Nowa wersja strony

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 04 kwietnia 2019, 12:01

I tak trzeba będzie mieć świadomość ze za kolejne 10 lat i ten silnik będzie też przestarzały i kolejne przenosiny no ale wówczas zrobi to za nas już sztuczna inteligencja, względnie wynajmiemy jakieś biuro informatyków za 100tys Euro. W przyszłości to będzie niewielka kwota dla nas.

Z jedną rzeczą się nie zgadzam, o której Bazyl napisał:
To wojna. A jak jest wojna, to muszą być ofiary.
Świńska Wojna z 1859r pomiędzy Amerykanami a Brytyjczykami przy granicy Stanów Zjednoczonych i Brytyjskiej Ameryki Północnej nie miała żadnych ofiar.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
BAZYL
Site Admin
Reactions:
Posty: 473
Rejestracja: 24 listopada 2008, 23:16
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/bazyl
Has thanked: 58 times
Been thanked: 58 times
Kontakt:

Post autor: BAZYL » 04 kwietnia 2019, 12:35

Nowe silniki mają wbudowane specjalne mechanizmy aktualizacyjne, które pozwalają aktualizować w czasie rzeczywistym, za pomocą jednego kliknięcia. Wystarczy robić to regularnie, a w przyszłości nie będzie żadnych kłopotów.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 04 kwietnia 2019, 12:39

Póki aktualizacje do nich ktoś jeszcze wypuszcza.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 04 kwietnia 2019, 12:58

Bazyl, nie jestem informatykiem i nie pomogę Ci raczej z technikaliami, bo się zwyczajnie na tym nie znam. Ale znam się na grach PBF i wiem, czego nam, jako graczom potrzeba. Mogę więc wypisać rzeczy, które są nam po prostu potrzebne, bez żadnych wodotrysków - ale których naprawdę wymagają sesje PBF. Myślę, że może być to dla Ciebie wartościowe, bowiem wskazuje wtyczki, które powinny się pojawić. Sam jestem adminem forum postawionym na SimplePressie i ogarniam fakt, że sporo rzeczy da się załatwić wtyczkami.

A więc:

1. Sprawa dodatków - chodzi mi TYLKO o zachowanie grafik w postach. Grafiki o których mówię znajdują się albo na linkach zewnętrznych, albo w galerii użytkowników (mojej i Lightstorma) na forum. Ich brak po prostu niszczy sesje i kładzie całego sandboxa. Reszta dodatków tak ważna nie jest i może przepaść wraz z przenosinami. Przeżyjemy bez tego.

2. Sprawa ocen pod postami: najlepiej by nie była to tylko łapka w górę i łapka w dół. Dobrze, jeśli administracja mogłaby edytować te oceny, bo przydałoby się kilka (np. "popraw to", "dobry post", "akceptacja działań" "usunąć" etc.).

3. Spoilery załatwi także pewnie odpowiednia wtyczka.

4. Galerię najlepszych postaci da się pewnie przenieść nawet ręcznie za pomocą kopiuj+wklej i umieścić w jakimś osobnym wątku czy coś. Nie jest to duże. Możemy przy tym wywalić wszystkie opisy postaci, które nie dostały się tak naprawdę do galerii - zachować tylko te, które zdobyły tam miejsce (aktualnie bowiem znajdują się tam opisy wszystkich zgłoszonych, a nie tylko zwycięzców).

5. Jakieś ramki dla MG - coś jak te nasze kolorowe ramki do umieszczania w postach. To jest potrzebne by wymieniać informacje techniczne. Miło by było, gdyby było ich kilka i w różnych kolorach - ale jeśli się nie uda to wystarczy chociaż jeden rodzaj.

6. Nowe forum powinno mieć Shoutbox.

7. Uważam, że nic więcej ponad to co wymieniłem nie jest nam nieodzowne do gry i przeżyjemy bez rang, PW, NickPage i innych drobiazgów.

