Cel istnienia?

Awatar użytkownika
Oggy
Reactions:
Posty: 766
Rejestracja: 13 lipca 2009, 15:05
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/Oggy
Has thanked: 24 times
Been thanked: 10 times

Post autor: Oggy » 04 lutego 2010, 21:49

wasut Twoj pomysł jest pozbawiony sensu. Też chciałbym, żeby portal poszedł w tym kierunku i kiedy Administracja złapała kontakt z ASem przyklęknąłem przed monitorem bo sądziłem, że oto tworzy sie historia i Absolutny Stwórca zacznie nam pokazywać palcem jak to naprawdę jest. Ale nic z tego. KCty nadal tkwią w szufladzie. Never kompletnie dobił mnie pisząc o jakiś absurdalnie odległych dziesięciu latach. A do tego czasu co? Wyzdychamy tu z braku pomysłów albo zagryziemy się nawzajem o jakieś detale
astrolog/alchemik 10/10 POZ

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 05 lutego 2010, 09:48

Oggy. Pomysł nie jest pozbawiony sensu. Pozbawiona sensu jest logiczna sprzeczność, której tam nie ma. Jeśli wyczytałeś że to jest główny cel "mojego pomysłu" to spróbuj jeszcze raz.
Mi chodzi przede wszystkim o uporządkowanie materiałów. W sumie o dokładnie to samo co rok temu (+1 dzień :P ). Jeśli to jest pozbawione sensu to nie wiem co go ma.
Dalsze idee to tylko jedna z opcji podążenia dalej. A jeśli gdzieś napisałem że mamy czekać wyłącznie na materiały z szuflady albo że mamy nie pisać własnych to mi to wskaż, a wkleję tutaj swoje zdjęcie jak stoję na głowie.
Ostatnio zmieniony 05 lutego 2010, 09:48 przez wasut, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Oggy
Reactions:
Posty: 766
Rejestracja: 13 lipca 2009, 15:05
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/Oggy
Has thanked: 24 times
Been thanked: 10 times

Post autor: Oggy » 05 lutego 2010, 10:35

Może nie dość jasno się wyraziłem. Sam zwróciłeś uwagę, że potrzebna jest selekcja materiałów i ustalenie kierunku rozwoju KCtów i tym samym portalu. Tyle tylko, że nie znajdzie się osoba na tyle odważna i zdeterminowana aby wziąć to na siebie. Pewnie wszyscy boją się Hauerine. W efekcie każdy użytkownik ma inny pomysł i wizję systemu i dyskutujemy przez dziewięć stron forum nie mając na końcu spójnych wniosków. W ten sposób nie da się nic uporządkować. Dlatego liczyłem na Autora Systemu.
astrolog/alchemik 10/10 POZ

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 05 lutego 2010, 11:54

Cóż, ja wychodzę z założenia, że krytyka może tylko poprawić jakość artykułu. Problem w tym, że zgłaszających uwagi osób jest za mało. Nie wiem, czy to dlatego, że autorskie pomysły ich nie obchodzą, czy są leniwi, nie czują się na siłach, by polemizować, czy też łykają wszystko, co dotyczy KC jako integralną część systemu.
Później taki pojedynczy "malkontent" uważany jest przez część autorów za dziurę w moście. A może tych niezadowolonych jest więcej, jednak darowali sobie wytykanie niespójności, gdyż twórca danego artykułu i tak wie lepiej. Nie będę jednak teraz wskazywać konkretnych przykładów.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 05 lutego 2010, 12:21

Ja się chciałem kornie usprawiedliwić w związku z sugestią, jakobym był leniwy albo bojaźliwy (spoko, nie wziąłem tego do siebie na poważnie, żartuję). Leniwy nie jestem, ale za to zawalony robotą po uszy, autentycznie. Chciałbym wrzucić na stronę następną część "Spraw rodzinnych" oraz jakiegoś zwierzaczka "home made", ale na razie leżę i kwiczę. Co do bojaźliwości, bez obaw, przez kilka miesięcy pobytu na forum wypracowałem już sobie odpowiedni stosunek do krzykaczy i kiedy tylko przeczytam kolejny fragment pyskówek, od razu otwieram sobie puszkę Heinekena.

