Nowy panel - Aukcje

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 13 listopada 2010, 22:37

Drodzy użytkownicy

Od dziś wprowadzamy nową usługę w naszym portalu. Usługa jest testowa i to od Was zależy, czy się przyjmie. Usługa nazywa się "Mini Market".

Na czym to polega?
Generalnie na czymś podobnym jak aukcja w internecie. Z tą różnicą, że to sprzedający wybiera komu chce sprzedać, a nie musi sprzedać temu kto dał najwięcej. Cena, którą podaje sprzedawca jest orientacyjna i oferty można składać poniżej podanej przez niego ceny. Całość odbywa na zasadzie pewnej umowy sprzedający-kupujący. Sprzedający informuje, co ma na sprzedaż. Kupujący może złożyć ofertę kupna. My pośredniczymy w tym udostępniając miejsce na portalu.

Jak to działa?
Osoba, która chce coś sprzedać kilka na link w panelu pod nazwą dodaj nowy artykuł (wcześniej oczywiście musi się znaleźć w markecie - klikając w odpowiedni link). Tam wpisuje krótką nazwę artykułu, która będzie znajdował się przy jego przedmiocie, dodaje opis i cenę oraz klika dodaj artykuł. Można używać tagów w opisie przedmiotu jednak wszystko odbywa się po za naszym serwerem (czyli zdjęcia do aukcji muszą znajdować się gdzieś indziej, żeby w opisie były właściwie widziane). Mam nadzieję, że większość osób jest w stanie posługiwać się tagami BBCodu (używanego na większości forów). Dodany towar trafia na market i teraz mogą licytować wszyscy użytkownicy portalu. Składają oni swoje oferty, jednak sprzedaż odbywa się dopiero po zatwierdzeniu oferty przez sprzedawcę (przy czy sprzedawca nie ma obowiązku wybrać tego, który zaoferował najwięcej). Po zatwierdzeniu sprzedawcy trzeba już tylko dogadać się poprzez (PW - prywatną wiadomość) i uzgodnić formę transportu oraz przystąpić do realizacji transakcji.

Po co to wszystko tutaj?
Przede wszystkim dla Was drodzy użytkownicy. Chcemy, żeby nasz portal był miejscem lubianym. Tak się składa, że większość z nas lubi kasę, no i oczywiście Kryształ Czasu. Dlaczego nie połączyć jednego z drugim. Pewnie u wielu z Was spoczywają na półkach dawno zapomniane podręczniki lub książki, a może inni chcieli by je posiadać. Czemu nie dokonać takiej transakcji. Czy to zadziała nie wiem, ale może warto spróbować.

Co z tego będzie miał portal?
Korzyści może być kilka.
Przykłady:
1. Sprzedający wystawia towar i w opisie umieszcza informację, że po sprzedaży oddaje 10% na portal, czyli sprzedający zadowolony, bo ma kasę, kupujący zadowolony bo ma towar, portal zadowolony, bo dostał datek.
2. Aukcja charytatywna - sprzedający wystawia towar, z którego dochód w całości poleci na portal. Sprzedający wspiera portal nie tracąc przy tym kasy, kupujący ma towar, a portal ma datek.
Przykłady można mnożyć, ale po co? To tylko od Was zależy, czy chcecie brać udział w tym przedsięwzięciu, czy nie.

Inspiracją do wyszukiwania tego narzędzia, była kilkukrotna próba sprzedania podręcznika przez forum (bardzo mała skuteczność) oraz fakt, że sam jestem bibliotekarzem i leży u mnie sporo książek, które mogę oddać w dobre ręce. Nie chcę wystawiać tego na allegro, bo nie przebiją się w tonie innych podobnych aukcji. Dodatkowo na allegro muszę za to płacić. Tutaj na naszym portalu mogę mieć własny stragan i mieć w tyłku inne portale aukcyjne.

Jeśli pomysł będzie trafiony postaram się opisać bliżej, jak skutecznie i prawidłowo posługiwać się tym narzędziem. Jak działa możecie sprawdzić np. tutaj http://www.krysztalyczasu.pl/infusions/ ... tplace.php

Pamiętajcie!!! Panel jest w fazie testów i wszelkie problemy lub pomysły jak go usprawnić zgłaszajcie w tym temacie.
Ostatnio zmieniony 13 listopada 2010, 22:42 przez czegoj, łącznie zmieniany 1 raz.

leobardis
Reactions:
Posty: 451
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:02

Post autor: leobardis » 14 listopada 2010, 00:33

Kolejna cząstka świata KC trafia do reala (w praktyce - "Targ w Get War Garze" w głównym pasku menu) :)

Czekamy teraz tylko na Kart-Ran (miesiąc targowy) :D
Ostatnio zmieniony 14 listopada 2010, 00:33 przez leobardis, łącznie zmieniany 1 raz.
[center]Nie dostaniesz drugiej szansy, by zrobi? dobre pierwsze wra?enie.[/center]
[center]Obrazek[/center]

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 14 listopada 2010, 13:11

To i ja przyłączę się do testowania tej nowej funkcjonalności.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 16 listopada 2010, 09:31

Tutaj równie słabiutko jak w ogłoszeniach, chyba nawet nie przyjdzie nam przetestować tego panelu w praktyce, a szkoda zapowiadał sie bardzo ciekawie.

