Konkurs na scenariusz-1 edycja

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 04 grudnia 2010, 17:02

J a tam czekam na opublikowanie nadesłanych scenariuszy ale obawiam się że zanim jury je oceni to znając tempo tego portalu może sporo wody upłynąć. Co stoi na przeszkodzie by je wrzucić na stronę już teraz anonimowo a potem dodać autorów? Wszak gwiazdka, Mikołaj zróbcie prezent i się zlitujcie :) jesteśmy ciekawi, my gawiedź.
Poza tym że ostatnio na portalu stworzył konto Stefan Żeromski będzie trudno przebić jego prace (o ile będzie brał udział w konkursie) GrinGrin
Ps. Nie wiem czy Panowie wiecie ale Żeromski nie żyje więc... mamy pierwszego zarejestrowanego martwiaka na portalu :D Brawo! Myślę, że takiego przełomu nie było od kiedy się zarejestrowała pierwsza kobieta. A tak zawodowo zapytam; swoja drogą ciekawe którego typu martiwak?

avnar
Reactions:
Posty: 1137
Rejestracja: 29 kwietnia 2009, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Post autor: avnar » 04 grudnia 2010, 21:02

Jak to którego, to przecie HAREL jest ;) Typ prawdziwie legendarny ;)

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 04 grudnia 2010, 22:11

Suriel napisał/a:
J a tam czekam na opublikowanie nadesłanych scenariuszy ale obawiam się że zanim jury je oceni to znając tempo tego portalu może sporo wody upłynąć.
Wody za wiele nie upłynie - wszak mróz skuł wszystko lodem.
Co stoi na przeszkodzie by je wrzucić na stronę już teraz anonimowo a potem dodać autorów? Wszak gwiazdka, Mikołaj zróbcie prezent i się zlitujcie :) jesteśmy ciekawi, my gawiedź.
Gawiedź nie wypełnia swoich obowiązków - tragiczna frekwencja w ankietach, nędza w komentarzach i niedostatki postów na forum. Mikołaj na pewno nie jest zadowolony.
Ostatnio zmieniony 04 grudnia 2010, 22:12 przez Treant, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 05 grudnia 2010, 11:14

W pierwszej chwili gotów byłem przyklasnąć wnioskowi Suriela, ale celna riposta Treanta pospołu rozbawiła mnie szczerze i przekonała do siebie :)

Awatar użytkownika
Oggy
Reactions:
Posty: 766
Rejestracja: 13 lipca 2009, 15:05
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/Oggy
Has thanked: 24 times
Been thanked: 10 times

Post autor: Oggy » 05 grudnia 2010, 15:04

Mikołaj na pewno nie jest zadowolony.
Obrazek

Zapowiadają się naprawdę złe Święta...
Ostatnio zmieniony 05 grudnia 2010, 15:09 przez Oggy, łącznie zmieniany 1 raz.
astrolog/alchemik 10/10 POZ

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 06 grudnia 2010, 00:10

Suriel napisał/a:
J a tam czekam na opublikowanie nadesłanych scenariuszy ale obawiam się że zanim jury je oceni to znając tempo tego portalu może sporo wody upłynąć. Co stoi na przeszkodzie by je wrzucić na stronę już teraz anonimowo a potem dodać autorów? Wszak gwiazdka, Mikołaj zróbcie prezent i się zlitujcie :) jesteśmy ciekawi, my gawiedź.
Gawiedź z 2 postami się odezwała. a RÓZGĘ ci za nie udzielanie się na portalu. Generalnie nie rozumiem ludzi którzy tworzą profil żeby nic nie pisać. To nie 'facebuk' czy inna 'nasza klasa' gdzie można sobie nieznajomych dodawać do profilu, chwalić się przed innymi i na tym kończyć działalność na stronie.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 06 grudnia 2010, 07:16

Zawsze byłem orędownikiem kasowania profili z 0 postów, nieużywanych co najmniej 3 miesiące. Tworzą tylko złudne wrażenie aktywności na forum i mnogości uzerów.

Ponawiam apel.

Denver
Reactions:
Posty: 1660
Rejestracja: 14 stycznia 2010, 11:26

Post autor: Denver » 06 grudnia 2010, 07:37

Przychylam się do apelu.
"Wikingowie dzielili rany na ?miertelne i nieistotne i znaj?c ich do?wiadczenie pewnie mieli racj?. " Oggy

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 06 grudnia 2010, 15:13

Także oczywiście dołączam się do apelu - kontom nieużywanym, bez sensownych postów lub z bardzo mała ilością postów mówimy nie, parówkożercom także mówimy nie.
Ostatnio zmieniony 06 grudnia 2010, 15:14 przez ghasta, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
BAZYL
Site Admin
Reactions:
Posty: 473
Rejestracja: 24 listopada 2008, 23:16
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/bazyl
Has thanked: 58 times
Been thanked: 58 times
Kontakt:

Post autor: BAZYL » 06 grudnia 2010, 16:08

Przesadzacie - jeśli dobrze pamiętam, to aby swobodnie czytać tę stronę trzeba (albo trzeba było, mam autologowanie więc nie jestem na bieżąco) się zarejestrować. Więc nie dziwcie się, że robią to ludzie, którzy nie chcą pisać.

