Ujednolicony atlas wysp Archipelagu

Awatar użytkownika
kartograf
Reactions:
Posty: 75
Rejestracja: 15 października 2018, 14:27
Has thanked: 8 times
Been thanked: 41 times

Post autor: kartograf » 06 listopada 2018, 20:22

Jezusie z Nepalu, ale ta grafika z pięścią brzydka :/ Cuś jednak na jej podstawie wymyślę chyba.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 06 listopada 2018, 20:38

Pisali my równo Bazylu. A tak na marginesie to znakiem Katana jest pięść przyłożona do czoła. Nie wiem tylko dlaczego do ludzkiego a nie do orczego. Chyba ktoś tego zwyczajnie nie przemyślał. Może warto przemyśleć temat?
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Oggy
Reactions:
Posty: 766
Rejestracja: 13 lipca 2009, 15:05
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/Oggy
Has thanked: 24 times
Been thanked: 10 times

Post autor: Oggy » 06 listopada 2018, 21:13

Linka do tematu z naszego forum o heraldyce na Ochrii: http://www.krysztalyczasu.pl/forum/view ... ead_id=331
Powrzucaliśmy tam parę propozycji, chyba warto się tego trzymać.
astrolog/alchemik 10/10 POZ

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 06 listopada 2018, 21:53

Nie zapomnijmy o nowym symbolu Katana do nowej edycji KC

Obrazek

Awatar użytkownika
kartograf
Reactions:
Posty: 75
Rejestracja: 15 października 2018, 14:27
Has thanked: 8 times
Been thanked: 41 times

Post autor: kartograf » 06 listopada 2018, 22:10

czegoj napisał(a):
Nie zapomnijmy o nowym symbolu Katana do nowej edycji KC
Hulk - anarchista-autonomista :)

@Oggy - już paczam.

Awatar użytkownika
BAZYL
Site Admin
Reactions:
Posty: 473
Rejestracja: 24 listopada 2008, 23:16
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/bazyl
Has thanked: 58 times
Been thanked: 58 times
Kontakt:

Post autor: BAZYL » 07 listopada 2018, 07:59

Pięść uniesiona w górę to był krasnoludzki symbol Graama. Jestem neutralny wobec tej zmiany, po prostu trochę mnie to zaskoczyło :)

Awatar użytkownika
kartograf
Reactions:
Posty: 75
Rejestracja: 15 października 2018, 14:27
Has thanked: 8 times
Been thanked: 41 times

Post autor: kartograf » 07 listopada 2018, 11:09

Dobra, ucinam temat heraldyki, bo zda się, że nieprędko dojdziemy do konsensusu. Tu potrzeba osobnego wątku i osobnych projektów, czym może zajmę się kiedy później.

Zatem zamiast planowanej mapy polityczno-heraldycznej narysuję morską mapę nawigacyjną :) Baza już jest (format B2 - 70x50 cm):

Obrazek

Mam teraz prośbę, abyście w kilku słowach opisali mi w kilku słowach - nie chce mi się wertować w tę i nazad podręcznika, w którym informacje są rozsypane, rysowanie zabiera mi zbyt dużo czasu - po kolei części Archipelagu. I tak na początek od zachodu:
[olist=1]Wyspy Złotych Wywernów
Wyspy Korsarskie
Wyspy Malauków
Wyspy Kocie
Wyspy Smocze[/olist]

Chodzi mi o naprawdę podstawowe informacje - np. tu żyją smoki! Albo - gęste dżungle. Albo - ważny port. I tak dalej.

