Kroniki Mutantów 3ed (BG)

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 18 grudnia 2018, 19:21

W rozmowie od Koszala usłyszałem, że podczas tworzenia postaci w Kroniki Mutantów omal nie zginął. Miał być playboyem a wyszedł żebrak. Że losowanie postaci to bite dwie trzy godziny, że bez MG znającego system to trudno ogarnąć szybciej i w ogóle jest przeje.....

No i jak się tak osłuchałem to już wiedziałem, że nie był bym sobą jakbym nie spróbował zrobić sobie postaci, z Waszą pomocą przy rzutach. Mam takie skrzywienie, że lubię sobie powymyślać postaci czasem. Czuję że będę miał z tego niezły funn :P

Tworzenie postaci składa się z ośmiu kroków, głównie tabel które się losuje generując w ten sposób postać.

Oprócz tego ma się 5pkt tzw, Life Points które pozawalają wybrać sobie wynik z tabelki zamiast losowania albo w inny sposób skorygować postać. Ale kto by tam wybierał wszystko z ręki, gdzie tu zabawa się pytam.

Tu będzie uzupełniana postać.
Kto chce może oczywiście dołączyć.

[center]------------------------------------------------------------[/center]

Obrazek

LUNA PD, Detective

Korporacja: Freelancer (ex Bauchaus)
Pochodzenie: Venus Graveton Archipelago
Social status: Working Lower
Earning: 2 (Average) - status
Earnings Rating: 4 (promocja)
Wiek: 26 lat
Chronicle Points: 2
Edukacja Clerk,
Profesje: corporation worker, repair man, unemployed, Luna PD detective

AGILITY 8
AWERNESS 9
COORDINATION 10 (Finish steps)
INTELLIGENCE 8
MENTAL STRENGHT 10 (Finish steps)
PERSONALITY 9
PHYSIQUE 8
STRENGHT 5


Umiejetności:
Thivery (Signature) Expertise 4 Focus 1
Mechanics Expertise 2
Resistance Expertise 1
Acrobatics Expertise 1
Education Expertise 2
Lifestyle Expertise 2
Observation (signature) Expertise 5
Stealth Expertise 2
Persuade Expertise 3
Willpower Expertise 3
Pilot (signature) Expertise 2
Survival (signature) Expertise 2
Ranged Weapon (signature) Expertise 4 Focus 1


Talenty:
Below the Radar
Good Impersion (Lifestyle, re-roll d20)
Sharp Senses (Observation, re-roll d20)
Ace (Pilot, re-roll d20)
Stuborn (Willpower, re-roll d20)
Know the Risks (Thivery re-roll d20)
Life of Crime (When the character generates at least one success on a Persuade or Education test to relate to or interact with the criminal element, he may immediately roll one additional d20 and add the result to the skill test)
Scout (Stealth, re-roll d20)

Guardians DNA = 20%
Dark Harmony Soak 4
Mutacje: acceleration, cloax tecnology, psychic echo

Języki: Bauchaus, Luna Patois
Bonusy: One asset, a fast food chain discount card
Wróg, od którego pozyczył 20 assets i do tej pory nie oddał tej walizy pieniędzy.
Wyposażenie: Mp-105 handgun, basic urban survival kit, Basic tool kit, B&E kit (player's choice). Piranha handgun, heavy civilian shoulder pad, radio, armoured trench coat.
Ubranie: Basic, well-worn clothing, some of which is new, oraz one suit of corporate quality clothing
Mieszkanie: A small suburban apartment in a quiet part of town.

Spoiler!
Atrybuty siła woli i koordynacja o +1
Thivery i Ranged weapon na focus +1, Scout (Stealth, re-roll d20)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 26 grudnia 2018, 22:30 przez Suriel, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Denver
Reactions:
Posty: 1660
Rejestracja: 14 stycznia 2010, 11:26

Post autor: Denver » 18 grudnia 2018, 20:13

Surielu - gdybys miał możliwośc dorobienia równolegle Angola z Imperialu - z równie czystej, zboczonej ciekawości :)

grałem w bitewną wersję dawno, dawno temu
"Wikingowie dzielili rany na ?miertelne i nieistotne i znaj?c ich do?wiadczenie pewnie mieli racj?. " Oggy

Awatar użytkownika
Oggy
Reactions:
Posty: 766
Rejestracja: 13 lipca 2009, 15:05
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/Oggy
Has thanked: 24 times
Been thanked: 10 times

Post autor: Oggy » 18 grudnia 2018, 22:42

Może byś Suriel PbF w Mutancie ruszył albo jeszcze lepiej bySkype, zamiast organizować zabawy formowe.


