Relacja z testów grupy weteranów 03.09.2017

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 29 listopada 2017, 12:02

I tego się trzymaj Arturze. W razie czego potem sam wykupisz nakład i będzie super. Zalecam powagę przy wzajemnych kontaktach, a tej mi wybitnie brakuje.

VoyTasS
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 28 września 2017, 07:24

Post autor: VoyTasS » 30 listopada 2017, 08:13

Never napisał(a):

Według tej logiki mój ojciec powinien napisać KC w języku Mandaryńskim, by nie zostać schejtowanym przez Was xD:D.
A co ma piernik do wiatraka? Możecie napisać nawet w klingońskim... byle zasady były jasne a mechanika zrównoważona.
Never napisał(a):
Panowie szlachta, my się hejtu nie boimy.
Widzisz... to co Ty (Wy) bierzesz za hejt to nie jest hejt.. to próba wpłynięcia ZAINTERESOWANEJ grupy fanów... czasem fanatyków... KC na kształt systemu, który w obecnej postaci nawet nie kuleje, tylko ledwo pełza. Co więcej... ta grupa niejednokrotnie ma naprawdę duże doświadczenie w tworzeniu mechaniki do TEGO konkretnie świata i systemu.
Never napisał(a):
Każdy ma swoje zdanie to prawda, ale jednak Amerykanie, Niemcy, Brytyjczycy, Francuzi mają zupełnie inną mentalność od naszej.
A może im się spodoba? Warto zaryzykować, czyż nie?
To w takim razie po co Wam my? Po co testujemy system i wywnętrzamy się (bezskutecznie) na jego temat, skoro mowa o Amerykanach, Brytyjczykach itp? Może czas wyruszyć na testy za "wielką wodę"?
Francuzom wystarczy zaproponować dobrą mechanikę do machania białą flagą i system gotowy :)
Never napisał(a):
Na razie sam testuję jeszcze system i zgłaszam rozliczne propozycje
Z ciekawości... jakieś Twoje propozycje są brane pod uwagę tak na serio... czy jednak główny Sz. robi "swoje" i tyle?

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 30 listopada 2017, 15:46

Lepiej bym tego nie ujął. Z tym, że ja sobie dałem spokój już dawno. Jednak do dziś mnie cały czas porusza, kiedy widzę taki sposób komunikacji. Fanów zamieniono w hejterów, cóż przecież to tylko słowa, pora przyzwyczaić się do nowego nazewnictwa.

Never
Reactions:
Posty: 333
Rejestracja: 09 stycznia 2010, 00:07

Post autor: Never » 30 listopada 2017, 22:50

Z tym hejtem odpowiedziałem żartobliwie w stronę uwagi Ketha. Maciej Wam napisał, że system nie jest zły. Jedna z grup gra do tej pory.

Ojciec już zakończył pracę nad zasadami teraz tylko gra i testuje i wprowadza poprawki. Ale raczej poważnych zmian już nie będzie.

Czy mnie słucha? Ja mam zupełnie inną wizję na systemy RPG. Więc nie, a nawet mu nie polecam bo ja znając życie nie napisałbym RPG bo się na tym nie znam i obecnie nie widzę sensu (brak mi zapału). Znam się za to na robieniu gier planszowych. A swoją drogą zbieram dobre recenzje i mam już sporo fanów tej planszówki a to cieszy. Pracuję nad dodatkiem do LŚ obecnie.

Jakoś nigdy nasza współpraca z Wami nie przebiegała dobrze, nad czym boleję do tej pory. Niebiosa nie są nam przychylne.

I nie neguję waszego doświadczenia, szczerze mówię, że byście napisali lepszego RPG ode mnie. Tu nie mam wątpliwości. Przyznaję Wam rację.

