Nowa wersja strony

Awatar użytkownika
BAZYL
Site Admin
Reactions:
Posty: 473
Rejestracja: 24 listopada 2008, 23:16
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/bazyl
Has thanked: 58 times
Been thanked: 58 times
Kontakt:

Post autor: BAZYL » 12 kwietnia 2019, 21:08

Jestem gotowy do działania. Czekam na parę dni wolnego, żeby to ogarnąć. W sumie muszę też pogadać z adminami o jakim newsie w tej sprawie na głównej, żeby nikt nie był zaskoczony że strona będzie offline kilka dni :)

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 12 kwietnia 2019, 21:36

W takim razie majówka to najlepszy termin. Każdy wyjeżdża i "gryluje karkówkie". Wszędzie tlumy i drogo. Dlatego od kilku lat robię... zresztą nieważne.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Nanatar
Reactions:
Posty: 641
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 11:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 155 times
Been thanked: 116 times

Post autor: Nanatar » 12 kwietnia 2019, 21:41

Może być od pierwszego, mam wtedy fajną pracę.

Awatar użytkownika
BAZYL
Site Admin
Reactions:
Posty: 473
Rejestracja: 24 listopada 2008, 23:16
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/bazyl
Has thanked: 58 times
Been thanked: 58 times
Kontakt:

Post autor: BAZYL » 19 kwietnia 2019, 19:40

Przerwa techniczna rozpocznie się najpewniej pod koniec przyszłego tygodnia (czwartek-piątek) i nie powinna trwać dłużej niż do końca majówki.

Przypominam o aktualizacji swoich e-maili na stronie, bo będzie to wygodniejszy sposób na odzyskanie swojego hasła do strony i forum (zostanie ono automatycznie zmienione na losowy ciąg znaków).

Proszę o zakończenie bieżących spraw, które wymagają zakończenia i o wyrozumiałość jeśli chodzi o długość przerwy :)

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 23 kwietnia 2019, 11:45

Może warto dać to info na głównej Bazylu, żeby więcej osób miało szansę do zobaczyć.

Awatar użytkownika
BAZYL
Site Admin
Reactions:
Posty: 473
Rejestracja: 24 listopada 2008, 23:16
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/bazyl
Has thanked: 58 times
Been thanked: 58 times
Kontakt:

Post autor: BAZYL » 23 kwietnia 2019, 14:03

Można dać :)

Awatar użytkownika
BAZYL
Site Admin
Reactions:
Posty: 473
Rejestracja: 24 listopada 2008, 23:16
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/bazyl
Has thanked: 58 times
Been thanked: 58 times
Kontakt:

Re: Nowa wersja strony

Post autor: BAZYL » 05 maja 2019, 16:37

Znaczniki na forum:

Kod: Zaznacz cały

[blue][/blue]
Daje niebieską ramkę.

Kod: Zaznacz cały

[green][/green]
Daje zieloną ramkę

Kod: Zaznacz cały

[red][/red]
Daje czerwoną ramkę

Kod: Zaznacz cały

[yellow][/yellow]
Daje żółtą ramkę
Można dodać kolejne ramki/kolory jeśli jest taka potrzeba. Stare ramki

Kod: Zaznacz cały

[fpnotice=info][/fpnotice]
też działają, ale trzeba przeładować posty, w których się znajdują - wystarczy edytować post, a potem go wysłać bez żadnych zmian (można też używać w nowych postach). Na razie nie doszedłem do tego jak wymusić to przeładowanie automatycznie, a sami rozumiecie, że ręcznie ponad 83 tysiące postów, to trochę dużo roboty.