Mężczyzna oczywiście.
astrolog/alchemik 10/10 POZ

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 18 grudnia 2018, 23:01

Denver to tak jak ja, też dawno, dawno, temu... Powtarzaj korki to zrobimy postacie razem.

KROK PIERWSZY ATRYBUTY

W Kronikach mutantów jest osiem atrybutów podstawowych. Atrybuty plus umiejętności to jest to na co się rzuca k20 (lub kilkoma k20) by sprawdzić czy coś wyszło.
Wszystkie atrybuty dla ludzi mieszczą się w przedziale od 4 do 12. Gdzie 12 np. dla Siły to Pudzian i tak dalej.

Na starcie ma się wszystko na 5 ale można przesuwać atrybuty pomiędzy sobą tak by żaden nie miał wartości niżej niż 4 i żadne nie był większy od 6.

AGILITY (Zręczność) - odpowiada min. za walkę wręcz i skradnie
AWERNESS (Zmysły) - odpowiada za spostrzegawczość i jakaś jej część jest doliczana do obrażeń w broni palnej.
COORDINATION (Koordynacja) - odpowiada za czynności ręka-oko, i donosi się do trafienia z broni palne, pilotowania samolotów etc.
INTELLIGENCE (Inteligencja) - wiadomo, spryt i intelekt, odpowiada za min. za surwiwal, edukację etc.
MENTAL STRENGHT (Siła Mentalna) - odpowiada za dalszy współczynnik czyli Siłę Woli oraz wytrzymałość na ciosy mentalne.
PERSONALITY (Charyzma) - charyzma odpowiada za interakcje społeczne, ma odniesienie na Wpływy czyli kolejny dalszy współczynnik socjalny
PHYSIQUE (Żywotoność, wytrzymałość) razem z Siłą decyduje ile ran może otrzymać postać nim zginie.
STRENGHT (Siła) - siła fizyczna, odpowiada min. za rany jakie postać zadaje w walce wręcz.

Mamy wszystkiego po pięć, jeśli chcemy coś podniść możemy oprócz przesuwania punktów zrobić to za punkty Life Points. Ale uwaga, jeśli nie zrobimy tego teraz już nie będzie można tego zrobić później!

Zdecydowałem się wydać większość punktów już teraz i zdać się na kaprys losu przez następne kroki, niezbyt to może mądry ruch ale...
U mnie wygląda to zatem tak.

AGILITY 6
AWERNESS 6
COORDINATION 6
INTELLIGENCE 6
MENTAL STRENGHT 5
PERSONALITY 5
PHYSIQUE 5
STRENGHT 4

Wydałem 3 Life Pointy i zostały mi tylko dwa na ewentualne ruchy później.

W następnym korku będziemy losować korporację albo wybierać ją z tabeli w cenie 1 Life Pointa (Imperial dla postaci Denvera)

Moje rzuty wturlane przez Ketha to 1 i 3.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Rikandur
Reactions:
Posty: 392
Rejestracja: 06 lipca 2013, 21:40
Has thanked: 36 times
Been thanked: 3 times

Post autor: Rikandur » 19 grudnia 2018, 12:40

A to ze zdrożnej ciekawości dołączę.

Męczyzna. Znaczy facet. :P
Plan jest na techno-geniusza co wymyśli Gundama (I zastrzeli wszystkich niemilców) albo Sztukę opanuje w garażu mamy(I dopiero Gundama zmajstruje runicznego by zastrzelić niemilców wszystkich).

EDYCJA:
2 punkty migrują do Siły Mentalnej i Inteligencji z Zręczności i Siły.
Cybertronic jako korpo za 1 Life Point.

Ha, ja wiem jaki korpo have najlepszy sprzęcik. W Bauhausie musiałbym być księżniczką albo co. :P
Ostatnio zmieniony 19 grudnia 2018, 19:34 przez Rikandur, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 19 grudnia 2018, 13:55

