Kryształy Czasu wg innych portali...

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 19 sierpnia 2014, 14:48

Z niebytu pojawiła się strona:

http://paladynat.pl/


A tło lubię :P
[center]Obrazek[/center]

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 19 sierpnia 2014, 22:22

Była by bardzo fajną grafiką gdyby nie zwalona perspektywa miast.

nospe
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 20 listopada 2008, 15:08
Kontakt:

Post autor: nospe » 26 października 2014, 08:47

Zawsze chciałem poznać wersję z drugiej strony, bo znałem tylko to jak AS został oszukany przez MAG'a/MiM'a. Więc to takie kwiatki:)
Mój browar - SPECJAL, mój linuks - PLD, moje RPG - KC.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 12 listopada 2014, 08:31

Takie gadanie o niczym, ale przeniosłem z shouta bo zaraz zniknie: Radio Praga o "Sadze o Katanie"
Ostatnio zmieniony 12 listopada 2014, 08:45 przez ghasta, łącznie zmieniany 1 raz.

Adannyel
Reactions:
Posty: 109
Rejestracja: 10 września 2014, 10:42

Post autor: Adannyel » 22 listopada 2014, 09:07

http://erpegis.pl/2014/11/15/pare-slow- ... ach-czasu/

Takie znalazłem. Na stronie jest jeszcze drugi wpis o KC, tym razem o SoK.
Lecz t? rozwa?cie smutn? okoliczno??:
Tacy poeci, jaka jest publiczno??!

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 24 sierpnia 2015, 10:52

Gdyby ktoś miał ochotę powspominać:

http://polter.pl/Krysztaly-Czasu-w-to-s ... alo-b19522
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Never
Reactions:
Posty: 333
Rejestracja: 09 stycznia 2010, 00:07

Post autor: Never » 24 sierpnia 2015, 19:36

Grał on w KC? Enc bardzo ładnie podsumował tekst autora na jego stronie.

MrCzui
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 08 września 2014, 13:17

Post autor: MrCzui » 25 sierpnia 2015, 10:29

Jaki ENC?
Dlaczego miał nie grać?

Never
Reactions:
Posty: 333
Rejestracja: 09 stycznia 2010, 00:07

Post autor: Never » 25 sierpnia 2015, 14:05

To jest wypowiedź Enca, który do niedawna był aktywny u nas na portalu. Napisał ją na stronie autora (jest odnośnik na Polterze).

Enc pisze:
Sierpień 22, 2015 o 6:13 am
„Mimo to Kryształy Czasu miały swych zaciekłych miłośników i obrońców w zasadzie przez całe lata 90-te, a poświęcone im portale są tej pory istnieją aktywne portale.”

Końcówka zdania chyba do poprawy :)

„w rezultacie czego np. jedynym pokarmem mieszkańców świata gry były oryginalnie nasionka agawy”

Na pewno nasionka? Chyba, że w wersji zeszytowej albo dyskietkowej.

„System został stworzony przez Artura Szyndlera na początku lat 90-tych (prawdopodobnie w okolicy roku 1990)”

AFAIK (na bazie wywiadów/wpisów m.in, u Borejki) kojarzę, że KC powstawały w drugiej połowie lat osiemdziesiątych, najpierw w tandemie, potem po śmierci drugiego autora tworzone tylko przez Artura.

„Dość poważną wadą gry były tabele losowego generowania wszystkiego, począwszy od efektów trafień (a przede wszystkim porażek) krytycznych, na efektach uboczne niektórych zdolności i czarów kończąc.”

To chyba nie jest wyróżnik tylko KC. Masa gier ma tabelki do krytyków, efektów ubocznych, spotkań losowych, skarbów, itd. Kryształy nie wyróżniały się specjalnie na tle innych gier z tamtych czasów.

„Ogólnie rzecz biorąc Orchia jest potwornie niespójną, a do tego napisaną bez polotu, nudną, genericową krainą fantasy.”

Zupełnie nie zgadzam się z tą opinią. Faktem jest, że ma dziury, ale też masę świetnych pomysłów (choćby bestiariusz, który również krytykujesz – IMO nazewnictwo jest świetne).

„zwłaszcza, że wśród mieszkańców tego świata próżno szukać wysoko postawionych orków, oczywiście jeśli samego Katana nie liczyć”

Nie czytałeś składu rady Ostrogaru z 3 numeru MiM? :)

„Nie wiem, czym dokładniej jest Potencjał Magiczny, jednak podejrzewam, że jest to jakiś rodzaj materii”

Nope, to taka sama materia, jak energia elektryczna zmagazynowana w bateriach.

Zegarmistrzu, mam niestety wrażenie, że spora część tego tekstu powstała w oparciu o wrażenia i pojedyncze opinie oraz jakieś tam wspomnienia, a nie rzetelny research. Szkoda, bo temat bardzo fajny :(

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 26 sierpnia 2015, 08:33

Zajrzałem do artykułu i jestem przekonany, że Zegarmistrz nawet nie widział na oczy tego o czym pisze.

Żałosne zachowanie...

MrCzui
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 08 września 2014, 13:17

Post autor: MrCzui » 26 sierpnia 2015, 12:53

Dzięki Never!

Mam takie wrażenie, że autor mógł rzeczywicie nie grać zbyt wiele w KCty, albo był zadeklarowanym warhamerowcem, albo jest za młody, żeby te czasy pamiętać i swoją opinię na temat systemu wyrobił słuchając ludzi Artura nielubiących. Zresztą, umówmy się, gdyby Artur w latach 90tych stworzył system typu WoD z całym uniwersum- to i tak by to krytykowali :)... Że Wampiry, że Wilkołaki, że się postaci nie losuje i nie ma tabeli krytyków... :)

ODPOWIEDZ