DE - Nowe mapy

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 17 marca 2017, 13:11

Zapraszam do podziwiania kolejnych map świata DrecarE. Grafiki zostały zaprojektowane przeze mnie, a wykonane przez TatTvamAsi, której serdecznie dziękuję za wkład i poświęcony czas.

Tak więc centralnie położonym lądem jest Kontynent Środka. Na Wschód od niego znajduje się Ląd Bez Powrotu, zwany także Schechar. Daleko na południe zaś, poza oceanem Fired znajduje się AjArd

Miłego podziwiania życzę! I mam nadzieję, że zaprezentowane mapy rozpalą Waszą wyobraźnię. :)
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

TatTvamAsi
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 08 sierpnia 2015, 14:54
Been thanked: 3 times

Post autor: TatTvamAsi » 19 marca 2017, 17:09

Dziękuję i bardzo się cieszę, że mogłam też dołożyć się do rozwijania DrecarE. Mam nadzieję, że niebawem dojdzie też ostatni kontynent - Zir'eh (Zaginiona Kraina). :)

Awatar użytkownika
lightstorm
Reactions:
Posty: 882
Rejestracja: 25 października 2014, 09:40

Post autor: lightstorm » 19 marca 2017, 18:56

Mapki super. Teraz mogę zobaczyć gdzie miałem okazje grać swoją postacią. No i oczywiście gratulacje za ciągle rozbudowujący się system :)
[center]To rule in blood is to rule in truth. Ventrue Clan Motto[/center]

voodoochild
Reactions:
Posty: 71
Rejestracja: 07 kwietnia 2016, 11:38

Post autor: voodoochild » 19 marca 2017, 19:46

Jestem pod wrażeniem, naprawdę dobra robota zarówno Twoja Sigil jak i TatTvamAsi! Fajnie że powstało coś takiego bo faktycznie oddziałuje na wyobraźnie ale też porządkuje informacje.

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 19 marca 2017, 22:32

Zir'eh może najbardziej zaskoczyć starych miłośników systemu. Przemodelowałem ten ląd właściwie całkowicie, ale nigdy nie podobała mi się do końca poprzednia mapa. Zresztą wcześniej nie miałem chyba tak całkowicie klarownego konceptu w tym temacie. Teraz wreszcie coś się zaczyna wyłaniać... I nawet mi się podoba. Zresztą... Sami zobaczcie:

Zaginiona Kraina

Muszę się też wziąć wreszcie za opis kolejnego kontynentu. Jest to temat, który mnie nieco przeraża z uwagi na obszerność materiału.
Ostatnio zmieniony 15 lipca 2017, 13:45 przez Sigil, łącznie zmieniany 1 raz.
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Gohan
Reactions:
Posty: 81
Rejestracja: 29 listopada 2016, 15:24

Post autor: Gohan » 25 lipca 2017, 14:13

Mapki mi się bardzo podobają i mam nadzieję, że będzie ich jeszcze więcej.


Ale tak żeby trochę ponarzekać dodam, że jako osobie, która dopiero co poznaje DrecarE, brakuje mi chociażby najprostszego byle jakiego szkicu położenia kontynentów względem siebie. Takiego zarysu całego świata w wersji mega roboczej. Bo jak czytam o tym to muszę się mocno skupić, żeby sobie to wyobrazić, a nic tak nie zapada w pamięć jak nawet najprostszy obrazek w stylu:
Obrazek

Chyba, że coś przeoczyłam i gdzieś już coś takiego jest.


Tak wiem, mam niezwykły talent do malowania w Paint :P

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 25 lipca 2017, 14:21

Ogólna mapa świata jest już na desce kreślarskiej naszego grafika, więc jedyne co mogą to prosić o trochę cierpliwości. Mam nadzieję, że niedługo się pojawi i będę mógł ją umieścić na necie.

Na razie, orientacyjnie wystarczy zapamiętać, że:

Na górze w jednej linii, licząc od lewej do prawej leży:

Torgeth, Kontynent Środka, Schechar, Zir'reh

Pod nimi, mniej więćej na równiku, leżą:
Lenja, AjArd

Lenja leży mniej więcej na tej samej szerokości co Torgeth, a AjArd na tej samej co Kontynent Środka. Poza tym jeśli zestawi się mapki pojedynczych kontynentów to pasują do siebie, więc bystry obserwator zdoła sobie to ułożyć w jakaś całość. Oczywiście wiem, że może nie być to łatwe i zajmuje nieco czasu - ale jak wspominałem, mapa świata jest kolejną rzeczą w naszych planach i pojawi się już niedługo!
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 25 lipca 2017, 19:37

W oczekiwaniu na obiecaną mapę globalną poproszę o informację, co znajduje się poniżej Lenji i AjArdu. Jest tam coś jeszcze czy tylko bezkresny ocean?

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 26 lipca 2017, 10:59

Tam niżej jest jakiś nieznany ląd będący biegunem południowym planety. Od Zachodu pokrywa go głownie lód, ale na wschodzie sięga on nieco dalej i zmienia się w tundrę z lasami. Nie ma właściwie własnej nazwy, bo większość istot o nim nie wie. Jest to w sumie taka ziemia niczyja na razie. ;)

Poza tym pełna mapa świata już jest na stronie systemu! Znajdziecie ją tutaj: http://www.sibsi.com.pl/?page_id=1566
Ostatnio zmieniony 14 listopada 2017, 20:35 przez Sigil, łącznie zmieniany 1 raz.
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

ODPOWIEDZ