Prapremiera Powieści Saga o Katanie

Shadowrunner
Reactions:
Posty: 263
Rejestracja: 24 stycznia 2009, 18:27

Post autor: Shadowrunner » 06 listopada 2014, 19:26

Słyszałem, że są ponoć w Polsce takie osoby które nie uznają sanacyjnej reformy ortograficznej z lat 20tych ubiegłego wieku i nie widzą powodu dla którego należy pisać składnie i przykładnie.

Idę poczytać se Mickiewicza :D
"-Kat An!!! - najg?o?niej jak mog?a, sykn??a ci??arna orczyca.
-Kacie! Jeszcze raz spróbujesz mnie podgryza?! - doda?a uderzaj?c wielk? niczym bochen chleba pi??ci? w swój nabrzmia?y brzuch."
[sic!]

kymil
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 09 września 2014, 17:54

Post autor: kymil » 06 listopada 2014, 20:11

Tutaj widać rażące efekty braku korekty. Wiedzę czerpię też z Czytam KC pierwszy raz dla akcji. Zgodnie z informacjami na polakpotrafi.pl zajmowała się książką pod względem stylistyki i ortografii niejaka pani Hanna Opala. Dla mnie dała ciała, mówiąc w duchu SoK.

Tak sobie patrzę na tę listę płac i nie wierzę, że ktoś tę książkę z nich przeczytał, żeby nie wytknął błędów. WTF? Seriously WTF?

Przemo
Reactions:
Posty: 174
Rejestracja: 22 czerwca 2009, 18:03

Post autor: Przemo » 06 listopada 2014, 21:20

Przepraszam, kto to napisał? :|
Pieść bezimiennego

Ja uwielbiam ją, ona w Sadze jest i tańczy dla mnie,
bo dobrze wie, że porwę ją i labiryncie schowam na dnie. bo...

Adannyel
Reactions:
Posty: 109
Rejestracja: 10 września 2014, 10:42

Post autor: Adannyel » 06 listopada 2014, 21:47

Bardzo trafna parafraza w duchu szyndleryzmu.

NicolasLinoge
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 07 listopada 2014, 01:39

Post autor: NicolasLinoge » 07 listopada 2014, 02:33

Mnie SOK ciekawi. Szczerze. Wiedzę o 1 tomie czerpię ze strony na fb, fragmentów z pp i z prezentacji na Targach w Krakowie(i fragmentu, który Pan Artur dał mi i mojej dziewczynie do przeczytania, bo przyszliśmy na pustą salę z kwadrans przed rozpoczęciem jego prezentacji) i czuję się zaintrygowany tym całym bogactwem świata, tysiącem gorszych i lepszych pomysłów. Oba tomy są całkiem wysoko na mojej liście do kupienia, i to w wersji papierowej, o ile do tego czasu będzie jeszcze dostępna. Oczywiście, bawią mnie wiele sytuacji i wyrażeń i to też jest ważny powód do zakupu, ale co w tym złego? Pan Artur może nie ma genialnego pióra, ale złe też nie jest, fragmenty czytało mi się dobrze i przyjemnie. Fakt, że wybuch śmiechu co chwilę spowalniał mi lekturę, to dla mnie raczej zaleta niż wada.
Fabuła, postacie wydają się naprawdę mocno rpgowe, jak żywcem wzięte z (nie nazbyt poważnej) sesji, ale to po prostu kolejny smaczek. Chce się przekonać, jak to wszystko się rozwija w tych dwóch grubych książkach. Albo nawet 26, jeśli będzie mnie to równie bawiło i ciekawiło.

SoK raczej nie znajdzie się w moim jakimś Top 10 najlepszych przeczytanych książek, ale sądzę, że będzie całkiem mocno wśród tych lepszych. Możliwe, że mój dość pozytywny odbiór wiąże się z brakiem oczekiwań i brakiem wieloletniego doświadczenia z RPG i potężnego przywiązania do niego, ale nie zdziwiłbym się, jeśli część czytelników na serio zainteresuje się też KC w formie RPG, bo potencjał kryjący się w tym świecie nie jest trudny do zauważenia. Nie sądzę, by ta seria przyniosła wam tylko śmieszność, może się z niej wykluć coś pozytywnego.

Trochę mnie ten powszechny tu hejt zaskoczył. Szczególnie gdy samego mnie na upartego można uznać za jednego z
dzieci-hejterów znacie (poznałem niektórych na targach osobiście - niektórzy to istni gimnazjaliści, którzy nawet nie grali w KC)
a myślę dość odmiennie.

Pozdrawiam.

