Cyberpunk 2020

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 12 sierpnia 2012, 13:33

Dysputy na temat macierzystego systemu padły całkowicie, ale może przynajmniej będzie okazja popisać trochę o Waszym obecnym spojrzeniu na produkt Talsoriana. Coraz częściej natrafiam na różnych portalach na informacje o nowej edycji CP2020. Ciekaw jestem jak daleko pójdą ewentualne zmiany w opisie technologicznej części świata. Sami wiemy, że niektóre wizje autorów się nie sprawdziły, zwłaszcza w kwestii telekomunikacji i komputerów. Dataterm zawsze pozostanie ikoną Cyberpunka, ale czy powinien pozostać w reedycji czy raczej ustąpić miejsca Wi-fi?

Osobiście uważam, że pierwszą modyfikacją powinna być daleko idąca redukcja cen narkotyków. 1000e$ za działkę syntokoki to zdecydowanie za dużo, działka powinna kosztować maksymalnie 100e$ - jak inaczej w praktyce realizować wizję klasy "społecznie niedostosowanej" jako powszechnych konsumentów narkotyków?

A czego Wy życzylibyście sobie w nowej edycji? (poza wymianą szaty graficznej).

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 12 sierpnia 2012, 19:36

Hmmm, wnowej edycji życzyłbym sobie grafik, które powstaną na potrzeby komputerowego Cyberpunka z CD Projekt (choć nie mam większych zastrzeżeń do rysunków Studio Parente) Mechę lubię, jak dla mnie jeśli coś miałoby się zmienić to tylko kosmetycznie.

Ceny narkotyków zdecydowanie do poprawki. Sam nie patrzę nawet na podręcznikowy cennik. 100eb za 6 puszek Grzmota... Please... Jak syntobrowar kosztuje 2-3eb za puszkę?

Myślę, że technologia też wymaga gruntownego update'a. Istnieją zaawansowane SI ale kompy traktowane są zegarami 486MHz:) Datatermy powinny zostać, ale może jako relikty. Net powinien być w powietrzu. To wreszcie pozwoliłoby netrunnerom działać jak normalnej części drużyny (skok w cyberprzestrzeń ze smartfona! - CZAD).

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 13 sierpnia 2012, 21:13

Ja ze swojej strony jakoś nigdy nie potrafiłem się przyzwyczaić do grafik studia Parente: już w czasach Doomtroopera jakoś mi nie przypadły do gustu, a potem było tylko gorzej.

Technologie zdecydowanie wymagają podrasowania i faktycznie nie mam nic przeciwko sieciowaniu wprost z smartfonu. Podobnie urządzenia smartowane: żadnych więcej, wszystko na bazie kodowanej łączności bezprzewodowej.

Swoją drogą, ktoś zarzuci kompletną listą dodatków do CP2020?

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 14 sierpnia 2012, 00:37

Co do urządzeń smartowanych to myślę, że bojowe zabawki powinny hulać po kablu. Nie ma możliwości zhakowania spluwy, tudzież czołgu który prowadzisz:D. A to byłaby niezbyt miła niespodzianka jakby Ci gnat w kieszeni wypalił... I po ojcostwie...

Dodatki: (chyba wszystkie)

Bartmoss' Brainware Blowout
Blackhand's Guide to Weapons
Blackhand's Street Weapons 2020 (Mordercza Stal) - katalog broni z roku 2020.
Chromebook (Chromebook) - katalog towarów (gadżety, broń, pojazdy, moda) i usług.
Chromebook 2 (Chromebook 2) - j.w.
Chromebook 3
Chromebook 4
Corporation Report 2020 1: Arasaka and IEC
Corporation Report 2020 2: Lazarus and Militech
Corporation Report 2020 3: Petrochem and Sovoil
Deep Space (Kosmiczna Otchłań) - dodatek poświęcony życiu na orbicie.
Edgerunners Inc.
Eurosource Plus
Eurotour
Firestorm 1: Stormfront
Firestorm 2: Shockwave
Forlorn Hope
Home of the Brave
Listen Up, You Primitive Screwheads! (Słuchajcie Głąby!) - poradnik dla Mistrzów Gry.
Live & Direct
Maximum Metal (Maximum Metal) - katalog pojazdów wojskowych i pancerzy wspomaganych wraz z rozwinięciem zasad.
Neo Tribes (Neoklany) - dodatek poświęcony społecznościom Nomadów
Night City (Night City) - szczegółowy opis fikcyjnego miasta Night City.
Pacific Rim
Protect and Serve (Chronić i Służyć) - dodatek poświęcony profesji Gliniarza.
Rache Bartmoss's Guide to the Net
Rough Guide to the UK
Solo of Fortune 1
Solo of Fortune 2 (Solo of Fortune) - numer fikcyjnego pisma dla najemników z roku 2020.
When Gravity Fails
Wildside (Dzika Strefa) - dodatek opisujący profesję Fixera.

koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 02 października 2012, 18:53

8art napisał(a):
Co do urządzeń smartowanych to myślę, że bojowe zabawki powinny hulać po kablu. Nie ma możliwości zhakowania spluwy, tudzież czołgu który prowadzisz:D. A to byłaby niezbyt miła niespodzianka jakby Ci gnat w kieszeni wypalił... I po ojcostwie...
Polecam wątek:
http://cyberpunk.net.pl/cforum/viewtopic15fa.html?t=8

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 02 października 2012, 23:10

Ciekawe przemyślenia. Ja osobiście zakładam, jako MG, że połączenia bojowe są standardowo kablowe (chyb, że ktoś zamówi sobie inne), ALE:

- uniwersalne łącze interface'u jest kablowane i wpinane w nadgarstki, szyję i gdziekolwiek ktoś zażyczył sobie wszczepienie łącza. Można pod nie podpiąć jakikolwiek sprzęt "inteligentny": bronie, auta, decki chipy itp.

