Nowa wersja strony

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 04 kwietnia 2019, 15:19

Ghasta a dla mnie to jest uczciwe i klarowne postawienie sprawy, jakiego ja sam oczekiwałbym od dorosłych osób.A groźbę w tym może dostrzec tylko ktoś, kto zamierza po prostu zignorować nasze uwagi - bo tylko wtedy doszłoby do ekstremum, prawda? Jak mówiłem forum jest dla ludzi (tudzież innych stworów, które wymienił Suriel), więc czyje ono ma potrzeby spełniać, jak nie nasze? A gracze PBF są tu duża grupą przecież. Niemniej zdarzało się w przeszłości, że byliśmy olewani albo spychani na boczny tor. To nie jest tylko moje odczucie. Więc czemu Cię dziwą nasze reakcje?

Osobiście proponuję po prostu skończyć z jakąś taką nieprzyjazną atmosferą na forum i traktować nas na równi ze starą ekipą KC. Bo my też to forum budujemy i dużo w nie wkładamy i dzięki nam ono ewoluuje. A w tym momencie więcej zyskamy dzięki współpracy, niż poprzez kłótnie i przerzucanie się argumentami. :P
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 04 kwietnia 2019, 15:21

na starcie dostaje od razu kopa z półobrotu za chęci.
Chyba chodziło o półkopa dwuręcznego z obrotu... Ale tak to się zgadzam w całej rozciągłości. Nie ma jak dać źle podany feedback z półkopa dwuręcznego z obrotu.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 04 kwietnia 2019, 15:25

Ghasta: My tak, ale Oni pewnie nie... :D

Patrzyłem na WordPressa ale widzę że nic z tych pluginów nie rozumiem. Więc żadnych linków nie wstawię.
Zamiast tego wklejam lolitę Suriela bo się straszne Bazyl dopytywał o nie i chce mu dać motywację jakąś. Lolita celowo z książką. To zapewne pierwsza część wiadomego półtolmu jest...

Obrazek

/Z filmu z Jeremym Ironsem w roli głównej/
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 04 kwietnia 2019, 15:26

Bazyl, a jak z grafikami, które są w galeriach? Bo to jest tuta główny problem. Z uwagi na bezpieczeństwo (by grafiki nie zniknęły) zarówno ja jak i Lighstorm od dawna korzystamy z galerii na forum. I na niej jest postawiony cały sandbox jak i wszystkie sesje DE (ja w każdym poście mam przynajmniej jedną grafikę). No więc bardzo leży mi na sercu ich zachowanie, bo są to niezwykle ważne elementy.

Co do reszty to rozumiem w pełni sytuację i wiem, że niektórych rzeczy nie da się zrobić od razu. Nie oczekuję tego zresztą. Raczej myślę, że może nowe forum mogłoby jakiś czas współistnieć ze starym, żeby dopracować w tym czasie wszystkie dodatki? Nie wiem, co Ty na to? I czy ten pomysł ma ręce i nogi?

Suriel, ja odradzam mocno SimplePressa, sam jestem adminem na takim forum i to ze wszystkimi dodatkami wykupionymi. Ono jest niewygodne, problematyczne w obsłudze, niekompatybilne z wieloma stronami, a część wtyczek, które trochę kosztują po prostu nie działa... Ponadto nie masz zapewnionej żadnej pomocy technicznej, jedynie okresowe aktualizacje. Po prostu żyć nie umierać... :P
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 04 kwietnia 2019, 15:31

Suriel już nie atakuj Bazyla jakimiś roznegliżowanymi gówniarami, bo się jeszcze napali na twój pomysł i skończy się tak, że strona zostanie ostoją zboków w darknecie... :o

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 04 kwietnia 2019, 15:34

Czyli jaka będzie to niby różnica 8art od obecnego stanu, bo nie wychwytuję...

Sigil. Ja się nie znam ale z tego co powiedział Bazyl to ma być phpBB + WordPress cokolwiek to znaczy...
Poprawcie mnie jak się pomyliłem.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 04 kwietnia 2019, 15:37

W sumie żadna. No ale z popaprańcami lubiącymi <15 to wolałbym nie być utożsamiany...