Spotkaliśmy już około 6 tys osób które grały w KC na konwentach przez te 4 lata. I wiecie, co mówi 80% z nich? System by kupiło, by postawić na półce. A ja nie lubię zbijać kasy na sentymencie. Mógłbym wydać stare KC słowo w słowo w ładnej książce za ładne pieniądze. Ale dla mnie nie ma sensu. Po co? By ludzie to na półce stawiali? Mi na to nie pozwala charakter i dusza.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 01 grudnia 2017, 09:37

[center]Przedstawiam testerom jedyne prawidłowe układ rąk oraz wyrazów twarzy w trakcie oceniania systemu[/center]
[center]
[table]
[tr][td]Obrazek[/td][td]Obrazek[/td][/tr]
[tr][td]Obrazek[/td][td]Obrazek[/td][/tr]
[/table]
[/center]

Wszelkie inne reakcje są niczym nieuzasadnioną krytyką. Sięganie po długopisy lub polemika nie są mile widziane.

p.s.
Zaskakuje mnie wasza troska o to co ma powstać, jesteście większymi psychofanami niż ja.

Never
Reactions:
Posty: 333
Rejestracja: 09 stycznia 2010, 00:07

Post autor: Never » 01 grudnia 2017, 13:05

Proszę o skasowanie powyższego posta albo o zamknięcie tego tematu.
Nie widzę dalszego sensu prowadzenia tutaj dyskusji w takiej formie.

Dodam, że:
1. Suriel przeforsował potężną ilość zmian. Jak widać da się.
2. To, że jednej grupie się nie spodobało to nie oznacza, że u wszystkich będzie tak samo. To chyba oczywiste.
3. Testy nadal trwają. Główny konspekt otrzymywania expa na pewno nie zostanie zmieniony. Ciężkozbrojni nadal będą mieli przewagę nad lekkozbrojnymi.
4. W tej chwili karta postaci ma 1 stronę. Wszelkie tabelki do zapisywania wiedzy i doświadczenia zostały wydzielone.

Ps: Ktoś ma tutaj poważne błędy w korelacji faktów.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 01 grudnia 2017, 14:34

Jakkolwiek post może Ci się nie podobać ( :) nie musi) analizując wpisy osób bezpośrednio zaangażowanych w testowanie można odnieść wrażenie, że próba zmiany czegokolwiek z tego co już zostało napisane wiąże się z przysłowiowym kopaniem się z koniem. Nie jest mile widziane i liczy się tylko widzenie plusów bez zauważania ewidentnych braków i nieścisłości. Podobnie było przy książce gdzie zostaliśmy oskarżeni o hejt, złośliwość itp... itd...

Sam nie zagłębiałem się w system - zresztą wiesz po tym - ale nawet przy tak krótkiej wizycie i spojrzeniu na mechanikę z lotu ptaka muszę przyznać, że system jest absurdalnie skomplikowany.

Podzielenie cech przez 10 nie jest rozwiązaniem wszystkich problemów, a widać że przyspożyło sporo, sporo nowych. I sam piszesz kilka postów wcześniej, że (..) raczej poważnych zmian już nie będzie. , a jednak trochę poważnych zmian potrzeba...

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 01 grudnia 2017, 15:41

Ja tam się wstrzymuje z osądami i czekam na nowy test po wszystkich zmianach. Zdaję sobie sprawę że od października kupa rzeczy mogla się zmienić, o których nic nie wiemy. Czekam na grudniowy termin kolejnej sesji.

Połączony z 01.12.2017 18:00:09:
Jeszcze zdanie.
Skoro karta ma teraz tylko jedną stronę to znaczy że któraś grupa testerów przewalila problem w dobrą stronę. Gratuluję. :/cyk

Ps. Nie widzę sensy zamykania tego wątku. Natomiast faktycznie loziom dyskusji przez chwilę zmierzał w kierunku dna.
Ostatnio zmieniony 01 grudnia 2017, 18:00 przez Suriel, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 05 grudnia 2017, 14:01

Tak pomyślałem, że i ja coś dodam od siebie a przy okazji zadam jedno pytanie.
Cała ta dyskusja zeszła na dziwne tory, choć to Never ją sprowokował zwłaszcza stwierdzeniem, że ktokolwiek z tego portalu mógłby źle życzyć KC - zwłaszcza tutaj. Sam zresztą też zostałem nazwany hejterem tylko dlatego że napisałem kilka uwag. Ale nie o tym...