Kolejny znacznik

Kod: Zaznacz cały

[spoiler][/spoiler]
Spoiler!
Pozwala na ukrycie spoilerów

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Nowa wersja strony

Post autor: czegoj » 05 maja 2019, 18:51

No to teraz jeszcze ocenianie postów i chyba pbfowcy mogą wracać. :lol:

Awatar użytkownika
BAZYL
Site Admin
Reactions:
Posty: 473
Rejestracja: 24 listopada 2008, 23:16
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/bazyl
Has thanked: 58 times
Been thanked: 58 times
Kontakt:

Re: Nowa wersja strony

Post autor: BAZYL » 05 maja 2019, 19:18

Ocenianie postów już jest również - w prawym górnym rogu posta, kciuk w górę. Dokładnie to co zrobiłeś mojemu postowi.

Przy okazji znalazłem sposób na automatyczne reprasowanie postów, wiec już stare ramki też powinny działać :)

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Re: Nowa wersja strony

Post autor: Suriel » 09 maja 2019, 18:58

Ok, do fajnego grania w pbf są potrzebne narzędzia do formatowania tekstu, czyli buttony typu:

1. Wyśrodkuj tekst
2. Wyrównaj tekst do lewej (bo do prawej nie ma sensu chyba dawać)

3. Znak potegowania (do robienia cyferek czyli dokładniej mówiąc przypisów na dole)
4. Akapit (chodzi mi tu o taki efekt jak po wciśnięciu tabulatora w Wordzie)

5. Efekt okalania pierwszej olbrzymiej litery tekstu (jak w średniowiecznych księgach na początku tekstu, w Wordzie ta opcja się nazywa "Dodaj Inicjał Wpuszczony")

6. Efekt okalania obrazka (nie wiem czy to w ogóle możliwe, ale chodzi o to by tekst opływał obrazek od góry po prawej i na dole)

Skoro jesteśmy przy obrazkach to czemu mają wyświetlaną różną wielkość, to znaczy jedne są duże inne małe?
Czy istniej możliwość używania różnych czcionek? Na przykład fajnie by było mieć po jednej dla: fantasy, cybera, itd. plus jedna jakaś uniwersalna... Nie było gdzieś na forum Kryształowej Czcionki? Teraz można by ja zaimplementować do strony by była na nagłówki tekstów o KC?
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
BAZYL
Site Admin
Reactions:
Posty: 473
Rejestracja: 24 listopada 2008, 23:16
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/bazyl
Has thanked: 58 times
Been thanked: 58 times
Kontakt:

Re: Nowa wersja strony

Post autor: BAZYL » 09 maja 2019, 19:47

1. już jest
2.
już
jest

3. Już jest

4. Wydaje mi się że nie ma potrzeby. Stosuje się albo akapity blokowe, albo wcięcie akapitowe. W przypadku tekstu wyświetlanego na ekranie zalecane jest używanie akapitu blokowego (tj. linijki odstępu między akapitami).

5. Zdaje się że jest to możliwe do zrobienia, ale muszę poszukać.

6. To zdecydowanie da się zrobić, ale będzie wymuszało stworzenie dodatkowych znaczników do wklejania obrazków. Czyli jak rozumiem 3 różnych znaczników robiących z grubsza to samo (wyświetlanie obrazu). Ale jeśli bardzo Ci zależy...

Obrazki wyświetlają się w takiej wielkości w jakiej są wrzucone (albo nie rozumiem o co chodzi). Jedynym wyjątkiem są obrazy nie mieszczące się w oknie przeglądarki - zdaje się, że są wówczas dostosowywane do szerokości okna.

Pogubiłem się - to co pisałem wyżej dotyczy forum. I dalej będę odnosił się tylko do forum: da się wprowadzić kolejne fonty, ale będą się one wyświetlały tylko u osób, którzy owe fonty mają zainstalowane w systemie. Np. ja używam do KC fontu o wdzięcznej nazwie Magda - jeśli go użyję, to Ty i tak zobaczysz domyślny font. Może się to udać, jeśli spróbujemy użyć fontów online (np. google fonts). Ja jednak się nie podejmuję wyboru - wskażcie mi powiedzmy ze 3 konkretne fonty do zaimplementowania na forum, to je zaimplementuję. Muszą to być fonty latin extended, żeby miały polskie znaki.