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 04 kwietnia 2019, 15:41

Sigil - utrzymywanie dwóch wersji stron i ew. synchronizacja danych (bo była by potrzebna) to bardzo zły pomysł (wiem z doświadczenia). Koniec końców nikt by nie wiedział gdzie w końcu pisać ;/

p.s.
Tak przy okazji nie rozumiem tych sugestii my / wy / oni. ;p To w ramach portalu są jakieś ukryte bractwa? Np. pbfowcy vs kaceciarze ? :D I nie można należeć do obu grup? :(

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 04 kwietnia 2019, 15:45

Ghasta Nie, o Arturach myśllalem. Ale te sekretne kulty i bractwa na portalu to kapitalny pomysł.

A jakby tak postawić strone starą archiwalną jedynie z możliwością przeglądania, zeby sobie ludzie mogli poprzenosić na nowe co tam chcą. Na chwilę. Bez możliwości edytowania, tylko podgląd.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
BAZYL
Site Admin
Reactions:
Posty: 473
Rejestracja: 24 listopada 2008, 23:16
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/bazyl
Has thanked: 58 times
Been thanked: 58 times
Kontakt:

Post autor: BAZYL » 04 kwietnia 2019, 16:25

Strona z artykułami i newsami bezie na wordpressie, forum będzie na phpBB3. Obczaiłem już możliwość łączenia baz danych obu silników - i nawet to działa. Więc mimo dwóch silników będzie to śmigało podobnie jak obecnie, na tych samych loginach i hasłach (które zmienię, bo obecna baza szyfruje je na kilka sposobów i konwersja byłaby ekstremalnie praco- i czasochłonna).

Jeśli chodzi o grafiki, to jeszcze raz najprościej jak się da:

jeśli w poście zamieścicie grafiki w ten sposób (bez spacji):

[ img ]http:&#92;&#92;adresstrony.domena.pl/grafika.jpg[ /img ]

to będzie działać, bo nic się tu nie zmieni.

jeśli grafika jest na serwerze strony (krysztalyczasu.pl/cośtam/nazwa.jpg) to nie bezie działać, dopóki fizycznie nie zostanie tam wrzucona. Nie wiem jakie są alternatywne sposoby wrzucania grafik na forum, wiec zakładam, że mogą nie działać.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 04 kwietnia 2019, 16:42

Czyli... Jak na moj rozum to wszystko będzie działać jak link bedzie mial takie samo odniesienie do miejsca w którym będą zdjęcia. Trzeba będzie tylko przenieść je i nazwac tak samo zeby linki pasowały.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 05 kwietnia 2019, 14:12

OK, przykładowo grafika w Denmarku przedstawiająca maisto znajduje się pod takim linkiem:

Obrazek

Czy to będzie działać na nowej stronie, czy nie?
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 05 kwietnia 2019, 15:23

Trzeba ją teraz by było przerzucić na nowe miejsce dokładnie z taką samą nazwą i sprawdzć czy zaciągnie. Bo adres będzie bez zmian
tzn. www.kryształyczasu.pl

Ps. Sugeruję dać odbicie w zmieniającej się tendencji odchodzenia od KC. I zamiast poprzedniej nazwy dać nową "kryształy od czasu do czasu" :P
Choć powiem szczerze, że Kryształy Chaosu bardziej mi się podobały jako nazwa...
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
BAZYL
Site Admin
Reactions:
Posty: 473
Rejestracja: 24 listopada 2008, 23:16
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/bazyl
Has thanked: 58 times
Been thanked: 58 times
Kontakt:

Post autor: BAZYL » 05 kwietnia 2019, 16:00

Tak jak pisze Suriel - trzeba wszystkie pliki z katalogu images/photoalbum/useralbum_62/ przegrać do tego samego katalogu na nowym serwerze. Prosta operacja kopiuj-wklej.

Ale nie wiem czy takich katalogów nie będzie więcej!

Przykładowe skórki do WordPressa (oczywiście kolory, tła itp. są edytowalne):

1
Obrazek

2
Obrazek

3
Obrazek

4
Obrazek

5
Obrazek

6
Obrazek

7
Obrazek
Ostatnio zmieniony 06 kwietnia 2019, 18:07 przez BAZYL, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 07 kwietnia 2019, 12:25

Dla mnie osobiście tylko 1 lub 2, przy czym 1 z dopiskiem kolejna witryna nie tylko o KC.

ODPOWIEDZ