Stara full wersja KC dla portalowców

nospe
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 20 listopada 2008, 15:08
Kontakt:

Post autor: nospe » 01 kwietnia 2016, 19:32

Przywróciłem stare wiki: http://wiki.orchia.pl/ - chętnym mogę założyć konto.

ps: musiałem upgrade zrobić wiki bo nie chciała współpracować z współczesnym PHPem więc jak będą błędy to pisać.
Mój browar - SPECJAL, mój linuks - PLD, moje RPG - KC.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 01 kwietnia 2016, 20:02

Dobra. Przejrze ile jest i ile trzeba dorobić. Proszę dodaj mi konto, cokolwiek to znaczy.

Połączony z 07.05.2016 19:14:52:
Ruszyła powoli i ospale Wikipedia dla Kacetów, stąd krótki apel:

Jeśli ktoś z Was ma materiały, w formie edytowalnej, z MiMów lub innych źródeł i w dodatku są one w 100% tekstem oryginalnym Artura Szyndlera, bez zmian własnych to proszę dać znać labo przesłać materiały na maila.

Każda pomoc cenna. Materiał jest olbrzymi. Można poprawiać literówki, formatować istniejący tekst do bardziej przejrzystej, czytelnej formy a nade wszystko umieszczać klikalne linki w tekście prowadzące na skróty do innych powiązanych tematycznie rozdziałów.

Połączony z 14.05.2016 14:30:14:
[center]***[/center]

Znowu ja.

Raport z placu boju.
Chciałem poinformować, że owa dyskietkowa wersja którą robimy zawiera już gro materiałów z późniejszych źródeł. Jest tam już niemal wszystko co było na TAGach i materiały znane z e w MiMach. Autorstwa ASa. Nie wszystkie ponieważ przecież w magazynie były też materiały od czapy robione przez ludzi którzy nawet raz nie zagrali w KC a robili np. potwory.

Co zostało do zrobienia.
Pozostaje przerzucić nieco potworów, przygodę i tabelki ze zbrojami.
Ale są już rzeczy spoza Tagów: budowle, vademecum, smoki i wiele innych... Obecna Wiki zawiera zatem jako bazę TAGi plus nakładkę z materiałów źródłowych z MiMow.

Szacuję, że brakuje nam tydzień może dwa by dokończyć TAGI.

Co do czarów.
Będę poprawiał czary Maga z kręgu od 1-5. Mam zamiar wpisać tam stricte dyskietkową wersję. Dlaczego? Ponieważ, w trakcie korzystania z wersji MiMowskiej okazało się, że niektóre czary mają koszt różniący się o 100PM! Zmienione opóźnienie rzucania czaru i najczęściej opis. Co więcej z pełną świadomością mówię iż brakuje w MiMach pewnych czarów. Najlepszy przykład V krąg Maga gdzie jest 9 a powinno być 10 (tyle co w tagach). Jak się połapałem w tym momencie, że coś tu mi nie pasi to zadecydowałem jak na wstępie.

No i co dalej?
W przyszłym tygodniu miałem być umówiony z Asem na spotkanie ale ze względów osobistych nie mogę w ten poniedziałek. Chcę wziąć numery MiM i jeden po drugim przelecieć ustalając co jest autora a co wydawnictwa. Ponadto spotkamy się po to by wybrać nieco ilustracji z pierwszego i drugiego półtomu powieści. KC pedia dostanie je w formie elektronicznej do używania. Mamy też promesę na materiały z apendixów. Pierwszych chcę wziąć na warsztat bogów.

Mam też numer do Musiała i patrząc na niego od dwóch dni się zastanawiam po co miałbym zadzwonić. No bo tak. Chciałem wziąć od niego prawa do rysunków publikowanych w MiMach ale… Przecież to artysta a nie instytucja charytatywna. Słowem, wszystko przecież na tym świecie kosztuje.

Pytanie więc do Was szanowni użytkownicy, czy bylibyśmy skłonni zrobić zrzutę na prawa autorskie do rysunków?