Awatar użytkownika
Oggy
Reactions:
Posty: 766
Rejestracja: 13 lipca 2009, 15:05
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/Oggy
Has thanked: 24 times
Been thanked: 10 times

Post autor: Oggy » 07 listopada 2018, 14:44

Wyspy Złotych Wywernów: Mieszkają na nich jedynie morskie smoki i złote wiwerny. krąża legendy o ogromnych skarbach zgromadzinych przez te istoty. Na niektórych wyspach osiedlili się druidzi z Kregu Wody
Wyspy Korsarskie:
Wyspa Anarcan - to w zasadzie wyrastające z morza pasmo górskie. Jedyna wieksza dolina zajeta jest przez Mroczne Bagna, pośrodku których znajduje się stolica korsarska Adaman-warr-gar. Mozna sie do niej dostać tylko przez siec zwodniczych kanałów. Nikt nie dotrze do miasta bez zaufanego przewodnika. Wyspa jest niezaleźna, bezpieczeństwo zapewnia jej 25% podatek na rzecz floty Katana, czasami flota korsarska wykonuje dla orków misje piracko-wojenne. Adaman-warr-gar liczy 35 tyś mieszkańców, orków, malauków, ludzi, olbrzynmów, ogrów. Władzę ma książe Sardar, malauk (wojownik - astrolog)
Wyspa Bircan - jej wybrzeża tworzą wąskie fiordy i wysokie klify. To własnie wewnatrz tych zatok znajdują się skarbce i siedziby wielu mozniejszych kapitanów. Wyspa jest niezależna Rzadko przebywają tu większe siły orków - duże okręty nie maja gdzie przycumować. Nie ma większych potworów. Miejsce odpoczynku Żółwiosmoków.
Wyspy Malauków: Wyspy bezleśne, górskie. Obszary nizinne są porosniete przez stepy, pasają się na nich mocno przetrzeebione stada opasów. W głębi wyspy stoją kamienne twierdze wzniesione przez białych malauków, otoczone przez prymitywne osiedla malauków, olbrzymów i ogrów. W nielicznych miastach mieszkają głównie czarni malaucy zwani rogaczami.
Wyspy Kocie: Strome skalne brzegi, stoki gór porosłe lasami, kaniony. Należą posirednio do imperium orków ale nikt nie rości sobie do nich praw. Zamieszkują je kotołaki.
Wyspy Smocze: Bardzo strome i wysokie wybrzeża. Zbocza pokryte rzadką roślinnością. Niedostępne dla kolonizatorów. Prawie każdą wyspę zamieszkują złote, czerwone i srebrne smoki. To jedynie miejsce gdzie jest naprawdę dużo tych stworzeń.
astrolog/alchemik 10/10 POZ

Awatar użytkownika
kartograf
Reactions:
Posty: 75
Rejestracja: 15 października 2018, 14:27
Has thanked: 8 times
Been thanked: 41 times

Post autor: kartograf » 07 listopada 2018, 21:44

@Oggy - chapeau bas!

Tymczasem zacząłem się bawić moimi kredkami z mapką topograficzną. Roboty od groma, ale w sumie odstresowująca, a i audiobooka jakiego można posłuchać.

Obrazek

Zacni forumowicze, czy mam podążać tą drogą, czy też nie?

Połączony z 09.11.2018 01:52:44:
Uaktualnienie

Powyższy styl mapy topograficznej, bazującej na kolorach, uznałem za chybiony i nie pasujący do klimatu fantasy, więc powędrował do kosza.

Stwierdziłem, że mapa powinna jednak opierać się na historycznym stylu kopczykowym i bardziej stonowanych kolorach.

Obrazek

Pracy przy tym od groma, więc proszę o cierpliwość ;) Następną aktualizację wrzucę po weekendzie.

Połączony z 09.11.2018 22:07:42:
Stan prac:

Obrazek

Połączony z 12.11.2018 20:58:39:
Stan prac:

Obrazek

Połączony z 13.11.2018 14:12:57:
Rysowanie wysp zakończone.