Zapewniam natomiast, że monitoruję wszelkie Wasze aktywności dzień w dzień (a czasami i w środku nocy) i mam nadzieję, że niebawem znowu powrócę do normalnego tempa życia życia (bardzo mi na tym zależy, bo mam spore ambicje i zamierzam jak najszybciej przebić liczbą postów Hauerine: to JA zostanę forumowym Katanem!) :D

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 05 lutego 2010, 13:23

Tyle tylko, że nie znajdzie się osoba na tyle odważna i zdeterminowana aby wziąć to na siebie.
Ale to w kwestii porządkowania portalu? A administracja? Bo chyba ktoś założył ten portal w jakimś celu, prawda? Ja się tylko pytam jaki ten cel jest i ewentualnie rzucam swoje propozycje.
Teraz jeszcze Czegoj pyta (#32) jaki jest cel, więc ja się gubię. Bo nie wiem. Jestem użytkownikiem i chcę pozostać użytkownikiem. Ale za nikogo nic nie mam zamiaru robić z prostej przyczyny, bo się tego nie podejmowałem na żadnym etapie. Jeśli ktokolwiek wykorzysta jakąkolwiek część moich pomysłów to proszę bardzo, jeśli nie to również.
Kwestię potrzeby jasnej segregacji bazuje na prostej zasadzie, że lepiej opierać się na spójnych materiałach źródłowych przy opracowywaniu czegokolwiek. Jeśli fan-autor zechce coś napisać to dobrze żeby miał świadomość jaka jest wersja "sucha" autorstwa ASa, a co jest dodatkiem fanowskim. To na czym się oprze będzie jego prywatnym i świadomym wyborem.
Co do punktu widzenia Hauerine to jest on tutaj jak najbardziej potrzebny, bo oprócz krytyki potrzebna jest jeszcze chęć do jej przeprowadzenia. On ją ma i np w wielu przypadkach mnie w tym uprzedza. Choć, przyznajesię, ani nie mam tyle czasu, ani tyle chęci, co on, aby tutaj pisać, co rusz w każdym temacie. Mnie również nie podobają się pojawiające się tu i ówdzie osobiste wycieczki (a to niestety nie jest li tylko domena jednego krytykanta), natomiast jestem w stanie je przełknąć bez zbędnych komentarzy tylko po to aby dotrzeć do meritum.

nospe
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 20 listopada 2008, 15:08
Kontakt:

Post autor: nospe » 05 lutego 2010, 14:38

Hmmm trochę nie rozumiem tych wszystkich przepychanek. Czemu? Jak ktoś coś tworzy np. dodatek, jakieś zasady to raczej robi to z pasji. Może przyjąć na siebie krytykę i ew spróbować poprawić to co stworzył lub olać krytykę. Cel portalu? Zjednoczenie wszystkich użytkowników w jednym miejscu - wszystko na temat. Czy oni coś tworzą, piszą czy tylko czytają jest to mało ważne. Portal zapewnia dzięki forum dyskusje na tematy, które są związane z KC oraz ogólnym RPG, które można wykorzystać w KC - tematy są różne - w końcu demokracja:)

Administracja zorganizowała wszystko jak umiała. Chciałbym przypomnieć, że administracja nie zmusza do korzystania z portalu. Zapewne nie jeden z was chciał stworzyć stronę o KC jak zniknęła ta giraffa i pytanie czemu nie stworzyliście? albo czemu sami nie stworzycie, zamiast narzekać? - prościej narzekać niż coś tworzyć:)

Moim zdaniem i tak administracja jest łaskawa. Z zawodu jestem adminem i jakoś użytkownicy zemną nie dyskutują i nie narzekają (może nie mają na co, a może pokazałem im gdzie ich miejsce:))))

Do KC-towca odniosę się w KC-towcu:)
Mój browar - SPECJAL, mój linuks - PLD, moje RPG - KC.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 05 lutego 2010, 14:55