Powiem wprost, jeśli byłoby Wasze zainteresowanie to wolałbym rozmawiać już z nim, kiedy już ewentualne argumenty złotówkowe byłby przygotowane.
Ostatnio zmieniony 14 maja 2016, 14:30 przez Suriel, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

nospe
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 20 listopada 2008, 15:08
Kontakt:

Post autor: nospe » 14 maja 2016, 15:13

Jak najbardziej jestem za, mogę dorzucić trochę złotych - jeśli chodzi o prawa do rysunków Musiała.
Mój browar - SPECJAL, mój linuks - PLD, moje RPG - KC.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 14 maja 2016, 17:07

Teraz trochę tutaj.
Co zostało do zrobienia.
Mogę trochę pomóc jak mi nospe założy konto. W sumie kiedyś trzeba wrócić do żywych.
Co do czarów.
Ja sam wpadłem w pułapkę z czarami, bo ilość wersji zaskoczyła mnie. Cieszę się, że zamierzasz się z tym zmierzyć. Ja miałem z tym dodatkowy problem, bo bardzo chciałem dość do standardu czaru. Tz. jeśli czar miał tę samą nazwę to wydawało mi się, że powinien mieć jednakowe działanie. Niestety ta sama formuła ma inaczej działać u różnych profesji i wtedy zaniechałem indeksu czarów i księgi czarów. Skoro będziemy mieli wykładnię w postaci KC-pedii to na koniec można byłoby sie pokusić o ładnego PDF-a.
No i co dalej?
Rewelacja, pójdziecie drogą, na którą my się nie zdecydowaliśmy. My chcieliśmy społeczności KC, a Wy wybierzecie jedynie autorskie materiały. W takim razie będzie jasno i klarownie. A teraz co do grafik. Tutaj też musicie sobie jasno postawić cel, czy idziecie w materiały związane z ASem i Musiałem, czy jednak zdecydujecie się na materiały dostępne online za darmo. Musiał nie jest artystą tanim, ale wart jest swojej ceny. Gorzej, bo nie wiem, czy będzie miał prawa do materiałów z MiMa. Z tego co pamiętam, to kiedyś gadałem z Musiałem o wyselekcjonowaniu Jego grafik z olbrzymiego zbioru na moim chomiku. Niestety zaprzestałem, bo chyba nawet On sam miał problem z rozpoznaniem niektórych grafik. Także wersję grafik proponuję mocno przemyśleć.

koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 15 maja 2016, 10:29

Też mogę wesprzeć złotówkowo.

Czegoś zatem sprawa prosta- trzeba pogadać o nowych grafikach z Musiałem. Niech rzuci cennikiem, a my sprecyzujmy czego chcemy na obrazkach.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 16 maja 2016, 22:55

No więc tak...

Rozmawiałem z Musiałem dzisiaj. Wpierw podziękowałem mu za wszystkie grafiki, które rozpalały niegdyś młode umysły a obecnie budzą olbrzymią dozę nostalgii w nieco starszych już osobach.

Powiedziałem, mu że nadal jest grupa osób dla których były i będą czymś wyjątkowym. Powiedziałem, że jest pewna niewielka grupa osób na która nadal te rysunki działają z magnetyczną siłą. Że tworzymy pewien portal związany z KC i bylibyśmy bardzo zainteresowani umieszczeniem na owym portalu grafik z dawnych MiMów albo i nawet posiadaniem takowej grafiki z podpisem Musiała, no bo kto by nie był?

Ja bym nie był. - odpowiedział mi spokojny głos z z drugiej strony słuchawki....

Tak czy siak ustaliliśmy, że grafiki z MiMów są jego i że ustał ich prawny pięcioletni czas posiadania przez Wydawnictwo Mag. Pan Jarosław pozwoli nam skorzystać z dowolnego rysunku. Pytał o format i jakość jaką byśmy sobie życzyli oraz o zabezpieczenia przed kopiowaniem jego prac, które teoretycznie znalazłby się u nas na portalu. Ustaliliśmy tez cenę za sztukę. IMHO stać każdego. Cena obejmuje publikację na portalu bez drukowania i innej reprodukcji.
Teraz na dniach zamierzam zrobić ogłoszenie na stronie tego portalu by zebrać chętnych z trzosikiem na zrzutę na galerię Musiała.

Ps. Fakt, że bardzo lubię te grafiki. Nie wiem czy ze względu na ich techniczną trudną do podrobienia kreskę, czy też ze względu na pamięć minionych czasów i ich wyjątkowego klimatu. A wy?
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
mastug
Reactions:
Posty: 1697
Rejestracja: 03 grudnia 2009, 23:24
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Post autor: mastug » 16 maja 2016, 23:21

System bez oprawy graficznej nie istnieje. Zgodnie z powiedzeniem że jeden rysunek wyjaśnia więcej niż 1000 słów. Grafiki JM to jeden z fundamentów tego systemu i jako takie trzeba je mieć. Czekam na szczegóły (w ogłoszeniu).

