Tutaj możemy pisać co nam przyjdzie do głowy

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 01 marca 2019, 21:08

Adam niestety przegra którąś walkę, trzeba mieć do tej sprawy zdrowy obiektywny stosunek. Nie ma jakichś tam rewelacyjnych warunków fizycznych, ale ma cholerne serce do walki i samozaparcie. Nie pije, nie pali wszystko poświęcił by iść do celu. I choć raczej się tam nie znajdzie, to dla mnie ten skromny chłopak, już jest mistrzem.
Mam dosyć tych polskich typowych sportsmenów, którzy po treningu popalają fajki pod prysznicem, tych wyskoków na wódeczkę byleby trener nie złapał etc. Niestety niewielu rozumie, że żeby być w czymś najlepszym to trzeba poświęcić bardzo wiele. Na szczęście przybywa ich, Lewandowski, Małysz, Kownacki, lista się wydłuża...

W mojej opinii najlepszym bokserem dzisiejszych czasów jest Joshua, długo nad tym myślałem. Lubię styl Wildera, to zwierzak, nieprzewidywalny, i właśnie tego chłodnego umysłu szachisty mu brakuje. Tyson Fury uważam za produkt nieco przereklamowany, chociaż lubię szalenie lubię ochrypnięty tembr głosu tego Angola...
W ogóle boks jest mocno wyspiarski, ścisła czołówka z Dillanem Whitem zamykającym paleton mówi sama za siebie.

Obojętnie jak się potoczą dalej pojedynki, to znowu wkraczamy w ciekawy czas jak wtedy kiedy na ringu królował Tyson, Lewis... Znów mamy bokserów - osobowości, no i ponownie obiecującego Polaka jak niegdyś Gołotę.

https://www.youtube.com/watch?v=4ToYnyd7pbM
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 01 marca 2019, 21:25

Zapomniałem o najważniejszym, Tyson Fury nosi zarąbiste, eleganckie marynareczki :)
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 01 kwietnia 2019, 15:19

Nowa technika walki, która może okazać się niezbędna by przeżyć w Cyberpunku na Pradze, ramach naszej bieżącej sesji...
Warto się zapoznać.

https://www.cda.pl/video/63738d7
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Re: Tutaj możemy pisać co nam przyjdzie do głowy

Post autor: Suriel » 04 czerwca 2019, 22:23

Z cyklu rodzinne fotografie. Dziadek z wnukami...

https://hbimg.huabanimg.com/faa750f1e51 ... uwIf_fw658
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Re: Tutaj możemy pisać co nam przyjdzie do głowy

Post autor: Suriel » 11 czerwca 2019, 10:11

Ostatnio na fali olbrzymiej społecznej popularności jest Keanu Reeves. Mnożą się artykuły o nim. Pod jednym z nich, o nie dotykaniu przez niego kobiet podczas przypadkowych zdjęć z fankami, znalazłem wpis w którym nasz krajan był łaskaw podzielić się z nami swoim przeżyciami ze spotkania z Keanu...

"Spotkanie z Keanu
1 godzinę temu

Jakieś 15 lat temu będąc w USA pracowałem przy budowie scenografii, ciężka robota od świtu do świtu ale czasy piękne. Pewnego dnia przyszedł kierownik i pogonił nas na przerwę bo koleżanka zaczęła rodzić, akurat była straszna ulewa i w mieście porobiły się dramatyczne korki. Karetka była w drodze już dobre 20 minut, nagle do pomieszczania wchodzi jakiś facet, nie od razu go poznaliśmy ale to był Keanu, uśmiechnął się do nas , podszedł do kierownika objął go po przyjacielsku i zapytał jak może pomóc. Kierownik wyjaśnił co się dzieje, Keanu wszedł do pomieszczenia odebrał poród , dzieciaki zdrowe trojaczki, koleżanka ok, niestety zemdlała. Keanu podniósł koszulkę i nakarmił dzieciaki piersią, a potem uszył im śpioszki ze swojego garnituru i śpiewał kołysankę całkowicie je usypiając do przyjazdu karetki. Świetny facet."
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Rikandur
Reactions:
Posty: 392
Rejestracja: 06 lipca 2013, 21:40
Has thanked: 36 times
Been thanked: 3 times

Re: Tutaj możemy pisać co nam przyjdzie do głowy

Post autor: Rikandur » 11 czerwca 2019, 20:03

Oj, tam. Miły epizod ale świętym go jeszcze nie ogłaszajcie. :P
Osobiście piekielnie mu zazdroszczę że od dawna wygląda tak samo, a ja coraz bardziej łysy. Tylko mi bródka jak Kane'a nie chce rosnąć.

Awatar użytkownika
Nanatar
Reactions:
Posty: 641
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 11:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 155 times
Been thanked: 116 times

Re: Tutaj możemy pisać co nam przyjdzie do głowy

Post autor: Nanatar » 11 czerwca 2019, 21:16

Nie ma mu czego zazdrościć. Jest samotnym człowiekiem, który wiele stracił i to nie z własnej winy. Sława i pieniądze to nie wszystko, na pewne sprawy nie mamy wpływu. Osobiście mam do człowieka sentyment, za skromność i społeczną postawę. Nie pragnie poklasku, jeździ metrem, przekazuje kasiore na akcje dobroczynne. Oczywiście znam wielu lepszych aktorów, ale tego chciałbym poznać jako człowieka, całkowicie zatem wierzę w relację kolegi od scenografii (w końcu chłop z branży), nawet jak Keanu nie nakarmił dzieci mlekiem to z pewnością dobrem serca. Jak dla mnie to jest właśnie kandydat na świętego w opozycji do JP2.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Re: Tutaj możemy pisać co nam przyjdzie do głowy

Post autor: Suriel » 12 czerwca 2019, 20:46

Jak na to popatrzyałem to aż m się zachciało zagrać w jakiś surviwal RPG....


Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Re: Tutaj możemy pisać co nam przyjdzie do głowy

Post autor: Suriel » 02 lipca 2019, 09:21

Obrazek


"Bazyl jest ofiarą przemysłu zbrojeniowego. Jego ojciec zginął na Saharze, rozbrajając minę, on sam zaś na skutek przypadkowego postrzału (pracował wtedy w wypożyczalni wideo) ma w głowie kulę. Wyszedłszy ze szpitala, zostaje kloszardem, którego przygarnia ekscentryczne towarzystwo żyjące na składowisku złomu..."
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Re: Tutaj możemy pisać co nam przyjdzie do głowy

Post autor: Suriel » 19 lipca 2019, 08:49

Poniżej niezbity dowód na to, że fizyka kwantowa wpływa na ludzki umysł w spoósb zatrważający....

Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Oggy
Reactions:
Posty: 766
Rejestracja: 13 lipca 2009, 15:05
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/Oggy
Has thanked: 24 times
Been thanked: 10 times

Re: Tutaj możemy pisać co nam przyjdzie do głowy

Post autor: Oggy » 19 lipca 2019, 09:09

Fizyka relatywistyczna. Fizykę kwantową masz poniżej:



Chociaż w tej kwestii z dr hab. Draganem poszedłbym na noże.
astrolog/alchemik 10/10 POZ

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Re: Tutaj możemy pisać co nam przyjdzie do głowy

Post autor: Suriel » 19 lipca 2019, 09:31

Chodziło mi o to, że jak sam Dragan mówił w pewnym wywiadzie, fizyka kwantowa bardzo mocno zmieniła jego osobowość i sposób myślenia już na studiach.
Ostatnio kilka wykładów z nim widziałem i zaczynam się nieco wkręcać w temat, choć z wykształcenia jestem raczej humanistą. Oczywiście jestem laikiem, ale jakaś tam ciekawość świata pozostaje i zmusza mnie do poznawania nowych rzeczy. Obecnie interesuje mnie: teoria względności, czarne dziury, reaktory jądrowe, zimna wojna (generalnie ZSRR w lata ch 45-89) i ostatnio fizyka kwantowa.
Więc jakby ktoś miał jakieś proste do przyswojenia materiały, póki nie ugruntuję swojej wiedzy i nie wejdę na wyższy stopień to się serdecznie polecam Łaskawej Pamięci.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Re: Tutaj możemy pisać co nam przyjdzie do głowy

Post autor: Suriel » 19 lipca 2019, 23:32

Tak to naprawdę wygląda (materiał 18+)....

Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Re: Tutaj możemy pisać co nam przyjdzie do głowy

Post autor: Suriel » 09 września 2019, 10:37

Mam pytanie dotyczące mechanik uniwersalnych, która z nich jest Waszym zdaniem najlepsza. Powiem, że raczkuję w tych mechanikach, ale chyba w końcu już dorosłem by pojechać którąś.

Zatem co? Wiem, że odpowiedzi jest tyle ile osób, ale jestem ciekawy jak uzasadnicie swoje wybory. Co jest dla Was ważne.

Takie rzeczy znam: GURPS, FATE, Savage Worlds, jest jeszcze d20 oraz Uniwersalis...

W Polsce to chyba SW I FATE królują, nie?
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Rikandur
Reactions:
Posty: 392
Rejestracja: 06 lipca 2013, 21:40
Has thanked: 36 times
Been thanked: 3 times

Re: Tutaj możemy pisać co nam przyjdzie do głowy

Post autor: Rikandur » 11 września 2019, 12:06

To wszytko zależy jak bardzo lubisz matematyczną stronę mechaniki.

GURPS to dobry przykład na mechanikę-klocki lego, z mało interesującymi światami.

True d20, to prawdopodobnie ... ze strony mechanicznej, interesujący krok w stronę RPG ze starych niedobrych Dungeons & Dragons z ich bitewniakowymi Hitopointami i innymi takimi rzeczami. Ponownie, jakkolwiek świat Blue Rose miał być pono prekursorem tej mechaniki, to osobiście przesłanie ... że tak się wulgarnie wyrażę, polityczno-poprawne zawarte w tym konkretnym świecie RPG, udającym RPG dla licealistek (nie paczcie tak na mnie osądzająco! Tak pisze na okładce! Romance RPG ... :oops: :oops: :oops: ) jest podane w siermiężnym i z lekka, albo z ciężka zależnie jak wrażliwy człowiek na propagandowy bełkot jest, trąci absolutyzmem na poziomie Marszałka Niemieckiego z 19 wieku. :P


System bezmechanikowy, praktycznie dający milion razy więcej osobistej swobody Graczom i Mistrzowi Gry, to Amber. Mała acz istotna licytacja na starcie i gotowe. Koniec mechaniki bo potem to już prosto i logicznie. A i świat stworzony przez Pana Zelazny fajny klasyk jest.

ODPOWIEDZ