Lista kontaktowa

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 17 lipca 2017, 10:57

Kiedyś już poruszałem ten temat, ale niepokojąca absencja Deliada sprawiła, że ponownie do niego wracam. Czasami zdarza się tak, że ktoś z naszego grona znika bez śladu i czasami już się więcej nie pojawia. Być może czasami jest to zamierzone rozstanie z portalem, czasami zaś może być powodowane czynnikami nie mającymi z portalem nic wspólnego. Tak czy owak, absencja często pozostawia wiele pytań bez odpowiedzi, przede wszystkim niedokończone sesje czy projekty (pomijam już fakt, że jeśli się utrzymuj z kimś kontakt poprzez portal całe lata, to się człowiek później zwyczajnie martwi, kiedy taki znajomek wyparowuje).

Tak więc raz jeszcze rzucam pod dyskusję pomysł listy numerów kontaktowych (telefonicznych) dla tych chętnych, którzy chcą w bazie dostępnej dla mnie i Czegoja zostawić swoje numery na wszelki wypadek i nie obawiają się, że po kilkutygodniowej niezapowiedzianej absencji zatroskany ADM wyśle im SMS-a z pytaniem o zdrowie.

Dodatkowo propozycja dla tych, którzy korzystają z FB, czy nie chcieliby wymienić się nazwami accountów. FB ma to do siebie, że tam pozostaje się w kontakcie tylko z tymi osobami, które się samemu wybierze, więc podając swój nick to wiadomości na forum człowiek nie staje się od razu automatycznie osobą publiczną.

Awatar użytkownika
dretch
Reactions:
Posty: 660
Rejestracja: 07 czerwca 2010, 13:24
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Post autor: dretch » 17 lipca 2017, 14:34

Jestem za! Dobry pomysł. Jezeli dobrowolnie się taki numer tutaj czy gdzieś doda:)
Rudzielec z Koronapan o imieniu Gerard (Anabaptysta, Borka)
http://www.degenesis.com/character-en/i ... a6aa74c071

**
ECO - Stra?nik miejski Ostrogaru
http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=353

--
Je?eli pad?e?, szybko wsta?, bo jeszcze Ci dokopi?.

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 17 lipca 2017, 14:50

Ma to działać wyłącznie na zasadzie dobrowolności i jeśli ktoś się zdecyduje, poproszę o PW do mnie i Czegoja z numerem komórki (ewentualnie najpierw do mnie, bo Daniel się jeszcze nie określił, czy chce mieć do tych numerów dostęp).

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 17 lipca 2017, 16:32

Nie ma problemu. Myślę że to nie glupi pomysł. Tyle dziwnych firm do mnie wydzwania " ze specjalną ofertą" i nie wiem skąd mają namiary. Czemu by zatem nie zostawić komuś numeru komu kogo się zna spory czas. Oczywiscie pid warunkiem że nie będzie nikt zdzwonik by po spać do słuchawki :D, z pogrozkami albo po pieniądze (i tak nie mam).
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 17 lipca 2017, 16:42

Keth jeśli to nie problem to zbierz namiary sam. Później jak już będziesz miał jakąś bazę to gdzieś w zakątkach portalu schowa się te namiary. Ewentualnie mogę pokombinować z dodatkowym polem w profilu i wtedy zainteresowani sami zostawią taki namiar. Problem takiego rozwiązania polega na tym, że wszyscy nasi użytkownicy będą mogli taki namiar zobaczyć. Oczywiście ci nie z portalu nie, bo oni nie mogą wyświetlać profilu użytkownika.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 17 lipca 2017, 21:34

I dlatego wolałbym żeby telefon mieli adminowie, względnie możemy się powymieniać. Tak żeby numer telefonu wisiał gdzieś w profilu to nie bardzo.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 17 lipca 2017, 21:39

Dokładnie, to dane poufne, będą tylko do mojej wiadomości na zasadzie zaufania do mojej osoby.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 17 lipca 2017, 21:42

"...na bazie zaufania do mojej osoby"

He, he... he,he, he...
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
dretch
Reactions:
Posty: 660
Rejestracja: 07 czerwca 2010, 13:24
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Post autor: dretch » 18 lipca 2017, 11:09

"...na bazie zaufania do mojej osoby"

He, he... he,he, he...

- Keth zaciera ręce w złowrogim śmiechem se, se, se ...,
Rudzielec z Koronapan o imieniu Gerard (Anabaptysta, Borka)
http://www.degenesis.com/character-en/i ... a6aa74c071

**
ECO - Stra?nik miejski Ostrogaru
http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=353

--
Je?eli pad?e?, szybko wsta?, bo jeszcze Ci dokopi?.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 27 maja 2018, 10:12

Weszła w życie ustawa o RODO, myślę że warto wysłać maila i mieć sprawę załatwioną od ręki. Może ktoś z portalwiczów ma, lub prowadzi zawodowo jakiś podobny biznes i już to przerabiał, to może podpowiedzieć jak sprawnie w formalny sposób załatwić tą sprawę. Bo ustawodawca z tego co wiem pozwolił na dowolną formę.

Dla mniej przytomnych pod kątem prawa. Chodzi o obowiązek ujawnienia administratora danych personalnych użytkowników portalu.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 28 maja 2018, 09:23

Dobra kasujemy portal i powiemy, że nas RODO wykończyło.:D

ODPOWIEDZ