiać nie mając kamerki. Owszem można gadać bez wizji, ale żeby połączyć się trzeba mieć kamerkę, inaczej nie da się wybrać rozmawiającego. Oczywiście normalny chat (taki pisany) działa.
Dodatkowo wczoraj testowałem chata na telefonie. Też da się z tego korzystać, choć jest ciężko.:D
Dalej nie wiem jak to działa na więcej niż dwie osoby. Kurde 500 użytkowników a nie da się 3 osób zebrać w jednym miejscu o jednej porze z kamerką, kompem, mikrofonem i słuchawkami - masakra.:|
Ostatnio zmieniony 28 października 2013, 14:46 przez czegoj, łącznie zmieniany 1 raz.

avnar
Reactions:
Posty: 1137
Rejestracja: 29 kwietnia 2009, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Post autor: avnar » 28 października 2013, 19:28

no to może ustal kiedy i o której chcesz przeprowadzić konkretny test. Może się kilka osób zgłosi. Ja mam czas dzisiaj i przez następne 3 wieczory. Jak chcesz testować to daj znać na mojego skypa: avnaravandrel

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 28 października 2013, 21:55

avnar właśnie o to chodzi, żeby nie testować skypa tylko nasz chat. Fajnie jakby zebrało się kilka osób jednego dnia i nie trzeba ich będzie nigdzie wywoływać, tylko wszyscy wejdą i sprawdzą jak to działa. Jeśli wszystko będzie ok, jestem gotów poprowadzić jakąś jedną czy dwie sesyjki.
Ostatnio zmieniony 28 października 2013, 22:06 przez czegoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 28 października 2013, 22:18

Ten chat może nagrywać rozmowy i zapisuje pliki na dyskach twardych. Nie wiem czy to normalne na tego typu skryptach.

Można zmienić rozmiach zapisywanych plików do 0KB.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 28 października 2013, 22:21

Każdy tego typu program na to pozwala. Dzięki temu można np. nagrać sesję. Chociaż ja możliwości nagrywania jeszcze nie zlokalizowałem.
Można zmienić rozmiach zapisywanych plików do 0KB.
A to nie bardzo rozumiem?
Ostatnio zmieniony 28 października 2013, 22:32 przez czegoj, łącznie zmieniany 1 raz.

avnar
Reactions:
Posty: 1137
Rejestracja: 29 kwietnia 2009, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Post autor: avnar » 29 października 2013, 08:46

nie zrozumiałeś mnie czegoju. Wiem dobrze że chciałeś przetestować chata i zaproponowałem swoją pomoc. Ponieważ jednak nie siedzę non stop na forum i nie mam zwyczaju obserwować Shouta to podałem Ci swoje skypa żebyś mi napisał lub zadzwonił kiedy chcesz ten Test Chata przeprowadzić.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 29 października 2013, 09:35

Test na 3 wypada całkiem pomyślnie. Jeszcze tylko teścik na 4 i można pokusić się o pierwsze prowadzenie.

ODPOWIEDZ