Natomiast jeśli idzie o nowe forum i jego profil: proponowałbym określić go jako wspieranie polskich systemów fanowskich oraz gry PBF. Mogę pomóc wymyślić nazwę i mogę napisać jakąś zajawkę na wstęp. Na pisaniu się znam, w przeciwieństwie do informatyki. ;) Myślę, że mogę także poprosić grafików z ErroSa aby wykonali odpowiedni banner. Pewnie trochę pomarudzą, ale ostatecznie pomogą. Potrzebował będę tylko rozmiaru banneru i info o jego rozdzielczości. Jestem także w stanie pomóc w ustalaniu siatki tematów i kwestiami merytorycznymi oraz estetycznymi. Wszystko to jednak pod warunkiem, że nowe forum będzie uwzględniało potrzeby graczy PBF - ponieważ, jeśli tak się nie stanie, to muszę za Kethem stwierdzić, że opuszczę to miejsce, szukając czegoś co bardziej mi odpowiada. I podejrzewam niestety, że podobnie uczyni wiele osób zaangażowanych w PBF...
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 04 kwietnia 2019, 13:37

Ehh marudy.
Suriel ma rację. Zachowujecie się jak przysłowiowa chytra baba z Radomia. Za darmo? Zmiana? To sam nic nie dam, a jeszcze dorzucę jakieś wymagania. Bo mogę, bo tak. Bo za darmo.

Zwracam uwagę, że dojście do niektórych z wymienionych funkcjonalności w ramach aktualnego portalu trwało parę lat. Więc jeśli Bazyl pracuje nad odświeżeniem forum/strony to może da radę powoli dociągnąc te brakujące elementy w jakimś najbliższym czasie. A nie wszystko hop, od razu na start.

Stękanie, grożenie odejściem to zwykła dziecinada i jest najzwyczajniej żenujące.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 04 kwietnia 2019, 13:52

Jako, że sam nie umiem robić, tylko przez całe życie ludzi się wysługuję i to najchętniej za darmochę, to wymyśliłem coś takiego.

Jest taka strona, co zajmuje się rozwojem i promocją pbfów. Namiar dam poniżej, ale zmierzam do tego, że pomagają zakładać całe strony poświęcone pbf, tam jest pomoc techniczna, znają się na wtyczkach. No generalnie wszystko. Trzeba by teraz dobrze do nich zagadać, że jest taki wiekowy portal, mamy swoje potrzeby i że KC ale teraz to generalnie pbfem strona stoi (bo to fakt). Znają nas. Zresztą nawet gdzieś tam widniejemy jako jedna ze starszych stronek na której nadal się jednak coś dzieje.
Myślę, że jak się dobrze pogada to coś tam podrzucą z pluginów, przecież stawiają całe pbfowe fora z gotowców. Ze wszystkimi bajerami. Tylko nie wiem w jakim kodowaniu.

Bazyl musi pogadać jako admin, zakreślić że się przenosimy ale że teraz głównie strona pbfem stoi. Dla nich to też info, że forum KC się przemieszcza i przyspieszał będzie dziadek ten nasz...

https://eden-pbf.pl/index.php

Ps. Jeszcze jedno. Myślę, że koniecznie potrzebujemy jakiegoś darmowego hosta żeby widzieć i potestować forum. Jak ktoś nam ma pomóc jak nie da się pracować z ogólnego dostępu?
Ostatnio zmieniony 04 kwietnia 2019, 13:58 przez Suriel, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 04 kwietnia 2019, 13:54

Ghasta, Ty chyba nie do końca rozumiesz problem, prawda? Jestem moderatorem działu PBF więc jestem po to, aby określić czego potrzebujemy i wymienić te rzeczy - co także Bazylowi może pomóc, bo będzie wiedział jakich dodatków potrzebuje. Jasnym jest, że jak się stawia forum to dane elementy ściąga się nie od razu tylko później, więc nie wiem, dlaczego sugerujesz, że ktoś żąda by to było od razu zrobione? Nikt nie mówił nic takiego. Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że zmiany wymagają procesu, a nie dokonują się w jedną chwilę. Dla mnie Twoje podejście świadczy o tym, że zupełnie nie zrozumiesz nas, graczy, nie mówiąc o tym, że zwyczajnie ignorujesz zgłoszone przez nas problemy i wolisz je spłycać. Przykre to. Niemniej proszę, by nie zmieniać tej dyskusji w kolejną pyskówkę, bo to nic nie wnosi.

