Nowa wersja strony

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 10 marca 2019, 11:36

" Być może nawet uda się upodobnic strne do strej strony

Wsadze kija wmrowisko i zapytam po co? Skoro robimy (rękami Bazyliszka) stronę nową że będzie w nie mamy nic do poprawy w tym starym zlepku. Cicho liczyłem; że jej uklad też zostanie poprawiony.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
BAZYL
Site Admin
Reactions:
Posty: 473
Rejestracja: 24 listopada 2008, 23:16
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/bazyl
Has thanked: 58 times
Been thanked: 58 times
Kontakt:

Post autor: BAZYL » 10 marca 2019, 12:42

Cokolwiek chcecie, wordpress w przeciwieństwie do php-fusion ma milion wtyczek i innych modyfikacji, więc jest w czym wybierać.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 10 marca 2019, 20:55

Przeszukuję wtyczki, tak z ciekawości żeby zobaczyć co można dołożyć do strony. Wbiłem w wyszukiwarkę "best worpress plugin for rpg" ale badziew wyrzuca, pluginy pod konkretne systemy. A ja szukam czego innego, dodatków które polepsza jakość pbf, przede wszystkim kopanie po postach w poszukiwaniu jakiegoś tam imienia, czy szczegółu jest męczące. Przydałby się jakiś notatniczek, czy coś w tym stylu. Albo żeby samemu robić notsy, albo jakiś taki podręczny notatnik dla MG w którym udpstpeniał by mapy czy cuś.

Mam kilka innych pomysłów, np. zawsze mnie wkurzało poszukiwanie aktualnych statystyk postaci którymi gram, NickPage coś tam ułatwił ale jak dla mnie jest siermiężny i gdzies tam na boku. Szukam aktualnie czegoś co by to zastąpiło ale jak na razie bez skutku.

Jak ktoś tu napisał, dodawanie grafik to obecnie droga przez mękę, jakoś tak trudnawo.

Ps. No i tak, wszystko byloby fajnie gdybym sie orientował lepiej w tych wszystkich elektronicznych sprawach, a tak to trochę na pałę.... :p
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
BAZYL
Site Admin
Reactions:
Posty: 473
Rejestracja: 24 listopada 2008, 23:16
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/bazyl
Has thanked: 58 times
Been thanked: 58 times
Kontakt:

Post autor: BAZYL » 10 marca 2019, 21:46

Sprawdzaj rozszerzenia do phpBB 3. Na wordpressie będzie tylko strona, sesje będą na forum.

Udało mi się zachować prywatne wiadomości. Mogą pojawiać się błędy z brakiem możliwości ich odczytania, ale to będę naprawiał doraźnie (założyłem że nikt nie ma więcej niż 300 wiadomości w skrzynce). Wszystkie będą oznaczone jako nieprzeczytane, ale nie będą generowały komunikatu o nowych wiadomościach.

Oprócz tego chyba zdecyduję się na usunięcie nieaktywnych użytkowników (tych, którzy nigdy nie napisali nic na forum, żadnego komentarza, w ostatnim czasie nie pisali nic w spamboksie oraz nie wysyłali prywatnych wiadomości). To na, dzisiejsze południe, były 82 osoby.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 11 marca 2019, 08:14

Kluczem powinna być częstotliwośc logowania. Kiedyś sam przez pół roku się nie odzywałem w powyższy sposób ale wchodziłem dosyć regularnie poczytać.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
BAZYL
Site Admin
Reactions:
Posty: 473
Rejestracja: 24 listopada 2008, 23:16
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/bazyl
Has thanked: 58 times
Been thanked: 58 times
Kontakt:

Post autor: BAZYL » 11 marca 2019, 15:54

Nie ma możliwości sprawdzenia częstości logowania - jest tylko data ostatniego logowania i data rejestracji. Poza tym po usunięciu pustego konta nic nie stoi na przeszkodzie, aby dana osoba założyła je sobie od nowa na te same dane. W związku z tym, że hasła będą stracone i prawdopodobnie będę musiał każdemu osobno ustawiać inne hasło ręcznie, rejestracja konta nie będzie bardziej skomplikowana niż procedura odzyskiwania hasła.