Chciałbym spytać Nevera o jedną kwestię, a mianowicie
I wiecie, co mówi 80% z nich? System by kupiło, by postawić na półce.


Zastanawialiście się dlaczego tak się dzieje? Dlaczego ludzie chcą kupić nowe KC-ty tylko po to by postawić je na półce bo mają do tego systemu sentyment? Zresztą podobnie jak to było z książką, również nabyłem i stoi na półce.

Coś jednak musi być nie tak z tą nową wersją, że gracze nie chcą się w to bawić. Zastanówcie się poważnie nad tym problemem. Bo może się okazać, że cała Wasza praca bez względu na to na jaki miałaby rynek trafić zwyczajnie pójdzie na marne. A tego Wam nie życzę.
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Never
Reactions:
Posty: 333
Rejestracja: 09 stycznia 2010, 00:07

Post autor: Never » 12 stycznia 2018, 11:32

Ilość ras (wstępnie) trwają jeszcze testy i dyskusje zostanie zmniejszona do 21 z 40.
Nie bierzcie tego za pewnik. Ma to na celu, tak jak wcześniej sugerowaliście i chcieliście dokładniejszy ich opis beletrystyczny oraz graficzny i przedstawienie relacji pomiędzy tymi rasami, a otaczającym je światem.

Jeżeli uważacie, że popełniliśmy błąd to napiszcie to. Każdy argument prędzej, czy później jak widzicie jest brany pod uwagę.


Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 01 lutego 2018, 16:45

Skoro podręcznik po angielsku, to po co pisać o jakiejś 4 edycji? Iluś graczy zapewne zostanie zaskoczonych faktem, że jest taki kraj jak Polska, część nie będzie miała pojęcia gdzie ta się znajduje, a jeszcze inni pomylą nasz kraj z Holandią albo jeszcze czymś.

Skoro pozostajemy przy rykoszetowaniu ciosów wymierzonych w zbroję, to może warto wprowadzić dla niektórych broni modyfikator do TR odzwierciedlający ich podatność na ześlizgnięcie się po pancerzu, np. zależnie od klasy broni i rodzaju zadawanych przez nią obrażeń? Bronie lekkie i przeznaczone do kłucia ujemny, a ciężkie i obuchowe dodatni. Niech wreszcie używanie broni DW zacznie dawać jakieś realne profity wobec zestawu J+JL.
Ostatnio zmieniony 01 lutego 2018, 18:55 przez Treant, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 01 lutego 2018, 21:45

Był ten pomysl w którymś poscue powyżej. Jakby tak zrobić to dopiero wówczas " naprawdęuproscimy" mmechanikę że hej... :D
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 01 lutego 2018, 22:10

Przesada: JL -1, PT +1, DW +2; kł -1, ob +1.

Zresztą mechanikę można uprościć bez przesuwania przecinka o jedną pozycję w lewo. Czy ta standardowa operować będzie niezmienionymi wartościami, a zaawansowana właściwie nie obejdzie się bez komputera?

Zaszły też inne dotyczące świata zmiany, np. brak kręgów magii, choć wystarczy, że czar ma jakiś efekt co 5 POZ i nieprędko stanie się on mocnym zaklęciem.
Ostatnio zmieniony 01 lutego 2018, 22:26 przez Treant, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 01 lutego 2018, 22:47

Po pierwsze kolejna zasada do zapamietania. Po drugie niektore bronie moga zadawac rozne typy obrazen. Ale w sumie można to pominąć. Czyli dwureczny malutki łuk ma 1, a jednoręczna kusza zero, i już pierwszy bezsens wychodzi bo IMHO kusze biją mocniej przez blachy.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

ODPOWIEDZ