I nie mów proszę, że to są żądania za darmo, bo jest to po prostu nieuczciwe. Zarówno ja, jak i Keth oraz Lighstorm włożyliśmy tutaj dużo pracy i serce, i budujemy to forum. Dlatego też mamy prawo mieć wpływ na jego rozwój i dzielić się naszą wizją tegoż rozwoju. Dla każdego otwartego informatyka, który myśli o dobru foremki i o tym, by spełniała ona oczekiwania grupy użytkowników będzie to ogromna pomoc. Na pewno większa, niż nie mówienie niczego - co sprawia, że Bazyl po prostu nie wie jakie są oczekiwania i potrzeby. Więc czym się ma kierować? Moje uwagi mają mu pomóc uświadomić to. Szkoda jednak, że najwyraźniej nie wszyscy to rozumieją...
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 04 kwietnia 2019, 14:22

Spokój portalowicze.

Bardzo mnie cieszy ta dyskusja, ubolewam tylko nad faktem, że tak późno. Chciałbym, żeby cała brać została, ale zdaje sobie sprawę, że jest ona nie do utrzymania. Bazyl robi kawał roboty nawet nie mając możliwości sprawdzenia, czy jest ona potrzebna. Dzięki sugestiom będzie czuł się pewniej, podobnie jak ja kiedyś, gdy udawało mi się rozwiązać ten czy inny problem.

Mam prośbę - na razie nie deklarujcie odejścia. Dajcie przynajmniej szansę. Do dnia przenosin będziemy działali tutaj - żaden post nie zginie, a po dniu przenosin przynajmniej spróbujcie. Żebyśmy mogli nadążyć, za takimi potentatami jak ten sugerowany przez Suriela, musimy się zmienić i tyle. A jeśli chodzi o przenosiny, to już przecież możecie założyć tam swoje konta i już nawet testować. Nikt tu nikogo nie trzyma na siłę. Klimat tworzą ludzie i to, że Wam tak ciężko się rozstać z tym miejscem zawdzięczacie tylko sobie. Także spokojnie i z dystansem.

Sigil dzięki za sugestie. Ghasta dzięki za kij w mrowisko - zawsze można na Ciebie liczyć.:D

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 04 kwietnia 2019, 14:46

Trochę pogrzebałem i coś znalzłem. Nie wiem tylko czy to są skórki, czy cały styl strony. Szukałem czarnych i to znalzałem:


https://www.phpbb.com/customise/db/styl ... finitum_2/
https://www.phpbb.com/customise/db/style/quantum_codex/
https://www.phpbb.com/customise/db/style/blackboard_2/

Dla wampirów:
https://www.phpbb.com/customise/db/style/nosebleed3/


Tutaj jest zaś odtwarzacz do MP3 którego zawsze w postach mi brakowało i trzeba było linkami do Youtuba się posiłkować, który odtwarzał muzę w osobnej stronei...

https://www.phpbb.com/customise/db/exte ... dioplayer/

Tu sa chyba jakies ocenki postów

https://www.phpbb.com/customise/db/exte ... g_buttons/

Tu jest pottrzebna rzecz, czyli kto i kiedy ostatnio napisał

https://www.phpbb.com/customise/db/exte ... _subjects/


Rangi użytkowników, jednenaście stron do wyboru i koloru, 164 sztuki łącznie też są na tamtej stronie, tak jak i kursor w formie nietoperza...

Na tamtej stronie sa tysiące pluginów do strony, a dla takich mało technicznych osób jak ja jest na rysunku pokazane jak wygląda i opis co robi...
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 04 kwietnia 2019, 15:02

Spoko, ja się na razie nigdzie nie wybieram przecież. Też zaoferowałem pomoc - na tyle na ile mogę pomóc i na ile się na czymś znam. Może to niewiele, ale zawsze coś, nie? Jak każdy pomoże na tyle, na ile potrafi to myślę, że będzie dobrze.