Nie wyciągniesz tyle co byś chciał bo atrybuty na tym etapie maja mieć max 6 i nie mnij niż 4 punkty jak chcesz bractwo albo technika to zostaw sobie Life Pointy na ich wybór bo może ci się ta profesja w ogóle nie wylosować i będziesz np. zwykłym trepem z wysokim Intem i z wysokim Menalnym balansem albo zwykłym sprzedawca bananów. . A w ogóle to postacie Bractwa są postaciami Ikonicznymi czyli żeby w ne wejść to na dzień dobry trzeba wsadzić od 1 do 3 Life Pointów. A mamy ich tylko 5 na cały proces kreacji więc....
Krótko mówiąc trzeba nieźle pokombinować żeby zostać tym kim się chce. Mnie to jest obojętne.
W następnym kroku wybiera się Korporację za 1Life Pointa np. Bauhaus który na dzień dobry daje umiejętność technika, Gundamowcu ;)
Ostatnio zmieniony 19 grudnia 2018, 18:50 przez Suriel, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Rikandur
Reactions:
Posty: 392
Rejestracja: 06 lipca 2013, 21:40
Has thanked: 36 times
Been thanked: 3 times

Post autor: Rikandur » 19 grudnia 2018, 19:37

Bractwo ssie. Niemilce mieszają Mroczną Harmonię (magię) z techniką i potężniejsze paszczury wymiatają. Czytało się "Spowiedź Heretyka" to się wie.

A Sztuki nikt nie dzieli ze zwykłymi ludkami. Nawet aby zabezpieczać ważne rzeczy, jak skrzynki na dotacje Bractwa (to przecie klechy, bracie) czy ichnich Katedr.

Awatar użytkownika
Oggy
Reactions:
Posty: 766
Rejestracja: 13 lipca 2009, 15:05
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/Oggy
Has thanked: 24 times
Been thanked: 10 times

Post autor: Oggy » 19 grudnia 2018, 20:50

Rikandur, nigdzie nie mogę znaleźć tekstu "spowiedzi heretyka" Masz to może gdzieś? Może być po ang.
astrolog/alchemik 10/10 POZ

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 19 grudnia 2018, 21:28

KROK DRUGI POCHODZENIE

Losujemy najpierw pochodzenie korporacyjne. Nie zdecydowałem się tutaj wydać Life Pointów, których mam tyko dwa więc szkoda.
Rzuty Ketha wynosiły 1 i 3.

W pierwszej tabeli na obecny Faction Table rzut 1 mówi że moja postać to Freelancer, czyli osoba żyjąca poza dużymi korporacjami. Nakazuje mi też wykonać drugi rzut na korporację z której wyszedłem. Trzy to Bauhaus. Bardzo godna korporacja.


Języki: Bauhaus, Luna Patois
Umiejętności: Thivery (złodziejstwo) albo Education, 1 umiejętność z Bauhausu (Mechanics albo Lifestyle)
Jedna z tych umiejętności musi być Siganture (czyli taka, którą można będzie rozwinąć na więcej niż standardowo)

Talent: Under the radar (umożliwia łatwiejszy dostęp do dowolnego ekwipunku tyle, że każdy nabywany w ten sposób przedmiot jest nielegalny co może mieć swoje przykre konsekwencje)

Dalej mamy tabelę Faction Event Table, która generuje nam zdarzenie losowe związane z frakcją.
U mnie Bauhaus. Rzuty Sigila 2 (dla mnie), 3 (Denver), 5 (Oggy), Rikandurowi sam wygeneruję trzy rzuty począwszy od korporacji (wyszło 3 zatem jest to Mikrokorporacja czyli żaden z dużej szóstki korporacji, 4 rodzice ex Imperial i 5 na ostatnią tabelę)

Teraz tabela Faction Event

U mnie 2 daje to 1 asset (czyli jakiś tam zysk walutowy w czymś, za co później można coś nabyć)
U Denvera w zadeklaorwanej korporacji Imperialu: "Masz kontakt w innej korporacji albo klanie który jest ci dłużny przysługę, i nienawidzi cię za to"
U Oggego 5 ale że nie wiem czy wybiera korporację czy mam turlać to wynik nie jest wiadomy, w każdym razie nic dobrego bo wynik spory, u
U Rikandura też 5 z tabeli Imperialu: " twoja rodzina ma wroga w innej korporacji (wylosuj w której)"

Panowie czekam na potwierdzenie waszych wyborów co do atrybutów oraz dookreślenie u Oggego co z tą korporacją.

[offtopic]Krótka informacja odnośnie testów i umiejętności. Są dwa sposoby ich określona pierwszy to Expertise czyli coś co się dodaje do atrybutu. Poniżej tej sumy należy wykonac rzut k20 by udała się czynność. Druga to tzw. Focus, czyli na nasze szansa na krytyka. Na przykład osoba posiadająca Focus na 2 kiedy rzuci na k20 liczbę 1-2 ma krytyka czyli jakiś bajer przeważnie jakby dodatkową kostkę sukcesu, cokolwiek to znaczy.