Dlatego też jestem za tym, żeby kasować wszystkich, którzy mają mniej niż 20 postów na forum - to świetny sposób żeby zniechęcić użytkowników do rejestrowania się w ogóle.

Ostatnio widzę zapędy autokratycznych na tej stronie:
- Zróbcie X, wszystkim będzie się dobrze żyło.
- Nie głosujecie w ankietach, to nie zrobimy!
- Przyłączam się, zróbcie X.
- Nie masz postów na forum, to se nie odzywaj!
- Ja też jestem za zrobieniem X.
- Ty się dopiero zarejestrowałeś, więc co możesz wiedzieć?!

To tylko scenka, wymyślona, ale na solidnych podstawach. Powiem więcej - jestem tu niemal od początku, a uaktywniłem się tylko po molestowaniu przez Mrufona, który namawiał mnie do wzięcia udziału w konkursie na scenariusz. Coś się zaczęło dziać - zacząłem pisać. Więc może biorąc mnie za przykład użytkownika, zróbcie coś dla ludzi, zamiast im kazać pisać i wyzywać od nieaktywnych? Zachęćcie, a nie macie jakieś bezpodstawne wyrzuty.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 06 grudnia 2010, 17:43

Spokojnie, nikogo nie będziemy kasować. Co jakiś czas kasuję ludzi, którzy tylko się zarejestrowali, a nigdy się nie zalogowali. Dodatkowo dodam, że obecnie każdy ma licznik w profilu, więc łatwo sprawdzić, kto nas odwiedza i jak długo tutaj gości. Są osoby, które nie napisały nawet jednego posta a logują się regularnie i spędzają tutaj czas. Jak ktoś nie ma ochoty gadać to nie znaczy, że należy go stąd wywalić. Na takie coś nikt z adminów nie pójdzie.

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 06 grudnia 2010, 17:59

Cóż, w gruncie rzeczy zasadny to przytyk i słusznie surowy, dlatego od razu zacząłem się zastanawiać jak moglibyśmy zachęcić nieaktywnych użytkowników do udziału w czynnościach tak skomplikowanych jak chociażby oddanie głosu w ankiecie (nie czarujmy się, to sprawa złożona, bo nie dość że trzeba przeczytać wszystkie opcje, to później jeszcze ze dwa razy kliknąć). Więc może tak: dajmy każdemu, kto zagłosuje w ankiecie 10 PLN w prezencie z tej puli, na którą składają się sponsorzy portalu.

A teraz zachęcanie do brania udziału w konkursie na scenariusz. Czyś Ty Czegoj z choinki się urwał z pucharem, dyplomami i prezentacją scenara na portalu? Czym Ty ludzi chcesz zachęcić do udziału? Zróbmy dodatkową zrzutkę na nagrodę pieniężną, tak od 500 PLN w górę, bo jak chcesz za niższą stawkę nakłonić kogoś do zabawy?

Albo autentyczne wyzwanie dla każdego nowego użytkownika, iście morderczy obowiązek porażający stopniem komplikacji - czy jedno albo dwuzdaniowe przywitanie się na forum, taki gest zwykłej uprzejmości, który chyba wiele nie kosztuje, a który byłby miłym gestem wobec innych użytkowników.

Przepraszam, jeśli uraziłem tym postem tych, którzy jedynie czytają, a czują przemożny wstręt wobec pisania, ale jakoś się nie mogłem powstrzymać (wredna natura wyłazi z człowieka w najmniej oczekiwanym momencie).

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 06 grudnia 2010, 18:09

Zupełny offtop nam się robi.

Dodam tylko, bo nie mogę - po wielu osobach spodziewałbym się podobnego komentarza, ale Keth zaskoczyłeś mnie i nie jest to pozytywne zaskoczenie.

Drodzy użytkownicy chcący kasować konta - mówię NIE i kończę ten temat. Skoro nie piszą, to nie przeszkadzają, więc nie rozumiem skąd pomysł kasowania ich kont.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 06 grudnia 2010, 18:49

Nie chodzi o niepiszących tylko o tych, którzy się nie zalogowali. Tych chociaż można usuwać.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 06 grudnia 2010, 20:04

BAZYL napisał/a:
(..) Więc może biorąc mnie za przykład użytkownika, zróbcie coś dla ludzi, zamiast im kazać pisać i wyzywać od nieaktywnych? Zachęćcie, a nie macie jakieś bezpodstawne wyrzuty.
Ja może jestem inny, ale jeśli już gdzieś tworze profil to staram się brać udział w działaniach portali. Z for, które mnie znudziły czy rozczarowały po prostu prosiłem (o ile nie było możliwości) o skasowanie konta.
Zapędy autokratyczne zawsze tu były obecne. Nie mamy po 12 lat żeby myziać się po pupciach. Nie dajesz nic od siebie - nie licz że inni ci coś dadzą. Ja widzę to tak - zarejestrowanych jest niemal 400 osób, w ankietach bierze udział max 20 osób (i to dużo) a na forum pisze z 10. Reszta, Bazyl, JEST nieaktywna.

Zablokowany