Nabory do sesji PBF

Denver
Reactions:
Posty: 1660
Rejestracja: 14 stycznia 2010, 11:26

Post autor: Denver » 17 października 2018, 16:56

czyli w Polsce? :D

pisze się nadal - tutaj bycie Fixerem, to jak Bóg :)
"Wikingowie dzielili rany na ?miertelne i nieistotne i znaj?c ich do?wiadczenie pewnie mieli racj?. " Oggy

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 17 października 2018, 18:10

Na cybera sie pisze

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 20 października 2018, 06:39

W poniedziałek albo wtorek puszczę prolog do cybera. Miasto Wawa.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 20 października 2018, 09:31

Jakie postaci? Tak z grubsza daj znac

Awatar użytkownika
Nanatar
Reactions:
Posty: 641
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 11:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 155 times
Been thanked: 116 times

Post autor: Nanatar » 20 października 2018, 12:07

Na poważnie, jeśli będą wolne miejsca chętnie dołączę. Tylko nie wiem co zmieniło się w CP przez ostatnie dwadzieścia lat. Mam w domu jakiś papierowy podręcznik z poprzedniego tysiąclecia.
Jakieś zmiany w zasadach? Jaki będzie rok w grze? Jaka technologia? jakie można wybrać role.
Dotarło do mnie, że mogę nie poradzić sobie z dwoma płciami w jednym ciele. Pomysł jest taki, że byłby to striptizer, androgyniczny młodzieniec, odgrywający na scenie i czasem też w życiu role męskie i kobiece (do czasu, aż się nie rozbierze) (bez drag queen), alimenty mogą zostać, ale takie normalne warszawskie, patyczaki może hodować. Rola właściwie dowolna.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 22 października 2018, 21:22

Będzie opóźnienie, prolog nie w ten poniedziałek lecz nie wcześniej niż w następny. Mam kupę roboty i już nosem się podpieram. Wyrzucam tylko rzeczy najważniejsze, prolog nie może być na odwal, musi taki, no ten... sami wiecie.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Re: Nabory do sesji PBF

Post autor: Keth » 07 lipca 2019, 13:48

Drodzy gracze, chciałbym się podzielić z Wami pewną decyzją. Jeszcze przed przeniesieniem nas na nowe forum rozmyślałem nad dalszą przyszłością PBF-ów na kryształowym portalu. Potem zapoznałem się z listą zastrzeżeń i sugestii wysłanych mi przez kilku potencjalnych nowych graczy, którzy bardzo szybko zrezygnowali z wspólnej zabawy na rzecz sesji prowadzonych na Lastinn.info. Ich argumenty przekonały mnie po tym jak przez kilka dni przyglądałem się konstrukcji Lastinn jako platformy przeznaczonej tylko i wyłącznie do gry w PBF. Potem potrzebowałem jeszcze kilku dni na podjęcie ostatecznej decyzji.

Prawda jest taka, że dział PBF na naszym portalu jest nieuchronnie skazany na wymarcie. Ekipa Sigila najpewniej nie wróci już do gry, tak przynajmniej wynika z kilku informacji, które dostałem. Reszta graczy sukcesywnie się wykrusza. Zmiany techniczne wdrożone przez Bazyla - oczywiście niezbędne i nie podlegające żadnemu kwestionowaniu - tylko przesądziły o ostatecznej zapaści. Cały portal stracił już praktycznie całkowicie życie, a od pewnego momentu to właśnie PBF-y go przy tym życiu trzymały.

Mając to wszystko na względzie zdecydowałem, że po dokończeniu przygód, które prowadzę lub w których uczestniczę przenoszę się definitywnie na Lastinn. Byłbym niezmiernie uradowany, gdyby moi pbf-owi druhowie zechcieli tam do mnie dołączyć, by bawić się dalej w świecie wirtualnych przygód - tym razem jednak w otoczeniu setek innych graczy i Mistrzów Gry.

Abstrahując od wszelkich innych aspektów funkcjonowania na portalu KC, uważam, że takie przenosiny mogą nam, graczom PBF, wyjść wyłącznie na dobre.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Nabory do sesji PBF

Post autor: czegoj » 08 lipca 2019, 08:51

Bardzo duży smuteczek.

Edyta: Krzychu tak na koniec - co ma tamte forum, czego nie ma to (oprócz oczywiście świeżej krwi)? Możesz podzielić się z sugestiami otrzymanymi prywatnie?

Edyta 2: Z tego co wiem to Sigil zajrzał już na forum i obiecał wrócić, jak ogarnie się z własnymi sprawami. Lightstorm już wrócił i pewnie kolejni też powracają. Obecnie forum jest mniej aktywne, ale tak zwykle bywało w okresie wakacji. Ufam, że i tym razem wróci z niebytu, skoro tyle razy wracało. Nie oszukujmy się, jest lepiej niż było, jeśli chodzi o stronę techniczną. Pozostaje poczekać, czy wrócą ludzie lub pojawią się nowi.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Re: Nabory do sesji PBF

Post autor: Suriel » 08 lipca 2019, 16:24

Generalne forum mnie nie trzyma tylko ludzie, więc... Powiem, że nie bardzo mnie kręci granie sesji z małolatami którzy mają po dwadzieścia lat. Zbyt duża różnica W bagażu posiadanych doświadczeń. Inne oczekiwania od gry i takie tam. Oczywiście jak się taki jeden zaplącze na sesję to nie ma sprawy, ale kiedy tylko ja mam tyle lat co mam...