Focus i Expertise osiągają poziom od 1 do 3. Nie da się mieć Focus choćby na 1 nie mając przedtem Expertise przynajmniej na 1.
Jak się dostaje umiejętność za pierwszym razem zawsze jest to Expertise. Za drugim można już wybierać czy zrobić z tego Expertise na 2 czy dołożyć Focus na 1.

Co jakiś czas system daje nam możliwość zaznaczyć jakąś umiejętność jako Siganture, czyli Przypisana postaci. Daje to możliwość późniejszego rozwoju Expertise i Focus do 5 czyli ponad normę, taka specjalizacja. I tak właśnie jest w tym kroku. [/offtopic]
Spoiler!
Miałem pomóc to pomagam. Sugeruję wybrać
następujące Atrybuty:

AGILITY 6
AWERNESS 5
COORDINATION 6
INTELLIGENCE 4
MENTAL STRENGHT 5
PERSONALITY 4
PHYSIQUE 5
STRENGHT 5


Bez wydawania Life Pointów na tym etapie, po wyborze korporacji Imperial zostaje ci 4 Life Pointy co jak wyliczyłem powinno styknąć na Krwawego Bereta

Języki: Imperial i Luna Patois
Umiejętności: Ranged Weapon i Pilot (wybierz jedną i odznacz jako Signature, czyli taką w której będziesz szczególnie utalentowany)

Talent: citizen Imperial (wszystkie przedmioty Imperialu sa dla ciebie łatwiejsze w nabyciu o 1). Ponadto postacie Imperialu nie muszą płacić innym Imperialijczykom za świeżą wodę czy powietrze.
Spoiler!
Miałem pomóc to pomagam. Sugeruję wybrać
następujące Atrybuty:

AGILITY 5
AWERNESS 5
COORDINATION 5
INTELLIGENCE 6
MENTAL STRENGHT 6
PERSONALITY 4
PHYSIQUE 5
STRENGHT 4


Sugeruje wydac max 1 Life Point na tym etapie ponieważ postać Bractwa zasysa ich haniebnie dużo i może nawet te 4 nie wystarczą.

Języki: Imperial i Luna Patois
Umiejętności dwie: 1) Lifestyle, 2) albo Ranged Weapon albo Pilot (wybierz jedną i odznacz jako Signature, czyli taką w której będziesz szczególnie utalentowany)

Talent: under the radar - opis powyżej.
Ostatnio zmieniony 19 grudnia 2018, 21:43 przez Suriel, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Oggy
Reactions:
Posty: 766
Rejestracja: 13 lipca 2009, 15:05
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/Oggy
Has thanked: 24 times
Been thanked: 10 times

Post autor: Oggy » 19 grudnia 2018, 21:46

AGILITY 5
AWERNESS 5
COORDINATION 4
INTELLIGENCE 4
MENTAL STRENGHT 5
PERSONALITY 6
PHYSIQUE 6
STRENGHT 6

i chciałem capitolczyka
astrolog/alchemik 10/10 POZ

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 19 grudnia 2018, 22:32

Spoiler!

AGILITY 5
AWERNESS 5
COORDINATION 4
INTELLIGENCE 4
MENTAL STRENGHT 5
PERSONALITY 6
PHYSIQUE 6
STRENGHT 6

Po dodaniu jednego punktu do atrybutów oraz jednego na wybór Capitolu zostaje 3 Life pointy

Języki: Capitol i Luna Patois
Umiejętności: Ranged Weapon i Persuade (wybierz jedną i odznacz jako Signature, czyli taką w której będziesz szczególnie utalentowany)

Talent: citizen Capitol (wszystkie przedmioty Capitolu sa dla ciebie łatwiejsze w nabyciu o 1). Ponadto postacie Capitolu mogą mieć pistolet albo shotguna legalnie w domu, pozostałe bronie wymagają stosownego zezwolenia.

W następnym kroku będziemy zajmować się statusem postaci, czyli na nasze kacetowe losować klasę społeczną jaką posiadała jego rodzina w drabinie korporacji.

Dolne statusy każą zaczynać grę z szmatami zamiast ubrań i flaszką wody lub cos w tym stylu, na samej górze zaś są wille itd.