Marcin37
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 23 lutego 2013, 12:06

Post autor: Marcin37 » 07 listopada 2014, 09:28

Witam. Pierwsza część w drodze do moich rąk. Jak przeczytam to ocenie

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 07 listopada 2014, 10:04

kymil napisał(a):
(...)
Tak sobie patrzę na tę listę płac(...)
Serio, opublikuj, aż jestem ciekaw jak wygląda...
Czasem się zastanówmy co piszemy, żeby w tej kolektywnej nagonce nie wjechać w zasięg bzdur i dyrdymał...

Shadowrunner
Reactions:
Posty: 263
Rejestracja: 24 stycznia 2009, 18:27

Post autor: Shadowrunner » 07 listopada 2014, 14:31

Ha - SoK przyniosła przynajmniej jeden plus dodatni - nowych użytkowników rejestrujących się na portalu a to już jest coś ;)
"-Kat An!!! - najg?o?niej jak mog?a, sykn??a ci??arna orczyca.
-Kacie! Jeszcze raz spróbujesz mnie podgryza?! - doda?a uderzaj?c wielk? niczym bochen chleba pi??ci? w swój nabrzmia?y brzuch."
[sic!]

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 07 listopada 2014, 14:35

No i sporo powraca - prawda Shadowrunner?

Tandar
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 07 listopada 2014, 15:05

Post autor: Tandar » 07 listopada 2014, 15:16

Mi również spodobała się lektura SoK. Byłem na prelekcji i pokazane grafiki mnie przekonały do kupna. O kryształach czasu wcześniej nie słyszałem. Tak jak Nicolasa zaskoczyło mnie bogactwo pomysłów. Książka jest ogółem na plus. Bardzo bym chciał, aby wydano RPG w czasach Katana, czy wiecie kiedy wyjdzie? Do tego udało mi się przekonać kumpli, abyśmy pograli w ten system w oparciu o materiały zamieszczone na portalu. To nasza pierwsza przygoda w tym świecie. Macie jakieś porady?

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 07 listopada 2014, 15:28

Tandar napisał(a):
(...) Do tego udało mi się przekonać kumpli, abyśmy pograli w ten system w oparciu o materiały zamieszczone na portalu. To nasza pierwsza przygoda w tym świecie. Macie jakieś porady?
Proszzz - materiał przygotowany jakiś czas temu ale jak najbardziej aktualny.
http://strefazero.blogspot.com/2013/03/ ... aczac.html

Ze względu na to, że tworzenie postaci może być upierdliwe dla początkującego, to jest dostępny jest generator postaci:
podstawowy trzymający się dokładnie zasad KC (ale bez uwzględnienia kilku niekoniecznie niezbędnych)
http://www.krysztalyczasu.pl/download/g ... /index.htm

rozszerzony - wspierający wszystkie zasady, ale zawierający też kilka (naprawdę drobnych) odstępstw od oryginału.
http://www.krysztalyczasu.pl/download/g ... /index.htm

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 07 listopada 2014, 15:53

Tak jak Nicolasa zaskoczyło mnie bogactwo pomysłów.
Bogactwa to tam jest rzeczywiście sporo. A jeśli chodzi o zaczęcie to rzeczywiście ghasta już podał wszelkie potrzebne namiary.

kymil
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 09 września 2014, 17:54

Post autor: kymil » 07 listopada 2014, 16:32

wasut napisał(a):
kymil napisał(a):
(...)
Tak sobie patrzę na tę listę płac(...)
Serio, opublikuj, aż jestem ciekaw jak wygląda...
Czasem się zastanówmy co piszemy, żeby w tej kolektywnej nagonce nie wjechać w zasięg bzdur i dyrdymał...


Wasut, przecież ta lista jest na stronie polakpotrafi.pl. Każdy wymieniony z imienia i nazwiska, opisana jego rola i udział redakcji książki.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 07 listopada 2014, 16:54

Tak a gdzie tam znalazłeś listę płac. Powtarzam do znudzenia - Część z osób znalazła się tam przypadkowo, część po koleżeńsku, część bo "coś tam kiedyś tam" itd. Także tylko niektórzy otrzymali za to wynagrodzenie. Skoro nie masz wiedzy, kto na tym ile zarobił to po co piszesz o liście płac?

Aniol Gniewu
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 27 października 2014, 12:57

Post autor: Aniol Gniewu » 07 listopada 2014, 17:25

Kymil zastosowal skrot myslowy. Lista plac - credits - ludzie "zaangazowani w projekt" - strategiczni sponsorzy etc...
Ja napisalbym " W spłodzeniu potworka literackiego SoK udział wzięli..." :/uklon

ODPOWIEDZ