Zresztą... Na przełomie września i października przyjdzie mi dziecko, wiec pierwsze miesiące odpadają z gry. Co dalej, się zobaczy. Chciałem odpalić sesję w DP ale nie wiem jak z czasem będzie.
A może faktycznie pójdę gdzieś indziej sobie.

Jak tu nie będzie żywego ducha to na pewno :lol:

A czemu akurat lastinn?

Ps. Keth, fakt iż decydujesz się na taki ruch, tuż po moim wpisie do Cybera jest... niepokojący :lol:
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Re: Nabory do sesji PBF

Post autor: Keth » 08 lipca 2019, 21:02

Dlaczego Lastinn? Nie znam innego polskiego forum dedykowanego grom PBF. Bardzo duża społeczność - kiedy bym nie zajrzał, na forum jest co najmniej stu użytkowników jednocześnie. Bardzo wysoki poziom wpisów, przeglądałem kilka sesji, m.in. do WFRP czy Świata Mroku: widać, że i MG i gracze wiedzą, co co w tym temacie chodzi. W każdej sesji można umieścić edytowalne karty postaci, do których ma na bieżąco wgląd MG i gracz. Awatary przypisywane do sesji. Do każdej sesji w okienku awatara przypisane imię bohatera (nick gracza poniżej w małych klamrach) - przez co wpisy są bardzo czytelne. Wszystko bardzo czytelne. Podobno wbudowany generator rzutów kośćmi. Oprawa graficzna bardzo mi przypadła do gustu.

Uwaga, gdyby ktoś chciał się bliżej przyjrzeć forum, większość wzmiankowanych opcji staje się widoczna dopiero po zalogowaniu, gość ma bardzo skąpy podgląd.

Rozbudowane działy dyskusyjne o różnych systemach. Bardzo duży dział opowiadań do oceny.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Re: Nabory do sesji PBF

Post autor: Suriel » 09 lipca 2019, 19:26

Faktycznie jest tam sporo biegnących sesji i sporo archiwalnych. Poziom niektórych jest dość wysoki. Widać, że ludzie tam grają i to ostro.
Niemniej jednak nadal odczuwam starczy lęk przed młodymi. :shock: :lol:
Nie wiem... na razie licze na sesję live w Sciona.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Nanatar
Reactions:
Posty: 641
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 11:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 155 times
Been thanked: 116 times

Re: Nabory do sesji PBF

Post autor: Nanatar » 11 lipca 2019, 18:01

Jak na razie na brak sesji na portalu nie narzekam. Swojego czasu wycofałem się z sesji na lastin, na którą zaprosił mnie Dingo z uwagi właśnie na wielość sesji na KC. Prawdą jest, że grono mamy dość ograniczone, szczególnie po przenosinach jakby brakowało kilku osób, ale trend znikania można było zaobserwować i wcześniej.
Nic nie stoi na przeszkodzie by grać tu i tam, nie przeszkadza mi wiek ewentualnych współgraczy, choć prawdę rzecze Suriel, jakobyśmy orbitowali dokoła podobnych wzorców zachowań.

Wysoki poziom wpisów o którym napisał Keth trochę mnie też onieśmiela. Może się okazać, że po browarku już sobie lajtowo nie napiszę i czar zabawy pryśnie.
Gadżety ułatwiające grę robią na mnie takie same wrażenie jak kamery cofania w osobówce.
Chętnie powitałbym nowych użytkowników na naszym portalu i jeśli trzeba będzie mogę po nich udać się nawet na inny półportal egzystencji.

reasumując: Zagrajmy do końca, to co gramy, później zaś okaże się gdzie możemy rozegrać kolejne przygody i w jakich światach.

P.S. przypominam o najdłużej (przynajmniej dla mnie) trwającej przygodzie, pod nazwą "Pokusa". Mistrzu Kończmy!

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Re: Nabory do sesji PBF

Post autor: Suriel » 12 lipca 2019, 09:05

Co do wysokiego stylu postów pisanych, na Lastinn to myślę, że odstawał nie będziesz, nawet po piwku. Bez przesady.

Natomiast co do Pokusy to...

Obrazek
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Re: Nabory do sesji PBF

Post autor: Suriel » 14 lipca 2019, 20:56

Zaczynam rozumieć poziom na Lastinn do którego mister Keth uparcie dąży... :D

Przykłąd, sesja w Cybera, post #11 oraz 10 z poniższego wątku...

http://lastinn.info/archiwum-sesji-z-dz ... 1-a-2.html
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Nanatar
Reactions:
Posty: 641
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 11:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 155 times
Been thanked: 116 times

Re: Nabory do sesji PBF

Post autor: Nanatar » 14 lipca 2019, 21:33

Toś mnie znów onieśmielił Suriel. Kawał warsztatu pisarskiego, choć czy właśnie ta tematyka. Jakbym takie rzeczy wypisywał poza sypialnią dostałbym w łeb. Przeczytałem pierwszy post, jest bardzo rozległy, ale i nam się zdarzało.
Fakt że nasz cyber nie doszedł do takich intymnych scen, tylko nie wiem który z panów zechciałby spędzić noc z Lenu, na całe szczęście jest jeszcze dwie panie NPC.

ODPOWIEDZ