====== Aktualizacja 24.03.2019 ======

Prace postępują. Udało mi się ustawić kodowanie, przekonwertować daty, powiązać phpBB z Wordpressem, zaimportować userów (ze zmienionymi hasłami), przegrać wszystkie artykuły wraz z komentarzami. Zastanawiam się nad porzuceniem newsów (jak to newsy, po k100 dniach tracą na aktualności i nie są potrzebne), gdyż mam z nimi pewien problem. Wszystko wskazuje na to, że to będzie nasza platforma docelowa.

Jeśli ktoś ma ochotę poszperać, może poszukać jakichś fajnych skórek do Wordpressa.
Ostatnio zmieniony 24 marca 2019, 20:05 przez BAZYL, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 25 marca 2019, 20:42

Techniczne kwestie to jedno, ale przeczytałem uwagę Bazyla na temat braku zasadności przenoszenia newsów na nową stronę i to przypomniało mi o czymś innym - jaki profil tematyczny powinna mieć nasza strona? Wracamy z powrotem do korzeni koncentrując się wyłącznie na Kryształach czy trzymamy się strategii mydło i powidło jak do tej pory?

I jak z nazwą - można liczyć na te wzmiankowane już Kryształy Chaosu?

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 25 marca 2019, 22:47

Nieśmiało pozwolę sobie zwrócić uwagę na nazwę zaproponowaną przez Bazyla, czyli Lolitki Suriela.
To by też wyjaśniało kwestię nowej tematyki o jaką wzbogaciłby się portal ;)
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
BAZYL
Site Admin
Reactions:
Posty: 473
Rejestracja: 24 listopada 2008, 23:16
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/bazyl
Has thanked: 58 times
Been thanked: 58 times
Kontakt:

Post autor: BAZYL » 26 marca 2019, 18:56

Zakładam że profil strony się nie zmieni, czyli KC i okolice.

Połączony z 26.03.2019 18:56:56:
Zakładam że profil strony się nie zmieni, czyli KC i okolice.
Ostatnio zmieniony 26 marca 2019, 18:56 przez BAZYL, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 26 marca 2019, 20:22

Myślę, że to jednak trzeba raz jeszcze porządnie przemyśleć. Serio. No bo zastanów się sam Bazylu, czy wolisz być adminem na portalu gdzie wchodzą brodaci faceci koło czterdziestki, czy raczej młode i powabne... ;)
Just saying...

Połączony z 29.03.2019 17:25:10:
Jak tam idą prace? Kiedy będzie można zobaczyć jakieś pierwsze robocze efekty?
Ostatnio zmieniony 29 marca 2019, 17:25 przez Suriel, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
BAZYL
Site Admin
Reactions:
Posty: 473
Rejestracja: 24 listopada 2008, 23:16
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/bazyl
Has thanked: 58 times
Been thanked: 58 times
Kontakt:

Post autor: BAZYL » 29 marca 2019, 18:40

Generalnie w tygodniu nie mam za bardzo czasu, więc siedzę weekendami. Robocze efekty już są, ale są mało wizualne. Może jak mi podeślesz jakieś fotki lolitek na stronę to będzie na czym oko zawiesić... ;)

Awatar użytkownika
lightstorm
Reactions:
Posty: 882
Rejestracja: 25 października 2014, 09:40

Post autor: lightstorm » 02 kwietnia 2019, 13:59

Macie jakiś konkretny termin tych przenosin?
[center]To rule in blood is to rule in truth. Ventrue Clan Motto[/center]

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 02 kwietnia 2019, 15:03

W ogłoszeniu stoi czerwiec jako deadline.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
BAZYL
Site Admin
Reactions:
Posty: 473
Rejestracja: 24 listopada 2008, 23:16
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/bazyl
Has thanked: 58 times
Been thanked: 58 times
Kontakt:

Post autor: BAZYL » 02 kwietnia 2019, 18:33

Prawdopodobnie przerwa świąteczna lub majówka.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 02 kwietnia 2019, 19:46

Uuuuu... to bystro. To chyba prace powinny być już mocno zaawansowane. Pomóc co z czymś Bazylu ?
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

ODPOWIEDZ