P.S. Co myślicie o zainteresowaniu jakiś potencjalnych (komercyjnych) sprzedawców tym panelem? Czy to bez sensu szkoda czasu bo i tak tu się nie przyjmie? Wam jest nie potrzebna taka usługa?

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 16 listopada 2010, 11:44

Wszystkie te problemy wynikają z wątłej bazy aktywnych użytkowników. Z tego względu nie sądzę nawet, żeby jakikolwiek komercyjny sprzedawca był zainteresowany tą przestrzenią.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 16 listopada 2010, 12:29

Czyli co znów pozostaje nam kółeczko wzajemnej adoracji, bez szansy na szerszy rozwój.

Denver
Reactions:
Posty: 1660
Rejestracja: 14 stycznia 2010, 11:26

Post autor: Denver » 16 listopada 2010, 12:40

E tam, patrz jak się ożywiło. W końcu dla kogo to robiłeś? :P
"Wikingowie dzielili rany na ?miertelne i nieistotne i znaj?c ich do?wiadczenie pewnie mieli racj?. " Oggy

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 16 listopada 2010, 14:04

Powoli, daj inicjatywie czas.

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 16 listopada 2010, 14:31

Tu nie chodzi tylko o czas, ale przede wszystkim o asortyment. Może ktoś inny jeszcze coś wystawi?
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Denver
Reactions:
Posty: 1660
Rejestracja: 14 stycznia 2010, 11:26

Post autor: Denver » 16 listopada 2010, 14:39

mam dwa modele jak ktoś skleja :)
"Wikingowie dzielili rany na ?miertelne i nieistotne i znaj?c ich do?wiadczenie pewnie mieli racj?. " Oggy

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 16 listopada 2010, 14:43

Stąd moje zapytanie o zainteresowanie komercyjnych sprzedawców. Twierdzisz Treant, że to nie ma sensu bo nie będzie potencjalnych nabywców. Ja mogę wystawiać dalej tylko pytanie czy to ma sens? Książek Ci u mnie dostatek. Owszem z tematyki fantastycznej może być problem (bo sam część przygarniam) jednak z innych dziedzin wiedzy spokojnie. Tylko, czy tutaj nowości nie są bardziej potrzebne, żeby rozhuśtać tę opcję (coś co aktualnie chodzi)? Jakieś gry, nowe książki? u mnie w większości to jednak "Secondhand", czyli coś już "przetrawionego".
Weźcie pod uwagę, że potencjalny sprzedawca właściwie niczym nie ryzykuje, jedynie rejestracją na portalu. Żadnych opłat, dość wyselekcjonowane towarzycho, wydaje się wszystko gra.
Ostatnio zmieniony 16 listopada 2010, 14:45 przez czegoj, łącznie zmieniany 1 raz.

avnar
Reactions:
Posty: 1137
Rejestracja: 29 kwietnia 2009, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Post autor: avnar » 16 listopada 2010, 15:44

A może pójść w trochę innym kierunku. Wspominasz czegoju o książkach, swojego czasu w necie była inicjatywa, wymiany książek między czytającymi. Może wprowadzić coś takiego tutaj. Każdy zamieszcza listę książek którą może udostępnić do wymiany i wysyła tej osobie która jest nią zainteresowana, oczywiście jeśli tamta też jej coś wyśle, albo zapłaci chociaż za przesyłkę pocztową.

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 16 listopada 2010, 16:02

W tym momencie licytować nie będę, bo albo mam to, co jest wystawione, albo nie jestem zainteresowany. Dlatego apelowałem o "świeżą" dostawę.

Proponuję dać tej inicjatywie trochę okrzepnąć. Skupmy się obecnie na konkursie (w szczególności chodzi o kwestię nagrody publiczności), a potem zróbmy kolejną ankietę dotyczącą nowych paneli.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 16 listopada 2010, 16:25

Pomysł z wymianą książek dość ciekawy, ale to kwestia chociażby wykorzystania drugiego panelu - ogłoszenia. Tam zamieszczasz taką listę i spoko. Tutaj wolałbym, żeby ludzie stworzyli sobie lokalny targ. Coś co będzie miało klimat. Miejsce gdzie będzie się zaglądać z ciekawości. Nie mówię tu o allegro, ale o lokalnym bazarku, gdzie idzie się pogadać z dobrymi kumplami i przy okazji luknąć, czy nie mają czegoś ciekawego w swoim asortymencie.

vampire1308
Reactions:
Posty: 435
Rejestracja: 30 listopada 2008, 21:34

Post autor: vampire1308 » 21 listopada 2010, 10:27

Mi się podoba i rzekłbym,że trzeba czasu by ten nasz targ się zadomowił. Jeżeli chodzi o komercyjnych sprzedawców to jest to całkiem niezły pomysł, tyle,że trzeba włożyć w to dodatkowy czas i energię:) ja jednak liczę,że portal dalej się będzie rozwijała ja częściej tu bywał:) Pozdrawiam serdecznie i oby więcej takich pomysłów:)

Zablokowany