Z kryształową czcionką jest właśnie ten problem - fizycznie nie istnieje, a wszystkie podobne nie mają polskich znaków. Nie ma problemu z podmianką fontów w tytułach czy nagłówkach artykułów na stronie - wskażcie font na google fonts, to go wrzucę. Tekstu nie ma co ruszać, bo to tylko utrudni czytanie.

I na koniec podgląd kodu trzech pierwszych punktów:

Kod: Zaznacz cały

[center]1. już jest[/center]

2.
już 
jest

3. Już [up]jest[/up]

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Re: Nowa wersja strony

Post autor: Suriel » 09 maja 2019, 20:04

ad1-3 Dziękuję
ad 4. Masz rację
ad. 5. zależy mi ale niekoniecznie musisz rzucać wszystko i robić akutrat to.
ad. 6. To też jest mniej ważne więc jak masz ważniejsze rzeczy rób tamte ważniejsze. A chodziło mi o coś takiego, tylko że z prawej i z lewej strony jak zdjęcie umieszczone poniżej

https://obrazki.elektroda.pl/1936157100_1413897899.jpg


Poszukam Fontów zatem i można by je umieścić gdzieś na stronie do ściągnięcia. Myślę że jak użyję Wordowskich to każdy będzie je miał zawsze na kompie. Dobrze kombinuję?

Ps. Proszę wyczyścić mi całą pocztę, mam 1500 pw na 1000 możliwych. Trudno, stracę wszystko ale będę miał czystą kartotekę, stare i tak zostały zarchiwizowane wraz ze starym forum, prawda?
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Re: Nowa wersja strony

Post autor: Suriel » 09 maja 2019, 20:36

Do cybera czcionka:
BankGothic LT Bt
Calibri Light (Nagłówki)

Do fantasy:
CommercialScript BT
Palatio Lynetyp

Ps. zależy mi obecnie na czcionkach do cybera bo w to sesja idzie.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
BAZYL
Site Admin
Reactions:
Posty: 473
Rejestracja: 24 listopada 2008, 23:16
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/bazyl
Has thanked: 58 times
Been thanked: 58 times
Kontakt:

Re: Nowa wersja strony

Post autor: BAZYL » 09 maja 2019, 22:43

Wiem o co chodzi z obrazkami.

Z fontami jest jak piszę - wybieraj z google fonts, bo Wordowskie masz tylko na Windowsie, jak ktoś odpali Maca, to już ich może nie mieć, komórki też działają na Androidzie, czyli Linuksie - tylko fonty online będą widoczne dla wszystkich.

Wiadomości w teorii są w kopii bazy, ale razem z innymi (w sumie było ich chyba ponad 30k), więc wydobycie tylko tych Twoich to kupa roboty. Najłatwiej na dole wybrać opcje zaznacz wszystkie a potem z okienka z listą usuń i sam sobie usuniesz - poza tym jest opcja eksportu do pliku, który będziesz mógł zawsze odczytać w Excelu. Polecam nie liczyć na innych i po prostu załatwić sobie samodzielnie kopię, a potem usunąć wszystko automatycznie.

Limit PW obecnie wynosi 1000, ale stopniowo będziemy go zmniejszać ;)

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Re: Nowa wersja strony

Post autor: Suriel » 10 maja 2019, 11:02

Pogadajmy o tych czcionkach, bo sie nie rozeznaję....

Mam takie dwie.

Pierwsza do cybera :
https://fonts.google.com/specimen/Gruppo

Druga do fantasy, do nagłówków, do listów od NPC, etc.
https://fonts.google.com/specimen/Italianno


Wybrałem obie typu Latin Extended, ale nie jestem pewien czy aby na pewno mają wszystkie polskie znaki, sprawdziłem alfabet ale nie wszystkie widzę (brakuje mi np. "Ł"). Daj znać co o tym sądzisz najwyżej poszukamy brzydszych ale ze wszystkim.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

ODPOWIEDZ