- łącze smartguna jest zrobione tylko i wyłącznie pod broń i nie nadaje się do żadnego innego sprzętu. Różnica polega na tym, że łącze jest dotykowe, nie wymaga wpinania kabli. Wystarczy tylko chwycić swoją spluwę i ogień!

To tak w duzym skrócie. Nie mówię nic o opcjach itp;)

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Re: Cyberpunk 2020

Post autor: Suriel » 13 maja 2019, 16:13

Gdzie ja byłem, że dopiero teraz widzę ten wątek.
"R. Talsorian Games, czyli firma założona przez Mike’a Pondsmitha – twórcę systemu Cyberpunk 2020 – tworzy nową wersję wspomnianego „papierowego” erpega. Produkcja nosi nazwę Cyberpunk Red i będzie powiązana z wyczekiwaną grą wideo autorstwa polskiego studia CD Projekt RED, czyli Cyberpunkiem 2077. System trafi na rynek 1 sierpnia 2019 roku.

Źródło: https://www.gry-online.pl/"
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Re: Cyberpunk 2020

Post autor: 8art » 14 maja 2019, 11:52

Mam nadzieję, że będzie lepiej dopracowany niż The Witcher, którego wypuszczono na szybko z wieloma bugami i podobno dopiero polska wersja ma wyjść z poprawkami.

Nie ukrywam, że darzę CP2020 ogromnym sentymentem i lubię meszkę, ale nie ma się co oszukiwać, jesli wypuszczą kolejny odgrzewany kotlet z trącącą już znakiem czasu mechaniką, to świata nie zwojują.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Re: Cyberpunk 2020

Post autor: Suriel » 14 maja 2019, 13:58

Ostatnio cyber podbija moje serce i staje się powoli ulubionym systemem. Mozna powiedzieć, że w końcu do niego dorosłem i zamiast solów z karabinami na pociski wzbogacane uranem, teraz preferuję całą socjalną część tego system, i futuryzm zmuszający do myślenia o naszej przyszłości jako rodzaju ludzkiego.

Mało się mówi o przyszłości dokąd ten świat zmierza. A to ostatnio mocno zajmuje moje myśli. Cyber jest kapitalnym miejscem, gdzie tego typu wizje można śmiało wyśnić na jawie. Przekoloryzować, popchnąć w niekoniecznie przyjemnym kierunku i patrzeć jak to społeczeństwo by funkcjonowało. No i te zabawki przyszłości, które już wchodzą na dzisiejszy rynek.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Re: Cyberpunk 2020

Post autor: Suriel » 19 maja 2019, 22:51

Widziałem starter darmowy Witchera. Chciałem zobaczyć jaką robotę robi Mike Pondsmith i jego Tsolarian Game. Chodziło mi nie tyle o Witchera co o przyszłego Cybera. Powiem tak... proszę sobie ściągnąć starter i samemu zobaczyć. Jak dla mnie to wygląda jak skrypt, albo wersja alfa robiona na kolanie. Gdyby nie obrazki od grafików Reda które ratują nieco to było by dno. I nie chodzi mi tylko o niedoparacowany skład, ale też i merytorykę. Mam wrażenie że Witcher został zrobiony na bazie tworzenia postaci do CYBERA 2020.

https://copcorp.pl/produkt/witcher_pl-starter/
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Re: Cyberpunk 2020

Post autor: Suriel » 15 lipca 2019, 10:30

Kiedyś mocno zastanawiałem się jak może brzmieć muzyka Cyberpunkowych kapeli o których tak wiele się przewija tekstów w podreczniku. Otóż... dowiedziałem się, że stworzeniem muzyki dla kapeli Samurai, której liderem jest jak wiadomo Johny Silverhand, zajmie się fińska grupa Refused. Poniżej link do przykładu ich twórczości. Panie i panowie, przedstawiam zespół Refused - Chippin' In


Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Nanatar
Reactions:
Posty: 641
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 11:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 155 times
Been thanked: 116 times

Re: Cyberpunk 2020

Post autor: Nanatar » 15 lipca 2019, 20:16

Trochę przypomina mi rzeczy, które bawiły mnie z górą dwie dekady temu, choć jest nieco ostrzej i wyczuwam niepokojącą powtarzalność gitarowych riffów. Cieszy mnie że jest to muza gitarowa z pazurem, nie zaś ambient, czy trans, nawet jeśli gitara jest podrabiana przez syntezatory. A tu próbki z przed rzeczonych dwudziestu lat, może ktoś rozpozna coś co go "jarało". Utwory jak ulał pasują moim zdaniem do Cyberpunkowej rzeczywistości brudnej ulicy.



Ta sama formacja teraz, miłe odkrycie.



O jak to łagodnie brzmi po latach NWO. z psalmu 69 Ministry


Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Re: Cyberpunk 2020

Post autor: Suriel » 15 lipca 2019, 22:04

Aleś klasykę wyciągnął choopie. Boody Counta pierwszego znam aż nazbyt dobrze, środkowy nigdy mnie nie pochłaniał a trzeci utwór pamiętam jak przez mgłę.

Ale skoro już tak sobie wspominamy...

Lat 90-te sporo ciekawego wniosły, czas który szukał swoich undergroundowych kierunków. Nirvana, Soundgarden, Limp Bizkit, Rage Against Machine, The Offspring, Green Day, Prodigy, Guano Apes, Rammstein...

Powstał grunge, który jest sto lat świetlnych od wypicowanej popkultury a potem krzykliwy rapecore. Lata 90 zawsze w opozycji do cukierkowego życia. I tu na dowód wypadało by coś puścić...





no i Ormianie :mrgreen:

Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

ODPOWIEDZ