Hmmm trochę nie rozumiem tych wszystkich przepychanek. Czemu?
Ja też nie. Po co je prowokować? Przypomina mi to metody PiSu - wsadzić szpilę i obserwować co się stanie.
Teraz jeszcze Czegoj pyta (#32) jaki jest cel, więc ja się gubię
A czemu? Ja nie widzę problemu. 1. Spędzamć mniej czasem bardziej przyjemnie czas pisząc tui czytając wpisy zdecydowanej większości forumowiczów 2. Pisać przygody i się tu nimi dzielić 3. Pozostawać w kontakcie z ulubionym systemem poprzez portal 4. Pisać autorskie dodatki i je opiniować

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 05 lutego 2010, 15:14

Kilka zdań ode mnie bo to ja byłem głównym prowodyrem istnienia portalu.
Jak sami dobrze wiecie portali o KC nie ma. Ostatni był chyba aktualizowany w 2003 lub 2004 roku i potem posucha. Moim założeniem istnienia było zebranie fanów w jednym miejscu z Polski a jak się okazało i z innych krajów, którzy lubią i chcą wracać do tego systemu. Wymiana materiałów, pomysłów i opinii o KC, które gdzieś tam dostało krytyka i od kilkunastu lat trwało w agonii przekraczając swoją ŻYW. I udało się, nam wszystkim tchnąć nowy powiew w system. Wspólnie rzuciliśmy na system "Leczenie ciężkich ran" i to z własnej Żywotności. Czy warto? Zdecydowanie tak i jestem pewien, że portal będzie trwał jeszcze długo. A że mamy przestój? Zerknijcie na statystyki aktywności, wygląda niczym sinusoida więc... "Kc-towcy nie gęsi i swój system mają..." ;)
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

garfields
Reactions:
Posty: 167
Rejestracja: 05 października 2009, 10:20

Post autor: garfields » 27 lutego 2010, 13:05

venar napisał/a:
Zerknijcie na statystyki aktywności, wygląda niczym sinusoida więc...
Ostatnio coś ta sinusoida oscyluje około zera ...:|

btw. przygotowuje opis jeszcze jednej rzeczy do kctowca. Poza tym niech ktoś prześle na moją skrzynkę na o2 logo i grafikę jaka będzie na okładce kolejnego numeru.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 27 lutego 2010, 13:46

garfields aktualnie głównym prowadzącym 3 numer jest nospe. Jeśli masz jakieś prośby odnośnie tej kwestii kontaktuj się bezpośrednio z nim np. przez PW. Oczywiście Twój tekst do Niego wysłałem i jeśli zakwalifikuje go do numeru to fajno. Odnośnie statystyk to nie wiem dlaczego odnosisz wrażenie że jest tak źle (blisko 0)?

garfields
Reactions:
Posty: 167
Rejestracja: 05 października 2009, 10:20

Post autor: garfields » 27 lutego 2010, 14:39

Rzadziej ostatnio zaglądam na forum i ilość poruszanych tematów jest stosunkowo niewielka. Stąd takie przypuszczenie.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 29 września 2010, 11:07

Cel istnienia?

-zebranie do kupy starych fanów KC tak, by mieli jakąś przestrzeń w necie na wymianę wspomnień, uwag i opinii
-propagowanie systemu w nowym gronie, tych, którzy nie pamiętają MiMów
-organizacja spotkań fanowskich i wspólne granie
-miłe spędzenie wolnego czasu
-rozbudowywanie martwego na dziś systemu

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 29 września 2010, 12:43

propagowanie systemu w nowym gronie, tych, którzy nie pamiętają MiMów
Robiliśmy to na Avangardzie :)
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

avnar
Reactions:
Posty: 1137
Rejestracja: 29 kwietnia 2009, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Post autor: avnar » 29 września 2010, 17:48

-rozbudowywanie martwego na dziś systemu
Powstała wersja Shadowrunner i moja, ale jakoś nikt tym naprawdę nie jest zainteresowany.
Czegoj zrobił karciankę. I co ?? Zagrał w nią ktoś??
Nospe poległ przy KCetowcu i KCwiki, bo został sam.
Trochę tłumi to chęć to tworzenia czegokolwiek, równie dobrze można pisać do szuflady.:(
Ostatnio zmieniony 29 września 2010, 19:43 przez avnar, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