Obrazek

Teraz przede mną narysowanie ramki i ozdobników (tu kraken, tam galera, a gdzie indziej busola) oraz pokolorowanie morza, więc kilka dni zejdzie. Na koniec będę musiał wyznaczyć południki i równoleżniki (południk zerowy przechodzi przez Ostrogar) oraz linie nawigacyjne. W związku z tym:

Tymczasem rzucam myśl:

Spróbujmy nanieść na tę mapę kilka szczegółów, których brak na oryginalnej mapie - powiedzmy jakieś główne porty, nazwy większych wysp, mórz i cieśnin. Liczę na to, że obecni tu specjaliści zrobią kwerendę w źródłach, a poza tym wymyślimy jakieś fajne nowe nazwy, aby mapa nabrała życia.

Połączony z 14.11.2018 15:10:04:
Morze się rozmorza ;)

Obrazek

PS. To chyba ostatni raz, kiedy koloruję duże obszary kredkami. Przy następnej mapie użyję chyba pędzla i farby akrylowej, bo kreskowanie, chociaż daje fajny efekt, to nużące zajęcie.
Ostatnio zmieniony 14 listopada 2018, 15:10 przez kartograf, łącznie zmieniany 1 raz.

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 14 listopada 2018, 15:15

Archipelag nabiera masy i zwiększa powierzchnię. Dobry ruch.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 14 listopada 2018, 15:30

Jakbym rysował to góry układałbym bardziej w linie tak, żeby jeden łańcuch np. schodził pod wodę i pojawiał się ciągiem na kolejnej wyspie wyniesionej nad wodę.

Ale tak czy inaczej efekt jest BARDZO fajny :) Chcę używać :D

Awatar użytkownika
kartograf
Reactions:
Posty: 75
Rejestracja: 15 października 2018, 14:27
Has thanked: 8 times
Been thanked: 41 times

Post autor: kartograf » 15 listopada 2018, 21:45

Tymczasem:

Obrazek

Przede mną teraz naniesienie nazw i trochę podkolorowywania. Ech, nie do końca jestem zadowolony. Powinienem tę mapę narysować w formacie B1, bo na B2 ciężko się rysuje te tycie wysepki. Druga sprawa - głupim pomysłem było kolorowanie dużego tła kredkami - robota głupiego. Przy następnej mapie spróbuję albo farb akrylowych, albo ecoliny, albo - co też nie jest takie głupie - wezmę niebieski papier ;) (jak już mówiłem, uczem siem jeszcze).

No, to na razie.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 16 listopada 2018, 09:13

A może papier niebieski, a wyspy trzeba narysować na białym brystolu :) wyciąć i przykleić ;-) To taka propozycja w przypadku gdybyś cierpiał na zbyt dużą ilość czasu :D

Inna opcja - robisz mapę konturową tuszem, skan i malowanie na kompie.

Awatar użytkownika
kartograf
Reactions:
Posty: 75
Rejestracja: 15 października 2018, 14:27
Has thanked: 8 times
Been thanked: 41 times

Post autor: kartograf » 16 listopada 2018, 15:49

@ghasta - _pucio-pucio_ (tu wstaw wyszukane przekleństwo)

Tymczasem: mapa polakierowana fiksatywą, w poniedziałek skanowanie, potem trochę sztuczek w szopie fota i będzie gotowa.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 listopada 2018, 17:20 przez kartograf, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
BAZYL
Site Admin
Reactions:
Posty: 473
Rejestracja: 24 listopada 2008, 23:16
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/bazyl
Has thanked: 58 times
Been thanked: 58 times
Kontakt:

Post autor: BAZYL » 17 listopada 2018, 14:01

Na razie tyle - napotkałem pewną nieścisłość, muszę pogrzebać głębiej.

Uwaga: Zielone obiekty zostały naniesione na miejsca wymyślone przeze mnie (w oparciu o niejednoznaczne oficjalne opisy), nie mają oparcia w źródłach. Pozostałe na bazie map fanowskich, krążących po portalu i w okolicach :)
Obrazek

ODPOWIEDZ