Jeśli idzie o odejście, to napisałem, że jeśli w ogóle administracja nas oleje to faktycznie się przeniesiemy - no bo trudno chyba naprawdę przewidywać, że zostaniemy gdzieś, gdzie się ignoruje nasze uwagi i potrzeby? Ale jeśli staramy się jednak podejść do problemu wspólnie, rozwiązać go razem, poradzić sobie nie ignorując nawzajem naszych potrzeb, to ja jestem jak najbardziej za współpracą i myślę, że jakoś się nam uda pokonać przeciwności. W końcu fora są dla ludzi, prawda? ;)
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 04 kwietnia 2019, 15:05

W końcu fora są dla ludzi, prawda?
Fora sa też dla wampirów, krasnoludów, smokołaków i całego inszego zwierzyńca... :P
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 04 kwietnia 2019, 15:07

:) proszz czegoju :)
To, że w końcu pojawiły się sugestie dodania nowych elementów do powstającej strony należy tylko pochwalić. Tylko forma ich podania jest wątpliwa.

Z mojego punktu widzenia jakieś pogróżki (jak inaczej można odebrać stwierdzenie (..)ponieważ, jeśli tak się nie stanie, to muszę za Kethem stwierdzić, że opuszczę to miejsce(..)" lub (..)zabierzemy stąd swoje zabawki i obawiam się (obym się mylił), że w sieci powstanie nowoczesna strona, która od chwili narodzin będzie martwa) to po prostu niepoważne zachowanie dorosłych ludzi. Facet wykonuję super pracę, wkłada w to swój czas, a na starcie dostaje od razu kopa z półobrotu za chęci. Zwracam też uwagę osobom, którym mój wpis nie przypadł do gustu, że Suriel pomyślał w ten sam sposób.

Teraz nie mamy nawet tej przysłowiowej książki i okładki, którą można oceniać, a niektórzy już czują do niej niechęć.


Generalnie sam się zastanawiałem czy jest coś na stronie co bym widział i ew. chętnie zobaczył. :) Ale patrząc jak tego forum ostatnio używam to właściwie moje potrzeby spełnia. :D
Ostatnio zmieniony 04 kwietnia 2019, 15:13 przez ghasta, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 04 kwietnia 2019, 15:10

Chyba wiem do jakiej książki z półtomami zmierzasz z tym przykładem o okładce...
Albo to ja zostałem jakoś już psychicznie wykrzywiony w tym temacie.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 04 kwietnia 2019, 15:12

Suriel napisał(a):

Chyba wiem do jakiej książki z półtomami zmierzasz z tym przykładem o okładce...
Albo to ja zostałem jakoś już psychicznie wykrzywiony w tym temacie.
Surielu - miałem tę książkę w domu, nie dałem rady przeczytać. Mam nadzieję, że mi wybaczycie :|

Awatar użytkownika
BAZYL
Site Admin
Reactions:
Posty: 473
Rejestracja: 24 listopada 2008, 23:16
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/bazyl
Has thanked: 58 times
Been thanked: 58 times
Kontakt:

Post autor: BAZYL » 04 kwietnia 2019, 15:19

Ja krótko:

1. Nic nie zginie, nawet jak czegoś nie będzie na nowej stronie, to będziemy mili to zachowane i _zawsze_ będzie można to odzyskać.

2. Nie potrzebuję pomocy technicznej - potrzebuję tylko czasu i odrobiny wyrozumiałości, jeśli trochę popłynę z terminami. I nie mówię o powrocie strony, tylko o dodatkowych elementach, które potrzebujcie na forum.

3. Same grafiki, znajdujące się na zewnętrznych serwerach powinny od razu działać - kod phpBB wstawiania obrazków jest identyczny z kodem php-fusion, na którym obecni działa forum.

ODPOWIEDZ