Standardy pisania materiałów

Salam
Reactions:
Posty: 239
Rejestracja: 28 sierpnia 2009, 23:16

Post autor: Salam » 03 lipca 2013, 11:48

Większość bestiariusza została przez Musiała obrysowana (że to tak nazwę). Mało co nie ma własnego rysunku więc nie będzie raczej kłopotów z dopasowaniem.
Z opisanych na łamach MiMów faktycznie nie ma. Gorzej z tymi dyskietkowymi. Ale ok, zbiorę narazie te z mimów a potem będę się martwił innymi.

Ma ktoś może skany wszystkich MiMów do roku 95?
Z chomika czegoja stargałem tylko kilka.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 03 lipca 2013, 14:32

Na serwerze nospe jest gdzieś coś takiego jak Księga Gry.pdf i Księga Mistrza Gry.pdf. Zawierają jakieś 95% rysunków z MiM i można je łatwo z tych dokumentów skopiować zwykłym ctrl+c :)

Salam
Reactions:
Posty: 239
Rejestracja: 28 sierpnia 2009, 23:16

Post autor: Salam » 03 lipca 2013, 15:00

Wow, ale tam jest wszystko opisane, brakuje tylko statystyk.
Może warto jedynie dodać statsy? Księga Mistrza Gry jest mega.

Połączony z 05.07.2013 09:03:36:
Oto zaczątek dopiero, nie mniej jednak chciałbym abyście wypowiedzieli się jak się wam to widzi.

Mam problem z przydzielaniem PD za pokonanie oraz wzrostem wyparowań skóry od poziomu.

https://docs.google.com/file/d/0By8WVOb ... sp=sharing
Ostatnio zmieniony 05 lipca 2013, 09:03 przez Salam, łącznie zmieniany 1 raz.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 05 lipca 2013, 09:52

Duża część zwierzaków została narysowana przez Musiała więc może nie ma sensu szukać rysunków dla każdej bestii osobno.

Poza tym zrób próbkę z tłem bez tekstur. Wydaje mi się, że będzie trochę lepiej wyglądało.

Salam
Reactions:
Posty: 239
Rejestracja: 28 sierpnia 2009, 23:16

Post autor: Salam » 05 lipca 2013, 10:09

Wstawiłem wstępnie rysunek z wargiem z MiM'a ale w konsekwencji z niego zrezygnowałem, wykorzystuję przeźroczystość obrazków a tutaj bym musiał dać kwadrat, który trochę zaburzałbym cały układ. Muszę pomyśleć, może z tego rysunku również zrobić wersję przeźroczystą.

Co do tła to chodzi o jakiś kolor, czy wogóle białe?

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 05 lipca 2013, 11:08

Na razie spoko, ale skąd będziesz brał rysunki Uruków, reptilionów, Malauków itd. Jeśli nie będą z tego samego źródła to będzie kiepsko wyglądać. Na razie jest ok, ale co potem? Zastanów się nad słowami Ghasty, chyba lepiej od razu wykorzystywać grafiki Musiała, zwłaszcza 90% bestii będziesz miał już narysowane.

Co do PD i wzrostu wyparowań. Ja bym całkiem zrezygnował z PD tak jak już zrezygnowałeś ze skarbu. Przecież każdy MG da sobie radę z przyznanymi PD. Jeśli nawet będzie się to różnić u poszczególnych MG to co z tego? Jeśli chodzi o wyparowania to ja zawsze u naturalnej skóry przyznawałem progi skokowe. Czym twardsza skóra większy skok. Jak dobrze pamiętam to coś w ten deseń 3/10, 5/20, 10/40, 20/80, 40/160 itd. Wiem, że to kłóci się trochę z kanoniczną wersją ale tu chyba też można założyć pewną dobrowolność. W sumie to również jest w stanie dopasować MG. Księga potworów byłaby tylko pewnym wyznacznikiem i pomocą.

Salam
Reactions:
Posty: 239
Rejestracja: 28 sierpnia 2009, 23:16

Post autor: Salam » 05 lipca 2013, 11:57

Póki co podmieniłem obrazek warga i bawoła opasa na te z MiMów. Muszę przemyśleć te wyparowania. Co do PD i skarbów to dobrze mówisz, i tak wszystko zależy od MG a nie, że dostaną jakieś cuda z dobrego rzutu.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 05 lipca 2013, 12:52

Obrazki Musiała nadają klimat dawnych KC. Nie mam nic przeciw nowym grafiką, ale klimat to klimat, a ten buduje Musiał. Swoją drogą chodzą słuchy, że Musiał znów rysuje do KC. Będę musiał przejechać się do Arturów, żeby zobaczyć te cuda :D

Salam
Reactions:
Posty: 239
Rejestracja: 28 sierpnia 2009, 23:16

Post autor: Salam » 04 listopada 2013, 23:03

Tak sobie pomyślałem, że fajnie jakby każdy dodał jeden opis stwora, który ma tylko statystyki w KC (z materiałów dyskietkowych) i można poszerzyć Księgę Bestii.

Denver dostanie całość do korekty jak pisał w poście pod księgą z downloadu.

Zatem czegoju, jeśli zmobilizujesz ludziska do dodania kilku stworów, znajdą się one w KB i generatorze.

Urodził mi się synek i nie mam za wiele czasu ale powoli mógłbym dłubać.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 04 listopada 2013, 23:37

Co ja mogę? Jeśli ludzie nie będą chcieli, to ja ich nie namówię. Zobacz jak ciężko namówić kogokolwiek do pracy w innych tematach. Mogę jedynie przyłączyć się do apelu. To wszystko.

Jeśli chcesz więcej bestii zajrzyj na starą stronę asteriona, zajrzyj na tawernę. Wyjdź po za kanon już to w części zrobiłeś, więc powinno być łatwiej. Ewentualnie możesz napisać do Nevera, może się skusi i poda kilka charakterystyk, które tworzył do KC-tów. Na tę chwilę mam tylko takie pomysły. Ewentualnie pogrzeb jeszcze w starych MiMach było tam kilka potworków już niekanonicznych, ale pokazały się.

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 05 listopada 2013, 06:06

Salam, gratuluję, oszczędzaj czas na sen teraz :-D

ODPOWIEDZ