Ten rzut będzie decydował:
- o dwóch atrybutach jakie urosną o +1, dolne klasy mają przyrosty do Strenght i innych fizycznych, górne do Personality oraz innych mentalnych.
- dostaniemy jedną umiejętność (każda z pięciu klas ma jedną przypisaną)
- ustalimy Earnings (zarobki, które będziemy mieli wypłacane, co ważne poziom ustalonych zarobków nie może zostać obniżona podczas dalszych kroków losowania postaci, może być tylko podniesiona)
- ustalimy gdzie postać mieszka,
- jakie nosi ubrania
- a nawet wybierzemy sobie jeden ciekawy przedmiot z listy dla klasy dl najniższej może to być np/ "pocztówka z Luny" :D a dla najwyższej np. "globus świata rodzinnego korporacji wykonany z platyny i drogocennych kamieni"

Decydujcie, czy rzucamy czy wybieracie marnotrawiąc Life Pointy
Klasa wyższa kosztuje 1 punkt, Elita 2.

[offtopic]Wyjąsnienie Earnings a Assets.

Assets są to dobra które posiadamy i które można szybko upłynnić Na przykład: oszczędności na koncie, gotówka, diamenty, papiery wartościowe, czeki, rzeczy i przedmioty. Ale także: przysługi, sekretne kontakty, szantaże, więzy rodzinne, albo inne dobra i usługi które można szybko upłynnić.
Personality decyduje ile ich mamy na początku do wydania.

Earnings to co innego. Są to źródła dochodu, mogą to być wypąlacane dywidendy, intratne dochody z długofalowych kontraktów, wynagrodzenie etc. Coś co otrzymuje jako przychód w regiularnych odstępach czasu. [/offtopic]
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Oggy
Reactions:
Posty: 766
Rejestracja: 13 lipca 2009, 15:05
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/Oggy
Has thanked: 24 times
Been thanked: 10 times

Post autor: Oggy » 19 grudnia 2018, 23:49

Rzucam
astrolog/alchemik 10/10 POZ

Denver
Reactions:
Posty: 1660
Rejestracja: 14 stycznia 2010, 11:26

Post autor: Denver » 20 grudnia 2018, 15:38

Surielu - akceptuję.

Zgadzam się z dążeniem do Krwawego. Talent - ranged.
Tam gdzie nie muszę nie zużywam LP, zgodnie z powyższym.
"Wikingowie dzielili rany na ?miertelne i nieistotne i znaj?c ich do?wiadczenie pewnie mieli racj?. " Oggy

Awatar użytkownika
Rikandur
Reactions:
Posty: 392
Rejestracja: 06 lipca 2013, 21:40
Has thanked: 36 times
Been thanked: 3 times

Post autor: Rikandur » 20 grudnia 2018, 17:02

Niechaj będzie wola Kości, z nią się zawsze zgadzać trzeba. Na razie łatwo wygląda że mogę dandysem zostać prędzej niż geniusiem. Kurcze.

Oggy
, aleś mnie zażył tym podchwytliwym pytaniem chłopie! O ile mnie pamięć zawodna nie myli, to przeczytałem polskie tłumaczenie w MiMie. Stary numer, przed redukcją formatu gazety do kieszonkowego.

Drogi Surielu ... ja wiem że tylko Bractwo może Sztukę umieć I że to kosztować life pointy będzie. Ale ... ja chciwa świnia jestem więc chcę zapytać czy mogę rzucić najpierw na Klasę Społeczną? A jak mi nie wyszło jak chcę to palę life pointy by wybrać co chcę? Bo jak to lub to ... to nie ryzykuję tutaj I walę 2 pointy by być ukochanym synalkiem Prezesa Korporacji, lub jak Chińskie nowelki internetowe to nazywają "spoiled young master".


AGILITY 4
AWERNESS 5
COORDINATION 5
INTELLIGENCE 6
MENTAL STRENGHT 6
PERSONALITY 5
PHYSIQUE 5
STRENGHT 4

Profka: Freelancer
Korpo: Minikorporacja(rodzice z Imperialu, wrogowie z Mishimy bo ukradło się technolgię na Gundama)
Umiejki: Lifestyle i Pilot(Signature) jak być burżujem to na całego. Ale się nie poddaję by zostac Gundamowym Newtypem I walic z armatki do niemilców.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 20 grudnia 2018, 18:47

Rikandur widzisz... właśnie na tym to polega że wydać akurat po rzucie punktów już niestety nie można. Decyduj. Ja wyniki wturlane przez 8art już znam. Wieczorem napisze co i jak.
Ostatnio zmieniony 20 grudnia 2018, 21:34 przez Suriel, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

ODPOWIEDZ