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 16 maja 2016, 23:38

Teraz kilka pytań:
Cena za obrazek?
Dla kogo? Dla portalu? Dla tego czy KC-pedii, a może jeszcze innego?
Na jak długo? Do kogo będzie to należało przez ten okres? Co się stanie z obrazkiem po tym okresie?
Jak sobie wyobrażasz zabezpieczenie takich rysunków np. przed drukowaniem? To wszystko trzeba by jakoś zabezpieczyć prawnie. Jestem strasznie sceptyczny, ale ostatnio poddziadziałem.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2016, 01:08 przez czegoj, łącznie zmieniany 1 raz.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 17 maja 2016, 08:39

Ja bym dodał pytanie - po co to potrzebne?

nospe
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 20 listopada 2008, 15:08
Kontakt:

Post autor: nospe » 17 maja 2016, 09:04

Ja bym optował za tym, aby prawa były do wszystkich portali, artykułów o KC tworzonych przez osobę/osoby, na które będą prawa - oczywiście w formie elektronicznej. Co do zabezpieczeń to nie mam pojęcia jak zabezpieczyć grafikę przed skopiowaniem;) Ew można dać na drugiej lub ostatniej stronie (arta) że kopiowanie rysunków jest zabronione.
Mój browar - SPECJAL, mój linuks - PLD, moje RPG - KC.

Awatar użytkownika
dretch
Reactions:
Posty: 660
Rejestracja: 07 czerwca 2010, 13:24
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Post autor: dretch » 17 maja 2016, 10:48

Chłopaki, przebrnąłem przez ten wątek. Pamiętam jak kilka lat temu bardzo ochoczo go śledziłem. Później nastąpił wyjazd do Krk minęło kilka lat i co? Wyszła SoK i planszówka, a ZEKC dalej jak nie było tak nie ma. Nie wiem czy Never jeszcze tu wchodzi, czy AS też? Jako mistrz gry, który kocha i prowadzi KC chciałbym aby w końcu wyszedł podręcznik, który zbierze podstawy, podręcznik dedykowany dla mistrza i bestiariusz. Teraz może nie jest tak ciężko nosić MiMy ze sobą na sesje - ale ile lat jeszcze trzeba będzie czekać?

Chłopaki jest bardzo szczęśliwy, że KC wiki powstaje :) - oczywiście mogę kilka złociszy dorzucić do skarbonki związanej z grafikami J. Musiała.
Rudzielec z Koronapan o imieniu Gerard (Anabaptysta, Borka)
http://www.degenesis.com/character-en/i ... a6aa74c071

**
ECO - Stra?nik miejski Ostrogaru
http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=353

--
Je?eli pad?e?, szybko wsta?, bo jeszcze Ci dokopi?.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 17 maja 2016, 11:03

Ghasta szczerze mówiąc to wiem po co to potrzebne. Tak samo jak nie wiem dkaczego ludzie kupuja sobie ferrari majac już dwa mercedesy i porshe w garażu. Może faktycznie fajnie jest przeglądać stare nieco podarte MiMy i owszem ma to swoj urok, ale mam wrażenie ze fajniej by bylo mieć swoją wewnetrzna galerię oryginalnych artow.
To tak jak z obrazami. Przesadzając już można też zapytać po co kupować Picassa skoro można obejrzeć w albumie.

Ps. Dretch panowie ASowie śledzą i zadeklarowali wsparcie powstawania KCpedi. Dzisiaj jestem z nimi umówiony na spotkanie.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 17 maja 2016, 11:11

Ja też wiem po co.

Zastanawiam się jednak, czy tutaj, czy do KCpedii i wychodzi mi, że do tej drugiej. Powodem jest tylko i wyłacznie fakt, że nasza stronka może się znienacka posypać, a wiki wówczas zostanie.

Na zabezpieczeniach się nie znam.

Teraz pytanie, ile by kosztowały nowe grafiki- takie, którymi moglibyśmy podeprzeć nasze teksty. I powiedz mi Czegoju, że nie rozpala Cię myśl, że np teksty Gawędziarzy mogłyby zostać wsparte graficznie.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 17 maja 2016, 11:44

Rozpala:/cyk tylko nie wiem czy portfele to wytrzymają bo Suriel dalej nie podał sumy z obrazek. Inaczej rozmawia się przy cenie 20 zł a inaczej przy 100 i powyżej.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 17 maja 2016, 12:11

Ustalilismy cenę poniżej tej pierwszej kwoty jeśli publikacja jedynie w internecie. Od sztuki rzecz jasna.
Ale takie kwoty to tylko dla fanów i jak się ma sprawnego negocjatora ;)
Ostatnio zmieniony 17 maja 2016, 15:37 przez Suriel, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

ODPOWIEDZ